Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 46002 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...28.08.2007. u 22:57 - pre 202 meseci

Sreo sam coveka koji je glavni za organizaciju , kao i za nastup bendova na festu koji se ovde odrzava svake godine
na nekoliko stejdza u krugu od 300 m.
Pitao sam ga ima li sanse da ovde sviraju odlicni momci iz Beograda , veterani , svi iz prve lige sa rockettom,
i da prase sa srcem rok-bluz .
Nema problema , samo da cuje 2-3 demo snimke
Muzicari se sami pobrinu za prevoz.
Spavanje, hrana i pice - gratis !
naravno , plus pare za svirku.
morate svirati dva koncerta . prvi u petak , drugi u subotu.otprilike po cas vremena.
ostatak vremena se mozete sjajno zabavljati , sve vrvi od publike.

Za sada , jos ima vremena do iduce godine , tamo do maja , da bi se nesto moglo konkretno realizovati( veliki je interes!)
Tko zna , mozda se Tocku omili pa da s vama pajdasima ode malo u zivot.
Ovdje se sad ( NAPOKON !!!!!!!!) uredjuje bivsi bioskop i bice jazz klub !!
Moci ce svirati svi koji zele , nesto poput sessiona , studenti , muzicari , amateri...... eto i za Savu nesto ,
pa ako sam pravo shvatio , kad voli gibija 335 , onda verovatno da ga vuce i na jaz?z

momci , laku noc !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...29.08.2007. u 08:03 - pre 202 meseci
...eto i za Savu nesto ,
> pa ako sam pravo shvatio , kad voli gibija 335 , onda verovatno da ga vuce
> i na jaz?z

Da, volim jazz i idem povremeno na svirke u malobrojne beogradske klubove.
Jazz ne umem da sviram. Međutim, pogrešno je shvatanje da je ES-335 jazz
gitara. To je jedna od najuniverzalnijih gitara ikada proizvedenih i sa njom
se svira sve od rocka do jazza. Prvi pravi rockeri su svirali upravo na
takvom tipu gitara, za njima Beatlesi i danas mnogi rock, blues, country pa
i jazz muzičari. Naravno, u početku su češće bile semiacoustic gitare, ali i
hollowbody su nastale ubrzo. Ta žestina zvuka i sustain su zaista
jedinstveni.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...29.08.2007. u 09:50 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: Rockett , vidis li sta u toj specifikaciji interesantnoga ? npr. Tusq ?


Najinteresantnije (odnosno najnestandardnije) jeste vrlo ravan vrat (radijus 16" - to je Hendersonu verovatno zaostalo sa Ibaneza) i to njegovo "uvrnuto" menjanje magneta. Ostalo je, kako kažeš, u vrhunskoj izradi, a ne u nekim specijalnim tajnovitim i alhemijskim elementima. Tusq uopšte nije redak, naprotiv.

Citat:
jimmy henderson: Nema problema , samo da cuje 2-3 demo snimke...


Eto kako se lako otvaraju mogućnosti. Puno hvala, videću da "na'vatam" sebi jednog basistu i tako to, pa da se vidimo na proleće.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...30.08.2007. u 21:32 - pre 202 meseci

Evo malo sevdaha
" bas mi je danas bio turoban dan"
skoro da mi nije nista polazilo za rukom . srecom moj drugar s posla me je izvukao , podmetnuo je rame. hvala mu.

