Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 45985 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...07.10.2007. u 14:55 - pre 201 meseci

Hvala rockett ! uvek nesto korisno saznam.

Sava !

Jedna prelepa vest !

Led Zeppelin se ponovo okupljaju za jedan koncert u Londonu 26.11.
Veseli me da ce za bubnjevima biti Jason Bonham , sin legendarnog i nenadmasenog Johna.
Nadam se da ce Jason biti odlican .

 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...07.10.2007. u 14:59 - pre 201 meseci

pogledajte na you tube Grand funk railroad i trazite gdje pise " sa solom na bubnjevima"

covek rastura , me ne bubnjeve vec sebe !
kakva strast i energija , a tek kako radi prelaze .............

 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...08.10.2007. u 08:00 - pre 201 meseci
Citat:
jimmy henderson
Sava !

Jedna prelepa vest !

Led Zeppelin se ponovo okupljaju za jedan koncert u Londonu 26.11.
Veseli me da ce za bubnjevima biti Jason Bonham , sin legendarnog i nenadmasenog Johna.
Nadam se da ce Jason biti odlican .


Da znam, ispratio sam te vesti.

Da ti odgovorim i za Epiphone 335. Pre par dana sam probao jedan komad u Mitrosu. Korejska kopija koju sam imao je bila dve klase iznad ovoga, ali sam je nažalost prodao. Mislim da je cena Epija cca 600 E što je užasno mnogo za takvu gitaru. Ovde može da se nađe solidna kopija 335 za nekih 270 E i mislim da je bolja od Epiphone. Ja inače volim ono belo E na pickguardu, verovatno zbog Beatlesa i Lenona.
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...11.10.2007. u 22:45 - pre 201 meseci

halo rockett !

opet par pitanja :-))

u danasnjem oglasu , covek prodaje
original americki fender telekaster , 2 bojni sunburst ?? ( telekaster u sunburst ???)
sa Di Marzio pikapovima ? ( original telekaster sa di marzio ??)
kao nov .

onda ,
mischpult NUMARK DXM -06
24 digitalni mikser sa puno efekata, digitalni EQ , bezsumni digitalni crossfader . 2-kanalni.
jel to neka "stara" tehnologija , gledajuci na 2-kanalni ?

gitara koju sam narucio , jos nije stigla . koliko sam saznao od trgovca gde sam je narucio ,
trenutno je u fazi provere i kontrole. nadam se najboljem.

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...11.10.2007. u 22:55 - pre 201 meseci

Sava ,
bas kad smo kod tih gitara za jazz ,
za oko mi zapeo jedan neobican oglas

ARIA - semi akusticna gitara , iz 79 god. iz privatne kolekcije ,
iznimno toplog zvuka , najbolja za jazz , odlicno ocuvana .........

pa jel to bas tako ? Aria gitara pa odlicna za jazz ???

vidio sam u trgovini kod muzicara da je dobio epija 335 . ne usudim se probati .
to ne bih nikako znao okaciti , a kamoli nesto na njoj odsvirati . sta da se sramotim kad ionako
na mom "stojadinu" imam muke od ucenja :-))

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.10.2007. u 08:47 - pre 201 meseci
Stare originalne Arie su dobre gitare. Čak i ove nove serije nisu uopšteno
loše, probao sam svojevremeno njihovu verziju 335 i to je bio sasvim
pristojan komad, otprilike u rangu današnjih Washburn 335 gitara.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.10.2007. u 19:28 - pre 201 meseci
Citat:
jimmy henderson: Original americki fender telekaster , 2 bojni sunburst ?? ( telekaster u sunburst ???)


Ništa neobično...

Citat:
jimmy henderson: ...sa Di Marzio pikapovima ?


...ali ovo jeste vrlo neobično. To znači da je drvo "originalni Telekaster", ali su magneti svakako izmenjeni. Što je verovatno poboljšanje, ali opet - zavisi KOJI DiMarzio magneti. Ima ih toliko, neki su vrlo hvaljeni, neki mnogo kuđeni.

