Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem Fender FM210R

[es] :: Muzička produkcija :: Problem Fender FM210R

[ Pregleda: 5183 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vikator
Udovicki Viktor
Ada

Član broj: 47356
Poruke: 25
*.adacity.net.



Profil

icon Problem Fender FM210R12.07.2006. u 10:39 - pre 216 meseci
Imam novo pojacalo Fender FM210R (made in China).Posle dva meseca koriscenja primetio sam da se usled svirke ugasi-skroz utisa (prestane da daje ton,ali i dalje svetli lampica od napajanja), nakon 15 sekundi se sam pojavi zvuk kao da nista nije bilo.
Ovo "gasenje" se ponavlja svakih 3-4 minuta.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R12.07.2006. u 13:23 - pre 216 meseci
Dobro pojacalo i zao mi je da cujem za probleme. Savetujem ti da, umesto da dalje dijagnostikujes (transformator ili negde neki lem) odneses pojacalo nazad u radnju - da ne bi platio servis (ako si u garantnom roku) i da bi ti ga sredio ovlascen servis (moralo bi da bude neceg takvog). Osim toga, ako budes dao nekome da ti ga sredi - makar on i bio obrazovani el. tehnicar - "zaobici" ces time garanciju, i prodavnica vise nije odgovorna. Pozdrav!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Problem Fender FM210R14.07.2006. u 21:16 - pre 216 meseci
Rocket Roll je potpuno u pravu kad kaze za prodavnicu i garancije . Pitanje je dali si kupio ovde
ili odlazak u prodavnicu i reklamacija kosta vise nego pojacalo.
Ako bi malo detaljnije opisao "ponasanje"... dali ton odjednom nestane ili se utisa za par sekundi (fade-out HI!)
ako imas neko vreme utisavanaja, od sec. ili dve, dali se u tom periodu javlja distorzija?
Kad zvuk prestane , dali se cuje bar ssum u zvucniku?

Prvo ukazuje na 'ladan lem, drugo na eventualno pregrevanje i ispadanje iz radnog rezima pojacala...
da ne pricam napamet, ako imas semu ili bar link do seme, posalji,
Pozdrav


***********************
Dobro pojacalo i zao mi je da cujem za probleme. Savetujem ti da, umesto da dalje dijagnostikujes
(transformator ili negde neki lem) odneses pojacalo nazad u radnju - da ne bi platio servis (ako
si u garantnom roku) i da bi ti ga sredio ovlascen servis (moralo bi da bude neceg takvog). Osim
toga, ako budes dao nekome da ti ga sredi - makar on i bio obrazovani el. tehnicar - "zaobici" ces
time garanciju, i prodavnica vise nije odgovorna. Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao old.man dana 16.07.2006. u 01:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 09:51 - pre 216 meseci
vikator, da nisi mozda dobio shemu sa pojacalom? Nisam je nasao na netu, Fenderov webpage je listuje ali samo na prodaju, ne na slobodan download. old.man, mozda shema ima dalekih slicnosti sa shemama za Frontman koje su na Fenderovom sajtu (http://www.fender.com/support/amp_schematics/), mada je FM mnogo jaci + mid scoop je dodat u kontrole.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

vikator
Udovicki Viktor
Ada

Član broj: 47356
Poruke: 25
*.adacity.net.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 11:00 - pre 216 meseci
Nosim ga u sredu u NOvi Sad.Jedan majstor Rocha se zove,on je cak napravio 700 pojacalo,rucno radjena,kaze da dobija veci napon za integralce i da treba na o.6 V.Ali ja nosim u Novi sad da pogledaju.
Pojacalo se stisao kao fade out i cuje se nesto,ali jako malo,ko kad stavis da radi na nuli,cuje se nesto,ali jako slabo.i onda za 15 sekundi se isto tako pojaca.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 14:13 - pre 216 meseci
**********************
Rocket Roll:
Pojma nemam za shemu , time sam se bavio pre > 15 god. ali pojacalo je pojacalo.....
************************************
vikator
Nosim ga u sredu u NOvi Sad.Jedan majstor Rocha se zove,on je cak napravio 700 pojacalo,rucno
radjena,kaze da dobija veci napon za integralce i da treba na o.6 V.Ali ja nosim u Novi sad da
pogledaju. Pojacalo se stisao kao fade out i cuje se nesto,ali jako malo,ko kad stavis da radi na nuli,cuje
se nesto,ali jako slabo.i onda za 15 sekundi se isto tako pojaca.

