Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898890 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2015. u 23:14 - pre 102 meseci
Mogu drugara su pre par meseci na zakletvi pitali kako se kaze lokomotiva i fatamorgana? Naravno da nije znao i naravno da je pao.

Tako da su mi to neke prve 2 reci bile koje sam naucio iz madjarskog jezika.

Elem, mozdony je lokomotiva a fatamorgana je délibáb.Ja pitao komsiju bas neki dan kaze brate nemam pojma, kad to koristis ti u srpskom jeziku on mene pita? Sto bih ja to morao na madjarskom da znam ni ja to ne koristim! Mislim pazite, fatamorgana? Realno u jako malo situacija vi tu rec mozete da iskombinujete, zar ne? Pazite, ne mozem niko da nauci ceo recnik napamet, evo ja sam prepisao ceo madjarski recnik u 2 velike sveske od po 100 listova, imam tacno cu vam sad reci 12.882 reci. Al to je onako neki prosecan recni, tu nema izraza iz sta ja znam, prava, ekonomije,bankarstva,turizma...

Tako da realno ako hoce da nas sruse mogu al mislim da im to nije cilj, al da jezik mora da se zna tu nema dileme.
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2015. u 23:32 - pre 102 meseci
Prvo nije mi rekao da otvorim njegov profil/poruke i da procitam vec "da bih znala da sam pratila forum"! Mislim ja ne znam da li se covek istripovao sto je dobio poziv na zakletvu ili zato sto je inace istipovan (mozda bih znala da sam "pratila forum") ali moras da si u ozbiljnom problemu da bi mislio da neko prati tvoje, ili bilo cije postove, na taj nacin da bi znao kad si ti i gde predao zahtev. I da, naravno da znam da mogu da pocnem da citam postove u nazad od Kulina Bana i potrosim dragoceno vreme da bih doznala kada je kamicak predao zahtev, ali mislim da bi trebalo da ti je logicno da sam procenila da ta informacija za mene nije od tolikog znacaja da bih to radila. Posto nije ni beznacajna, postavila sam paitanje racunajuci da coveku nije prevelik problem da da vrlo jednostavan i kratak odgovor, racunajuci da ako i jeste, on ce pitanje izignorisati i nikome nista! Ocigledno da je nekome lakse da napise duzi post da ne bi odgovorio, nego kraci da bi dao odgovor, pa sam mu iz revolta odgovorila da bi mozda shvatio koliko je besmislena njegova reakcija na moje jednostavno pitanje. E sad skrhana ega i mogu da ukapiram ali u kom se svojstvu ti javljas to mi vec nikako nije jasno - mislim covek pametuje da bi se bar na trenutak osetio malo bolje ili vrednije, to je ocigledno, ali cemu to poltrosko advokatisanje u ime i za racun nekoga koga verovatno i ne poznajes stvarno ne razumem?
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2015. u 23:33 - pre 102 meseci
Citat:
_ivanel:
pa lepo ti je rekao čovek, otvori njegov profil/poruke pa čitaj šta te zanima..

... en is gratulalok uj a magyarok!! sok sikert!

Prvo nije mi rekao da otvorim njegov profil/poruke i da procitam vec "da bih znala da sam pratila forum"! Mislim ja ne znam da li se covek istripovao sto je dobio poziv na zakletvu ili zato sto je inace istipovan (mozda bih znala da sam "pratila forum") ali moras da si u ozbiljnom problemu da bi mislio da neko prati tvoje, ili bilo cije postove, na taj nacin da bi znao kad si ti i gde predao zahtev. I da, naravno da znam da mogu da pocnem da citam postove u nazad od Kulina Bana i potrosim dragoceno vreme da bih doznala kada je kamicak predao zahtev, ali mislim da bi trebalo da ti je logicno da sam procenila da ta informacija za mene nije od tolikog znacaja da bih to radila. Posto nije ni beznacajna, postavila sam paitanje racunajuci da coveku nije prevelik problem da da vrlo jednostavan i kratak odgovor, racunajuci da ako i jeste, on ce pitanje izignorisati i nikome nista! Ocigledno da je nekome lakse da napise duzi post da ne bi odgovorio, nego kraci da bi dao odgovor, pa sam mu iz revolta odgovorila da bi mozda shvatio koliko je besmislena njegova reakcija na moje jednostavno pitanje. E sad skrhana ega i mogu da ukapiram ali u kom se svojstvu ti javljas to mi vec nikako nije jasno - mislim covek pametuje da bi se bar na trenutak osetio malo bolje ili vrednije, to je ocigledno, ali cemu to poltrosko advokatisanje u ime i za racun nekoga koga verovatno i ne poznajes stvarno ne razumem?
 