Citat:
jimmy henderson:mischpult NUMARK DXM -06... 2-kanalni.
jel to neka "stara" tehnologija , gledajuci na 2-kanalni ?


Ne, to je prosto DJ mikser, predviđen da prihvata dva gramofona. Ulazi su mu, dakle, gramofonski, a i sav je podešen za DJing (digitalni EQ), tako da... Odličan proizvod što se njega samog tiče, ali vrlo uske namene.

Citat:
jimmy henderson: ...gitara koju sam narucio , jos nije stigla.


Držimo ti palčeve, javi čim stigne!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...17.10.2007. u 19:22 - pre 201 meseci
Što je ovdje dobro društvo...

Google mi je izbacio ovu temu kada sam pretraživao Internet interesujući se za Blade gitare. Pročitao sam temu od početka i mnogo naučio.

Trenutno imam Aria Pro II gitaru sa dosta istrošenim pragovima i pojačalo Trace Elliot Super Tramp 100W, koje nisam uspio ni čuti kako zvuči, jer ga ne mogu u stanu "odvrnuti" (šta dijete zna šta je 100W).

Pošto tražim Stratocaster zvuk, u početku mi je bila ideja da kupim tu gitaru, ali kad sam otišao u prodavnicu i uporedio Fender USA HSS i Blade Texas Vintage odluka je momentalno pala i odlučio sam se za Blade TV62. Nevjerovatno koliko ta gitara bolje zvuči od Fendera, iako je Fender 2× skuplji.

Mislim da ću pored gitare uzeti i VOX ToneLab LE i VOX AD30VT pojačalo, ali ću to sve još jednom detaljno da probam kako se kombinuje jedno s drugim.

Htio sam samo da dam preporuku za Blade TV62 i, pošto ste spomenuli SRV-a, da kažem jimmyju da je teško izdvojiti neki album, ali za početak možeš poslušati njegove obrade Little Wing i Voodoo Chile - bez premca.

Lijep pozdrav!
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...17.10.2007. u 21:26 - pre 201 meseci

Dobro dosao N n John !

veoma mi je drago da ti je ova tema pomogla . ali moram biti i korektan i reci da
70 % zasluga pripada Rockett Rollu , 20 % Savi.
Normalno , Rockett je i dao najvise saveta oko strat gitara .
i to takve da mi je ustedeo velike pare. njegov sam duznik.
Celo vreme sam mislio da menjam pojacalo , ali kad mi je napisao sta imam u pojacalu .........
Naravno , kad mi stigne nova gitara , videcemo kako to sve zvuci.

Ako smem da kazem u rockettovo ime , odlicno si napravio sa kupovinom Blade gitare.

od sutra sam na godisnjem , vracam se 04.11.
momci , malo me zamenite dok me nema , greota je ove teme :-))

PS. ajoj, dobio sam novog komsiju . neki dan sam mog "stojadina" Wesleya malo vozio na veci gain.
pa se odmah culo zvono na vratima :-((
sad imam glavu brige - kako sam novom gitarom voziti ? kupiti cepice za uvo za komsiju ? :-))

svima vama lepi pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...17.10.2007. u 21:32 - pre 201 meseci

John, sudeci po nacinu kako pises , pretpostavljam da si iz Hr ?
ako jesi , onda verujem da si negde iz Osijeka ?
Zato sta jedino u Osijeku ima predstavnistvo za Blade gitare , ako se ne varam ?

Mozes li nam reci , koliko si je platio ?

Ovde sam u EU , ali mi je blade daleko od svih ociju da je mogu isprobati.

hvala za SRV , napokon da mi je netko osim rocketta skrenuo paznju na neke njegove najbolje snimke.


pozdrav !
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...17.10.2007. u 21:53 - pre 201 meseci
Citat:
jimmy henderson: John, sudeci po nacinu kako pises , pretpostavljam da si iz Hr ?
ako jesi , onda verujem da si negde iz Osijeka ?
Zato sta jedino u Osijeku ima predstavnistvo za Blade gitare , ako se ne varam ?


