Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208644 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 08:21 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
na laptopu mi se nalazi Office, Project, VS2005, Visio, PDF Creator i Outlook - sve ove aplikacije su se instalirale sa nekoliko klikov..


Ovo ti i nije baš neki argument

Kod mene na laptopu, u Susetu sve ovo imam instalirano bez kliktanja..i bez plaćanja
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.227.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 09:36 - pre 227 meseci
imas "Office, Project, VS2005, Visio, PDF Creator i Outlook" na SuSE-u?
to mi je prilicno tesko da zamislim, osim ako nemas crossoffice koji kosta odredjenu sumu novca i takodje je neophodno "kliktanje". ukoliko govoris o opensource zamenama, come on... pogotovo za prva 4 u ovom nizu.
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 09:51 - pre 227 meseci
Citat:
neko spomene da ovakvi sistemi nemogu pisat po ntfs-u. odkad windowsi mogu po ext2 ili ffs-u?


Ako govorimo o ext2, postoji drajver na http://www.fs-driver.org/index.html. Toliko o tome.

Ostatak posta neću ni da komentarišem. Na pitanje da li je lakše pustiti amd da radi ili ukucati nešto u terminal...pa može li ovo pitanje da bude gore i tema neshvaćenija. Ovde se govori o komforu u upotrebi računara a ne o tome da korisnik mora da pamti N kriptičnih komandi da bi mogao da iskopira par fajlova na USB stick.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 15:48 - pre 227 meseci
pa ako amd radi...onda ce usb stick bit funkcionalan cim se usteka. ja samo dao primjer da je meni draze to rucno radit.

a sto se tice vaseg toliko cjenjenog vremena, koliko su vam vremena oduzela sva reinstaliranja windowsa?

p.s. dwarf, taj ext2 driver za windowse nije napisao microsoft, zar ne? mozda vjerovatno i kosta.

[Ovu poruku je menjao z@re dana 18.08.2005. u 16:52 GMT+1]

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 16:09 - pre 227 meseci
Citat:
a sto se tice vaseg toliko cjenjenog vremena, koliko su vam vremena oduzela sva reinstaliranja windowsa?


Ma koja reinstaliranja?

Ako ćeš da trpaš smeće od softvera kao Kazaa, pa da onda instaliraš boga-pitaj-kakve gluposti na kompjuter - šta se žališ?

Na kraju, ako želiš da "osvežiš" Windows, sa alatima poput Norton Ghost, treba ti čitavih 5 minuta da dobiješ potpuno funkcionalan sistem sa svim drajverima, aplikacijama i slično. Kakvo crno reinstaliranje Windowsa i svega..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 16:13 - pre 227 meseci
Ne, taj drajver za ext2 nije napisao MS i ne košta ništa. Napisao ga je neki čovek sa mnogo slobodnog vremena koristeći neke SDK-eve koji dobijaš od MS-a (konkretno mislim da je koristio deo Platform SDK-a za pisanje fajl sistem drajvera ali uvek možeš da proveriš na sajtu). Pritom, ako smem da primetim, mnogo više procenata sveta koristi Windows (razne varijante) nego Linux, tako da je logičnije da Linux/BSD može da čita i piše NTFS nego obratno.

Citat:
a sto se tice vaseg toliko cjenjenog vremena, koliko su vam vremena oduzela sva reinstaliranja windowsa?


Ovo je zabavno. A zašto podrazumevaš da "nama" (ma koji to da smo "mi") Windows ište tolike reinstalacije?? Poslednji put sam instalirao Windows pre godinu dana i to na novu mašinu. Od tada nijednom. Pre toga Windows 2000 Professional 2 godine na mašini bez reinstalacije. Damn, na matorom 40GB HDD-u i dalje postoji ta ista instalacija. Mislim...nije mi jasno odakle ta priča o tolikoj količini reinstalacija koje su neophodne za Windows?? Da ne idem dalje, meni Windows ne troši vreme na misteriozne reinstalacije.

Citat:
pa ako amd radi...onda ce usb stick bit funkcionalan cim se usteka. ja samo dao primjer da je meni draze to rucno radit.


Moram da pitam da li zaista misliš da je takva operacija, ručni mount USB sticka, zaista lagodnija i superiornija i POTREBNIJA u 2005. godini??

[Ovu poruku je menjao dwarf dana 18.08.2005. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 16:18 - pre 227 meseci
Citat:

a sto se tice vaseg toliko cjenjenog vremena, koliko su vam vremena oduzela sva reinstaliranja windowsa?


Od avgusta 2002,r reinstaliran XP 2 puta - jednom posle crkavanja hard diska na laptopu, i drugi put pre neki dan kao jos jedna particija na masini, mada to drugo i nije "reinstaliranje" - vec nova instalacija... dakle cifra je: 1 (jedan)

Ukupno oko 4h za obe instalacije, ali radnog vremena. Ukupan broj PC racunara na kojima XP trci od 2002 - 4.