Odgovor na temu

pera73
novi sad srbija

Član broj: 330952
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2015. u 23:47 - pre 102 meseci
Citat:
qzmagretna:
@ pera73 Svaka cast! Cestitam!

@kamicak Svaka cast! cestitam!

Da li nam mozete nesto vise reci? Kada i gde ste predali papire, u kom mesecu?@ pera73 Da li si odmah u startu rekao da bih voleo u Beogradu da polazes ?@kamicak Gde ces ti polagati zakletvu? Hvala na odgovorima.

[Ovu poruku je menjao qzmagretna dana 09.12.2015. u 19:53 GMT+1]


Hvala,hvala :)
Predao sam papire 31.marta i odmah sam rekao da zelim zakletvu u BG.
 
Odgovor na temu

pera73
novi sad srbija

Član broj: 330952
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2015. u 23:54 - pre 102 meseci
Citat:
lunarli:
Citat:
pera73:
Danas sam dobio poziv za zakletvu za BG.



Cestitke Pera!Za kad su ti zakazali zakletvu? Jel mozes ukratko preneti razgovor na madjarskom? Pls :)


Hvala,danas mi samo stiglo obavestenje,sutra zovem da zakazem.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2015. u 23:59 - pre 102 meseci
rendben van DJ. Ne haragudj!
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 00:19 - pre 102 meseci
@ pera73 Hvala na brzom odgovoru. Znaci salju na kucnu adresu kovertu? Nekog zovu na mobilni negde salju kovertu, sta li ce mene zapasti:)
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 00:40 - pre 102 meseci
Citat:
qzmagretna:
Mogu drugara su pre par meseci na zakletvi pitali kako se kaze lokomotiva i fatamorgana? Naravno da nije znao i naravno da je pao.

Tako da su mi to neke prve 2 reci bile koje sam naucio iz madjarskog jezika.

Elem, mozdony je lokomotiva a fatamorgana je délibáb.Ja pitao komsiju bas neki dan kaze brate nemam pojma, kad to koristis ti u srpskom jeziku on mene pita? Sto bih ja to morao na madjarskom da znam ni ja to ne koristim! Mislim pazite, fatamorgana? Realno u jako malo situacija vi tu rec mozete da iskombinujete, zar ne? Pazite, ne mozem niko da nauci ceo recnik napamet, evo ja sam prepisao ceo madjarski recnik u 2 velike sveske od po 100 listova, imam tacno cu vam sad reci 12.882 reci. Al to je onako neki prosecan recni, tu nema izraza iz sta ja znam, prava, ekonomije,bankarstva,turizma...

Tako da realno ako hoce da nas sruse mogu al mislim da im to nije cilj, al da jezik mora da se zna tu nema dileme.

A gde je polagao zakletvu ?
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 01:05 - pre 102 meseci
U Subotici. Zato se plasim SU. Ne znam stvarno. Ja mislim da je to i stvar srece, ima tu vise faktora. Na koga naletis, kad, sta, kako. Moraju neke kockice da se poklope. Al ako tako gledamo niko ne ispunjava uslov. I kad me pitaju jel znas madjarski ja kazem da ne znam, naravno da ga ne znam al ga ucim i dan danas. Prosto je nemoguce tako tezak jezik nauciti za 2 godine koliko sam ja u prici,ja govorim u svoje ime. A ovo je koliko se ja secam krenulo jos 2011. znaci tacno mi dodje da upisem faks,pa da zavrsim madjarski...da sam odmah upisao sad bih ga zavrsio vec:) Nadam se u roku :))

Napravio sam jedan mali program,kao kviz, sa tri odgovora. Stavio sam da su 2 odgovora pogresna i samo jedan da je tacan. Oko 2.500 reci sam stavio u svoj program. Nisam ga mesecima dopunjavao, treba sedeti i ubacivati reci. Zasto ovo pricam? Ne da bih se ovde hvalio vec tamo gde treba. Sta mislite, kako da vam kazem da im malo podjijem ne daj boze ako padnem pa sledeci put da ponesem tablet pa da im pokazem da vide ljudi da se interesujem za jezik, sta mislite? Morate da shvatite da se svako od nas bori za sebe i da ovo nista nije lose ja mislim.

