Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46101 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.08.2007. u 22:28 - pre 204 meseci

dobio sam DVD . od Hendersona
1. Melodic Phrasing
2. Jazz fusion improvisation.

sutra cu pogledati tvoj uradak. sad sam ispalio na zivce sa ovim pretpotopnim modemom.
nema mi druge, moram uzeti brzu internet vezu.
sad idem spavati , ali znam da ce to biti (ko i proslih dana) besana suhrova noc.
mozda cu traziti ko i Bajaga , sta ima sa druge strane jastuka :-)
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.08.2007. u 23:11 - pre 204 meseci
Citat:
jimmy henderson: Dođe mi da pošaljem mejl Hendersonu i lično ga upitam da li je njegov vrat kao "D" od Fendera ili "V" od Fendera.


Pročešljaj Suhrov forum, ima dosta informacija - http://www.online-discussion.com/Suhr/ . Ne mogu da se snađen za tako kratko vreme, ali čini se da je u pitanju prilično standardan vrat za Suhra. Ne vredi, ne znam šta je Suhru "standardno" - Ibanez shredder standardno ili vintage Fender baseball bat standardno. Postavi pitanje na njegoovm forumu, neko će ti sigurno pomoći. Samo pazi, to je "internet odeljak za vrlo bogate", tamo opušteno pričaju o tome koliko Suhrovih gitara kupe pa prodaju (jer im se ne svide) godišnje i verovatno za*eba*aju svakog ko nema barem tri originalna Plexija.

Citat:
jimmy henderson: ...kupiti neki polovni auto...


Sećam se kada sam od prijatelja Relje prvi put čuo o ProTools HD sistemu, u koji je standardno ulaganje oko 18 000 evra (insgesamt). Ja sam se šokirao, a Relja mi je rekao "To nije mnogo, to je cena jednog automobila." Ne vozim i neću ni voziti (previše troškova), tako da razumem čoveka koji se vozi gradskim prevozom a ima, recimo, Custom Shop Strata.

Citat:
jimmy henderson: Ako neki bend koji svira dobar rok - bluz, i ide van svirati, koliko traže po svirki?


Vrlo uopšteno rečeno, tarifa se kreće oko 100 evra za celu noć (od, recimo, 10 - 11 uveče do 03-04 ujutru), svira se 45 minuta a zatim sledi pauza od 15, gazde se često mešaju u repertoar ako nije u pitanju "umetničko" veče... pošto gazda mora da proda mnogo piva i kafa kako bi samo potkrpio muzičare, a treba još i da zaradi. I u Beogradu je kao u Americi najveći kompliment za "tezga bend" da su "te večeri prodali gazdi svo pivo", što će reći da su svirali "treskavce", ništa preterano intelektualno. "Zona katastrofe" (prijatelji iz Novog Sada) su u jeku svoje "barske" karijere svirali do tri puta nedeljno (navedenu satnicu) i nije bilo šanse da žive od svirke.

Svadbe su, pak, nešto drugo.

Citat:
jimmy henderson: ...spusti za pola oktave? Rockett, može li to tako?


Mogu se i jedanaestice "svijati", ako sviraš redovno i dugo - "nabilduješ" šake posle nekog vremena i nemaš problema. Zavisi, naravno, i od toga koje jedanaestice - D'Addario su po zlu poznate kao strašno nesavitljive, recimo - a spuštanje za polustepen ili više može da donese probleme kada nešto učiš pa moraš da stavljaš kapo, sve da transponuješ ili da se ubeđuješ sa basistom da i on treba da se spusti za pola stepena. Generalno nema pravila.

Pozdravi, i skidaj se što pre sa tog modema, to zaista nije zdravo, naročito kod vas kojima je brza konekcija i povoljnija i dostupnija!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1484
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...06.08.2007. u 07:48 - pre 204 meseci
> gledam album Remek delo od grupe Beograd . kako to sve zvuci , potpuno
> sam >zaboravio , pa cu ovih dana da preslusam.

Imam taj album, ali mi je bio zanimljiv samo u onom trenutku, više ne.

> Vladan Dokic bubnjevi , odlicni Nemecek , i burazeri Zoran i Vidoja
> Bozinovic - gitaristi.
> gdje su i sta rade Bozinovici ?

