Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883968 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 12:11 - pre 101 meseci
Bio sam u 27 januara,imao sam termin u jedan medjutim bila je velika guzva tek oko pola tri su me prozvali imao sam utisak da zure da stignu i da su skracivali propitivanja maksimalno,kod sluzbenice koja je primala dokumenta bio sam dvadesetak minuta i tu su bila pitanja oko zahteva nije bilo problema , ona me posle zamolila da sacekam konzulku sa kojom sam pricao desetak minuta,nije bilo pitanja koje nisam razumeo i nisam dao odgovor nisam je pitao da li je moje znanje dovoljno posto mi je rekla da jako lepo napredujem sa jezikom i da ce zakletva biti za 4-6 meseci ida nastavim da ucim jer cu biti pitan jos jednom pre zakletve jer sad jezik mora da se zna jako dobro.Jednostavno moj je utisak da se sada zateze po svakom pitanju maksimalno da li je to naglasak da li nesto nisi razumeo ili nesto trece,inace u selu odakle sam ja znam nekoliko madjara koji su ove godine dobili drzavljanstva iskreno nivo znanja im je smesan ali sta da se radi,meni su inace vratili kompletne papire iz Budimpeste nemoram nista da vadim ponovo , ova zena sto radi u CMH-u kaze da retko kome vrate sve papire kao u fazonu na neki nacin su mi pomogli ,rekoh bas im hvala.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 13:21 - pre 101 meseci
Druže, šta da radiš, uvek je svima žao kad neko javi da je dobio
odbijenicu, pogotovo neko ko je tako dugo u priči kao ti.

Ne znam kako pričaš mađarski, ali vidim da pravilno govoriš srpski, što je
retko.

Verovatno si bio dobar u školi.

Ostaje ti samo da sačekaš malo, da se smiriš i onda predaš ponovo.

Šta ćeš drugo.

To što se tebi desilo može da se desi svakom ovde.

Drži se!
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 15:14 - pre 101 meseci
Mihailoo hvala na podrsci.
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 15:41 - pre 101 meseci
najzalosnije je to sto je sad vec ovo izivljavanje.... ko je sve dobio i na koji nacin mi sad ispadamo debili sto se ubijamo po godinu i vise ne bili naucili i opet nas ruse. ali njihova moc... samo napred druze, i ja cekam odgovor iz subotice a sve veci i veci su izgledi da ce i mene skartirati.. al ne odustajem pa makar docekao da srbija udje u eu :D

[Ovu poruku je menjao gsmboriss dana 30.11.2015. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.atnat0029.highway.webapn.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 16:23 - pre 101 meseci
Ljudi ne znam sta bih rekla za te konzularne dane. Moja profesorkka je protiv njih. Misli da mi tamo nemamo sanse jer konzul nema vremena da stvarno prica sa nama tako da uglavnom prolaze samo madjari. Ja sam recimo pokusala u Rumi gde mi je receno da konzul ne ocekuje visok nivo znanja posto tamo nema toliko Madjara tako da ne mozes biti u kontaktu sa jezikom. Papire nije uzeo meni I jos nekim ljudim sa kojima je pokusava da vodi nekakvu konverzaciju. Sto se ostalih tice prosli su ljudi kojima je maternji i ostali koji su odgovarali na ona pitanja iz upitnika I njima je receno da imaju 50% sanse za prolazak. Ja sam par meseci posle toga jezik ucila u budimpesti I u julu predala u Bg-u (za ljude iz konzulata imam samo reci hvale). Izvinjavam se na ovom poduzem postu
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 17:27 - pre 101 meseci
izbegavati konzularna odeljenja i konzularne dane u organizaciji subotičkog konzulata gde lako izvisiš jer su pre tebe odgovarali dvojica kojima je madj.maternji pa im ti ispadneš smešan, a nekog jel, moraju i da odbiju. Predaj u Beogradu, glavni konzulat sigurno ima najveći kredibilitet i njihove odluke se najčešće ne dovode u pitanje.
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 22:17 - pre 101 meseci
Ljudi, nisam dobio odibijenicu ali sam se bas bas razocarao a mislim da nema potrebe za tim nego da bas treba da nastavim sa ucenjem. Slucam, citam sta se prica i pise i ne pise se bas dobro. Toliko razlicitih misljenja...mislim stvarno...bas sam se ubedacio. Ako su sad tako poostrili kriterijume onda stvarno. Ko mi je kriv kad sam isao postenim putem a moj drug eno ga u Cikagu, ja sedim kuci sa mamom i tatom pa ne znam ko je bas sad pametan tu ispao na kraju. Da li neko moze da kaze sta su ga tacno pitali, ali ne na srpskom. Svi pisete na srpskom. Znaci na madjarskom kako tece razgovor kada te pozovu da ti kazu da si dobio, tj.da te pozivaju na zakletvu? Ja to ne znam da kazem na madjarskom zato i pitam. Svecano vas obavestavamo....sa zadovoljstvom vas obavestavamo...srdacno vas obavestavamo...ili kako vec kazu...