Ima li jos pitanja? ;)

Citat:

pa ako amd radi...onda ce usb stick bit funkcionalan cim se usteka. ja samo dao primjer da je meni draze to rucno radit.


Bas nam je drago za tebe... vidis to sto je tebi draze je isto sto je i nekom draze da budzi karburator na kolima... 99% korisnika kola to ipak ne zeli da radi u zivotu - zato se automobili prodaju sastavljeni i da rade - kad crkne, platis servis - ima malo entuzijasta koji vole da budze svoja kola i da prave neke svoje kombinacije, sve je to super i fino - ali automobili se pre svega ne prave za njih, nego za onih ostalih 99(.9)% ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.08.2005. u 17:22 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 16:22 - pre 227 meseci
Citat:
Damn, na matorom 40GB HDD-u i dalje postoji ta ista instalacija. Mislim...nije mi jasno odakle ta priča o tolikoj količini reinstalacija koje su neophodne za Windows??


Pa te probleme imaju ljudi koji ne poznaju Windows više od igranja igrica ili kucanja teksta u Wordu, a pri tom vole da instaliraju šta god im dođe pod ruku (čitaj: smeće tipa Kazaa i ostalo). U tu grupu spadaju i Linuxovci koji vole za sebe da kažu da Windows poznaju super i da je bezveze. A ovamo puca im BSOD svakih 5 minuta na ekran, a sistem reinstaliraju svakih mesec dana. Jeste, jeste, super poznaju Windows.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 16:37 - pre 227 meseci
@ivan

Citat:
Microsoft je kriv sto mi danas imamo kompjutere, ne zaboravi na to ;-) Da nije bilo tako, danas bi ti i dalje detaljno izucavao tvoju "arhitekturu" mini-racunara na nekom post-diplomskom kursu na fakultetu, i nadao se da ces jednom kao naucni saradnik dobiti pristup nekoj 1x1m kutiji sa 16-bitnim procesorom na 20 MHz.


daj Ivane ovo je cisto lupanje, zaboravljas da je 80-ih bilo i Mac-a i Amige i Atarija, a da ne spominjem sam IBM i njegov OS/2... Necu da trosim vise svoje vreme na odgovaranje na ovakve postove, suvise je dragoceno. Ipak sam morao da reagujem.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 17:08 - pre 227 meseci
eh... jos uvek.. znam za ljudi koji su poceli na windowsima.. upotrebljavali neko vreme.. presli na linux.. i ne vracaju se...
al ne znam za nikog koji bi poceo na linuxu .. upotrebljavao ga neko vreme.. i posle presao na windowse.

instalacija wina za 2h? na dialupu? sa svim win-updejtima? antivirus definicijama? sa odprilike 5kb/s downloada? i bez alternativne zastite dobre? lol :D kad bi se zajebavali...

na linuxu.. nov ff... pozatvarju se sve stvari tipa samba, httpd, .. koji ne trebaju kucnom korisniku.. i gotovo :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bowneglobal.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 17:16 - pre 227 meseci
Da dodam samo. XP nisam reinstalirao nijednom - dobio sam ga sa mašinom početkom 2003 i veselo radi i dan danas. Jedino što sam dodao SP2.

E sad pitanje: Koliko vas Linuxovaca koristi neku distribuciju iz 2003? Drugim rečima, koliko puta ste reinstalirali Linux u poslednje 2 godine?
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 17:19 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
daj Ivane ovo je cisto lupanje, zaboravljas da je 80-ih bilo i Mac-a i Amige i Atarija, a da ne spominjem sam IBM i njegov OS/2... Necu da trosim vise svoje vreme na odgovaranje na ovakve postove, suvise je dragoceno. Ipak sam morao da reagujem.


A ti beše onaj što je planirao da kupi neku ultra-mega-giga Sun mašinu i da se igra sa istom? Što onda koristiš Windows ako ga pljuješ?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 17:41 - pre 227 meseci
Palma, napisi nesto pametno. Nemoj kao i Ivan da rusis svoj ugled na forumu. Ako hoces flejm j.. se imam ja pametnija posla nego da se prepirem sa takvima kao sto si ti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 17:44 - pre 227 meseci
Citat:

instalacija wina za 2h? na dialupu? sa svim win-updejtima? antivirus definicijama? sa odprilike 5kb/s downloada? i bez alternativne zastite dobre? lol :D kad bi se zajebavali...