Zoran je, nažalost, umro pre mislim tri godine. Već je dva puta na dan
njegovog rođendana održana lepa svirka na koju se potpuno besplatno odazove
takozvana prva garnitura beogradskih muzičara na čelu sa Kornelijem Kovačem,
Vladom Džetom, Cukićem, Cveletom i da ne nabrajam, sve sami asovi. To govori
koliko je Zoran sa svojim delom bio cenjen. Džindžer standardno svira u
Čorbi i vodi jednu prodavnicu muzičke opreme.

> Led Zeppelin ponovo okupili , ali BEZ Bonema dzaba Pejdzu i Plantu ma
> koliko se trudili , pa makar i svirali sa dva bubnjara , to nisu vise
> Cepelini . Bonem je bio pola benda , mozda i vise.

Ne mislim kao ti, veličine su to i naći će oni adekvatnu zamenu za
zamišljeni projekat. Uzgred, neka se mladi malo smeju: jednu novu godinu sam
dočekao samo sa jednom LP pločom, naravno drugi album Cepelina. Nije bilo
novih ploča, stizale su sa zakašnjenjem od dve godine, a ovu je neko doneo
iz inostranstva i bila je potpuno sveža, a nama nije bilo dosadno, naprotiv.
Umeli smo da se zabavimo.
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...06.08.2007. u 20:36 - pre 204 meseci

Sava , tacno znam na sta mislis .
Kad je moj drugar odnekuda dobio IV album Cepelina i krenuli ga preslusavati na onim
trubadur/traviata gramofonima bila je to senzacija u celom kvartu .
Kupili nekoliko litara vina i vode i zavukli se u stan kod drugara
CELU noc , ama bas CELU noc preslusavali Cepeline i pritom se sjajno zabavljali.
a iz svake nase pore se isijavalo vino i cepelini.........

ovih dana cu da uzmem brzu internet vezu , ovako vise ne ide.

odlicno rockett !
postavit cu tamo pitanje , pa se nadam i konkretnom odgovoru.
poslat cu i mejl zastupniku Suhr u Njemackoj.

u firmi mi je sef rekao da mi moze pomoci sa kratkotrajnom pozajmicom, bez kamata.
sad sve ovisi o Suhru ,kolika ce biti konacna cena . U Americi gitara kosta
MSRP $ 4040.00 . kad se pomnozi sa 74,50 gitara kosta ravno 3.000 evra.
kad dobijem odgovor iz Njemacke , znat cu na cemu sam.


sad idem da uzivam u video skoli Hendersona.


lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...07.08.2007. u 22:54 - pre 204 meseci

hi rockett,
pogledaj ovaj link
www.musik-service.de/Gitarre-F...ff-Beck-57-prx395741840de.aspx

sta kazes ?
obrati paznju na tekst
" preradjeni Jeff Beck model sa tanjim/mrsavijim vratom
noiselles pikapovi - pa jel Beck i prie koristio takve ,ili je to sad moda zbog kleptona ?

sta u biti znaci kad se kaze " dzambo pragovi " ?

Ceo bend svira celu vece za 100 evra !!??? ako sam dobro razumeo ?

cujemo se !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...08.08.2007. u 00:35 - pre 204 meseci
Citat:
jimmy henderson: "prerađeni Jeff Beck model sa tanjim vratom...


Tanjim, ali ne bitno tanjim. Nije više onakva "džomba" kakav je bio na starim modelima (do 1997-8, ako se ne varam), ali i dalje je to pravi "zalogaj" od vrata. Šta da se radi, Bek hoće tako a to je njegov model.

Citat:
jimmy henderson: Noiselles pikapovi - pa jel' Beck i prije koristio takve...?


Da, otkad postoji njegov signature model, ali su to keramički noiseless magneti (na Kleptonu su AlNiCo 2 magneti). Vrlo su "vrući" i, kažu, tiši nego AlNiCo 2. Na njih se ne može montirati mid-boost pošto su "prevreli" za dodatno "zagrevanje".

Citat:
jimmy henderson: Šta u biti znaci kad se kaze "džambo pragovi"?


Da je vrat bliži "scalloped" osećaju Malmsteenovog vrata, da je samim tim lakše "bendati" žice, i da u tonu ima manje "drveta". Međutim to znači i da je lakše otići u "preoštru" notu, pošto se žica više savija iza praga. Zamisli običan prag - onda ga proširi dvaput i podigni dvaput, to je to. Lično mislim da su vintage pragovi na Stratovima i Telekasterima suviše mali, "jumbo" pragovi su mnogo bliži onakvim kakvi su oduvek bili na Les Paulovima (široki, visoki, time i malo lakši za sviranje, ne mora toliko da se upire o fretboard).