Da li se sada po novom trazi odmah da im izdiktiras broj licne karte druga, kuma, prijatelja sa kojim planiras da dodjes na sam cin zakletve? I to sam cuo kao da je po novom. Valjda zbog mesta da znaju koliko ljudi ce doci sa tobom.

Konkretno, predao sam 12. Marta.

Hvala svima na odgovorima.

Sa verom u Boga do konacne pobede !!!

 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 07:29 - pre 101 meseci
Drugari treba biti pozitivan , ovaj forum jeste koristan jer ima jako mnogo stiva koje je Mihailo postavio i zahvalan sam mu na tome , ali ne treba bas sve uzimati k srcu , budite pozitivni , pozitivno razmisljajte i nadajmo se najboljem ishodu ...
i ja sam jedan od tih koji cekaju odgovor ... i mene brine kada procitam da je neko bio odbijen , ali opet sve zavisi kako je prosao razgovor , imaju oni svoje kriterijume siguran sam , i nece tek tako da vas obore ..
pozitivne misli , i videcete pozitivan odgovor ... ja cak retko i dolazim ovde jer ovaj forum bas smori realno kada vidim kuknjavu .. tako da svratim ponekad .. zelim vam srecu i javljajte samo dobre vesti ..
pozz
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 08:18 - pre 101 meseci
Ljudi nemojte da očajavate, vi koji ste bili na konzul.danima i čekate odgovor...bitno je kako konzul napiše izveštaj o vašem znanju jezika jer ukoliko navede da ste početnik, da učite, ovi u Budimpešti vrlo lako mogu da pošalju odbijenicu jer je njihova poslednja...ja sam čuo i pozitivna iskustva sa konzularnih dana...
Ukoliko se neko odluči da ide na interviju svakako je bolje da ide u Bg jer tu nema dileme...
Ja isto čekam odgovor a bio sam u Junu na konzul.danima i imao sam razgovor sa službenicom 20 min.pa sa konzulom 40 min.i opet nakon njega sa službenicom još 15 min.zbog preuzimanja papira i morao sam da pišem neko pojašnjenje na koga se pozivam jer je situacija u mom sl.malo zamršena...( i sve to na mađ.jeziku..)
Pitao sam da li je moje znanje bilo odgovarajuće što je konzul potvrdio i kada mogu da očekujem poziv za zakletvu, rekao je za oko šest do 8 meseci (sad u Novembru sa konzularnih dana mom prijatelju su rekli da se čeka na zakletvu 9-11 meseci) i da nastavim da učim da ne zaboravim da pričam zbog zakletve...mada sam ja naveo Bg za zakletvu...
i još nešto nemojte se zaluđivati koliko neko dugo uči, poenta je u tome kako uči !!
Tako da videćemo, ostaje da čekamo...
pozdrav svima !!
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 12:28 - pre 101 meseci
Ja svoje iskustvo nisam podelio sa vama da bih sirio defetizam ali prosto tako je bilo i siguran sam da ljudi treba da znaju i za iskustva ovakve vrste,sto se mog znanja madjarskog tice mogu reci da sam u stanju da pratim tv i radio emisije bilo kakvog sadrzaja samostalno naravno promakne po neka rec da se ne razume ,ucio sam isti i sa profesoricom ,pricam u selu sa madjarima ,gramatika,citanje,pisanje i nisam pokusavao da predam dok nisam bio siguran u sebe jer sam znao sta se desava,i naravno da sam sam svestan da ne zvucim kao neko kome je madjarski maternji jezik,znaci naglasak je tu ali koliko je to sve vazno nisam siguran,naravno da cu probati ponovo da predam i savetujem da niko ne odustaje.Sto se tice ljudi koji savladaju jezik za 8-9 meseci ili godinu dana i pricaju sa konzulom bez problema 40 minuta svaka cast.
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.97.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 13:15 - pre 101 meseci
Sta je potrebno od dokumenata za drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 13:16 - pre 101 meseci
Naravno da su od velike koristi iskustva drugih i to pozdravljam, ne bih želeo da me ne neko pogrešno shvati u smislu da osporavam nečije znanje i trud..
Ti danmark očigledno nisi imao sreće i nisi jedini za koga sam čuo isto, naravno da trebaš opet pokušati kao i svako ko je uložio veliki trud u ovu priču...
Ipak je BG sigurica za sada po iskustvima drugih..
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 13:19 - pre 101 meseci
Sve ok varaxi28.
 
