Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900535 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2015. u 10:34 - pre 102 meseci
Naslušaju da, ali i oni pitaju sve i svašta...znaš kada je mene pitao kako se zove prst na kojem nosim burmu, prvo šta mi je to na prstu pa prst, od kog je materijala sto za kojim sedimo ma haos.......
ja sam naveo Bg iz razloga zato što je tamo zakletva više formalnost i ne pitaju skoro ništa osim kako se zoveš, kada si rođen, gde stanuješ itd.ustvari formalne stvari pitaju, eventualno neko pitanje usput... nema dodatnih intervjua oko ponovne provere znanja jezika kao u subotici, mada i tamo nekad budu blaži ali u većini sl.rešetaju sa proverom pogotovo ko ima srpsko ime i prezime.. pratim to već duže vreme a i znam lično ljude koji su imali iskustva sa zakletvi u sub.i u bgu...
U subotici je prednost što ide brže i oko zakazivanja intervijua, poziva za zakljetvu...
Ali ne brini se jer verovatno i dalje si marljivo učiš kao što te je profesorica hvalila ;-)
 
Odgovor na temu

PedjaSrbija

Član broj: 320884
Poruke: 21
*.catv.broadband.hu.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2015. u 20:24 - pre 102 meseci
Citat:
nebaaa:
U Petak sam u Budimpešti izvadio pasoš pa evo par korisnih informacija za Vas koji se spremate da krenete:

Voz kreće sa železničke stanice u Beogradu u 21:48 a stiže u Budimpeštu ujutru u 05:45. cena povretne karte je 3174,00 rsd.
Kada stignete u Budimpeštu i izađete na stanicu Keleti gledajte odmah za promenite novac ali izbegavajte western union i njihove menjačnice iz razloga što uzimaju veliku proviziju. Po gradu gotovo i da nema menjačnica pa ako novac odmah ne promenite moraćete to da uradite u nekoj banci. U mojim raniji postovima okačio sam link za mapu Budimpešte pa bi bilo dobro da ga odštampate na nekom većem formatu i imate kod sebe. Dosza Gyorgy ut kreće sa desne strane stanice Keleti i njime treba ići a on se uliva u Vaci ut. Ispod ovog Vaci ut-a nalazi se Višegradi utca gde se predaju zahtevi (nije baš blizu i pešaka sigurno ima 45 minuta a ko neće da pešaci ima taksi). Kada uđete u centar tražite od ljudi na portirnici broj (čisto da znate da se za proceduru vađenja pasoša po redovnoj proceduri od dve nedelje mora zakazati termin za predaju a kako i gde se zakazuje morate sami istražiti, ja sam hteo da predam u redovnoj proceduri ali za zakazivanja nisam znao pa sam morao po ubrzanoj proceduri od jednod dana, za proceduru od jednog dana nema zakazivanja i odmah dobijate broj)
Čekate da se na displeju ispiše Vaš broj i prvo se ide u jednu kabinu gde Vas slikaju i uzimaju Vam otiske levog i desnog prsta, tu Vas službenik pita da li želite pasoš na pet ili deset godina, daje Vam jedan papir da poptišete i dve uplatnice od 14000+39000 forinti za izradu istog dana ( verovatno će te biti pospani od puta i nespavanja u vozu tako da gledajte nešto da popijete da se malo razbudite a ne da Vam ovaj gospodin objašnjava šta je levi a šta desni prst kao meni :) ) Po slikanju i uzimanju otisaka ustajete odatle i odlazite u poštu.
Na te dve uplantice treba da upišete ime, prezime, adresu i državu iz koje dolazite i nosite to u poštu koja je dvadesest metara desno od ovog ulaza. Sa uplatnicama se vraćate nazad i čekate ponovo da prozovu Vaš broj na displeju (čuvajte onaj broj koji ste dobili kada ste ušli jer taj broj ponovo prozivaju).
Prozvaće Vas u jedan od dvadesetak boksova i potrebno je da im date uplatnice, državljanstvo i onu lakcim karticu koju ste dobili na zakletvi kao i naš pasoš na uvid. Kada sve otkuca na računaru daće Vam jedan primerak da iskontrolišete podatke a drugi za Vas (dosta su ljubazni službenici i neće Vas cediti sa nekim pitanjima ali treba da ih razumete).
Procedura traje dvadesetak minuta i sa tim papirom izlazite napolje i slobodni ste do 14h kada treba da se javite na ulaz koji je sa strane te zgrade i tu se podižu pasoši (mislim da se ova procedura isplati i ako je dosta skuplja nema potrebe da idete dva puta nego sve završite istog dana).
U 14h ulazite na drugi ulaz koji je 20m udaljen sa leve strane zgrade i uzimate broj na ulasku (na aparatu je samo jedno dugme za stiskanje tako da nećete pogrešiti).
Čekate da prozovu Vaš broj i pokažete im onaj primerak koji ste dobili tog jutra kao potvrdu o predaji zahteva, pitaće Vas samo da proverite podatke u pasošu da li su u redu i to je to.
Ustaje, uzimate pasoš sa pulta i izlazite, imate vremena za šetnju po Budimpešti do 22:25 kada imate Voz sa stanice Keleti nazad za Beograd.
Budimpešta je veliki grad i ima se šta videti, obavezno odštampajte mapu i po njoj se orjentišite po gradu.

