Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208660 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:10 - pre 226 meseci
Citat:
p.s windows sux.


Citat izvesnoga sa amigaworld.net

Citat:
Intel sux


Ako je to sve sto imas da kazes alal ti vera.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:20 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:

Windows je vrlo blizu toga. Kao desktop jeste daleko najbolji kad se sve uzme u obzir (u stvari, ko je tu uopšte konkurencija?), a kao server - vrlo dobar. Da nije tako, ne bi Windows server za 10 godina od 0% stigao do ~20% prema Netcraftu, a preko 50% poslovnog tržišta prema nekim drugim statistikama. Pitaj Novel šta im se desilo u zadnjih 10 godina. Pitaj MS kako im ide prodaja Windows Servera.



Kad već pominješ netcraft..Apache je za istih 10 godina dostigao 70%, dok je IIS napravio ooooooogroman uspeh sa 20% ;-)
Pitaj M$ zašto ;-)
Sa novim IIS 7 priznali su donekle ;-)

Citat:

preko 50% poslovnog tržišta prema nekim drugim statistikama


Može link?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:28 - pre 226 meseci
Citat:
Kad već pominješ netcraft..Apache je za istih 10 godina dostigao 70%, dok je IIS napravio ooooooogroman uspeh sa 20% ;-)


Pa ne baš. Ček da ti nađem tačno šta mislim.. :)

Citat:
Pitaj M$ zašto ;-)
Sa novim IIS 7 priznali su donekle ;-)


Naravno da rade na poboljšavanju svog proizvoda. Šta je tu čudno?


Što se linka o preko 50% tržišta koje IIS drži u poslovnom svetu, potraži ovaj forum sa ključnim rečima "port80". Zaista smo dosta puta to raspravljali.


Druga stvar, iz iskustva mogu da ti potvrdim koliko malih kompanija koristi Windows Server (Small Business Server). Drugih sistema praktično ni nema. Stvar je jednostavno HIT poslednjih godina u malim firmama, ozbiljno.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.09.2005. u 09:34 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:32 - pre 226 meseci
Vidi ovo:



Pogledaj, kada je IIS još uvek bio na praktično 0% (1995-6), Apache je već imao mnogo bolju poziciju, kao i drugi sistemi. Da se razumemo: Apache jeste dobar proizvod :)

Uporedi MS "proboj" u tom segmentu sa npr. Linux probojem na desktopu u poslednjih 10 godina? Hej, nije loše za MS uopšte, zamisli da su na 1-2% a da pričamo da je proizvod super :)

Takođe, bore se protiv besplatnog Apache-a.

MADA, imaj na umu da treba da znaš *šta tačno* Netcraft statistike predstavljaju (i to smo raspravljali više puta).

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.09.2005. u 09:38 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:41 - pre 226 meseci
http://whois.sc/2darksisters.com


Citat:
Reverse IP: Web server hosts 11580 websites (reverse ip tool requires free login)
Server Type: Apache/1.3.33 (Unix) mod_layout/3.2 mod_gzip/1.3.19.1a mod_throttle/3.1.2
(Spry.com also uses Apache)


konkretno, radi se o http://www.freewebs.com hostingu - hoce li Win2003+zbudzi-nabudzi datacentre sa dual xeonima za ovo da bude bolje od jednog Sun enterprise servera+Apache... Pardon, Win2k radi i na UNISYSu, ali se taj ne kotira bas najbolje... Na Win2k i Linuxu mozemo da se igramo klasterima, ali to nije prava stvar...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:43 - pre 226 meseci
Citat:
degojs: Vidi ovo:

Pogledaj, kada je IIS još uvek bio na praktično 0% (1995-6), Apache je već imao mnogo bolju poziciju, kao i drugi sistemi.



Jest, mnogo bolju od čitava 3,5% ;-) IIS se pojavio čitavih pola godine kasnije, pa je na 5-o godišnjicu Apache otišao na 62% ;-)

*******
The first Netcraft survey in August 1995 found 18,957 hosts, with the NCSA web server dominating with 57 percent market share, leading CERN (19%) and a newcomer named Apache (3.5%). Microsoft's Internet Information Server launched in February 1996, and by the survey's fifth birthday the server market was largely divided up between Apache (62%) and IIS (19%).
*******

Citat:

Uporedi MS "proboj" u tom segmentu sa npr. Linux probojem na desktopu u poslednjih 10 godina? Hej, nije loše za MS uopšte.


