Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208836 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:23 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Zasto onda pricas kojesta? Obavesti se malo a nemoj instant da googlujes... I pazi na svoj nivo...



NP, čiko..biću dobar, obećavam

Citat:

1. Uporedi mi SCSIPI NetBSD SCSI+ATAPI implementaciju sa budzevinom iz Linux kernela
2. Objasni mi zasto svaki bogovetni UNIX sem linuxa omogucabva i binary compatibility, da moze da bude podrzan od proprietary sw... Obrati paznju na nivo diskusije 'linux kernel monkey-a' i ljudi iz Sun Microsystemsa...
http://www.elitesecurity.org/t...ust-little-bit-of-kernel-rant-
3. U mission-critical sistemima ti je neophodan hotplug - mogucnost da zamenis procesor, plocu, io kartu koja ne radi bez gasenja sistema (availability)... Kako se tu ponasa 'igrajmo se klastera' linux resenje vs. Solaris ili AIX? Solaris mozes i na desktop i webserver da stavis, izmedju ostalog, i ako je GNU softver pisan dobro, sto cesto nije slucaj zbog linux cowboy-a isti da iskompajliras na solarisu... Znas li da NetBSD tim mora da pecuje GPL kod linux cowboy-a posebno da bi mogao da se kompajlira na UNIX sistemu? (probaj da kompajliras na NetBSD)


E ovde si me stvarno fascinirao! ič nisam razumeo, osim ponešto od onog pod 3..doduše, kod mene nije baš "mission-critical sistem", ali sam malo petljao sa mojom Quad mašinicom pod Suse 8.2
Šta da ti kažem? hot-plug SCSI radi bez greške, vađenje/stavljanje PCI-kartica takođe, procesor-board sa 2 komada sam za probu čupao, i druga, sa druga 2 komada je nastavila da radi, a mama-plohu iskreno nije mi palo na pamet da čupam..mogu da probam, ako ćeš ti da platiš eventualni kraš
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:27 - pre 226 meseci
Pa naravno da ti SUSE nece da odradi posao na takvom hardveru - koji nije ni predvidjen za mission criitical sistem...

Mozes jos smajlija da stavis... Ovo te zabavlja je li ;)

Gospode sacuvaj i sohrani...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:28 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:

Daj mi ti link na sajtove koje ti administriras. Ja iznosim argumente



Ja nijedan sajt ne administriram..samo koristim desktop-Linux

Usput, ako bolduješ "iznosim argumente", postoji realna opasnost da te shvatim ozbiljno

Citat:

Ja konkretno nigde nisam napisao da sam profesionalni sysadmin



NP.. i da jesi, niko ti ne bi poverovao..čak ni naša slova ne umeš da podesiš
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:30 - pre 226 meseci
Je li koja naša slova?

Mrzi me da nabadam nasa slova po engleskoj tastaturi...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:33 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Je li koja naša slova?

Mrzi me da nabadam nasa slova po engleskoj tastaturi...


Dobro..uspeo si bar "š"..što i nije bilo teško
Citat:
bojan_bozovic: Pa naravno da ti SUSE nece da odradi posao na takvom hardveru - koji nije ni predvidjen za mission criitical sistem...



Ajd pažljivo pročitaj šta sam napisao, i šta Suse ipak može.

Citat:

Ovo te zabavlja je li


Naravno

Citat:


Gospode sacuvaj i sohrani...



...od Linux-sotone?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:36 - pre 226 meseci
Prodaj znanje na kasicicu na drugom mestu... Opet, jos mi nije najjasnije kako to NetBSD zavisi od glibc, a dolazi sa BSD libc... To mi prvo objasni, pa cemo nastaviti diskusiju... ;)

PS: I ja mogu da kazem da imam Sun Fire server ovde... ;)

Daj link ka <?php phpinfo(); ?> PHP fajl hostovan na tom tvom serveru da bas vidimo koliko procesora ima ;)



Vidis, ja bar ne iznosim neki FUD...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 22:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 22:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:52 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
PS: I ja mogu da kazem da imam Sun Fire server ovde...


Problem je što ti niko neće verovati

Citat:

Daj link ka <?php phpinfo(); ?> PHP fajl hostovan na tom tvom serveru da bas vidimo koliko procesora ima


Pajz da tebi nešto ne dokazujem
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:55 - pre 226 meseci
Mozda zato sto ne mozes da dokazes?
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:02 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Mozda zato sto ne mozes da dokazes?


Ne, nego zato što nemam nameru da bilo kome išta dokazujem besplatno

Možemo eventualno da se opkladimo..ja polažem 1000 evra, a ti 500..ok?

Ja ću ti platim autobus do Bg-a, ti samo ponesi 500 evrića, i stvar rešena..ok?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:08 - pre 226 meseci
Sto bih se ja kladio? Pa ja se ne kladim nikad... Daj ovde lepo link pa da vidimo. Ili ti je to cudo u lokalu ili imas ftp ;) Samo pazi, to je za enterprise pojmove jedna nevidjena budzevina, a ako hoces da vidis sta nije pogledaj malo IBM zseries, sunove, unisys-e i sl. Firma koja zaradjuje ne moze da se osloni na gurua koji ce da ispravlja bagove u kernelu ;)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 23:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:20 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Sto bih se ja kladio? Pa ja se ne kladim nikad...


Kažu stariji "i devojci ima prvi put.."