Citat:
jimmy henderson: Ceo bend svira celo veče za 100 evra !!???


Ako imaju sreće. Šta da se radi, kome je u Srbiji sada do rok/ pop muzike?

Puno pozdrava i tebi... kako ide sa uvođenjem bržeg neta?
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...08.08.2007. u 22:47 - pre 204 meseci

..bemu
pre cas i po . napisao sam poduzi tekst i kliknuo da posaljem
nije proslo , pise " server nije pronadjen" ?
i sve je otislo u ...........

sad sam zavrsio sa pisanjem mejlova u vezi gitare.

umoran sam i neda mi se opet ponovo pisati iako ima nekih novosti. sutra cu.
lepi pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...09.08.2007. u 21:50 - pre 204 meseci

evo da opet pokusam sta sam jucer napisao .

vidio sam jednu ponudu od ovdasnjeg telekoma. 1.000 MB 256 kbit/s za mesecnu pretplatu od 29,90 evra.
ako sam instaliram moram platiti za Cd 29,90 evra
ako mi dodje njihov "majstor" onda to zadovoljstvo moram platiti 129,90 evra. s tim da kad dodje ,
odmah usteka spliter u tel.uticnicu , uzme hendi , nazove i nesto provjeri. zatim to usteka u laptop ,
nesto otipka i to je sve . max. 15 min. posla za toliki novac !? sta ne bi bilo posteno ako im je stalo do svakog
musterijie da sami obave besplatno za 29,90 evra ?
drugar s posla mi je rekao da jos pogledam jednog providera, da nude besplatnu instalaciju.
nadam se da cu sve napraviti do kraja ovog meseca , pa bih od 01. 09 isao u internet sa superbrzim vozom.

rockett, napokon sam vidio gitaru koja ima vrat kakav mi savrseno odgovara.
jucer sam navratio kod trgovca i pitam " ima li stogod ?"
kaze- bas je dosla jedna dobra gitara , polovna- privatna prodaja.
vidim, - crveni strat, sav ogrban , isaran , blago izudaran , flekav , bridge napola zacrnio.......
ali kad sam je uzeo u ruke , eeh kako mi je sjela. kakav je to bio osjecaj kad sam mogao sa palcem
stisnuti tri zice. sta da kazem - vrat je savrsen za moje ruke.
to je fender amerikanac . trgovac kaze da je iz 78 god. vrat ravan ko strela.
a zamisli iznenadjenje ! jedva sam uspio i vidjeti kakvi su pokapovi , jer su se slova skoro izlizala.
a sta mislis ?
Lace sensor ! ima sperzel locking. kod probe , uocio sam da ima odlican zvuk , topli ali nekako tih
(bit ce da jos ne znam isprobavati gitare)
trgovac kaze da je od jednog ozbiljnog muzicara koji cesto svira . vidi se da je skoro pola boje izlizano.
sigurno te zanima cena? :-))) a sta kazes ??


800 evra !!!!!! ja zinuo ko tele na sarena vrata .

a zaboravio sam da treba menjati pragove. pet pragova ima duboka udubljenja od zice.
takvo nesto jos nisam vidio.
e sad, menjaj pragove, i lakiraj telo , ne isplati se, zar ne ?

u oglasu nisam nasao nista , jos uvek se prodaje strat od onog elokventnog trgovca. sve otislo za ebay.

ovdje malo bolji bend za svirku od 21 cas pa do ponoci dobije izmedju 250-500 evra.
hrana , pice i spavanje je gratis.
Bas me zanima , koliko Tocak trazi za svirku ? sad je sveopci trend u malim klubovima - 3 - 4 coveka

znaci - Tocak , Kepa i basista . bez pevaca . sta ce im . ljudi bi dosli radi Tocka , a ne da cuju nekakvog pevaca.


Citam u danasnjim novinama , policija uhvatila skupinu od 9 ljudi iz Srbije koji su ovde vec mesecima . troje od njih je dobivalo pare za nezaposlene ( oko 700 evra) i svi su isli na ciscenje . sve stagod je trebalo , oni su cistili .
8 evra po satu . svaki !! pomnozi to sa danom pa sa tednima itd. ovde se trazi radna snaga za ciscenje , ali na crno.
i sad uzmi jedan dobar bend koji mora da se "prosjaci kod gazde" za 100 evra za celu noc. ludilo .


poslao sam mejlove na nekoliko adresa. radi nekih informacija za gitare.
za sada jos nista od Suhr predstavnika.
strpljen- spasen.

pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...09.08.2007. u 22:05 - pre 204 meseci

www.wesleyguitars.co.uk

rockett , odi malo na taj sajt vidjet ces jedan strat - amber , boja drveta . imam takav strat.
tek toliko da vidis kako u celom svetu ima na "milion" ponuda za gitare.