Drago mi je da si zainteresovan. Koliko mi je poznato , tamo najkasnije krajem meseca maja se vrsi selekcija.
Sad moram nesto napisati sta se Tocku nece svidjeti ( sala mala)
Veci dio publike su zene. Na jednom stejdzu su svirali neki "veterani" barem svi su preko 5 banki , dobro uigrani.
Kad su "opalili" rok baladu purple rain - zene su se rastopile.
Hocu reci , u repertoaru za cas vremena moraju biti 2 vrlo jake balade , ali pevac mora biti klasa !
To je samo moje licno misljenje. Svi se sjajno zabavljaju , atmosfera je veoma opustena, pa dobro uigran bend
sa sjajnim pevacem moze zagrejati publiku ( time i ev. mogucnost za neke daljne koncerte)
Ne bi smelo biti problema kad je u pitanju beogradska prva liga muzicara.
Rockett ,nemoj da ti se dogodi kao sta je i bilo sa mojim starim drugarom. to je bilo pre nekih 7 god.
ja sam ga spojio sa sefom ( onda je bio neki drugi) i dobio je svirku .
Medjutim ,
on je vec imao bend koji su svirali oko godinu dana skupa i to samo kantri muziku.Pevac im je bio sjajan ,
pravi kantri tip , a izgledao je ko onaj (nek mi Bog oprosti , ali njega NIKAKO nisam mogao smisliti ,
onaj prvi pevac iz Smaka - ma , zaboravih ime......najodbojjnija faca u Smakovcima , ne samo moje misljenje,
vec i od mnogih sa kojima sam onda pricao o muzici)
Mesec dana pre svirke pocele su trzavice u drugarovom bendu. Bubnjar i basista su poceli da nesto zakeraju.
Bilo je i ljubomornih muzicara , pa su pocele spletke. Dogodilo se da moj drugar (svirao je telekastera)
pet dana pre odlaska , nije imao pola benda. Na brzinu je popunio sa basistom i bubnjarem .
5 dana pre odlaska , sa njima uvezbavati sav repertoar . to je tesko. Nije problem ako imas jednog
Bodana Arsovskog i Garu Tavitijana - moja najjaca ritam sekcija koja ikad svirala u bivsoj Jugi ( izuzetak je
Sarlo Akrobata zbog totalnog otkvacenog stila)
2 dana pre odlaska , drugar i pevac su se sporjecakali. pevacu nije bio zadovoljan , pa je trazio da se
popuni zvuk, tako da su zvali iz Zagreba jednog od najboljih kantri violinista.
Nakon toliko muke , napokon su zasvirali.
Prvu vece , za cudo bozje , zvucali su dobro . ali drugi dan......... kao da si vidio na stejdzu 5 slucajno
okupljenih muzicarai nemas pojma ko sta svira. Da ne bi ispao potpuni fijasko , drugar je gurnuo u prvi plan
sjajnog violinistu koji je sve preuzeo na sebe sa sjajnom svirkom i donekle sve spasio od opce sramote.
Rezultat ??? Oni su dobili sve isplaceno po ugovoru , sve je bilo korektno sa strane organizatora .
Drugar je bio dobio 2 ponude da dodje svirati u Bec u kantri klub.
Nakon povratka , bilo je zle krvi . Drugar se sve smucilo i zauvek se ostavio javnih nastupa.
sad samo kod kuce tu i tamo nesto zasvira za svoju dusu.

Rockett, ovo nije nisam napisao da te uplasim ili odgovorim . Znas i sam kakva su bratija muzicari.
skoro zaboravih , onda im je bilo placeno uz spavanje , hranu i pice jos 1.700 DEM.
Koliko je sada - nemam pojma.
Nadajmo se najboljem da uspijes dobiti pozivnicu za svirku.Sve je u rukama glavnog organizatora.
Ja mogu samo posredovati u kontaktu i ev. u demo snimki. Naravno, uopce me ne zanima bilo kakva
protuusluga . Samo mi otprasite posten koncert da svi u publici uzivamo .
neka ovo zasada miruje do maja meseca , i kad bude vreme javicu se.


 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...30.08.2007. u 22:01 - pre 202 meseci

Vidio sam na netu novu gitaru iz kuce Yamaha.
Veoma je lepa na prvi pogled .i ima veoma veoma zanimljivu specifikaciju , da ne kazem - mocne hambakere !
Radi se o signature modelu - Frank Gambeles . gitara ima oznaku AES FG.
Zbog navedenih podataka , jamacno je tesko reci jeli ta gitara preskupa ili je cena realna ?
Ne , ne morate se bojati da sam se zapalio za nju . samo pisem o toj novoj gitari iz yamahe.
Da mi netko ponudi da biram izmedju te Yamahe ili neke lepe zene - uvek glasam za gitaru.
lakse je ukrotiti gitaru nego zenu :-))

Sava , uverio si me . daleko da od toga da me zanima za kupnju , ali cu barem nastojati budem li u prilici
da isprobam gibija 335 ili epiphone 335 . cisto da vidim i cujem kako to zapravo zvuci .
Reci mi , sta je sa onim Kosticem (?) "rezervni" gitarista YU grupe ? kako bese - Bata ?
A Dragi Jelic ? Da li je Ana Popovic zastalno vani ili se vratila ?