Za MS je tih 20% na serverima maximum ;-)

Linux je na desktop praktično počeo tek pre 2-3 godine agresivnije da se probija.
I to je sasvim dovoljno bilo da razvali XP.
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:46 - pre 226 meseci
2 degojs
Citat:

MADA, imaj na umu da treba da znaš *šta tačno* Netcraft statistike predstavljaju (i to smo raspravljali više puta).


Nemoj mi menjaš poruku dok repliciram ;-)

Netcraft predstavlja tačno ono što treba..statistiku upotrebe servera ;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:46 - pre 226 meseci
Citat:
Linux je na desktop praktično počeo tek pre 2-3 godine agresivnije da se probija.
I to je sasvim dovoljno bilo da razvali XP.


Pure FUD IMHO... negde je na 2% desktop trzista, MacOSX je na 3% (U USA mozda i vise od 5%) 1% otpada na *BSD,Solaris i sl a win ima prek 90%
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:51 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Pure FUD IMHO... negde je na 2% desktop trzista, MacOSX je na 3% (U USA mozda i vise od 5%) 1% otpada na *BSD,Solaris i sl a win ima prek 90%


Pošto je Degojs kukao na besplatni Apache, moram i ja..znaš kad bi se Win raširio na desktop tržište da MS nije svesno podsticao pirateriju? Nikad!

Usput, daj te desktop-statistike da ih pogledamo..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:54 - pre 226 meseci
Citat:
Nemoj mi menjaš poruku dok repliciram ;-)


Sorry.

Citat:
Netcraft predstavlja tačno ono što treba..statistiku upotrebe servera ;-)


Ne, koliko je meni poznato.


Takođe, nešto sam zaboravio: kod mene u firmi Apache se vrti na Windowsu :) a, dodatno, "server" nije samo "web server".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:54 - pre 226 meseci
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:56 - pre 226 meseci
Citat:
Pošto je Degojs kukao na besplatni Apache, moram i ja..znaš kad bi se Win raširio na desktop tržište da MS nije svesno podsticao pirateriju? Nikad!


Ček, sad je MS kriv što ti koristiš piratski XP? Sprečavaju te da platiš?

Znaš kako se kurton branio na sudu kad je optužen za silovanje? "Navukli su me.."

Citat:
Usput, daj te desktop-statistike da ih pogledamo..


Koje desktop statistike? Ma daj nemoj da si smešan.. Koji jebeni Linux na desktopu..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.09.2005. u 10:00 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 08:59 - pre 226 meseci
Citat:
Pošto je Degojs kukao na besplatni Apache


Ne kukam ja na besplatni Apache. To jeste činjenica i to jeste nešto što ne ide u prilog MS-u. Naravno da im je to problem.

Ipak, Apache JESTE besplatan. Windows to nikako nije, pogotovo u razvijenim zemljama koje i čine najveći deo tržišta, pogotovo poslovnog.

Šta je sa linuxom na desktopu, a besplatan je? Pa što nije na 70% kao Apache ili bar na 20% kao IIS? LOL

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:08 - pre 226 meseci
Citat:
Ne kukam ja na besplatni Apache. To jeste činjenica i to jeste nešto što ne ide u prilog MS-u. Naravno da im je to problem.


Vidis, to sto je besplatan nema veze sa freewebs hostingom - mogu da se kladim da koriste Solaris ili HPUX ili AIX gde Apache (ali sertifikovan od Sun/HP/IBM) ide uz UNIX zajedno sa bogatim ugovorom o podrsci... Cak i da koriste najgore resenje, a to je RedHat EL na zbudzi-nabudzi klasteru opet imaju ugovor o podrsci...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:09 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:
Ček, sad je MS kriv što ti koristiš piratski XP? Sprečavaju te da platiš?


