Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208628 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:23 - pre 226 meseci
Citat:
Pazi da se razumemo, ja lično ništa protiv ne bih imao da za par godina pređem na besplatan OS (makar to bio i Linux:) samo ako bude pružao sve što i Windows.


To svakako, ni MacOSX nije free, neko ipak programira 'lebac da zaradi :) Sun Java desktop system ima potencijal, ali uopste nije free (placa se licenca) :)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 10:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:24 - pre 226 meseci
Citat:
To što milijarde malih žutih koristi ilegalan XP, upravo i podiže onu desktop statistiku..

Pa znači tamo gde je cena ista: Windows pobeđuje, zar ne?

A tamo gde se Windows plaća (npr. Kanada), breeee... kakav crni Linux na desktopu? Ajd bre, uozbilji se.


Dakle, koja je poenta, kad se ovo gore uzme u obzir?

Citat:
prava se može videti na Netcraftu ;-)


Jok vala. Nemoj da si dosadan više nego potraži objašnjenje toga šta Netcraft pokazuje.

Dalje, evo sad poslednji put: web serveri nisu jedini serveri, pobogu.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.09.2005. u 10:26 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:26 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:
Pazi da se razumemo, ja lično ništa protiv ne bih imao da za par godina pređem na besplatan OS (makar to bio i Linux samo ako bude pružao sve što i Windows. Ne vidim da će se to desiti. Živi bili pa videli.


Linux desktop već sada pruža sve što i XP-desktop, pa i mnogo više, obzirom na cenu ;-)

To što ti ne vidiš/ne koristiš ne znači da ne postoji ;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:30 - pre 226 meseci
Ne vidim ja, a ni milijarde onih malih žutih koje si pomenuo, plus veći deo ostatka sveta.

Jeste, svi su ludi pa ne vole besplatno, nego vole da plaćaju tamo nekom bogatom Gejtsu. O da, tako je. Hvala što si mi rekao :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:30 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:
Pa znači tamo gde je cena ista: Windows pobeđuje, zar ne?


Krenuo je mnogo ranije..srazmerno mnooooooogo ranije nego Apache ;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:36 - pre 226 meseci
Ipak, IIS se probio do tih 20% i pored što se plaća, a Apache ne.
Linux se ne plaća, pa nije došao nego do 2%, a Windows se plaća.

Dalje, Windows je desktop korisnicima ponudio KOMPATIBILNOST, a Linux..? A da je bitno desktop korisnicima?

Čuj, naravno da je kompatiilnost bitna stvar. Oooo, možda je zato MS i imao Windows 9x liniju? Oooo, dobro jutro Kolumbo, otkrili ste Ameriku.. E pa da, niste vi ni imali (a ni sad nemate) baš bog zna kakve aplikacije na tom sistemu, a da su interesantne za širi krug ljudi. O da, i sa hardverom imamo problema.

Da, da.. kompatibilnost. Sorry, šta da se radi, ali to je vaš problem :)


Ej, ajd da ti i ja pravimo sistem koji neće biti kompatibilan sa bilo čim što je većini ljudi bitno, pa ćemo posle da se čudimo što nema korisnika...? :) Ne vide ljudi.. a?



[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.09.2005. u 10:41 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:41 - pre 226 meseci
Citat:
Poenta je što u Aziji piraterije ima koliko hoćeš, i neće se iskoreniti nikada..tamo gde mora da se plati, itekako se razmišlja o svakom juanu/dolaru ;-)


Nego sta, vidi kako ja razmisljam - dedicated server ne mogu da imam kod verata kao fizicko lice, ako mogu kod ptta- nosim u Bg svoj hw sa UPS-om i kad vec budem placao bandwidth 200e mesecno, mogu i 100e za onu gore konfiguraciju sa legalnim XP pro da uzivam jeftino u blagodatima Sun Ray - pardon - remote desktop administriranja + mogu da udrim i Cygwin ako se zazelim basha (sto nije potrebno jer imam netsh i ostale komande u XP konzoli za sta oces - jos mogu IPv6 6to4 server da napravim - to mi nije poslo za rukom ovde jer imam dinamicku IP - sve pod WinXP pro) Linux sam koristrio od 2000te, koristio sam i NetBSD, ali ako ne moram da bauljam po konzoli i necu sto bi Druga je varijanta da se solaris udari na webserver, trebam da skinem nekih 2.5Gb (5 ISOa) da ga isprobam - konzole se ne plasim... Dakle, nemojte 'windows sux', 'windows is lame' i sl.

PS. Linux + KDE 3.2 je djubre u odnosu na XP jer svakicas imas signal 11 od strane raznih KDE programa (ukljucujuci Konqueror), screensaver zamrzava linux (jojoj) a o proprietary programima da ne pricam...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:47 - pre 226 meseci
Citat:
Krenuo je mnogo ranije..srazmerno mnooooooogo ranije nego Apache ;-)


Kao što su i *nix sistemi krenuli mnogo ranije nego Windows, zar ne?