NEMOJ MI RECI DA JE ROCHA JOS ZIV?
.....ako je to onaj Rocha iz Zablja? onda sad ima vise od 6 banki :)
on je pravio lazne marsale pre mene, i to sa TV lampama PL509/519
grejanje na red 4 kom x 50 V 0v i jos koja E serije da dopuni do 220 , a zvucnike
pravio sa ELEKTROMAGNETOM.
----------------
Na temu,
upravo ono sto sam ukazivao, neki od aktivnih elemenata izlazi iz radnog rezima,
dali je fabricka greska u samom elementu ili oko njega videce se na licu mesta...
na pr. ako je izlaz klasika PusPul (AB1 klasa) mora imati konstantnu mirnu struju reda
velicine 10- 100mA zavisno od pojacala. Sad dolazi na red element za stabilizaciju
radne tacke koji sadrzi i toplotnu kompenzaciju.
Pominjes integralce, a sad sam pogledao shemu Frontman-a koji je potpuno u tehnici integrisanih kola
i tu nema puno filozofije.
Kod Frontman-a imas u izlazu TDA2050 IC sa diferencijalnim ulazom i u samom chipu je temp. zastita.
Ako je tako i kod tebe, a on je u kvaru , to znaci, vadi ga baci da ga vise ne nadjes i lemi drugi.
Takvu IC nisu kriticni, ni za nabavku ni po ceni.

Ako si dovoljno vest da ne turis srafciger gde ne treba :) mozes da napravis test:

Obicne PC zvucnike spojis na ulaz IZLAZNOG pojacivaca i sviras (njegove zvucnike
zatrpas jastukom da se ne cuju)

Ako "kvara" nema, u pitanju je izlazno pojacalo, a ako se i tako manifestuje kvar, izlaz je ok, a nesto
u ulaznog Jacka preko predpojacivaca ne valja (sto je po pravilu jeftinija varijanta)
Ovo sve uz uslov da su naponi napajanja OK
Posalji mi privatnom porukom, da ne davimo svet, dali si mozda otvarao pojacalo,
koje su oznake na elementima i sl. pa cu mozda moci da ti kazem nesto vise
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

vikator
Udovicki Viktor
Ada

Član broj: 47356
Poruke: 25
*.adacity.net.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 16:38 - pre 216 meseci
Pisacu ovde,nisam ga otvarao posto ako ga otvorim ode garancija.
Odnecu u sredu u nS pa ce njihov servis pogledati a imam garanciju pa je besplatno.Ako ne znaju daju mi drugi,jos bolje nov je.

ROCHA JE ZIV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cudo od coveka.Imam ja tu neo "njegovo" pojacalo roland spirit kutija,unutra kao sip 300 predpojacalo rolandovo,a u stvari stampana ploca i elementi rochini(kpoija marshalla)tranzistorac,i jedan slejv 2x150W tranzistori.A to radi kao VOX AC30.
ZIV Je
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 17:26 - pre 216 meseci
@vikator, dobar izbor! Molim te, ako znas, koliko ti je Rocha naplatio svoje pojacalo? Da li slucajno znas koliko bi trazio za srednjeg lampasa?

@old.man, da li slucajno znas Petra Filipovica (P&K Audio)? On bi trebalo da radi audio lampaska pojacala i gitarska lampaska pojacala, aktivan je u Radio klubu, po mojem infou radi za pristojne cene - ako znas Pecu, kakav mu je rad? Ako ne, kome drugom da se obratim, Rochi?

Unapred hvala obojici!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 17:49 - pre 216 meseci
Vikator:
Pisacu ovde,nisam ga otvarao posto ako ga otvorim ode garancija.
Odnecu u sredu u nS pa ce njihov servis ...
-------------------
Pametno!
-------------------

Rocket
Ako mislis na onoga sa N.Beograda, cuo sam za njega, ali ga ne znam licno,
Ukusi su razliciti (to prvo napominjem :) )
Pitanje glasi dali ti treba gitarsko lampasko pojacalo?
(pored silnih procesora i.t.d.)
Licno , vise se ne bavim muzikom u smislu javnih nastupa ( al' kad pocnes da se bavis muzikom nikad ne prestajes, makar ti ostane u "usima" HI! )
i kad mi dodje do svirke, zabodem gitaru u PC , isteram zelju i gotovo...
Druga je stvar, ako ti treba u profesionalne svrhe, ali onda racunaj na "...koliko para , toliko muzike..."
Zaista , nisam vise u tim vodama, pitacu neke drugare iz NS,
inace ja sam 130 km severno od BG,
ako nesto saznam javicu...
 
Odgovor na temu

vikator
Udovicki Viktor
Ada

Član broj: 47356
Poruke: 25
*.adacity.net.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 18:56 - pre 216 meseci
old.man
Odakle si?