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...09.08.2007. u 22:10 - pre 204 meseci

kako mi mozak sporo radi.........

zaboravio sam napisati da onog trena kad uspostavim vezu na netu , da mi se kompletna stranica ovog foruma ucita
tek nakon 1min i 26 sek. ! a brzina modema je 48,6 kbit/s

valjda je jasno zasto ispalim na zivce...........
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...09.08.2007. u 23:40 - pre 204 meseci
Citat:
jimmy henderson: Uočio sam da ima odličan zvuk, topli ali nekako tih...


Takvi su Lace sensori, traže da budu vrlo blizu žicama. To sa njima može da se postigne bez ikakvih problema, pošto skoro da uopšte ne privlače žicu sebi kao standardni Strat magneti. Ali sa Stratovima iz sedamdesetih ima jedan drugi problem, ovo:



To na slici je "three-bolt" sistem, po zlu poznat kao prezira dostojan pokušaj kompanije CBS da uštedi na proizvodnim troškovima Stratokastera na svaki mogući način. Vrat zbog toga nije najstabilniji, i na Stratovima iz tog doba zna da počne da "šeta" i da generalno pravi probleme (očajan sustain, i sve to). Ne mora da bude tako - ja sam se pre par meseci sreo sa jednom 77icom koja je vrlo stabilna i odlično zvuči - ali možda ne moraš da "tražiš đavola"? Ako si baš zainteresovan za tu gitaru, probaj da joj barem još malo oboriš cenu. Čisto uštede radi.

Citat:
jimmy henderson: Baš me zanima, koliko Točak traži za svirku?


S obzirom da već dugo ne svira u javnosti bez preke potrebe, rekao bih da nema tih para za koje bi pristao da "prekine apstinenciju". Priča mi poznanik (njegov rođak, a i bliski su, pa su vesti pouzdane) da je stvarno zakerao Kragujevcu kada je pre godinu-dve pristao da se pojavi na otvorenoj bini za neke dane grada, ili tako nešto... Tražio je "zid" Marshalla, pa je onda tražio da niko ne svira na njima dok oni ne izađu na binu (kao zvezde večeri, poslednji), i na kraju je svirao (po sopstvenim rečima) samo disharmonične tonove... Valjda mu je stvarno dosadilo da po milioniti put svira "Ulazak u harem". Ne mogu da kažem da ga ne razumem.

Pitam poznanika, baš prekjuče: "A što ne kažeš Točku da nam nedostaje, da bi trebalo da se vrati...?" On odgovara vrlo jezgrovito: "Govore to Točku svaki dan, i to vrlo bliski ljudi, i to već dugo vremena."

Citat:
jimmy henderson: Strat - amber, boja drveta. Imam takav...


Ovakav?



Ako je Fenderov, onda ne moraš da ulažeš ni u šta na brzinu, i možeš da natenane planiraš Kleptona ili Suhra. Dobar Strat je dobar Strat, odličan Strat je samo malo bolji, razlike nisu svemirske.

Platio setup ili ne platio, rešavaj se modema, gre'ota je... Puno pozdrava!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1484
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...10.08.2007. u 07:16 - pre 204 meseci
> 800 evra !!!!!! ja zinuo ko tele na sarena vrata .
>
> a zaboravio sam da treba menjati pragove. pet pragova ima duboka
> udubljenja od zice.
> takvo nesto jos nisam vidio. e sad, menjaj pragove, i lakiraj telo , ne
> isplati se, zar ne ?