Momak... dialup je, bas kao i ultra novi "integrisani clipboard" (ali izmedju aplikacija istog vendora ;-) - stvar iz 1996-te godine... kuci imam 6 Mb/s link koji je, kao i Longhorn ili 64-bitni PC posledica razvoja tehnologije, kako hardverske tako i softverske.

Apsolutno me ne zanima kako se XP update-uje preko dialupa, isto kao ni da li radi na 486 DX racunaru sa 8 MB rama - na racunarima u kuci ni nemam modem. Uostalom, postoji opcija slanja najnovijeg service packa postom, zar ne.

Kao sto Dragi Tata rece - pretpostavljam da ste silne gigabajte kernela i novih linux verzija dovlacili sa Interneta od 2002 do danas tim vasim modemima, jel tako? ;-)

Interesantna stvar i za moj laptop... zapravo instalacija Windowsa je trajala oko 30-tak minuta - Sony Vaio Z1, sa njim dolazi image diska sa pre-instaliranim XP-om, i posle kraha je neophodno samo ubaciti disk i na kraju uneti tacno vreme i username i eventualno parametre mreze... zatim odraditi jedan internet update (oko 5-6 min), ukljuciti firewall i kreirati user account... cela operacija traje oko pola sata.

Citat:

al ne znam za nikog koji bi poceo na linuxu .. upotrebljavao ga neko vreme.. i posle presao na windowse.


Ja znam neke koji su koristili BSD, MacOS i Solaris - i u pokusaju koriscnja Linuxa poludeli od besmislica ;-) A koliko broj je onih koji su ostali na Linuxu u odnosu na ukupan broj korisnika racunara... almost nil ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.08.2005. u 18:52 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 17:55 - pre 227 meseci
E pa ja sam presao eto i na Windows zato sto neke programe nemam na linuxu... Ko sto bi bio budala da kao webserver koristim IIS a ne Apache. Fanaticizam treba na stranu da se stavi, a toga vidim i u 'win' i u 'lin' taboru... samo se pljujete bre imate li ista pametnije da radite?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 19:42 - pre 227 meseci
Citat:
i posle kraha je neophodno samo ubaciti disk


Kakvog kraha, zar to moze da krahira?

@tatko: NIjednom nisam reinstalirao Linux od 2000. Ako nesto ne radi kako treba, to se popravi, nema potrebe da se reinstalira sistem.

Btw, nije jedna vec prilicno masina do sada ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bowneglobal.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 19:51 - pre 227 meseci
Citat:
McKracken: @tatko: NIjednom nisam reinstalirao Linux od 2000. Ako nesto ne radi kako treba, to se popravi, nema potrebe da se reinstalira sistem.


Hehehe, znači i dalje teraš kernel 2.2? Takođe guraš DE/wm iz 2000-te? Pre mi se čini da ti ovde pokušavaš da nam prodaš neku igru rečima tipa šta je reinstaliranje a šta nije.

Da postavimo stvari ovako: koliko softvera iz 2000-te i danas radi na tvojoj mašini?
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.adsl.net.t-com.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 20:05 - pre 227 meseci
da se razumije...ne mislim na "vas" i reinstalacije windowsa, nego mislim na tih 99% desktop korisnika, koje stalno spominjete. inace i vise nego dobro je poznato da ce svaki "normalan" operativni sistem raditi korektno ako ga se korektno odrzava. pod normalan mislim na linuxe, bsd, i windowse na nt bazi.

moja 2000-arka doma sa sp4 radi bez problema, i instalacija je stara, i tu nema nikakvog pitanja. ali vratite se na onih 99 posto korisnika. oni te "trikove" odrzavanja sistema ne znaju, a defacto ih treba zastitit od samih sebe, jer ce uvijek skidati pizdarije s neta, i instalirat tone softwarea sa shareware cdova i slicno. na 2000-arci koristim sygateov firewall. radi bez problema, nikad u zadnjih 3 godine mi nije upa neki crvic ili slicno. ajte vi objasnite tim "korisnicima" kako da reagiraju kad im firewall zabije poruku da se neki proces pokusava spojit na nesto? ocete im dat listu trusted programa, listu portova na koji se spajaju, pa onda da oni to unakrsno usporedjuju, da vide oce li kliknit na allow ili block?

sta se tice toga s mountanjem, ima nekolicina proizvodjaca usb stickova koji su losi, pa nekad prilikom onoga safe remove hardware se unmount posao ne obavi do kraja, pa zna falit koji file koji je kopiran tada na taj stick. a meni nije tesko bilo napravit shell skripticu koja ce pokrenuti unmount, a imam samo kliknut na minicmd, i upisat dva slova, i lupit enter. ***ote sta je komplicirano!