Ja, Vikator sam iz Ade u Bačkoj, tj i ja sam oko 130 km severno od BGD.


Roča iz Žablja je fala Bogu živ i zdrav i još uvek radi! Nova pojačala više ne izrađuje jer ne može da se uklopi u cenu "made in Chaina prizvoda", ali zato prihvata popravke (kako svojih tako i originalnih) pojačala, razglasa, zvučnika itd.
Tačno, ima 60 god. kako je sam rekao. Imam njegovu adresu i telefon ako nekom treba.
Rochino pojacalo tj. pre amp i slejv su u Roland-ovoj kutiji i ima Gauss 12" gitarski zvucnik.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R15.07.2006. u 22:27 - pre 216 meseci
@vikator, hvala - zao mi je sto Rocha vise ne radi, to znaci jedan manje, a nigde novih da preuzmu pos'o...

@old.man, takodje hvala - i ja "bocnem" dzitru u comp, isteram zelju i jos mogu to i da snimim, ali bih voleo jedno dobro lampasko pojacalo - nista kao lampas za bluz, a nista drugo i ne sviram... Peca je sigurno u Bgdu, nisam siguran da li je na Nbgd-u, nisam imao kontakta sa njim osim par mailova. Imam njegov katalog u .pdf-u, mogu da ti ga posaljem, cene su mu od 500 e nanize (za 500 dobijas nesto kao Fender Deluxe ali sa dve desetke).

No najvise me zanima - bas kako si rekao - koliko je to muzike za toliko para? Jesu li to dobre rekreacije Fendera, koliko u njima ima od originala? Vrede li 500 e? Ne bih da dam toliko za nesto sto nije genuine article... Ako ista (sa)znas, bio bih ti vrlo zahvalan na svakom infu.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Problem Fender FM210R16.07.2006. u 00:03 - pre 216 meseci
Pa, evo ti Vikator malo pre napisa, da je Rocca ziv i zdrav i da radi! (sad mu se, sirotom, sigurno stuca,
kolko ga pominjemo)

Nemoj da dajes velike pare za nesto sto nije originalno, nije da to ne radi dobro, ali ako vec imas viska novaca,
kupi original. Marsall na kojem sam svirao, uvezen iz Engleske, ja ga kupio iz prve ruke, prodao istom tipu nazad,
ima preko 20 god. i jedino su mu se istrosili potenciometri pa suska kad okreces.
Dok sam ga koristio (oko 5 god) nisam POMISLIO ni na osigurac, a kamoli nesto ozbiljnije.
TO (sigurnost i sound) u stvari placas , kad kupujes cuvenu firmu!
Inace je model MasteVolume 100W + original kutija sa 4x celestion G12/30, cena ondasnja 350 funti fco tamo!
Ako si vest lemilici, da se preselimo u temu elektronika , posto je ovo muzicka-produkcija,
pa mozes za daleko manje pare, da napravis masinu koja nije srazmerno losija :)
a ovde da nastavimo o blues temama.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R17.07.2006. u 12:40 - pre 216 meseci
Ok, onda cu skupljati za original! A za blues pokrecem posebnu temu...
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Problem Fender FM210R17.07.2006. u 21:59 - pre 216 meseci
Citat:
A za blues pokrecem posebnu temu..

Obavezno javi kad krenes... mislim da ima dosta zainteresovanih
 
Odgovor na temu

vikator
Udovicki Viktor
Ada

Član broj: 47356
Poruke: 25
*.adacity.net.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R17.07.2006. u 22:18 - pre 216 meseci
old.man proveri privatne poruke.
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Problem Fender FM210R17.07.2006. u 22:27 - pre 216 meseci
Kad se vec pominje samogradnja, pitao bih ove iskusne da li mogu da odrede pribliznu cenu nekog manjeg cevnog pojacala od 15-ak W i bez nekih narocitih efekata, nesto tipa Fender Blues Junior.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem Fender FM210R17.07.2006. u 23:00 - pre 216 meseci
Ja sam, u svakom slucaju, VRLO zainteresovan za SVE savete u vezi sa bluesom! Evo, moglo bi da bude u temi na ovom forumu - "Rocket 88 - prod. tehnike za 'stari' zvuk?" - ako vam odgovara. Nadam se da link radi: http://www.elitesecurity.org/t...ket-prod-tehnike-za-stari-zvuk
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Problem Fender FM210R18.07.2006. u 18:52 - pre 216 meseci
SAD sam proverio , hvala sto si me podsetio
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Problem Fender FM210R

[ Pregleda: 5183 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.