Naravno da bi se isplatilo, ako ti se sviđa kupuj i počni da sviraš!
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...10.08.2007. u 22:21 - pre 204 meseci

Nisam imao mira , pa sam i danas otisao u trgovinu .
Ovaj put je bio drugi trgovac , koji je profesionalni muzicar.
ponovo sam uzeo u ruke tog strata. isti osjecaj kao i jucer. vrat odlicno lezi.
nakon razgovora sa tim muzicarem , situacija sa strato je ovakva ,

Strat je iz 90-te god. Radi se o Fender ultra stratu !!! Potvrdjeno .
Danas sam uocio da ima roller nut. ( pa jel to onda sa floyd rose , a ne vidim na bridge nista tome slicno ??)
Na poledjini gitare gdje se nalazi mala kromirana plocica , nalazi se jedna rupica.
pitao sam , ali nisam bas razumio , pa mi se nije dalo opet daviti coeka.
Drugo dugme -tone - ima nekakav sistem , kad okreces onda mozes "znati" da si na nultoj tocki po kojoj
znas jesi li levo ili desno okrenuo dugme.

Imam dojam , da su mu zice blize pragu kod bridge .nemogu se sjetiti gdje sam to procitao ili cuo ,
da zice , ako su vise spustenije prema pragu , automatski se i menja i nacin sviranja ?
Pretpostavljam da se to moze regulirati na zeljenu visinu ?

U daljnem razgovoru sa muzicarem, objasnio mi je :
na moje pitanje da spusti cenu , rekao je da vlasnik ostaje na istoj ceni , no svejedno ce opet pokusati
da pita moze li stagod da ide jeftinije.

Sta se tice pragova , njemu nije problem da ih popravi ( ima puno iskustva )
pokazao mi je nekakav duzi metalni komad sa kojim se pragovi popravljaju. sad sam u situaciji da ispadnem
naivan jer takvo nesto nisam vidio niti imam bele veze kako to zapravo funkcionira.
Ako sam dobro shvatio , pragovi se zapravo jos UTISNU u drvo ??? Ali mi nije jasno KAKO se moze
izravnati prag , metalni prag koji ima na sebi manje ulubljenje ?
Rekao mi je da uopce nema potrebe da se menjaju pragovi.
Nije mi sram reci , da mi je to sve jasno isto kao sto i sonda na Marsu trazi vodu.
Ostaje ono bitno - garantira da nece biti nimalo promjene na zvuku i kvaliteti gitare nakon
popravka pragova.
Isto tako , ako zelim , razmontirace gitaru da je lakiram .sa obzirom da imam vec jedno iskustvo sa
SHELLACK , mogao bih da sam to napravim . Imam tu blizu jednog Indijca koji vodi indijski restoran,
pa mi je donio iz Indije originalni Shellack. 1 kg u specijalizovanoj trgovini kosta oko 80 evra.
To je prilicno dugotrajan i naporan proces , poznato kod vrhunskih akusticnih gitara.

Kako smo vec otprije pricali o pikapovima , moze mi staviti ako zelim Di Marzio V.V, 2´2s .
Zapravo bi uzeo drugi pikguard i na njega stavio te Di Marzio , a ove sa Lace isto tako sa pikguardom
skinuo . kaze da to mogu ako zelim posle prodati.

Za sve te usluge ne zeli nista uzeti . zeli mi pomoci jer zna koliko vec dugo trazim dobru gitaru.

Napomenuo mi je da takva gitara (nova?) ima cenu negdje od 1.400 evra.i da nije bas uobicajeno naci
dobru gitaru koja ima "isvirani " vrat. sta bi ja reko da je to kod isto kao kad kupis nova kola pa moras
prvih par iljada km da vozis umjereno ( tako je bilo onda kod fica i stojadina .-)) )

Nisam mu nista konkretno rekao , samo da mi gitara dobro lezi , pikapovi su dobri , ali su mi
jako pretihi , nema bas saund koji zelim i da cu razmisliti o ev. kupovini.
Zapravo nisam nista odlucio jeli kupujem ili ne. Jos imam vremena .
Normalno , volio bih cuti misljenje od Rocketta i Save.
Ne toliko radi kupovine , vec nesto o samoj toj gitari .
Jos uvek zeljno cekam odgovor na mejl koji sam poslao u Njemacku .

evo pogledajte malo ove linkove

www.xhefriguitars.com/page4.html

www.stores.ebay.ch/nu2uguitars_Fender-Japan


Da , bas takva je i moja gitara . pravi stoojadin od cepanice. a lepo i izgleda :-))

Nadajmo se da ce se Tocak predomisliti. Licno verujem da ovdje u EU u manjim klubovima nitko ga nece
traziti da svira "komercijalu" vec da cuju i vide istinskog i pravog majstora na gitari.
A Stefanovski stalno leti i svira . Na jesen ide u ameriku sa svojim pratecim bendom.