rockett, vidio sam na netu da i Austrijanci imaju dobrog gitaristu ( iako nisam jos nista cuo od njegovih radova)
zove se Gerald Gradwohl . Ako je to neko merilo , onda je dobar jer je svirao sa Hendersonom i njegovim
fantasticnim bubnjarem Kirk Covington. Primetit ces da su mu glavne gitare - Yamahe.
Bas me zanima da li voli distorziju , sudeci po pikapovima.

jos nisam nista instalirao , cekam subotu.

pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...30.08.2007. u 22:24 - pre 202 meseci

rockett, znam sta je to sweep tehnika (iako je ne znam svirati - nema veze)
ali da li je tacno kad se kaze da je Legato tehnika sviranja druga varijanta sweep tehnike ?
onaj Frank Gambeles je , citajuci na netu, vrhunski majstor sweep-legato tehnike.

jos jedno pitanje.
jednom sam cuo za izraz "kad gitara vristi". da se radi o posebnoj tehnici sviranja.
pretpostavljam o cemu se radi , ali nisam siguran, da ga najcesce koriste hevimetalci ?

pozdrav !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...31.08.2007. u 08:48 - pre 202 meseci
> Sava , uverio si me .
> daleko da od toga da me zanima za kupnju , ali cu barem nastojati budem li
> u prilici
> da isprobam gibija 335 ili epiphone 335 . cisto da vidim i cujem kako to
> zapravo zvuci .
> Reci mi , sta je sa onim Kosticem (?) "rezervni" gitarista YU grupe ? kako
> bese - Bata ?
> A Dragi Jelic ? Da li je Ana Popovic zastalno vani ili se vratila ?

Isprobaj isključivo Gibsona, taj Epiphone zaboravi. Od Epiphone probaj model
Sheraton Elitist pa javi utiske.

Dragi i Bata živi i zdravi, sviraju i nastupaju i dalje. Dragi je sa bratom
Žikom vrlo vezan za beogradske reke i tu provode dota vremena. Ana odavno
nije u Jugi i samo povremeno dođe. Poslednju informaciju koju sam imao je da
živi sa dečkom negde na selu u Francuskoj . Međutim nešto sam načuo da se
seli u Kanadu ili Ameriku. Odavno nisam bio na njenom sajtu idi pa vidi šta
tamo ima (www.anapopovic.com).
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.09.2007. u 11:30 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: Vidio sam na netu novu gitaru iz kuce Yamaha.


Znam, vrti se po Yamahinim katalozima već par godina... U suštini, ta gitara je "Paul Reed Smith meets metal", s tim što sam naletao na ispovesti ljudi kojima prilično smeta taj FretWaves sistem jer im se čini da uopšte ništa ne radi. Za cenu te AES FG bih radije uzeo (da imam te pare, i da baš hoću Yamahu, pošto su poslovično poznate po kvalitetu) AES 920, ili AES 620, ili SG1000, ili SA503TVL, ili SA2200 (mada je ta poslednja prilično skupa).

Citat:
jimmy henderson: ...da li je tacno kad se kaze da je Legato tehnika sviranja druga varijanta sweep tehnike ?


Pa sad, postoji razlika, ali "legato" na gitari je prilično neprecizan termin. "Legato" je vrsta artikulacije - ono što se piše iznad notnog zapisa, kao, na primer, "Allegro ma non troppo", a "sweep picking" je najčešće arpeđo sviran dugim potezom trzalice. Valjda bi razlika bila u tome što "legato" na gitari ima više hammer-onova i pull-offova.

Citat:
jimmy henderson: rjednom sam cuo za izraz "kad gitara vristi". da se radi o posebnoj tehnici sviranja?


Mislim da ne. Tek je to naprecizan termin - govori šta publika oseća, a ne šta gitarista pokušava da postigne. Ne bi moglo da se kaže "Sviraj ovo tako da ti gitara vrišti..." Kada sviraš sa puno gaina/ distorzije, imaš puno sustaina i kompresije. "Benduješ" žicu naviše, okineš notu, pustiš je da "zvoni" i polako opuštaš bending naniže. Zbog velikog sustaina i jake kompresije, nota ne gubi na jačini, samo se čuje kako polako pada pitch - "WAAAAaaaaaoooohhhh..."