Iz Banjaluke sam i ovdje ima predstavništvo Blade-a. Koliko sam primijetio, trenutno od Texas serije imaju Vintage '57, Vintage '62 i Deluxe. Pošto mi se ne sviđa dvostruki magnet kod Deluxe, razmišljao sam između TV '57 i TV '62. Mislim da je jedina razlika u tome što TV '57 ima tijelo od jasena, a TV '62 tijelo od jove. Kratko sam ih testirao i nisam obraćao pažnju da li postoji razlika u zvuku između dvije Vintage verzije. Mada je TV62 ružnija (neka drečavo plava boja), pretpostavljam da će mi tijelo od jove dati približniji zvuk Stratocasteru, a verziju '62 uglavnom hvale na Internetu. Istu gitaru mi je i prodavač (poznanik) preporučio (on ima Blade RH-2).

Cijena Vintage je oko 1100 BAM (€560).

Citat:
jimmy henderson: Ovde sam u EU , ali mi je blade daleko od svih ociju da je mogu isprobati.


E, baš mi je drago da i Evropljani nama zavide na nečemu. ;)

Citat:
jimmy henderson: hvala za SRV , napokon da mi je netko osim rocketta skrenuo paznju na neke njegove najbolje snimke.


Ne znam da li su najbolji snimci, ali mislim da su reprezentativni. Ako ti se svidi, poslušaj i album koji je uživo snimio sa Albertom Kingom (njegovim uzorom), pa nastavi sa studijskim albumima.

Pozdrav.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Fibank

Član broj: 161223
Poruke: 2
195.178.47.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...29.10.2007. u 14:31 - pre 200 meseci
Samo da se nadovezem na temu Levinson Blade-a....
Nisam probao novu seriju,Texas i sl...ali ne sumnjam da rade za sve pare..
jedina mana:veoma ruzan headstock.

Hteo bih da pojasnim nesto,da Vas,eventualno,ne bi dezinformisali,ili u radnji ili preko oglasa
(postoji covek koji u Novom Sadu prodaje preko oglasa Texas de luxe,i to skuplje nego sto kostaju u Artistu,
ali je njegova "PRAVA-iz Svajcarske"...e,nece biti...).

Ne postoje prave i krive!
Samo samo vrlo dobre i odlicne.

Skuplje serije se kompletno rade u Blade factory u Japanu,iskljucivo handmade,
a telo i vrat jeftinijih modela(znaci i Texas de luxe-a) se rade u Kini,a sklapaju se fabricki u Japanu,
a SVAKA gitara iz Japana ide na kontrolu u Svajcarsku !
Samo nekoliko komada se godisnje u radi u Svajcarskoj,ali to su special request komadi,verovatno po isto takvim cenama.

Imam Blade R-2 iz 89.godine.
To je apsolutno,apsolutno sjajna gitara,vrhunski odradjena,
ima odlican vrat/na bilo kom delu jednako radi,
naravno VSC..rekao bih da je uradjena bas za svirke,nije teska,locking tuners...

Imao sam dva Stratocastera,iz 70-tih i 80-tih,+jednog Fender Japanca iz '80-tih...
moram reci da nisu ni prineti Blade-u.
Verovatno su bili dno ponude,mada sam vise ocekivao u praksi...

Blade R/RH modeli,ipak,nemaju ton Stratocastera,na to treba pripaziti.
Ovde ima mnogo vise masti,a opet i kristalno cistih tonova.

Ako nekome naleti tako nesto,savet je....ne propustiti niposto !!

 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.11.2007. u 21:44 - pre 200 meseci

Zdravo svima !