A dogodi li se da slucajno kupim Suhra , onda ce mi biti cast da mi zasvira na koncertu sa tom gitarom.
Ma salim se . Nema sanse za takvo nesto. Rekao sam da uvek gledam sve sa vedre strane.

Momci , veoma vas cenim i postujem .
iskreni pozdravi !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...11.08.2007. u 22:47 - pre 204 meseci

Halo rockett ,

imam iznimnu molbu .
molim te , pogledaj ovaj link

www.suhrguitars.com/guitarsCustom.aspx

napokon sam nasao nesto gdje Suhr sve precizno govori o debljini vrata na svojim gitara.
kako sam jos uvek tanak sa znanjem , molim te pokusaj ako mozes na tom linku naci vrat
koji mi odgovara. definitivno znam da mi vrat od fender ultra strata odgovara pa neka to bude
kao nekakav primjer usporedbe sa vratom kod suhra.

unaprijed se zahvaljujem
pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...11.08.2007. u 23:47 - pre 204 meseci
Citat:
jimmy henderson: Fender Ultra Strat...


Kupujkupujkupujkupujbrzobrzobrzobrzo. Dobro, možda ne tako brzo. Ali je odličan deal.

Citat:
jimmy henderson: ...roller nut. Pa jel to onda sa Floyd Rose...


Ne, samo ima roller nut. Pomaže rad tremola, neki kažu da krade sustain i zvuk, naja. Ne smatram pitanje presudnim.

Citat:
jimmy henderson: Na poleđini gitare gdje se nalazi mala kromirana pločica, nalazi se jedna rupica.


Tu se šteluje vrat po visini, moj ti je savet da to ne diraš ako je gitara svirljiva, ako se nategne previše ume da izazove "neck hump", iskakanje "grbe" ili "čvoruge" oko petnaestog praga i posle vrat mora da se menja, ceo.

Citat:
jimmy henderson: ...žice, ako su spuštenije prema pragu, automatski se i menja i način sviranja?


Niže žice - mekši dodir, nema "kopanja" ako ne želiš zujanje i gubitak sustaina. Zavisi od toga kakav ti je "dodir" na gitari. Strat najbolje zvuči kada se "bounceuju" žice, znači kada se trzalicom ili prstima "čupaju" ili "odbijaju" od grifplatne. Za to treba visoka "akcija" žica, ali onda je teže biti brz. Kao i uvek, pitanje kompromisa između lakoće sviranja i lepog zvuka. Henderson (kao i pokojni SRV) voli visoku akciju, ali treba biti muško pa svirati tako...

Citat:
jimmy henderson: Pretpostavljam da se to može regulirati na željenu visinu?


Naravno.

Citat:
jimmy henderson: Ako sam dobro shvatio, pragovi se zapravo još UTISNU u drvo???


Ne, pragovi se poliraju. Za to majstor treba da ima dobar "feeling" i pravi alat. Najkraće rečeno, svi pragovi se polako "šmirglaju" dok se ne dođe do nivoa najdubljeg useka na najoštećenijem pragu. Standardna procedura koja ne zahteva toliko rada kao menjanje pragova, a i košta bitno manje.

Citat:
jimmy henderson: Sa obzirom da imam vec jedno iskustvo sa šelakom, mogao bih da sam to napravim.


Ako kupiš tog Strata Ultra, skidanje laka će mu u budućnosti oboriti cenu. Lično bih ipak izbegao to ako gitara nije baš mnogo izubijana, taj "oveštali" izgled i osećaj može da bude strrrraaašno lep. Gitara se doima prisnijom, bliskijom, ne sediš i ne gubiš kosu kada ti je poznanik obali na pod... Meni je jedan Amerikanac, Trevis, oborio Badija na pod još u Berlinu, ogrebao ga malo, ja se izbezumio, ali kako objasniti policiji da si u opravdanoj samoodbrani (gitare) ubio američkog studenta?

Citat:
jimmy henderson: Zapravo bi uzeo drugi pikguard i na njega stavio te Di Marzio, a ove sa Lace isto tako sa pikguardom skinuo.


Pametna ideja.

Citat:
jimmy henderson: ...ako možeš na tom linku naći vrat koji mi odgovara.