Nadam se da će ovo nekom biti od koristi

Dendzamine hvala za pomoć

Srećno ljudi...



Nebaaa, hvala ti puno za ovaj opis. Bio sam u Budimpešti na istom mestu i procedura je potpuno ista kao što je Nebaaa opisao. Dodao bih samo da su me pitali za mađarski broj telefona da me pozovu u slučaju da nešto nije u redu.
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2015. u 22:53 - pre 102 meseci
Ima li neko radne sveske Hallo Itt Magyarorszag u pdfu za prvu i drugu knjigu?
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2015. u 23:06 - pre 102 meseci
@individuans Imam ja. Pusti mi mail na PP pa cu ti poslati.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.12.2015. u 09:15 - pre 102 meseci
Trema je vrsta straha koji je vezan za neku buduću situaciju za koju osoba procenjuje da nije dovoljno spremna ili da prevazilazi njene sposobnosti.

Prema ovoj definiciji jasno je da se trema najčešće oseća u predispitnim situacijama mada može biti vezana i za mnoge druge.

Prema ponašanju u tim važnim situacijama kada se oseća trema, tremu možemo podeliti na:
*Stimulativnu
*Inhibitornu

Stimulativna trema motiviše i pokreće osobu da se što bolje pripremi za situaciju od koje strahuje. Da preispita svoje sposobnosti, znanja, veštine, da se aktivira... Dakle ova trema je pozitivna, čak poželjna jer podiže nivo uzbuđenja celog organizma i pomaže osobi da se što bolje snađe u situaciji koja sledi. Karakteristično za ovu tremu je da se oseća neposredno pred situaciju (odgovaranje, test, nastup), dok čim se osoba nađe u toj situaciji, trema prestaje i osoba dobro obavlja svoj zadatak.

Inhibitorna trema skoro u potpunosti blokira osobu i ispoljava se kao izbegavanje i odustajanje od buduće situacije. Ova trema se javlja kada osoba procenjuje da je potpuno nespremna za datu situaciju i da ona prevazilazi njene mogućnosti. Inhibitorna trema je uglavnom nepoželjna jer onemogućava da osoba pokaže i ono što zapravo zna i za šta je sposobna. Da je strah pred buduću situaciju preterano izražen, praćen fizičkim simptomima drhtavice, bledila, preznojavanja, stomačnim tegobama... Da su vam i misli blokirane, da ne možete da se setite ni onoga što zaista znate. (preuzeo sa neta)


... Mnogi su se našli u ovoj priči o tremi e sad, u svakom slučaju mislim da ne treba očajavati, pripremiti se koliko je moguće dobro jer srazmerno uloženom trudu da se što bolje ovlada materijalom raste i samopouzdanje, opremite se pozitivnim stavom i šanse da uspete su na vašoj strani ;)
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 09:07 - pre 102 meseci
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 10:11 - pre 102 meseci
Pozdrav svima,