A Linux, kažu, dosta liči na *nix sisteme.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 09:57 - pre 226 meseci
Citat:
degojs: Kao što su i *nix sistemi krenuli mnogo ranije nego Windows, zar ne?
A Linux, kažu, dosta liči na *nix sisteme..


Osim u brzini preuzimanja tržišta..u međuvremenu, dok se Vista-glista batrga ne bi li nekako izmilela, već sada imaš Linux desktop neuporedivo funkcionalniji od Wintendo desktopa..od klik-tehnologije instalacije bez instalacije;-) do slušanja 3 pesme odjednom ;-)
Probaj Kanotix, kašće ti se samo od sebe..;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 10:04 - pre 226 meseci
Zaboravih: treba temu promeniti u
Linux faster approaching desktop usability...;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 10:06 - pre 226 meseci
Citat:

već sada imaš Linux desktop neuporedivo funkcionalniji od Wintendo desktopa..od klik-tehnologije instalacije bez instalacije;-) do slušanja 3 pesme odjednom ;-)


A onda je svizac pokusao da koristi clipboard ;-)))))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 10:06 - pre 226 meseci
Citat:
već sada imaš Linux desktop neuporedivo funkcionalniji od Wintendo desktopa..od klik-tehnologije instalacije bez instalacije;-)

A šta to instaliram? 50 tekst editora za konzolu?

Kompatibilnost sa ostatkom sveta? Šipak.

Citat:
Probaj Kanotix, kašće ti se samo od sebe..;-)


Ma jebite se više i vi i to vaše: probaj ovu distribuciju.. :)))

Na vr' glave ste se više popeli sa tim. Ajd svaki čas da se proba ona druga distribucija, a? :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.09.2005. u 11:14 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 10:06 - pre 226 meseci
Citat:
Probaj Kanotix, kašće ti se samo od sebe..;-)


Dobro, a ti ces da mi napises softver:

Za 3D u klasi Maye i Posera
Za pravljenje Flasha
Protokol poput SunRay ili Terminal services koji je dobar za 'slabu' mrezu i low-end grafiku (X protokol sluzi za high-end grafiku i treba jaku mrezu recimo 100Mbps+)
Server i klijent softver za isto (poput TS/SunRay)

Dakle, nemoj meni da govoris 'kasce ti se samo od sebe' koristio sam SUSE6.4/8.2 RH5/RH9 i Slackware i Linux jednostavno... ogranicava... nema dovoljno kvalitetnog SW za njega... Nema razloga da ga drzim na drugoj particiji nizbogcega... Plus je izuzetno nestabilan od pojave KDE 3.2...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 10:25 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Dobro, a ti ces da mi napises softver:


Ne pada mi na pamet..piši sam, ili vadi evre, pa plati ;-)

Citat:

Dakle, nemoj meni da govoris 'kasce ti se samo od sebe' koristio sam SUSE6.4/8.2 RH5/RH9 i Slackware i Linux jednostavno... ogranicava... nema dovoljno kvalitetnog SW za njega... Nema razloga da ga drzim na drugoj particiji nizbogcega... Plus je izuzetno nestabilan od pojave KDE 3.2...


Plus me baš boli uvo dal ćeš ti da koristiš Linux ili nećeš..;-)

Citat:
degojs:
Ma jebite se više i vi i to vaše: probaj ovu distribuciju.. ))

Na vr' glave ste se više popeli sa tim. Ajd svaki čas da se proba ona druga distribucija, a?



Dobro, ne moraš Kanotix..probaj Suse 10-ku, i ona ima Klik-tehnologiju ;-)

Citat:
Ivan Dimkovic:
A onda je svizac pokusao da koristi clipboard ;-)))))


...i ukapirao da funkcioniše bez greške..;-)
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 10:35 - pre 226 meseci
Citat:
Ne pada mi na pamet..piši sam, ili vadi evre, pa plati ;-)


Je li, a sto mi onda preporucujes Linux? Vidis, meni treba program za flash... Pa 3D softver... pa remote desktop... Mozda je bilo bolje da porazmislis malo pre 'preporuke'...
Vidis, kompjuter je alat i nekima barem, sluzi 'lebac da zarade... Nije dovoljno imati GUI za rezanje CD-ova i Tuxracer ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.111.52.*



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 11:00 - pre 226 meseci
Citat:

...i ukapirao da funkcioniše bez greške..;-)


Mislis iz smartdra... pardon ;-) Kivio-a u OpenOffice? ;-))))

Desktop Linux me podseca na one filmske gradove - koje su pravili za western filmove - onako, na prvi pogled izgleda kao grad, ima sve - ulice, zgrade, prodavnice... a ono zaviris malo dublje i vidis da su sve to drvene kulise koje drze letve iza ;-)