Even C Slim ili, eventualno, Even C Extra Slim. U poređenju sa njima, Hendersonov vrat je "ramenastiji". Da ne objašnjavam, evo šta ćeš da uradiš: otići ćeš u radnju koja ima ->Fender Eric Johnson Stratocaster®<-. Ako ti njegov vrat odgovara, vrlo verovatno bi ti odgovarao i Hendersonov vrat.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.08.2007. u 21:56 - pre 203 meseci

ok . sutra idem . pokusat cu jos da mu oborim cenu , ako nista barem da dobijem kakav kofer za tu gitaru.
nedelja je obicno dan kad imam vise vremena za gitaru. vezbao sam a istovremeno uzivao.
zanimljivo : nakon dobrih sat vremena puno lakse "sviram" . posebno leva ruka je nekako "meksa" ,
lakse i brze klizim po vratu sa manjim pritiskom na drvo. tek sam danas uocio da stalno cisto intuitivno
volim "svijati" zice .pogotovi 3, 4 i 5-tu zicu. iako imam D´Addario desetku , imam je cvrsto u grifu i sa lakocom.
kod bluza , kombinujem ( intuitivno) kratku i brzu jazz skalu koju prekidam sa bluzerskim svijanjem zice ,
"opalim" dugi akord sa sustainom . uglavnom , dusa mi uziva u slobodi vlastitog stvaranja.
Znam , trebam vremena da sve to zvuci cisto.
rockett, nadam se da ce mi taj strat ultra pruziti sve ono sta trazim , gledajuci na gore navedeno za moj"stil" sviranja.

Zaboravio sam reci , taj ultra strat je prosao sve moguce uvjete sviranja. kaze mi trgovac - sviran je po
klubovima , barovima , na otvorenim koncertima i dvoranama.
Pitam ga : a zasto ga prodaje ? pokazao mi je u trgovini na novog plavog PRS . i da coeku treba takva gitara.

iskreno receno , tog ultra strata , slazem se , treba odmah kupiti. no kopka me moja sumnja.
a sta ako taj muzicar tako presmirgla prag da maltene bude na"podu" ? to nije samo jedan prag,
vec ih ima 5.
poslusat cu tvoj savet . ostavit cu ga kakav je . tek kad sam vidio na ebay nekoliko stratova od SRV .
ajme skoro svi su posteno izlizani. a o cenama da ne govorim . ´moje skromno misljenje -
os svih signature gitara , SRV gitare jako visoko drze cenu.
Mislim da razumem Tocka sta se zalepio za takvu gitaru.

eto toliko za sada . cujemo se
lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.08.2007. u 22:01 - pre 203 meseci

ajd pogledaj na

www.cgi.ebay.at/1962-62-Fender-Stratocaster-Strat-100-ORIGINAL-US

ljudi moji , ljudi se "tuku" sa cenama . ako tako nastave ..............

 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.08.2007. u 22:39 - pre 203 meseci
Citat:
jimmy henderson: A šta ako taj muzičar tako prešmirgla prag da maltene bude na "podu"? To nije samo jedan prag, već ih ima 5.


Onda nosi gitaru pravom majstoru, i on će ti reći - ako u pragovima ima "mesa" da ostanu dovoljno visoki i posle poliranja, onda će ih ispolirati. Ako trebaju da se zamene - cena takve intervencije ovde je 80 evra (više-manje), ne verujem da je bitno više kod tebe. Nije, dakle, strašno u oba slučaja.

Citat:
jimmy henderson: Ljudi se "tuku" sa cenama. Ako tako nastave...


...cene će doći do jednog nivoa, a zatim pasti na neku "normalnu skupoću". Isto je bilo sa starim Ferarijima i starim Poršeima, dostizali su sulude cifre a zatim se "unormalili", što ne znači da sada svako može sebi da ih priušti, naprotiv. Trgovci su izgubili novac i ljudi su izgubli investicije, ali starih Ferarija i starih Fendera ima samo toliko koliko ih je napravljeno i nijedan više. Vremenom će ih biti sve manje i manje pošto ih rastavljaju i prodaju u delovima - tako je obrt veći. Ostaće to skupe stvari i dobra ulaganja, samo da se stabilizuje tržište. Ne, ne znam kada će to biti. Da znam kada će taj dan doći, mogao bih da se zaposlim na Wall Streetu...

Evo linka za ->Fender Stratocaster iz 1962<-. Najverovatnije je u pitanju prevara - premala cena i nedostatak detaljnih fotografija.