Odgovor na temu

doVlaCar
nezposlen

Član broj: 329248
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 15:11 - pre 101 meseci
Hvala danmark na inputu.
Da li je jos neko imao slicno iskustvo, da je navodno sve ok proslo na razgovorvu, uz belesku konzula da je jezik na zadovoljavajucem nivou ali da se zahteva dalje ucenje, i na kraju dobio odbijenicu?

Ja, kao i vidim mnogi, cekam odgovor. Na razgovoru sam bio krajem sept. Kao sto sam naveo papiri su primljeni ali uz taj komentar. Od samog strarta sam bio skeptican i vidim da sam imao osnova za to.

Samo da napomenem, u slucaju da dobijem odbijenicu ne odustajem. Dobijanje drzavljanstva bilo koje zemlje nije mala stvar i ceka se po 2-3 godine u najboljem slucaju. Prilika koja se nama pruza je vredna truda.

 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.12.2015. u 17:35 - pre 101 meseci
Pozitivan stav od Presudne je važnosti-Uvek!!
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.12.2015. u 08:37 - pre 101 meseci
da li je neko od vas video gde vam je konzul napisao da ste zadovoljili ali da treba jos da ucite, skroz dole na dnu stranice ili pored one dve stavke sto stikliraju da razumes i pricas madjarski?
 
Odgovor na temu

anonimus SU
nema
nema

Član broj: 331437
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.12.2015. u 10:35 - pre 101 meseci
Postovani svi, da podelim svoje iskustvo. Predao sam papire uspesno u Morahalom-u u Madjarskoj. Sluzbenica je bila veoma prijatna i zelela da pomogne. Pitala je polako i razgovetno, ako nesto nije bilo jasno pitala je na drugaciji nacin kako bi mi olaksala celu stvara. Po njenim recima nece biti telefonskog poziva, obavestice me mail-om ili postom i u roku od 3-4 meseca se moze ocekivati svecana zakletva. Jezik ucim skoro godinu dana prvo sam zavrsio kurs A1 od 8 meseci u skoli jezika i dobio uverenje koje sam fotokopirao i prilozio sa zahtevom za drzvavljanstvo. Nakon tog kursa presao sam na privatnim casovima Hallo it Magyazroszag! 1. knjigu i 2. do 10 lekcije, do zakletve preci cu i ostatak (tako sam i rekao sluzbenici). Nije nista posebno pitala kad sam objasnio i preveo joj uverenje koje sam doneo (uverenje je bilo na srpskom). Nadam se da ce se cela stvar zavrsiti kako je i sama obecala. Sve najbolje i puno srece svima.
 
Odgovor na temu

doVlaCar
nezposlen

Član broj: 329248
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.12.2015. u 11:24 - pre 101 meseci
Citat:
gsmboriss: da li je neko od vas video gde vam je konzul napisao da ste zadovoljili ali da treba jos da ucite, skroz dole na dnu stranice ili pored one dve stavke sto stikliraju da razumes i pricas madjarski?


Meni je napisano skroz dole na dnu stranice.
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.12.2015. u 11:49 - pre 101 meseci
Citat:
doVlaCar: Meni je napisano skroz dole na dnu stranice.


i meni je nesto napisao skorz dole i potpisao a boga pitaj sta, a u razgovoru nije napomenuo da je ne dovoljno znanje... e sad jbg...
 
Odgovor na temu

Taylor

Član broj: 297449
Poruke: 6
..88.073.pools.vodafone-ip.de.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.12.2015. u 13:25 - pre 101 meseci
Ja samo da javim da sam danas dobila poziv za zakletvu za 8. decembar u 9h, Subotica. Papire sam predala na konzularnim danima 16. juna u Backom Gradistu.
Ima li jos ko da ide na zakletvu 8.?

PS - inace pisem pod nickom KoVacH ali trenutno ne mogu tako da se ulogujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883968 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.