Kad mislim na "gitaru koja vrišti", ja mislim na Hendriksa - note koje se ruše na tebe, prateći Džimijevo spuštanje tremola, a onda odjednom "odlepršaju" nagore jer je Džimi povukao nazad ručicu...
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.09.2007. u 12:30 - pre 202 meseci
Citat:

Kad mislim na "gitaru koja vrišti", ja mislim na Hendriksa - note koje se ruše na tebe, prateći Džimijevo spuštanje tremola, a onda odjednom "odlepršaju" nagore jer je Džimi povukao nazad ručicu...


I rastimao se, toliko da boli... :)
Ja prvo pomislim na ovako nesto:
http://www.youtube.com/watch?v=jz-tiP-GQYM

Evo i objasnjenja:
http://www.youtube.com/watch?v=wgtZ7oOCmdM ;-)

A glede legata... Legato je tehnika(meni licno mnogo, mnogo laksa od stacata-forsira se rad leve ruke:)) koja je karakteristicna za, recimo, Satrijanijevo sviranje. Njegov stacato(picking) je mnogo tanak, ali mu zato leva ruka opasno dobro radi...(Retko cete cuti da Joe u svom fraziranju okine svaki ton trzalicom...)

Docim je recimo kod ovih sredera(Malmstin, Michael Angelo,Petruci i njima slicni primerci)picking doteran do savrsenstva(kao i legato uostalom) ;-)...


[Ovu poruku je menjao kelja dana 01.09.2007. u 13:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kelja dana 01.09.2007. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.09.2007. u 13:13 - pre 202 meseci
A kad smo vec kod 'vristecih tonova', tu su i nezaobilazni vestacki harmonici(artificial harmonics):
http://www.youtube.com/watch?v=MKizp86ZUQI karakteristicni pre svega za metalce, ali i za Billy Gibbonsa. :)
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.09.2007. u 13:19 - pre 202 meseci
Citat:
kelja: I rastimao se, toliko da boli...


Da, Džimi je uvek govorio: "Samo kaubojima su uvek naštimane gitare!"
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.09.2007. u 21:39 - pre 202 meseci

Momci , hvala za gragocene informacije.

Danas sam i mao ceo dan obaveze i posetu , a i nisam nesto najbolje, pa cu ranije u krpe.
nego , jucer sam vidio na Hr telki , ali vrlo kratko , koncert partibrejkersa u Zagrebu , ne znam kad je to bilo.
ali bilo je lepo vidjeti punu dvoranu kako uziva u koncertu sa njima. nisam znao da su tako dobri.
posebno mi se dopao gitarista . ima veoma lep zvuk , i jarko crvenu lepu gitaru -poput prs-a , ne znam koja je marka.
ma tko bi rekao da su partibrejkersi mocni sa zvukom.............. a secam se odlicnog Gileta i njegovih
el. org....................

cujemo se !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.09.2007. u 23:03 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: ...gitarista. ima veoma lep zvuk, i jarko crvenu lepu gitaru -poput prs-a, ne znam koja je marka.


PRS Prilično retka gitara ovde, u svakom slučaju... Ja se ne sećam vremena kada su se Partibrejkeri zvali Radnička Kontrola i kada ih niko nije slušao, ali se sećam vremena kada se nije moglo šetati Beogradom a da odnekud ne urliče "Rođen loš".
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.178.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.09.2007. u 23:11 - pre 202 meseci
Citat:
a secam se odlicnog Gileta i njegovih
el. org....................


Ne znam, mozda ih ti pamtis iz osamdesetih, kad su mozda i bili malko zanimljivi, ali sad...
Tesko da bi se ova skupina mogla nazvati odlicnom, u bilo kom smislu:
-svirackom
-tekstualnom
-kompozitorskom
-aranzerskom
...

Za pocetak, ne bi bilo lose da pocnu da se stimaju pred svirke, to mnogo znaci... :(
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...04.09.2007. u 22:17 - pre 202 meseci

Zdravo momci,

Rockett , imam zanimljivo pitanje

Vidio sam na sluzbenoj Blade stranici novi model strata povodom 20 god. postojanja .
Pa su napravili strat Texas Custom 20 . Ono sta pise u specifikaciji - izaziva respekt.