Prosle nedelje predat zahtev u Beogradu nakon 14 meseci ucenja. Procedura opisana vec vise puta. Sve je kao sto je receno. Od prijema u kancelariju, preko razgovora sa sluzbenicom na uobicajene teme i pregledavanja dokumenata do rukovanja i pozdravljanja na kraju. Vise puta u toku razgovora je napomenula da se jezik mora uciti i dalje. Jedino sto nisam video, a to je mesto gde je stavila X na 10.strani kod znanja jezika. Ali pretpostavljam da je sve ok cim je uzela dokumente i pruzila ruku na kraju. Ko planira da preda zahtev i za maloletno dete, slobodno neka povede i supruznika radi potpisa jer to ne predstavlja nikakvu otezavajucu okolnost, cak naprotiv, ustedecete jer necete morati overavati izjavu u sudu pa istu prevoditi, sto je dodatni trosak. Sada cekamo odgovor iz Budimpeste.
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 11:07 - pre 102 meseci
Citat:
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?

Moj prijatelj je predao krajem feb i bio je već na zakletvi krajem okt uspešno položeno u bg-u... Jel moguće da nisi dobio nikakav odgovor od tada?!
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 14:01 - pre 102 meseci
Tek nedavno sam saznao da ne postoje radne sveske za Hallo Itt Magyarorszag.Stoga pitam,ima li neko dobre radne sveske za madjarski jezik sa resenjima u pdf-u?Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 14:20 - pre 102 meseci
Citat:
varaxi28:
Citat:
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?

Moj prijatelj je predao krajem feb i bio je već na zakletvi krajem okt uspešno položeno u bg-u... Jel moguće da nisi dobio nikakav odgovor od tada?!


Moguce je... Pre oko mesec dana sam slao mail ambasadi u Bg i dobio sam odgovor da jos uvek nista nisu dobili iz Budimpeste u vezi mog predmeta. A vidim da se vec javljaju i neki iz marta da su bili na zakletvi.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.225.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 14:30 - pre 102 meseci
Citat:
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?


Ja sam predao u januaru, i ne sluti mi nešto na dobro....
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 16:16 - pre 102 meseci
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?

Ja sam predala u januaru u Bg. Iz Budimpese sam dobila pismo krajem septembra u koje su mi vratili izvod iz knjige rodjenih koji nije bio overen sa onim jemcenikom(uvezan sa onim trobojnim koncem). Overila ponovo, poslala nazad u Budimpestu. Poslala sam ga postom preporuceno sa povratnicom i dugo vreme sam cekala da stigne povratnica. U medjuvremenu da budem sigurna da je stiglo posto sam imala rok od 60 dana, pisali smo im na mail i odgovorili su da su primili psimo i da ce da ga uzmu u obzir kada budu bili odlucivali o mom slucaju i da ce da mi nadlezna ambasada javiti o ishodu odluke. Na kraju su zamolili za stpljenje. Tako da, ja evo 11 meseca strpljivo cekam :) Pozdrav svima i zelim brzo razresenje slucaja sa najboljim mogucim ishodom :) i da se jako skoro vidimo na zakletvi
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 16:41 - pre 102 meseci
Citat:
kamicak:
Citat:
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?


Ja sam predao u januaru, i ne sluti mi nešto na dobro....


Ljudi sačekaje neki odgovor nemojte se baviti predvidjanjima i nagadjanjima!
Čuvajte živce trebace Vam!!
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 17:04 - pre 102 meseci
Definitivno nema veze ko je kad predao. Meni je zena, madjarica rekla u kulturnom drustvu Népkör Kúla gde sam predavao rekla da je ona konkretno cekala kao madjarica znaci 9 meseci na odgovor. Ja sam predao 12. Marta ove godine i jos uvek nista a vidim da su neki i tri meseca posle mene predali pa su ih vec zvali na zaketvu. Sta da se radi, sa verom u Boga do konacne pobede !
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.225.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 17:09 - pre 102 meseci
Citat:
Giliszta:
Citat:
kamicak:
Citat:
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?


Ja sam predao u januaru, i ne sluti mi nešto na dobro....