Ne bre, ja koristim legalan XP

Od onih 90% Win-Web korisnika, sa linka koji je poslao Bojan_bozovic, mogu da garantujem životom da 90% ima piratske kopije Wintenda ;-)


Citat:

Takođe, nešto sam zaboravio: kod mene u firmi Apache se vrti na Windowsu a, dodatno, "server" nije samo "web server".


Ovo stoji, ali je indikativno da je onda kod tebe u firmi neki lošiji Windows, čim mu treba Apache ;-)

Citat:

Citat:

Nemoj mi menjaš poruku dok repliciram ;-)



Sorry.



Ma ok, bila je šala

[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 18.09.2005. u 10:09 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:14 - pre 226 meseci
Citat:
Ovo stoji, ali je indikativno da je onda kod tebe u firmi neki lošiji Windows, čim mu treba Apache ;-)


E sad si lupnuo nevidjeno - ako ja WinXP+Cygwin+Apache+BIND8 koristim kao webserver imam malu prednost remote desktopa bez toga da moram da placam Sun Ray thin client + Sun Ray server softver (100evra vs ko zna koliko evra) ;)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:14 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:
Šta je sa linuxom na desktopu, a besplatan je? Pa što nije na 70% kao Apache ili bar na 20% kao IIS?


Pa rekoh već: tek pre 2-3 godine je krenuo agresivnije, a vi ovde stalno poturate tih 10 godina..za 7-8 će sigurno dostići procenat koji drži Apache ;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:15 - pre 226 meseci
Citat:
Ovo stoji, ali je indikativno da je onda kod tebe u firmi neki lošiji Windows, čim mu treba Apache ;-)


:)

Čudni su putevi gospodnji, šta da ti kažem. Sistem je takav "nasleđen", a sadašnji šef samo kuka zbog toga - najgore im je da prate stanje po pitanju sigurnosti Apache-Tomcat. Ko će to da održava.. Sa MS-om bar znaš: jednom mesečno zakrpe i to je to. IIS 5 i 6, nisu imali zakrpe već ihaaa-ha, negde 2 godine čini mi se. Možda jedna za svaki.

Novi delovi sistema se rade u .NET-u, na IIS-u naravno.

Citat:
Od onih 90% Win-Web korisnika, sa linka koji je poslao Bojan_bozovic, mogu da garantujem životom da 90% ima piratske kopije Wintenda ;-)


Opet, ne znam koja je tvoja poenta sa tim da Win može lako da se "piratuje"?

Ne dižu li baš Linuxovci mnogo buke oko te legalizacije softvera i kako je to šansa za Linux? Hm?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:18 - pre 226 meseci
Citat:
Pa rekoh već: tek pre 2-3 godine je krenuo agresivnije, a vi ovde stalno poturate tih 10 godina..za 7-8 će sigurno dostići procenat koji drži Apache ;-)


Gde je krenuo agresivnije?

I zašto se onda neki Linuxovci diče sa tim kao "Ja sam na Linux prešao još 97?" Ko je tu lud?


Pazi da se razumemo, ja lično ništa protiv ne bih imao da za par godina pređem na besplatan OS (makar to bio i Linux:) samo ako bude pružao sve što i Windows. Ne vidim da će se to desiti. Živi bili pa videli.

7-8 godina... au.. Ajd da onda pričamo o tome za 7-8 godina, a do tad nek Linuxovci ćute.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:22 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: E sad si lupnuo nevidjeno - ako ja WinXP+Cygwin+Apache+BIND8 koristim kao webserver imam malu prednost remote desktopa bez toga da moram da placam Sun Ray thin client + Sun Ray server softver (100evra vs ko zna koliko evra)


Hebote, da si instalirao neki linux, ne bi morao ni tih 100 evra da platiš ;-)



Citat:

Opet, ne znam koja je tvoja poenta sa tim da Win može lako da se "piratuje"?

Ne dižu li baš Linuxovci mnogo buke oko te legalizacije softvera i kako je to šansa za Linux? Hm?


Poenta je što u Aziji piraterije ima koliko hoćeš, i neće se iskoreniti nikada..tamo gde mora da se plati, itekako se razmišlja o svakom juanu/dolaru ;-)

To što milijarde malih žutih koristi ilegalan XP, upravo i podiže onu desktop statistiku..prava se može videti na Netcraftu ;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208660 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.