i microsoft nije ono sta je bio prije. nekad su ljudi navijali za njih, i kunili se u njih, kao u linux danas. microsoft je prerastao u giganta koji bezkompromisno gazi sve ispred sebe da ostvari svoj cilj, nerijetko i s vanmoralnim i vanljudskim taktikama. nemojte mi govorit "da nije bilo ms-a, radili bi na 286-icama u 21. stoljecu". ko kaze da ne bi netko drugi isplivao, i danas bio puno korektniji nego microsoft?

a sta se tice diskusije oko OLE-a i DCOMa, mislim da se hvatate za krivu stvar, jer nikome nije realno u interesu da linux posjeduje nesto takvo. zna se cemu sluze unixoidi u ovom svjetu, njihova primarna djelatnost je serverska. ali ja samo zelim kazat da se od njih da napraviti funkcionalni desktop sistem, koji ce zadovoljit 50% desktop korisnika. malo ljudi koristi te stvari, najvise im je bitno da mogu tabelu iz excela copy paste u word. a to office paketi pod linuxom mogu. vecina velikih firmi u hrvatskoj kao serversko rjesenje koristi linux (naravno, radi cijene windows servera), a kao workstatione koriste xp, ili 2000-arku na malo starijem hardwareu. ali u takvim okruzenjima su potrebne corporate stvari koje linux jos nema razradjene, dok obicnom korisniku to bas i ne treba.

evo i dokaz. covjek me zamoli da mu nastelim kompjuter koji mu kuci treba za internet bankarstvo, napisat i isprintat par dokumenata, i da moze odvrtit koji film i poslusat sta muzike. eto ima i malog od 6 godina, koji bi da se igra tu i tamo. instaliram mu openbsd, stavim xfce, podesim internet, instaliram openoffice i xpdf, podesim printer, stavim firefox i thunderbird, stavim xmms, imagemagick i xine za multimediu, a malome zsnes i 500 megabytea igrica za super nintendo. covjek upali kompjuter, podesen na single user mode, odma mu se digne x11, ima mali system menu sa svim potrebnim programima, napravim mu u njegovom home direktoriju direktorij files, i podesim rox da je startup direktorij "files". eto. nitko zadovoljniji od njega. ima par ikonica, koje mu sluze da podignu sve sto mu treba u zivotu. nema cd-r, jer sve radi preko 512mb usb sticka, ovaj put sam podesio amd da se covjek ne zajebava s konzolom, i stavio symlink u files folder koji vodi do /mnt/usb.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)18.08.2005. u 23:17 - pre 227 meseci
@tata: Procitaj ceo post. Rekoh nije jedna vec vise masina :)

Kad uzimam novu kantu na nju stavljam nesto novije, prevucem sta mi treba a onu koje se selim uposlim na neki drugi nacin.

Naravno, reinstall i upgrade paketa nisu ista stvar :)
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.08.2005. u 12:44 - pre 227 meseci
Ahhh...razvila se diskusija (da ne kažem rat).

Kada je Ivan rekao da je MS "odgovoran" za to što danas imamo računare kakve imamo, mislim da je prvenstveno mislio na neverovatno širenje PC računara u poslednjoj deceniji (ili malo jače). To se poklapa sa politikom koju je MS tada usvojio a koju je BillG nazvao "computer on every desktop". Sada, mi možemo da se raspravljamo da li je to zaista i uspelo ili ne, ali moram da napomenem da je Windows ipak omogućio ljudima da PC-eve koriste na dosta pametniji način za neku pristojnu cenu.

Reinstalacije, reinstalacije...ako govorimo o brand hardveru, koliko ja znam uz svaku brand mašinu se dobije OEM CD (ili pak DVD, zavisi od modela) koji na sebi sadrži ceo sistem onakav kakav je bio u trenutku kupovine računara. Ovo nije prost image; MS daje OEM-ima nešto što se zove Preinstallation Enviroment putem kojeg oni prave neku vrstu image-a. Kada ti nešto ne valja, turiš (s' oproštenjem) medij i kreneš. Na kraju se završi kao što je Ivan opisao, par parametera i to ti je to. Ako ne govorimo o takvom načinu reinstalacije (ili kompjuter nije brand ili brand koji nema taj medij sa sobom), onda da, reinstalacija za većinu ljudi ume da bude veliki napor. Doduše, ne vidim kako se taj napor smanjuje sa nekim Linux-om (a pogotovo ne sa OpenBSD postavkom kakvu je z@re opisao).

Err...z@re, svaka čast na entuzijazmu, ali mislim da bi mnogo bolje prošao da si instalirao čoveku PC-BSD ili pak FreeBSD ili nešto slično. Što se tiče shell skriptice, nije to _teško_, samo mislim da je _nepotrebno_ u ovo vreme.

A onda pomislim da bi trebalo priču odvesti malo i na stranu skaliranja ka novim potrebama...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208644 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.