E tako i sa Linux desktopom - na prvi pogled - vidi sve ima, izgleda isto kao MacOS ili Win spolja... a onda krenes da radis nesto i udaris u letvu koja drzi fasadu ;)

Wow... moze da salje mail i da kuca rich text... neverovatno, za nobelovu nagradu :-)

Citat:

Ne pada mi na pamet..piši sam, ili vadi evre, pa plati ;-)


A kome da platis sta? Eto recimo treba mi konvertor video formata koji ce za vreme konverzije da radi i 4x4 PIP preview na ekranu, a kao input da podrzi i offline i video capture ulaz - koji ce takodje biti agnostican sto se codeca tice - znaci, da radi sa svim codecima na sistemu koji postoje i danas, i koji ce se izmisliti sutra - uz binarnu kompatibilnost, i da podrzava sve capture kartice...

U Windowsu je to konstrukcija DShow grafikona, i renderovanje i konverzija izmedju filtera koje konstruises iz C++ aplikacije - koju moze da uradi neko za jedan radni dan, znaci max $800 po najgorim USA cenama... U Linuxu je to nemoguce, jer nema standarda - dakle kosta beskonacno vise ;-)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.09.2005. u 12:05 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 11:02 - pre 226 meseci
Citat:
Ne pada mi na pamet..piši sam, ili vadi evre, pa plati ;-)


Eh.. malopre si pričao kako milijarde korisnika ne plaćaju softver nego piratske kopije :)

Citat:
..i ukapirao da funkcioniše bez greške..;-)


Osim ako se na sceni ne pojavi General OLE, što smo nedavno imali prilike da gledamo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 11:10 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:
Eh.. malopre si pričao kako milijarde korisnika ne plaćaju softver nego piratske kopije


Ne bRe, to Boban priča kako koristi softver od par Kevra, a ovamo štedi na 100..;-)

Citat:
bojan_bozovic: Je li, a sto mi onda preporucujes Linux? Vidis, meni treba program za flash... Pa 3D softver... pa remote desktop... Mozda je bilo bolje da porazmislis malo pre 'preporuke'...
Vidis, kompjuter je alat i nekima barem, sluzi 'lebac da zarade... Nije dovoljno imati GUI za rezanje CD-ova i Tuxracer


Jel? izvini molim te zbog preporuke, nisam znao da si toliko zaposlen..evo, preporuka ostaje samo za Degojsa, pošto je on besposlen ;-)

Usput, iz OOorg možeš da uradiš export u Flash..ili u flašu, zavisi koliko umeš ;-)


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 11:16 - pre 226 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A kome da platis sta? Eto recimo treba mi konvertor video formata koji ce za vreme konverzije da radi i 4x4 PIP preview na ekranu


Možda se nisam precizno izrazio..neka plati softver, a ne meni ;-)

Usput, nešto ti i ne verujem baš za te video formate da ne postoje za Linux..na primer, u čemu je urađen Titanik?

PS.
Znam, sa' ćeš da kažeš nešto u stilu "zato je i potonuo" ;-), ali ozbiljno pitam
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.111.52.*



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 11:23 - pre 226 meseci
Da, postoje "codeci" za Titanik ali samo u enkapsuliranoj zatvorenoj verziji za doticnu aplikaciju koja je eventualno koriscena za produkciju.

Ne postoji kolaboracija i binary reusability - treba li po 10-ti put da objasnjavamo sta to znaci?

Dakle, ti ne mozes "codec iz Titanika" da uz pomoc jednog COM-object-insterta da ubacis u svoju aplikaciju, vec moras da:

a) pogledas da li postoji source, eventualno licenciras
b) prilagodis pozive tvom frameworku, sto znaci dodatni coding/konverziju
c) debagujes da li to funkcionise, i ispravljas neminovne greske
d) linkujes u tvoj sistem - koji opet nije reusable
e) AKo ti treba codec od nekog drugog vendora - goto A) i sve iznova za njegov API

I tako u nedogled - da li si ti svestan koliko je to bacanje novca i vremena na redudantni i krajnje nepotreban rad?

Pod windowsom uopste ne moras ni da znas kakav je to codec/capture objekat - niti da imas bilo kakav source... komponenta se standardno ponasa, i ti samo treba da preko COM poziva alociras objekat i ulinkujes ga u lanac sa ostalim efektima, preprocesorima i post-procesorima, kao da slazes lego kockice.

Ajde sad sracunaj u tvoje evrice koliko je to ustede vremena i omogucavanje potuno novih use-modela - mozes svoje vreme da utrosis za nesto kreativno, a ne da radis isti mehanicki posao iznova svaki put - i da prisiljavas svoje klijente da rade to isto.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.09.2005. u 12:27 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208628 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.