Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904746 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 16:38 - pre 102 meseci
De vigyazz !

Kiskorú gyermek útlevéligényének benyújtásakor a szülők (törvényes képviselők) együttes megjelenése szükséges.

http://www.kormanyhivatal.hu/download/a/60/c0000/Útlevél%20igénylés%2018%20éven%20aluliak%20részére.doc
 
Odgovor na temu

pera73
novi sad srbija

Član broj: 330952
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 19:59 - pre 102 meseci
Citat:
kamicak:
Au, sledeće godine,
ja sam zvao ali je stalno zauzeto ili se niko ne javlja, probaću sutra,
ajde Pero opiši malo razgovor, i jesi mogao da biraš termin, ili ti je teta sama rekla kada je zakletva?


I ja sam ceo dan zvao i uspeo da ih dobijem, razgovor je kratko trajao. Nije mi ponudjeno da biram termin samo je pitala da li mi 19.odgovara i sledece nedelje treba da javim broj licne karte gostiju koje vodim sa sobom. Na kraju razgovora je rekla da se svecano obucem :)
 
Odgovor na temu

Vikigog

Član broj: 330714
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 20:06 - pre 102 meseci
Szia,upravo se vratih iz Subotice pa da vam prenesem u par rečenica kako je protekao razgovor.Elem,majka je imala zakazan termin za pasoš a suprug i ja termin za razgovor.Prvo me je portir na vratima pitao zašto sam došla i sa kim,uputio me kod službenika koji sedi za stolom levo od vrata.Službenik me je pitao ko sam,šta sam,gde radim,brak,lična karta,da li sam sama popunjavala dokumenta i biografiju,pregledao papire i aminovao da je sve ok.Uh,super(krenulo dobro),rekao je da sačekamo i da će nas sprovesti do matičarke.Posle par minuta poziva nas i sprovodi kod iste gospođice koja nas je dočekala januara i odmah je prokomentarisala da nas se seća.Pružih joj odbijenicu i počne razgovor(sedite,dajte ličnu kartu,ko ste,šta ste,gde i šta radite).Ovoga puta,nije bila gladna i nije joj se išlo u wc pa je bila vrlo prijatna! :) Prešla je na mog supruga( ko ste,šta ste i čime se bavite),suprug je zastao kod odgovora "kao službenik" na šta je odmah odreagovala i pozvala konzula!Čovek,kao od brda odvaljen,okreće komp prema sebi i gleda u monitor i kaže" Pa vi ste januara znali da govorite i razumete mađarski ali Vaš suprug,ne!"Počeo je : zašto želite mađarsko državljanstvo,šta za vas znači biti mađarski državljanin,od kada i koliko dugo učite mađarski? Na sve odgovorih a mog supruga nije ni pogledao a kamoli nešto pitao!!!Eeee,tada kreće rešetanje i dokaz da i JA ne znam dovoljno mađarski! Uzeo je dokumenta i poklapao rečenice dlanovima i terao me je da mu na srpskom odgovaram koren reči iz dela rečenice! Nisam znala i to sam mu iskreno rekla.Zatim je prešao na deo reči iz Zakletve,da mu pojedinačno odgovaram " veran,odan,služiti,braniti,mogućnost,shodno..."Odgurno je dokumenta ka meni i rekao da ne znam mađarski i kad naučim da dođem,da mi čini uslugu time što mi vraća dokumenta( i dalje moj suprug za njega nije postojao).Eto,toliko od mene,sada sam razočarana i tužna,besna na sebe što ne znam dovoljno( iako sam mu na kraju rekla da ja ipak znam dovoljno za svakodnevnu komunikaciju).Svako ko želi da ode u Suboticu na aplikaciju dokumenata,moj savet je da pređe bukvalno svaku reč iz potrebnih dokumenata i sa osmehom neka izađe iz subotičkog konzulata!
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 20:15 - pre 102 meseci
A konzul elegedetlen volt azert te nem beszelsz magyarski.

Az anyad magyar ?
 
Odgovor na temu

Maarkonato
Programer

Član broj: 330890
Poruke: 9
80.80.33.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 20:33 - pre 102 meseci
Nem magyarski, hanem magyarul vagy magyar nyelvet :-)...Usput ima li iko iz Sarajeva da je prolazio kroz ovu proceduru, bio bih zahvalan za bilo kakvu informaciju...Čestitam svima koji su dobili državljanstvo ovih dana...Mindenkinek gratulálok...
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 21:25 - pre 102 meseci
Znate kako, ljudi su ipak previse optimisticni a mnogi ne znaju ni osnovne stvari... Kad se na sve to jos doda i subjektivna ocena konzula i kako mu se digne onda ne znam koliko ima smisla...