Svako dobro svima!

E da, ubacio sam jos i slicicu za svaku rec, e sad ima neki reci za koje nisam ubacio sliku na primer za babu? Ciju babu da stavim za rec baba? :)) Ne znam za rec bolond nisam stavio sliku al za vecinu jesam :)
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 01:57 - pre 102 meseci
Mislim da trebaš svoju babu da staviš u program. Još ako se pozivaš na nju, idealno.
Pokažeš im, vidite ovo je moja baba na koju se pozivam, ima i prevod na mađarski i klikneš pa pustiš na full screen.


@MMDJ

Sledeći put da napišeš sedam puta veću poruku.
Čisto da nas još više namučiš objasnjavanjem toga kako si ti diskriminisana na forumu.
I koristi isključivo velika slova jer je neprijatnije za čitanje.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.225.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 07:33 - pre 102 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
_ivanel:
pa lepo ti je rekao čovek, otvori njegov profil/poruke pa čitaj šta te zanima..

... en is gratulalok uj a magyarok!! sok sikert!

Prvo nije mi rekao da otvorim njegov profil/poruke i da procitam vec "da bih znala da sam pratila forum"! Mislim ja ne znam da li se covek istripovao sto je dobio poziv na zakletvu ili zato sto je inace istipovan (mozda bih znala da sam "pratila forum") ali moras da si u ozbiljnom problemu da bi mislio da neko prati tvoje, ili bilo cije postove, na taj nacin da bi znao kad si ti i gde predao zahtev. I da, naravno da znam da mogu da pocnem da citam postove u nazad od Kulina Bana i potrosim dragoceno vreme da bih doznala kada je kamicak predao zahtev, ali mislim da bi trebalo da ti je logicno da sam procenila da ta informacija za mene nije od tolikog znacaja da bih to radila. Posto nije ni beznacajna, postavila sam paitanje racunajuci da coveku nije prevelik problem da da vrlo jednostavan i kratak odgovor, racunajuci da ako i jeste, on ce pitanje izignorisati i nikome nista! Ocigledno da je nekome lakse da napise duzi post da ne bi odgovorio, nego kraci da bi dao odgovor, pa sam mu iz revolta odgovorila da bi mozda shvatio koliko je besmislena njegova reakcija na moje jednostavno pitanje. E sad skrhana ega i mogu da ukapiram ali u kom se svojstvu ti javljas to mi vec nikako nije jasno - mislim covek pametuje da bi se bar na trenutak osetio malo bolje ili vrednije, to je ocigledno, ali cemu to poltrosko advokatisanje u ime i za racun nekoga koga verovatno i ne poznajes stvarno ne razumem?


U zadnjih mesec i po dana, bar tri puta sam pitao da li neko čeka od "januaraca" a da je predao u BG-u, čak sam i predvideo sam sebi da to ne sluti na dobro, pa su me neki članovi foruma optužili da lupetam, i da širim defetizam, ali ja sam samo pisao iz iskustva, ali eto na sreću ipak su me demantovali, tako ako si aktivno pratila forum bar zadnjih mesec dana, primetila bi neki moj post.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 08:19 - pre 102 meseci
Ez egykicsit ideges. Legyen a faszt bekaptni !
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 09:36 - pre 102 meseci
Citat:
cape011:
Mislim da trebaš svoju babu da staviš u program. Još ako se pozivaš na nju, idealno.
Pokažeš im, vidite ovo je moja baba na koju se pozivam, ima i prevod na mađarski i klikneš pa pustiš na full screen.