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 12.08.2007. u 23:50 GMT+1]
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...13.08.2007. u 20:46 - pre 203 meseci

Sa obzirom na moje (skepticne?) sumnje koje sam obrazlozio muzicaru , pao je dogovor da on popravi pragove
i onda mogu doci da se uverim o kvaliteti posla , odnosno kako ce da pragovi izgledaju nakon obrade.
Taku cu na licu mesta odmah znati na cemu sam . Rekao sam da cu zadrzati originalni izlizani lak ,
na sta je on rekao da je to vrlo pametna ideja ( hvala rockettu).
Trazio sam da mi stavi D´Addario desetke pa da vidim kako gitara "dise" . Moci cu je ponijeti kod kuce na 2-3 dana
da se uverim jel mi gitara sasvim odgovara. Vrlo korektno i super od njega . to se zove poslovnost .
( jel to isto tako i kod vas uobicajena pojava sa isprobavanjem gitara ?)
Medjutim , cena nece ici dole. Kaze da vlasnik vrlo dobro zna sta ima i da zato nece dole.
Ako napravim taj deal , smatram da bi svakako trebalo odmah kupiti i kofer , greota je takve gitare
da stoji ko breza na kosavi.

Kako sve cesce uocavam SRV , tako vam moram priznati da njega nikad nisam slusao.
Zasto je to tako , ne znam . Mozda splet okolnosti ili drukcijih interesa.
Zato vam molim da mi navedete 2-3 njegova najbolja albuma ili CD gdje se cuje njegova majstorija na gitari.
Bit cu vam zahvalan da ne lutam trazeci .

Drugi tjedan se nadam fiiuuuuuuuu brzoj internet liniji .

Rockett, odlicno si napomenuo usporedbu Ferrari - Fender.
Mogu dodati da se sve vise pojavljuju Ferrariji koji izgledaju kao starine , a zapravo se radi da se raskopa
neki stariji krs i to napravi u 2 primerka. postoje specijalizovane radione koje izgradjuju "originale"
Da je to tacno, dokaz je sam Ferrari koji je stvorio posebnu strucnu ekipu koja na poziv dolazi i moze
na licu mesta da se uveri jel to original i kopija.
Tacno kako je rockett naveo.

U sredu je ovdje praznik . Sutra navece putujem za Kordun i vracam se u nedelju.
Tako de ce i gitara sacekati do ponedeljka.

cujemo se u nedelju,
momci , lepo vas pozdravljam !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
89.110.196.*



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...13.08.2007. u 23:05 - pre 203 meseci
Citat:
jimmy henderson: ...jel' to isto tako i kod vas uobičajena pojava sa isprobavanjem gitara?


Ne znam, šta ti misliš? Naravno da nije, daleko smo mi od Evrope... Jednom sam samo čuo nešto slično u Mega Musicu: "Brate, plati mi ti ovu Bossovu pedalu, onda je nosi kući i probaj, pa ako ti se baš baš ne svidi, vratiću ti pare... možda." Toliko o tome...

Citat:
jimmy henderson: ...2-3 njegova najbolja albuma ili CD gdje se čuje njegova majstorija na gitari.


Ovde bi bilo dobro da se još neko uključi i doda nešto, pošto ga ja ne cenim baš suviše - da, bio je poseban, jedan u pedeset godina, ali mi posle početne fascinacije njim nije ostalo previše u glavi, kao što je slučaj sa većinom "brzinskih vratolomija". Suviše jednoličnih nota - u slučaju SRVa, još mnogo više jednoličnih nota, pošto je on bio isključivo "pentatoničar". Najbolji njegov album, pazi, što se mene tiče, je njegov prvi - zapravo demo-snimak "Double Trouble", pod imenom "Texas Flood". Tu je "Texas Flood", tu je "Rude Mood", tu je svirao kroz Dumble, tu je još uvek koristio "trinaestice", tu je bio našmrkan do obrva i pijan k'o dupe... Posle se ta magija izgubila.

Citat:
jimmy henderson: Postoje specijalizovane radione koje izgrađuju "originale"...


Potpuno isto kao i sa vintage gitarama. Od deset aukcija, osam su falsifikati a ostale dve najverovatnije mnogo dobri falsifikati. Zašto bi inače bile na eBayju? Čovek koji ima pravi-pravcati Strat iz 1954 bi otišao u Manley u Njujorku ili direktno u Sotheby i prijavio se za aukciju. Dvizil Zapa, Zapin sin, dao je Hendriksov Strat sa Montereyja na eBay i povukao ga posle par dana jer je shvatio da na eBayju ne može da postigne pravu cenu.

Puno pozdrava do novog čuvenja!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46101 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.