Ljudi sačekaje neki odgovor nemojte se baviti predvidjanjima i nagadjanjima!
Čuvajte živce trebace Vam!!


Ja ne nagađam, govorim iz iskustva.........mada me možda demantuju......
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 18:49 - pre 102 meseci
I ja govorim iz iskustva.. .
Dva puta su me vec odbili pa sam predao i treci put.
Ako sam išta naučio to je da treba biti strpljiv a i uporan! Svako dobro i čuvajte živce!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 19:52 - pre 102 meseci
Citat:
lunarli:
ja_ns:
Pozdrav! Da li ima jos neko, ko je predao zahtev u Bg u januaru/februaru, a da jos uvek nije dobio poziv za zakletvu, niti bilo kakvo drugo obavestenje?

Ja sam predala u januaru u Bg. Iz Budimpese sam dobila pismo krajem septembra u koje su mi vratili izvod iz knjige rodjenih koji nije bio overen sa onim jemcenikom(uvezan sa onim trobojnim koncem). Overila ponovo, poslala nazad u Budimpestu. Poslala sam ga postom preporuceno sa povratnicom i dugo vreme sam cekala da stigne povratnica. U medjuvremenu da budem sigurna da je stiglo posto sam imala rok od 60 dana, pisali smo im na mail i odgovorili su da su primili psimo i da ce da ga uzmu u obzir kada budu bili odlucivali o mom slucaju i da ce da mi nadlezna ambasada javiti o ishodu odluke. Na kraju su zamolili za stpljenje. Tako da, ja evo 11 meseca strpljivo cekam :) Pozdrav svima i zelim brzo razresenje slucaja sa najboljim mogucim ishodom :) i da se jako skoro vidimo na zakletvi


Cao, na koji mejl si pisala Budimpesti?

Hvala :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 20:37 - pre 102 meseci
Nisu sve novosti lepe, evo i jednog uznemiravajuceg iskustva koje sam dobio pre neki dan...

Radi se o koleginici M.K. (ona moze da vam kaze puno ime i prezime, ako hoce)...

Citiram:

'Pre dva dana (03.12.2015) su mi u Subotici oduzeli drzavljanstvo koje sam stekla 2013.godine.

Madjarski sam bila ucila oko 6 meseci i znala sam da razumem sve sto su me tada pitali. Pasos sam izvadila u Madjarskoj (bile su guzve u Subotici).

Sada sam bila da predam papire za svoju malu decu. I tu je bilo mali problem jer me je zena pitala nesto sto nisam razumela ali je rekla da nije problem i viknula neku drugu zenu. Zatim je ustala otisla iza paravana i tiho rekla toj drugoj da je nisam razumela i da slabo vladam jezikom. Zatim me je druga gospodja zamolila da predjem za susedni sto i krenula da me ispituje… gde, ko, kada...

Zapisnik na tri strane. Unosila je moje odgovore, koji su sadrzali greske, a i konstatovala je da je neke stvari nisam razumela vec sam imala pomoc prevodioca. Pitala me je da li znam himnu. Rekla sam joj da sam 2013. znala ali da je nisam ponovila i da ne mogu da se setim. Na kraju je napisala da ne razumem i ne vladam madjarskim jezikom i oduzela mi je papir sa drzavljanstvom. Trazila sam da stavim primedbu na zapisnik sto je dozvolila. Pa sam pisala o tome kako se ne slazem sa njom i da mislim da znam madjarski jezik. I da cu ga jos uciti sve dok ga dobro ne naucim.

I tako...

Neki bezveze osecaj.
'

Kraj citata.


Desava se, budite oprezni i odrzavajte znanje na minimumu bar...

www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 20:51 - pre 102 meseci
Mihailoo
Cao, na koji mejl si pisala Budimpesti?

Hvala :)

Pisala sam na: [email protected]
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2015. u 21:11 - pre 102 meseci
Citat:
lunarli: Mihailoo
Cao, na koji mejl si pisala Budimpesti?

Hvala :)

Pisala sam na: [email protected]


Hvala ti, znas li kome to stize? (ciji je mejl)?
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900535 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.