@MMDJ

Sledeći put da napišeš sedam puta veću poruku.
Čisto da nas još više namučiš objasnjavanjem toga kako si ti diskriminisana na forumu.
I koristi isključivo velika slova jer je neprijatnije za čitanje.

Pa sto citas kad ti je dugacko, sto se mucis?? I da, knjige se dele na dobre i lose a ne debele i tanke, ako razumes sta hocu da ti kazem!! U tom smislu, moja je poruka mozda duza ali u svakomsludaju simeslenija od ove tovje!
I ti da mi "sledeci put" ne govoris sta da radim "sledeci put", narocito ne u imperativu - "neprijatno je za citanje"!
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 09:40 - pre 102 meseci
Citat:
Aix:
Ez egykicsit ideges. Legyen a faszt bekaptni !

Bazmeg! Én bosszantott nem modorú emberek!
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 09:44 - pre 102 meseci
Citat:
kamicak:
Citat:
MMDJ:
Citat:
_ivanel:
pa lepo ti je rekao čovek, otvori njegov profil/poruke pa čitaj šta te zanima..

... en is gratulalok uj a magyarok!! sok sikert!

Prvo nije mi rekao da otvorim njegov profil/poruke i da procitam vec "da bih znala da sam pratila forum"! Mislim ja ne znam da li se covek istripovao sto je dobio poziv na zakletvu ili zato sto je inace istipovan (mozda bih znala da sam "pratila forum") ali moras da si u ozbiljnom problemu da bi mislio da neko prati tvoje, ili bilo cije postove, na taj nacin da bi znao kad si ti i gde predao zahtev. I da, naravno da znam da mogu da pocnem da citam postove u nazad od Kulina Bana i potrosim dragoceno vreme da bih doznala kada je kamicak predao zahtev, ali mislim da bi trebalo da ti je logicno da sam procenila da ta informacija za mene nije od tolikog znacaja da bih to radila. Posto nije ni beznacajna, postavila sam paitanje racunajuci da coveku nije prevelik problem da da vrlo jednostavan i kratak odgovor, racunajuci da ako i jeste, on ce pitanje izignorisati i nikome nista! Ocigledno da je nekome lakse da napise duzi post da ne bi odgovorio, nego kraci da bi dao odgovor, pa sam mu iz revolta odgovorila da bi mozda shvatio koliko je besmislena njegova reakcija na moje jednostavno pitanje. E sad skrhana ega i mogu da ukapiram ali u kom se svojstvu ti javljas to mi vec nikako nije jasno - mislim covek pametuje da bi se bar na trenutak osetio malo bolje ili vrednije, to je ocigledno, ali cemu to poltrosko advokatisanje u ime i za racun nekoga koga verovatno i ne poznajes stvarno ne razumem?


U zadnjih mesec i po dana, bar tri puta sam pitao da li neko čeka od "januaraca" a da je predao u BG-u, čak sam i predvideo sam sebi da to ne sluti na dobro, pa su me neki članovi foruma optužili da lupetam, i da širim defetizam, ali ja sam samo pisao iz iskustva, ali eto na sreću ipak su me demantovali, tako ako si aktivno pratila forum bar zadnjih mesec dana, primetila bi neki moj post.

Dovoljno je bilo samo "janura - BG" umesto citave ove prepiseke ali hvala u svakom slucaju, od pomoci je!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.225.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 10:13 - pre 102 meseci
Pa prva si počela.
 
Odgovor na temu

pera73
novi sad srbija

Član broj: 330952
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 14:47 - pre 102 meseci
Zakazana zakletva za 19.januar!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 14:57 - pre 102 meseci
Au, sledeće godine,
ja sam zvao ali je stalno zauzeto ili se niko ne javlja, probaću sutra,
ajde Pero opiši malo razgovor, i jesi mogao da biraš termin, ili ti je teta sama rekla kada je zakletva?
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 16:01 - pre 102 meseci
Da li neko može da mi kaže ako se u HU radi pasoš, da li ja istog dana mogu za sebe da predam po hitnom postupku, a za decu po normalnom postupku?

Pretpostavljam da može, ali da pitam ipak. I kada za decu budu gotovi pasoši, da li suprug može da ode po njih sam, ili moram i ja da idem?
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 16:25 - pre 102 meseci
Lehet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898890 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.