Sve sta je lepo , prodje i brzo , pa tako i moj godisnji. naravno, radni godisnji na mojoj kuci.

Sve to vreme , iskreno sam se nadao da je moja nova gitara stigla ..............
Danas sam navratio u radnju kod muzicara.
Nazalost , nije stigla.
Nazvao je svog dobavljaca u Njemackoj i prilikom razgovora shvatio sam da postoje neke poteskoce.
(glavnog distributera za tu gitaru u Njemackoj i Austriji)
Kako sam rekao , cim dobijem novu gitaru znat cete sta sam narucio.

Dakle , narucio sam gitaru BLADE !!!

i to , najnoviji model koji se pojavio na Blade web sajtu povodom 20 godina postojanja. Taman se pojavio kad sam bio
u velikoj dilemi kojeg strata da kupim.
radi se o modelu -- BLADE TEXAS CUSTOM 20 !!!
Odlucio sam za taj model jer sam dobio jednu informaciju da je Levinson ulozio veliki trud u taj novi model
i da je kvaliteta ostala na standardnom visokom nivou.
i posebno me je privuklo sta taj model ima SVE !!! sve ono sta sam hteo od jedne gitare , a trenutno
ga jedini ima Suhr. ima vrat od 12 i po cola , sta mi fantasticno odgovara za moj stil sviranja.
A o odnosu cena-kvaliteta nemam sta dodati . Gitara kosta ravno 1.071 evra. akontaciju sam vec dao.
Zato sam i napisao da mi je rockett ustedio velike pare , jer je veoma pozitivno pisao o blade gitarama.

a sad ono , sta je zapelo ??

koliko sam uspio precizno shvatiti , Levinson ima problema jer mu nisu isporucili neke delove.
ili mozda ti delovi nisu kvalitetno napravljeni , pa ih je vratio ??
Ni samom muzicaru nije sve jasno o cemu se zapravo radi.
Distributer je rekao da je ta prva serija Custom 20 stigla u Svajcarsku i tamo prolaze strogu kontrolu ,
i da je tu nesto zapelo sa kvalitetom nekih delova.
Moram im verovati i biti strpljiv , jer zelim tu gitaru.
Vreme isporuke ce biti u januaru 2008 . dakle , jos oko 2 i po meseca.........

Ono sta je Fibank napisao , potpuno je tacno sta se tice toga gde se sve blade gitara izradjuje.
Molim rocketta , ako ima vremena da navrati u Blade trgovinu u Bg. Mozda tamo nesto sazna
o cemu se zapravo radi .

Muci me falcon tremolo. i taj je ugradjen u custom 20
Na tri mesta sam cuo da je to najslabija karika u Blade gitarama. nazalost, ne znam to opisati jer
taj tremolo nisam imao prilike videti a kamoli probati.
kritike su negativne. jedan muzicar je rekao daje falcon najbolji kad ga ne koristis !?

Ljubazno molim Fibanka da mi pruzi detaljnije informacije o falconu ukoliko je to moguce o cemu se zapravo radi.
Bez obzira na taj falcon , uvek imam mogucnost da narucim original Callaham tremolo i problem je resen.

Eto , rockett drugar, da nije bilo tebe nikad ne bih saznao za Blade gitare , a kamoli da se radi o kvalitetnim gitarama.

Sad razbijam glavu da li da kupim Abarth tuning za mog stojadina i posle koristim kao rezervnu sa drugim stimom......
mozda jedino ako mu stanjim vrat ........... sa sekirom.......... :-)

momci , lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.11.2007. u 21:55 - pre 200 meseci

Sava , u oglasu od 31.10. pise:

GIBSON , el.gitara god. 1972. ES 335 !!!
vintage sunburst , i nesto sta nemogu prevesti jer ne znam u kojem je kontekstu -"blockeinlagen"
hambaker sa Gibsonovim logom iz 1970-1972 god.
izvanredna gitara za znalce ili sakupljace koji znaju o cemu se radi.
samo je u studiju svirana.

cena 2.500 evra !

