Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900602 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 21:22 - pre 102 meseci
Mihailoo:http://www.bmbah.hu/jomla/inde...=32&Itemid=677&lang=en
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 21:28 - pre 102 meseci


Hvala devojcice, podelicu sa ljudima! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

androbr
Pariz, Francuska

Član broj: 330928
Poruke: 11
*.bdx.modulonet.fr.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 21:55 - pre 102 meseci



Cao Mihaloo,

Da li se preko tog mejla moze proveriti status aplikacije?

Srdacan pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 22:17 - pre 102 meseci
Citat:
androbr: Cao Mihaloo,

Da li se preko tog mejla moze proveriti status aplikacije?

Srdacan pozdrav!


Moze, upravo smo pricali o tome :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

androbr
Pariz, Francuska

Član broj: 330928
Poruke: 11
*.bdx.modulonet.fr.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 22:23 - pre 102 meseci
Hvala ti :))
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 22:24 - pre 102 meseci
osecaj kad sam dobio pasos je bio neispisiv.
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 22:48 - pre 102 meseci
Ljudi, nisam zadovoljan odgovorom koji ste mi dali. Znaci interesuje me posto se stvarno ne secam sta je bilo preko 9 meseci ja mislim da nista nisam zaokruzio a da li su me pitali ne secam se, znaci ovako da li mogu da im kazem da zelim u BG da polazem zakletvu? Da li da im kazem cim me budu zvali na mobilni taj dan ako naravno budem dobio potvrdan odgovor ili mogu posle da ih nazovem na neki broj? Neka logika kaze da bih trebao da idem u SU zbog blizine ali...ipak bih BG Hvala svima !
 
Odgovor na temu

vladoni
Beograd

Član broj: 328354
Poruke: 11
*.dynamic.vipmobile.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 23:53 - pre 102 meseci
Ja sam predao 10 marta u BG i jos cekam...evo 9 mesec i jos nista...ima jos ljudi koji su predali u martu koje znam i isto jos cekaju... dok ima nekih koje znam iz februara koji vec imaju pasos u rukama... sta znam...neka samo stigne, pa makar i odbijenica, da vise ne zivim u neizvesnosti... :)
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 08:38 - pre 102 meseci
bitno je da se ne odustaje od ucenja, ako si prosao sa skromnim znanjem, ne smes odustati od ucenja, jer ce te prvom prilikom vratiti na pocetak ili oduzeti drzavljanstvo. To je jasno kao dan.
Po meni nije puno ni 5 godina uciti jezik radi drzavljanstva, inace svuda u svetu traze da zivis, placas porez najmanje nekoliko godina, u vecini zemalja oko 5 godina.
putniknamernik
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 11:33 - pre 102 meseci
Ma mani se ti drugih zemalja,ovde zakon izričito traži pretka i znanje mađarskog jezika. Inače znam ljude koji dobro govore mađarski i odbijeni su ,takođe znam ljude koji neznaju da beknu i dobili su državljanstvo. Inače ovi što su znali prilikom predaje su danas sve zaboravili jer ga nekoriste,tako da ta priča sa jezikom je malo diskutabilna.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 12:17 - pre 102 meseci
samo vi ucite pa necete imati izgovor, ja sam zivi primer, cekam poziv na zakletvu.

Budite srecni sto vam se ukazala takva prilika pa makar i 5 godina ucili svaki dan, neko nema ni takvu sansu.
Inace kao veoma mlad sam ziveo po raznim zemljama, cesto bez papira, pa znam i da cenim sansu koju nam daje Madjarska,
a ovi koji misle da ce nekog preci sa par meseci ucenja, na prvom produzenju pasosa ih ceka oduzimanje drzavljanstva.


putniknamernik
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 12:33 - pre 102 meseci
Pozdrav drugari,

evo posle 16 meseci docekao sam I taj trenutak- da postanem ponosni vlasnik madjarskog pasosa.

Kada sam se upustio u celu avanturu sve mi je to delovalo tako daleko,maltene nedostizno.

Jezik sam krenuo da ucim intenzivno od avgusta 2014,sto se kaze od nule,pohadjao nekoliko kurseva,imao privatne casove I naravno puno I sam kuci ucio.

Pocetkom novembra zakazana predaja u Beogradu,a februara ove godine I ta prepreka je uspesno savladana.

Posle 8 meseci cekanja dobio poziv za zakletvu;tom svecanom cinu sam prisustvovao 22.oktobra u Beogradu.

Polovinom novembra sam predao zahtev za pasos u Budimpesti,dobro poznata adresa svim forumasima,Visegregradi ut 110.

Proteklog vikenda sam otisao po pasos.

Osecaj prilikom preuzimanja pasosa je zaista neopisiv-sav taj trud,borba, neizvesnost,sve je na kraju doslo na svoje,nagrada nije izostala.

