Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208632 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:12 - pre 226 meseci
Citat:
Ja i dalje mogu da compile sav softvare, ili pak mislis na proprietary software vec precompiled koji ne radi na tvojoj masini... ahh lol sta ce ti to smece uopste?


Pa nego sta, proprietary sw... Ne mozes da simuliras kres testove u auto industriji na nekoj GNU brljotini... Iskljucio si se iz svake razumne diskusije... Vidis, za 99.999% korisnika je od *vitalne* vaznosti da imaju binary compatibility...

A to da HP i IBM nigde ne idu bez GNU i onog bradatog ludaka Stallmana mozemo da se salimo samo :)

Citat:
-Kada ga staviš na desktop dobiješ bsd kernel sa gomilom GNU softvera iliti GNU/BSD , možda Bojan sada shvati zašto unix bez GNU zajednice nema gde. Ahhh prokleti RMS na sve je mislio..


Izvini, netbsd moze da koristi i BSD libc i glibc, tako da ne znam o cemu pricas...Mislio si na ono cudo od freebsd, mozda? Nisam ga koristio tako da za freebsd ne znam... Molim, i man strane na NetBSD da pogledas, pa mi se javi...


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:16 - pre 226 meseci
Citat:
degojs: Usput mu preporuči da se ugleda na tebe i na drugoj pariticiji drži Windows XP.


Što? jel ti krivo? ;-)

Usput, time što koristim i XP, samo pokazujem da imam šire poglede od vas Wintedo uskostručnjaka ;-)


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:20 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Pa nego sta, proprietary sw... Ne mozes da simuliras kres testove u auto industriji na nekoj GNU brljotini...


U jeee!!?? nisam znao da simulacija krkanja u auto-industriji spada u baš onako uobičajenu&svakodnevnu desktop primenu računara!



[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 18.09.2005. u 20:24 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:22 - pre 226 meseci
Al' igranje igrica spada, i ako hoces nesto bolje od tuxracera treba ti binary compatibility (EA ce bas da ti daje sors)
Obrada slika je takodje za joe consumera, ako hoces photoshop treba ti binary compatibility
Ako hoces Mayu.Poser, bilo sta sto nije zbudzi-nabudzi GNU resenje treba ti binary compatibility
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:28 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Al' igranje igrica spada, i ako hoces nesto bolje od tuxracera treba ti binary compatibility (EA ce bas da ti daje sors)
Obrada slika je takodje za joe consumera, ako hoces photoshop treba ti binary compatibility
Ako hoces Mayu.Poser, bilo sta sto nije zbudzi-nabudzi GNU resenje treba ti binary compatibility


Hebote, ti ko švaba tralala..jebe se meni za "binary compatibility", pošto niti igram igrice, niti koristim fotošop..mislim, znam ja da si ti platio taj fotošop čitavih 100 kinti, zato ga toliko i zagovaraš


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:30 - pre 226 meseci
Onda nemoj da propovedas jer je binary compatibility osnovno... Za Joe Consumera bas kao i corporate korisnike koji koriste sw za kres testove... Byebye...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:35 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Onda nemoj da propovedas jer je binary compatibility osnovno... Za Joe Consumera bas kao i corporate korisnike koji koriste sw za kres testove... Byebye...


Jok, ti ćeš da me sprečiš da propovedam?

"binary compatibility" po M$ merilima nije svakome osnovno..kada to skontaš, dođi ponovo
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:40 - pre 226 meseci
Je li? Zato ce OSX Tiger i OpenSolaris da zbrisu Linuxovig 2% trzista dok si rekao piksla :)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:44 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Je li? Zato ce OSX Tiger i OpenSolaris da zbrisu Linuxovig 2% trzista dok si rekao piksla


Jest, al malo morgen

I nije 2, nego 5%
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 19:50 - pre 226 meseci
Probaj NetBSD pa mi se javi... Vidim da nemas pojma kako treba da izgleda *nix sistem... Nema tu linux sta da trazi...

PS: jos nisu izbacili eksperimentalni tj nedebagovani kod za dual head VGA-Hercules (sic!) konzolu... Na *BSD bas kai i svakom normalnom UNIXu drajver i ne ide u kod ako se lepo ne ponasa... O availability na enterprise sistemima i linux resenjima tipa 'igrajmo se klastera' cemo nekom drugom prilikom... ;)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:23 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Probaj NetBSD pa mi se javi... Vidim da nemas pojma kako treba da izgleda *nix sistem... Nema tu linux sta da trazi...



Auh! "Ala sam mu odbrusio! a?" mora da u sopstvenim očima imaš bar 2 i 20, a?

Vidi..tačno je da nemam pojma kako treba da izgleda..važno je da radi

Citat:

O availability na enterprise sistemima i linux resenjima tipa 'igrajmo se klastera' cemo nekom drugom prilikom...


Nemoj molim te, upišaću se od smeha
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:36 - pre 226 meseci
Slobodno pisaj :)

Izvini, ja sam Linux i NetBSD koristio od 2000-te, i koristio sam ga izvesno vreme iskljucivo... Tako da me zabole sta ti i tebi slicni 'gurui' mislite...