Ono sta je najzanimljivije - cuo sam da se skoro sva produkcija Blade gitara ( osim RH 4)
proizvodi u Kini !!???!!!???

Pa , ako je to tacno , onda te "kineske blade" su zapravo blede i jeftine kopije onoga sta se proizvodi u Svajcarskoj.

Jesi li drzao u rukama i isprobao takav model ? Impresije ?

Mozes li mi stagod reci o stratu Robert Cray signature , kao i o Fender 60´s RW 02 ?
Ovaj RW izgleda kao najjednostavnija i najobicnija gitara , ali mi se cini da izgleda poput uspavane lepotice,
koja ceka da je netko poljubi i onda se pretvori u lepoticu zvuka .Samo stavis druge pikapove i evo lepote ???

Jucer sam kod muzicara imao malu festu. probao sam par gitara .
Onaj plavi PRS - opet isto - ne leze mi hambakeri.
onda jedan Rickenbacker - lepa gitara , odlicni originalni rickenbacker hambakeri koji dolaze do izrazaja tek
kod solaza kod povisenog gaina- malo ima sirok vrat.
jedan Ibanez , ali na kratko zbog vrata.
jedan Framus - dobra gitara, ali prekratko sam je imao da je bolje ocenim.


Kelja , kad sam govorio o el. orgu onda sam mislio prvenstveno na onaj njihov prvi album .
izgleda da se deckima negde zametnuo adrenalin.


Sutra ce mi napokon doci kolega da mi instalira brzu vezu.

lep pozdrav i cujemo se !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.09.2007. u 12:43 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: ...cuo sam da se skoro sva produkcija Blade gitara ( osim RH 4)
proizvodi u Kini !!???!!!???

Pa , ako je to tacno , onda te "kineske blade" su zapravo blede i jeftine kopije onoga sta se proizvodi u Svajcarskoj.


U Švajcarskoj se ništa ne proizvodi, osim to malo satova sa kukavicom. Gitare se rade u Kini, a zatim šalju na inspekciju i setup u Švajcarsku. "Blede i jeftine kopije"? Možda za nekog ko ih nikad nije držao u rukama. Što se mene tiče, mogu da budu proizvedene i u Požarevcu, kvalitet im je neosporan. A gitaru bi trebalo kupovati zbog kvaliteta, a ne zbog imena na njoj, zar ne?

Ukratko, da mi se nudi Gibson Les Paul Studio pravljen u Americi i Blade Texas Stratocaster pravljen u Kini - za iste pare, recimo - i da imam da odlučim na osnovu kvaliteta, uzeo bih Blade. Ko god se razume u gitare i treba da proceni na osnovu kvaliteta izrade (action, fit and finish) odlučio bi na isti način.

Citat:
jimmy henderson: ...o stratu Robert Cray signature , kao i o Fender 60´s RW 02 ?


Robert Cray Signature je rađen na osnovu hardtail Stratocastera iz 1965, uz malo modifikacija. Vrat je "C", radijus grifplatne je moderniji (9,5''), pragovi su malo krupniji (medium-jumbo) a magneti su na papiru "Custom Shop Designed", što u praksi znači da uzmu Tex-Mex magnete i "underwounduju" ih za kOhm.

Za drugi spomenuti Strat - nemam pojma koja je to šifra. Meksički 60's Reissue iz 2002?
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.09.2007. u 21:00 - pre 202 meseci

Halo rockett ,

onaj strat RW 02 ces naci na web stranici musik-service u svabiji , znas koja je kracenica
( sta ces moramo da driblamo onog gluvonemog)
to se nalazi na 6 strani.
Interesanto , pokraj tog strata vidjet ces ludu gitaru - telekaster sa bigsijem

Apsolutno se slazem sa tobom .
kvalitetu gitare se niakda ne gleda po "imenu"
Primjetit ces na tom svapskom webu , par hendersonovih gitara , svima su cene otisle za
1.000 evra jeftinije !!!