Ovom prilikom zelim da se zahvalim svim forumasima,puno ste mi pomogli!

@ristjanin hvala jos jednom!

Na kraju, svima koji su vec u proceduri,kao i onima koji ce u sve ovo tek da se upuste,zelim puno srece!

Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 12:38 - pre 102 meseci
bravo dekibgd, cestitam, jos jedan dokaz da se radom i trudom moze stici do cilja, i jos jedan dokaz da svi oni koji sire neku svoju mrznju to rade samo na svoju stetu.

Zelim ti da iskoristis sve povoljnosti koje pruza madjarsko drzavljanstvo, ali i takodje da ne zaboravis madjarski !
putniknamernik
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.39



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 17:08 - pre 102 meseci
Citat:
qzmagretna:
Ljudi, nisam zadovoljan odgovorom koji ste mi dali. Znaci interesuje me posto se stvarno ne secam sta je bilo preko 9 meseci ja mislim da nista nisam zaokruzio a da li su me pitali ne secam se, znaci ovako da li mogu da im kazem da zelim u BG da polazem zakletvu? Da li da im kazem cim me budu zvali na mobilni taj dan ako naravno budem dobio potvrdan odgovor ili mogu posle da ih nazovem na neki broj? Neka logika kaze da bih trebao da idem u SU zbog blizine ali...ipak bih BG Hvala svima !


Mozes odmah da im kazes kad te budu zvali, ali budi spreman na pitanja tipa 'Miért???' :)

Dekibgd, svaka cast druze! :)))
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 17:32 - pre 102 meseci
Imam jedno konkretno pitanje - da li ima neko, ili znate nekoga, ko je uspesno aplicirao ove godine u Beogradu, a da je dobio odbijenicu bez ikakvog obrazlozenja? Dakle niti mu je vraceno zbog nekopletnosti dokumentacije, niti je pozvan na proveru pa je zalkuceno da nivo jezika nije dovoljno dobar, vec je jednostavno samo dobio odbijenicu a predao je u Beogradu. Unpared hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 17:38 - pre 102 meseci
Neznam dali je neko postavio do sad, cini mi se da nisam nigde srela: Dali moze da neko ko je bio na zakletvi u Bg napise kako bi otprilike zvucao razgovor kad mu jave da je dobio drzavljanstvo i da dodje na zakletvu. Molim vas probajte na madjarskom da napisete..mnogo bi pomoglo. hvala vam unapred
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 18:05 - pre 102 meseci
Citat:
putniknamernik:
samo vi ucite pa necete imati izgovor, ja sam zivi primer, cekam poziv na zakletvu.

Budite srecni sto vam se ukazala takva prilika pa makar i 5 godina ucili svaki dan, neko nema ni takvu sansu.
Inace kao veoma mlad sam ziveo po raznim zemljama, cesto bez papira, pa znam i da cenim sansu koju nam daje Madjarska,
a ovi koji misle da ce nekog preci sa par meseci ucenja, na prvom produzenju pasosa ih ceka oduzimanje drzavljanstva.


Svaka tebi čast na trudu i radu i veoma mi je drago što se tvoj slučaj završio pozitivno,ali kao što si ti živi primer, tako ima i drugih živih primera,recimo kao slučaj koji ja znam iz mog okruženja,od mojih prijatelja, koji sam naveo u predhodnom postu.O oduzimanju državljanstva nema ni govora na produžetku pasoša. Zašto ovo govorim? Zato što je moj prijatelj vodio sina pre par meseci u ambasadu u Beogradu na produženje pasoša.Momak nezna ni reč mađarskog da bekne i produžio je pasoš bez problema.Tako da pusti te priče i širenje panike. Takođe ponavljam da znam ljude koji su dobili pasoš sa vrlo malo znanja,kao naprimer jedan dečko iz Zrenjanina koji je na zakletvi pre dva meseca tražio pomoć oko popunjavanja formulara.Kada je našao pomoć rekao je : Ja nemam pojma kako sam uspeo da prođem,jer znam vrlo malo mađarski. Slučajeva je jako puno ovakvih i onakvih pa sada vi sami razmislite.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 18:14 - pre 102 meseci
Ako mu je sin <14 ni ne mora da zna madjarski.

Ja sam imao slucaj da mi se sin rodio posto sam dobio drzavljanstvo. I kad sam isao da ga prijavim on je direkt upisan kao rodjeni Madjar -:) nije ni isao ovu porceduru povracaja drz.

Malo mi je cudno da u konzulatu poniste z pogotovo ako su ga oni izdali... Mada ima raznih slucajeva
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 18:16 - pre 102 meseci
Deca 14-18 moraju znati madjarski ali predaju zajedno sa roditeljem, sama ne mogu.

+18 kao i svi odrasli
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2015. u 18:53 - pre 102 meseci
Neko me pita na Poruke ali ja ne mogu da odgovaram...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900602 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.