Molim, kad imas 100 servera da administriras, voleo bih da te vidim da bauljas po konzoli... Pod Windowsom imas Active directory, pod Solarisom LDAP browser, a pod Linuxom? Vendor specificna resenja koja nikako nisu besplatna, free as in beer, GPL i kostaju poprilicno... Da ne spominjem da je linux hotplug eksperimentalan, da je linux kernel jedna budzevina (vaznije im je da imaju drajver za herkules konzolu nego da ociste kod), glibc pravi neverovatne probleme sa binarnom kompatibilnoscu... Toga svega nemas NI NA JEDNOM drugom unix sistemu, zato sto je linux hakeraj a ne solidno napravljen sistem. Dodaj tome da svaki guru pravi svoj distro koji je potpuno razlicit od drugog (verzija glibc, verzija GTK+, verzija Qt biblioteke) pa je nemoguce da softver vendor podrzi linux, sem da se ogranici samo na jednu distribuciju (tu figurira RH9, najcesce)...

 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:44 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:

Izvini, ja sam Linux i NetBSD koristio od 2000-te, i koristio sam ga izvesno vreme iskljucivo... Tako da me zabole sta ti i tebi slicni 'gurui' mislite...



Eto vidiš da smo se konačno dogovorili..i nas savršeno zabole šta ti misliš

Mislim..toliko se upinješ da mi objasniš kako Linux ne valja, a kod mene dotični radi svakodnevno ono čemu je namenjen..mora da je to zato što nemam potrebu da kao ti administriram 100 servera. Doduše, koliko kontam, i nisi se nešto opario od tolike administracije?

Usput..što ne namestiš naša slova? misliš da bez njih ličiš na engleza?







[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 18.09.2005. u 21:48 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:48 - pre 226 meseci
1.Zato sto mi je lakse da kucam url bez nasih slova.

2.Neki ovde se jesu oparili od administracije 100 servera, to da znas... Mozes li ti meni da dokazes da Linux nije *najgora* implementacija UNIXa, uz npr. *BSD, Solaris, AIX i sl...

Sto drzis Windows na drugoj particiji

Jos mi nisi objasnio kako to NetBSD zahteva glibc i GNU alate

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 21:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:53 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
1.Zato sto mi je lakse da kucam url bez nasih slova.


Ajde!!?? nisam primetio da to može da smeta


Citat:

2.Neki ovde se jesu oparili od administracije 100 servera, to da znas...


More, pitanje je bilo na tebe..ne verujem da ti i rođeni računar umeš da administriraš, kamoli neki sajt



Citat:

Mozes li ti meni da dokazes da Linux nije *najgora* implementacija UNIXa, uz npr. *BSD, Solaris, AIX i sl...


"Ti si lopov! ..možeš li ti da dokažeš da nisi?"
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:56 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Sto drzis Windows na drugoj particiji


Khm..na drugom računaru..imam ih puuuuno

Citat:

Jos mi nisi objasnio kako to NetBSD zahteva glibc i GNU alate



Nemam pojma...ja samo koristim Linux..klik i gotovo
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 20:56 - pre 226 meseci
Trollujes i vredjas da znas... Objasni mi kako NetBSD 2.0 zavisi od glibc
Na osnovu svog iskustva sa istim, ako ga imas... Isti si kao Amiga zealoti koji na svaki argument odgovaraju sa 'Intel sux'
Zalim slucaj...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:04 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Trollujes i vredjas da znas... Objasni mi kako NetBSD 2.0 zavisi od glibc


Š'a s' dereš?

"Kako NetBSD 2.0 zavisi od glibc" nemoj mene da pitaš, ja to nisam pominjao, ne znam, niti me taj BSD interesuje uopšte.

Troluješ i ti, pa se ja ne vređam k'o neka strina

[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 18.09.2005. u 22:05 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:12 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Trollujes i vredjas da znas...



Može li link na sajt/ove koji/e ti administriraš?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.09.2005. u 21:12 - pre 226 meseci
Zasto onda pricas kojesta? Obavesti se malo a nemoj instant da googlujes... I pazi na svoj nivo...

1. Uporedi mi SCSIPI NetBSD SCSI+ATAPI implementaciju sa budzevinom iz Linux kernela
2. Objasni mi zasto svaki bogovetni UNIX sem linuxa omogucabva i binary compatibility, da moze da bude podrzan od proprietary sw... Obrati paznju na nivo diskusije 'linux kernel monkey-a' i ljudi iz Sun Microsystemsa...
http://www.elitesecurity.org/t...ust-little-bit-of-kernel-rant-
3. U mission-critical sistemima ti je neophodan hotplug - mogucnost da zamenis procesor, plocu, io kartu koja ne radi bez gasenja sistema (availability)... Kako se tu ponasa 'igrajmo se klastera' linux resenje vs. Solaris ili AIX? Solaris mozes i na desktop i webserver da stavis, izmedju ostalog, i ako je GNU softver pisan dobro, sto cesto nije slucaj zbog linux cowboy-a isti da iskompajliras na solarisu... Znas li da NetBSD tim mora da pecuje GPL kod linux cowboy-a posebno da bi mogao da se kompajlira na UNIX sistemu? (probaj da kompajliras na NetBSD)

Citat:
Može li link na sajt/ove koji/e ti administriraš?


Daj mi ti link na sajtove koje ti administriras. Ja iznosim argumente
Ti na sve imas odgovor wintendo
Ja konkretno nigde nisam napisao da sam profesionalni sysadmin.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.09.2005. u 22:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208632 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.