Recimo vikigog kaze da sa mamom prica madjarski. Da prica mislim, mozda par osnovnih stvari. Da bas madjaruju ne bi mogla da ne zna formular. To je smesno. Ja govorim srpski i engleski i ne postoji formular na ta dva jezika koji ja ne razumem. To je prosto nemoguce da se desi.

Znam da su podigli kriterijum, ali verujte madjarski nije jezik koji se uci za 6 meseci dnevno po sat dva...
 
Odgovor na temu

Maarkonato
Programer

Član broj: 330890
Poruke: 9
80.80.33.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 22:29 - pre 102 meseci
Ez igaz. Magyar nyelv nagyon, nagyon nehéz. Az en véleményem, legnehezebb nyelv Europaban. Nagyon bonyolult nyelvtan, sok bonyolult szavakat, például fényképezőgép :-)...En szoktam minden nap magyarul tanulni, magyar filmet nézni, zenet halgatni..Egy es fél év tanulom...Tetszik nekem, ez az nagyon szép nyelv, nem kemény mint Nemetul...Nincs lehetőségem minden nap magyarul beszélni, és ez volt nagyon jó gyakorlat, hi, hi...Tíz honap várom az állampolgárságot, és remelem, várom es tanulom...Remelem jó híre lesz, mer igazan igyeksem.. :-)
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2015. u 22:52 - pre 102 meseci
Lesz lesz
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 07:42 - pre 102 meseci
Dobar dan drugari,

još čestitki novim državljanima :). Da li ima nekoga na forumu (ili ste čuli iskustva) ko je predavao dokumenta u Somboru na konzularnim danima, Temerinu, Rumi, Vrbasu...manjim mestima po Vojvodini. Hvala
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
80.70.243.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 09:57 - pre 102 meseci
Pozdrav. Muž i ja smo danas bili na konz. danu u Somboru. I nismo prošli. Prvo smo razgovarali sa službenikom, pregledao je papire i nešto nas sitno pitao, ništa posebno sve je išlo ok. Onda je zvao konzula. Ipitivanje je trajalo 45 minuta. Pitao nas je sve i svašta. Sve smo ga razumeli i sve smo odgovorili, naravno ne jednom recju. Ali on je tražio konkretne opise, detaljne, omiljenog filma, šume, salaša, plovidbe brodom, Hamleta... Što je najzanimljivije na sve smo odgovorili onako kako možemo i nismo ćutali. Ali jednostavno on želi pune složene rečenice. Na kraju nam je na engleskom rekao da nam neće uzeti papire jer veoma ceni što vidi da nismo mađarske nacionalnosti i vidi da mnogo razumemo i da smo za dve godine dosta postigli, pa bi mu bilo žao da nas odbiju. Rekao je da učimo još i da kada budemo znali jezik na traženom nivou dobijamo državljanstvo sigurno. Eto... Ista priča kao u februaru u Bg. Prvi utisak mi je bio katastrofa, da odustajem i da ne mogu da im dam to što traže, ali sada kada sam se malo smirila kontam da sam previše vremena uložila u sve ovo i da nema odustajanja. Ipak treba biti uporan, jednom ćemo uspeti.


Kopirala sam ti moj post od pre 3 meseca.
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 10:52 - pre 102 meseci
Koko86, hvala...ja vise ne mogu da procenim koji je to trazeni-nivo-znanja. Vas pitase Hamleta...neko je gore u postovima napisao da su ga pitali da opise fatamorganu...nekad nisam sigurna ni na maternjem svom jeziku da bih mogla sa takvim pitanjima da se snadjem.....Istina je da se treba potruditi jer na neki nacin "poklanjaju drzavljanstvo"...ali malo sad vec izlazi sve ovo sa znanjem jezika iz konteksta...Slucajno znam kako izgleda provera znanja Nemackog jezika u Bg i nema ovakvih iznenadjenja. No, sad sta je tu je, ne mozemo na to da uticemo, treba imati pozitivan stav i sad vec kad smo u celoj prici izgurati do kraja...
Hvala ti na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 11:47 - pre 102 meseci
Citat:
koko86:
Pozdrav. Muž i ja smo danas bili na konz. danu u Somboru. I nismo prošli. Prvo smo razgovarali sa službenikom, pregledao je papire i nešto nas sitno pitao, ništa posebno sve je išlo ok. Onda je zvao konzula. Ipitivanje je trajalo 45 minuta. Pitao nas je sve i svašta. Sve smo ga razumeli i sve smo odgovorili, naravno ne jednom recju. Ali on je tražio konkretne opise, detaljne, omiljenog filma, šume, salaša, plovidbe brodom, Hamleta... Što je najzanimljivije na sve smo odgovorili onako kako možemo i nismo ćutali. Ali jednostavno on želi pune složene rečenice. Na kraju nam je na engleskom rekao da nam neće uzeti papire jer veoma ceni što vidi da nismo mađarske nacionalnosti i vidi da mnogo razumemo i da smo za dve godine dosta postigli, pa bi mu bilo žao da nas odbiju. Rekao je da učimo još i da kada budemo znali jezik na traženom nivou dobijamo državljanstvo sigurno. Eto... Ista priča kao u februaru u Bg. Prvi utisak mi je bio katastrofa, da odustajem i da ne mogu da im dam to što traže, ali sada kada sam se malo smirila kontam da sam previše vremena uložila u sve ovo i da nema odustajanja. Ipak treba biti uporan, jednom ćemo uspeti.