Bez obzira na ta Suhr "drasticna" pojeftinjenja , ne zanima me.
Vec sam se odlucio koju cu gitaru naruciti . U ponedjeljak idem u trgovinu kod tog muzicara da je narucim.
Bit ce to malo iznenadjenje.
I bilo je vreme . koliko je vec proslo vremena da mog cenjenog rocketta toliko gnjavim sa pitanjima
i zahvaljujuci njemu saznao sam jako , jako puno o osnovnim stvarima o gitarama.
To ne bih nikakao mogao sa obzirom na moje celodnevne radne obaveze.
rockett, a da ti "kuvertiras" potez ? imas triput pravo da pogodis sta cu naruciti :-)))))))))) ma , sala mala !


A ..bemu sve po s....u nije mio dosao onaj da mi instalira novi modem.
Ma, jedva cekam da prodje ovaj tjedan pa da vec jednom odhebe ta narudzba za Bec pa da odahnem
i uhvatim vremena za svoje potrebe.

 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.09.2007. u 21:22 - pre 202 meseci

Cim dobijem tu gitaru , normalno je da zelim naruciti jos i novo pojacalo
kao i gitarski efekt .
Sta se tice pojacala , tu vlada celo sarenilo modela i izbora brrrrrrrrrrr
Bio sam napisao da su mi rekli da je Peavey veoma dobro pojacalo.
Nadam se rockettovom dragocenom savetu za kupnju pojacala.
Znam, staro pravilo , ustekaj gitaru u svako pojacalo pa probaj.
Ali , opet ista prica - MORAS ZNATI neke stvari o poajacalima kao i kod gitara
zar ne , rockett ?

U trgovini sam prvi put vidio ( i odusevilo me) Boss efekt ( zaboravih koji model) koji ne izgleda
poput klasicnih efekta , vec je vise na elektroniku . Kad je muzicar za jednu musteriju isprobavao
jednog ibaneza , onda je ukljucio taj efekt i dobijes ritam pratnju i sviras do besvesti solo.
ma........ odlicno.............

ako rockett nema nista protiv, mozemo i prije nego sta gitara stigne da vidimo sta ima od efekt ponuda.
Bicu svima zahvalan na savetima i predlozima.

pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.09.2007. u 22:18 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: Onaj strat RW 02...


...je MIM 60's Classic Series. Lepa stvar, ali (za tebe) debeo vrat. Ako bi tako nešto (Classic Reissue), onda bi najbolji vrat imao MIM 50's Classic, za iste pare.

Citat:
jimmy henderson: Rockett, a da ti "kuvertiras" potez?


Ne usuđujem se

Citat:
jimmy henderson: Cim dobijem tu gitaru , normalno je da zelim naruciti jos i novo pojacalo
kao i gitarski efekt .


Najbolje je da za to otvorimo novu temu. Ova se ipak bavi Stratocasterima, a lakše je u detalje dikutovati pojačala i efekte u za to posebnoj temi.

Citat:
jimmy henderson: Boss efekt... vise na elektroniku... dobijes ritam pratnju...


Ima dosta Bossovih proizvoda koji mogu to. Neka od Loop Station? Gitarski procesor GT-8?
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.2.klafu.surfer.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...11.09.2007. u 18:32 - pre 202 meseci

Momci , zdravo !

Ako ste pomislili da sam ispario , nije , vec nevolja sa konfjutorom .

Jos u cetvrtak bio mi je covek da instalira brzu vezu.
Bilo je problema sa tel.uticnicom - reseno.
Nakon svih instalacija , nista vise nije islo kako treba.
nakon 3 sata podesavanja , morao je uzeti komjutor .
Bio je jucer kod mene . rekao je da je nasao na "milione" virusa i drugih kvaka.
Moj firewall nije nikad bio ukljucen , antivirus nije uopce radio.
Kaze da sam surfao na netu ko zenska sa rasirenim nogama.

Kad je sinoc otisao , i sve se cinilo u redu, nece pa nece da me spoji na internet , neke programe ne mogu ucitati .
puka mi film.
rekao je da ce opet doci , trenutno ne moze.
sad pisem od poznatog.

Trenutno imam vaznu vest , a to je - gitara je narucena !
Ocekujem je za oko mesec dana .

Dotle , strpljen -spasen.

rockett, imas li novosti za tremolo ?

do javljanja ,

lepi pozdrav !
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 46002 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.