Sad te molim da mi kazes , radi li se o cistokrvnom ES 335 ?

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.11.2007. u 22:03 - pre 200 meseci

Kelja ,

imam na poslu jednog kolegu koji je totalno zaludjen za jednom hevi metaql grupom.
da su najbolji na svetu ?? i prase veoma zestoko.
on od njih ne vidi nista dugo.
radi se o MANOWAR .
cuo sam kod njega samo 2 stvari i vise nisam hteo .
pa coece , to je cisti kaos i buka . ko da je netko ugradio u motorku stilovku regulator brzine
pa ga ozezi li ozezi.
za mnoge hevi metalce sam cuo , ali za ove jok !

pa Kelja , tko je u pravu , on ili ja ? ( nije oklada)

jesi li stagod resio sa svojim Ibanezom ili nesto drugo kupio ?

budi pozdravljen
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.11.2007. u 22:14 - pre 200 meseci

Rockett, gledao sam na you tube, Fogertija iz CCR kako izvodi Suzi Q .
i njegovu gitaru koja zvuci kao da ju je sam Stradivari napravio. nemam reci.
i nemogu verovati da je to ista gitara iz 1968 koja se vidi isto na jednoj pesmi iz te godine.
radi se o Rickenbacker gitari ? jesi li vidio kako ima 3 hambakera !!! i nekako izgledaju "visoko"

uh , koje li gitare..................mora da vredi za jednog ferarija..........

 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.11.2007. u 22:17 - pre 200 meseci
Ma ne pravi mi zazubice!

Da, da pravi 335 samo nije dot već block što se meni i sviđa (to znači da su
polja obeležena pločicama, a ne tačkama).
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...06.11.2007. u 14:29 - pre 200 meseci
->John Fogerty: Suzie Q<-

Da, sjajan snimak. Na početku čak i objašnjava svoj rig - "That amplifier's been with me since... Woodstock? Yes, the first one." Neprocenjiva rečenica!

Da, to je Rickenbacker, čini mi se model 360, uvek ih mešam... Da, "the Beatles one".
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.166.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...06.11.2007. u 19:29 - pre 200 meseci
Citat:
jimmy henderson: Kelja ,

imam na poslu jednog kolegu koji je totalno zaludjen za jednom hevi metaql grupom.
da su najbolji na svetu ?? i prase veoma zestoko.
on od njih ne vidi nista dugo.
radi se o MANOWAR .
cuo sam kod njega samo 2 stvari i vise nisam hteo .
pa coece , to je cisti kaos i buka . ko da je netko ugradio u motorku stilovku regulator brzine
pa ga ozezi li ozezi.
za mnoge hevi metalce sam cuo , ali za ove jok !

pa Kelja , tko je u pravu , on ili ja ? ( nije oklada)

jesi li stagod resio sa svojim Ibanezom ili nesto drugo kupio ?

budi pozdravljen


Zdravo Branko!
Ma ja od metala mogu da poslusam samo PANTERU, ali i to ekstremno retko. :)
A Manowar, ne znam, meni su smesni...

He, Ibanez je jos uvek aktuelan, hvala na pitanju, nudjen mi je neki Blade, ali za malo mnogo para...Sad mi je prioritet pojacalce.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.2.klafu.surfer.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...08.11.2007. u 18:37 - pre 200 meseci

Rockett, drugar ,
nazvao me muzicar i saopstio lepu novost.
Sve je potvrdjeno za tremolo . jedino zbog velike razlike u tecaju , povisili su cenu da kompenziraju.
isto tako i za postarinu itd.
iako ce biti malo vise od onog plafona , nema frke.
vreme isporuke za 2 - 3 tedna.
mozes li biti onda strpljiv kad mi bude isao drugar za BG ?

 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 45985 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.