Kopirala sam ti moj post od pre 3 meseca.


U tvojoj prici nesto ne stima.

Sve ste odgovarali OK a onda vam je on objasnio na engleskom da nece uzeti. Zar nije mogao i to na madjarskom ?

Mislim da je to ipak bilo tuc muc a ne tecno, tj verovatno imate vokabular, ali ne pricate. Pricajte ti i muz stalno zajedno svaki dan i pogledajte malo madjarski TV.
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 11:49 - pre 102 meseci
Citat:
SarahKay2015:
Dobar dan drugari,

još čestitki novim državljanima :). Da li ima nekoga na forumu (ili ste čuli iskustva) ko je predavao dokumenta u Somboru na konzularnim danima, Temerinu, Rumi, Vrbasu...manjim mestima po Vojvodini. Hvala


Pogledaj moje postove str.dve unazad..tamo sam opisao moje iskustvo sa konzul.dana u Temerinu (april) i B.Gradište (Jun).
pozz
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 11:51 - pre 102 meseci
@SarahKay2015 Predao sam papire 12.03.2015. u Kuli. Cekam jos uvek odgovor. Pricao sam prvo sa kozulom oko 15 minuta, zasto sam dosa, ko je rodjak na koga se pozivam, da se predstavim, da kazem gde radim i tako i onda je klimnuo glavi sluzbenici kao u stilu ok ovaj moze da priodje i onda je ona pogledala papire sve je u redu i pitala me jel znam da plivam, jel idem cesto u CG na letovanje posto je videla da je mama u CG rodjena pa je odma to tako povezala nekako i sta me je jos pitala, to je to. Ne mogu da lazem i da izmisljam nesto kad me nista u sustini nisu ni pitali specijalno. Ocekujte odgovor u roku od 4-6 meseci evo ja vec devet meseci cekam i jos uvek nista, al sta da se radi ucim jezik i dalje i to je to. Nisam nista slao u ambasadu na email, reko da ne bude pogresno protumaceno. Mada ne vidim sta je tu lose posle 9 meseci da posaljem email? Imam pravo da se raspitam za svoj slucaj. Al necu nista slati, neko je ranije napisao da ce se sve znati kao do 31.Januara sledece godine.
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 12:03 - pre 102 meseci
Gde si naveo zakletvu da polažeš Bg ili Su?
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 12:06 - pre 102 meseci
malo off topic, nećete zameriti..
Nakon 10 meseci od poslednje ugašene cigarete, kao srećni nepušač mogu primetiti da cigareta ne pomaže koncentraciji, ona je pomaže uništiti a negativno utiče i na još jedan način. Progresivno blokira arterije i vene otrovom i tako uskraćuje mozgu kiseonik. Dok ste pušač, živite u iluziji da vam cigareta pomaže da se koncetrišete a stvarnost je daleko drugačija, naročito izražena u važnim momentima, izlaganjima, kada je jadni pušač zapravo zakinut za samopouzdanje, hrabrost, energiju i duševni mir, i usput pati od učestalih mentalnih blokada. Oterajte zlo, i otarasite se te grozne navike jer Život je lep!
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 12:11 - pre 102 meseci
Verovatno u SU i verovatno sam ga ugasio. Ne secam se stvarno davno je to vec bilo, ne secam se i da su me pitali to a nisam nista zaokruzivao da se secam. Neka logika kaze da bih trebao u SU e sad ako mogu da promenim da idem u BG ako me budu pozvali naravno ja bih BG.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 12:18 - pre 102 meseci
Gde se dede brka Segedinac ?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 12:20 - pre 102 meseci
Citat:
Aix: Gde se dede brka Segedinac ?


Čik to prevedi? :-)
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2015. u 12:27 - pre 102 meseci
Ako je neko voljan kako uci neka to podeli sa ostalima. Da li gledate TV? Koliko se dobija ako se gleda nesto sto se ne razume? Mislim razumem jedan deo al to je jako malo? Kako ucite reci? Da li ucite napamet ili ih ucite u recenicu u kontekstu? Da li svaki dan minimum 10 novih reci cujete, naucite, upamtite kako god? Da li slusate audio fajlove iz knjige Hallo Itt Magyarorszag? :))
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904746 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.