Nego se mnogo nešto plašiš? ne boj se, biću nežan..evo uzeću ti samo 100 evra, na mojih 1000

Citat:

Daj ovde lepo link pa da vidimo. Ili ti je to cudo u lokalu ili imas ftp Samo pazi, to je za enterprise pojmove jedna nevidjena budzevina, a ako hoces da vidis sta nije pogledaj malo IBM zseries, sunove, unisys-e i sl. Firma koja zaradjuje ne moze da se osloni na gurua koji ce da ispravlja bagove u kernelu



Nema linka.."čudo" je lokalni data-centar, Suse 8.2 radi sasvim lepo, kernel posebno, pa ti pružam priliku da se u svoja lupetanja o bagovima u kernelu razuveriš na licu mesta..naravno, pošto školarina košta, moraćeš da platiš dotičnu najmanje 100 evra
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:24 - pre 226 meseci
Citat:
Nema linka.."čudo" je lokalni data-centar, Suse 8.2 radi sasvim lepo, kernel posebno, pa ti pružam priliku da se u svoja lupetanja o bagovima u kernelu razuveriš na licu mesta..naravno, pošto školarina košta, moraćeš da platiš dotičnu najmanje 100 evra


Skolarina? Od tebe? Daj nemoj da si smesan ;) Ako bih placao za skolarinu to bi bilo u inostranstvu za Sun sertifikat ;) Je li, ne da ti se da postavis jedan falj na taj tvoj server? Ako rutiras njime mora da ima globalno rutabilnu (staticku) IP, i nije ti problem da stavis jedan falj i otkucas apachectl start u konzoli? ;)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 23:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:28 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Skolarina? Od tebe? Daj nemoj da si smesan Ako bih placao za skolarinu to bi bilo u inostranstvu za Sun sertifikat Je li, ne da ti se da postavis jedan falj na taj tvoj server? Ako rutiras njime mora da ima globalno rutabilnu (staticku) IP, i nije ti problem da stavis jedan falj i otkucas apachectl start u konzoli?



Ne da mi se..moraćeš ipak da dođeš

I ne zaboravi 100 evra..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:31 - pre 226 meseci
To je to... samo se igramo superusera u kucnim uslovima ;) Je li, NetBSD zavisi od glibc kako kazes? ;)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:37 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
To je to... samo se igramo superusera u kucnim uslovima


Jel ti to sudiš po sebi..pardon..sysadminu?

Mislim..pominjao si da ćeš da uprtiš na leđa računaljku, pa da doneseš u ptt na server-housing, sa sve ups-om..mogu ja da pošaljem jednog od zaposlenih da te sačeka na štajgi, da ne tegliš to po gradu, a posle da te dobaci do Zemuna na kaficu..i ne zaboravi da poneseš 100 evra
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:48 - pre 226 meseci
Citat:
Jel ti to sudiš po sebi..pardon..sysadminu?

Mislim..pominjao si da ćeš da uprtiš na leđa računaljku, pa da doneseš u ptt na server-housing, sa sve ups-om..mogu ja da pošaljem jednog od zaposlenih da te sačeka na štajgi, da ne tegliš to po gradu, a posle da te dobaci do Zemuna na kaficu..i ne zaboravi da poneseš 100 evra


To sto tebi Linux mozda odradjuje posao ne znaci da nisam u pravu, tj. da je linux *najgora* unix implementacija... To sto si ti slep kod ociju nije moj problem... Opet da se podsetimo ---

http://www.elitesecurity.org/tema/118917/56

 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:54 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
To sto tebi Linux mozda odradjuje posao ne znaci da nisam u pravu
tj. da je linux *najgora* unix implementacija...


Axa..znači treba da ti verujemo na reč?

Citat:


Referenciranje na sebe samog nije validno..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 22:55 - pre 226 meseci
samo trolujes a vidi, sto je zanimljivo, nisi spomenuo 'wintendo'

molim uporedi Linux i NetBSD ;)
ili Linux i Solaris ;)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 23:03 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: samo trolujes a vidi, sto je zanimljivo, nisi spomenuo 'wintendo'

molim uporedi Linux i NetBSD
ili Linux i Solaris


Znači, nemaš 100 evra, ili ne smeš da dođeš?

Ajd, ne mrzi me, prolaziću ovih dana pored Leskovca, možemo da se nađemo u Bulatki , poneću računaljku, probamo kod tebe, ili u kafani, svejedno , uslikamo sve, i ako radi kako treba, bez bagova u kernelu, ne moraš ništa da platiš..samo da potpišeš da ćeš, tokom narednih mesec dana, svako jutro ovde da njačeš 5 minuta..može?

[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 19.09.2005. u 00:03 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 23:08 - pre 226 meseci
Opet, ja sam rekao ako tebi radi posao ne znaci da nema bolje
Bolje je da imas bolji sistem (*BSD,Solaris) nego Linux koji ni pod desktop opterecenjem nije bas najstabilniji (i zato i koristim XP)
Nisam rekao da kod tebe u tvojim uslovima koriscenja (hw/sw environment) ne radi pouzdano

Ti mi ga uporedi sa solarisom i netbsd (a narocito sa solarisom koji ima LDAP browser).
Oni nude i binary compatibility.
Niko te ne sprecava da kompajliras i u solarisu ili administriras sistem sa vi (bar koliko je meni poznato) ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208836 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.