Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898649 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deni1989
Bosna i Hercegovina

Član broj: 327948
Poruke: 6
62.4.57.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 10:14 - pre 102 meseci
Citat:
androbr: Ja sam predao dokumenta u Podgorici, u julu mesecu ove godine. Sve je dobro proslo, zakazao sam putem mejla 2-3 nedelje pre samog razgovora, uzeli su dokumentaciju, postavili su mi nekoliko pitanja, cak je konzul otisao da mi fotokopira pasos posto to nisam uradio...
Pre desetak dana sam im poslao mejl da proverim sta se desava, rekli su mi da sam uspesno prosao razgovor i da je sada moj slucaj na razmatranju u Budimpesti. Inace sam naznacio da zelim da polazem zakletvu u Parizu, posto tu trenutno zivim.


Hvala ti puno na odgovoru, posto bas nikog ne znam ko je predavao u PG, mozes li mi reci ako se sjecas koja ti je pitanja postavio? I da li te je ispitivao samo konzul ili ih je bilo vise? :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 16:53 - pre 102 meseci
@mellanslagda, potrebno je znati datum madjarske revolucije i ko je predvodio, možda još neki datum važan za istoriju madjarske i kraj priče o istoriji, ovaj tvoj referat je besmislen, navodiš ih da te upletu kasnije drugim komplikovanim pitanjima, kakav komunizam spominješ kavi bakrači!
 
Odgovor na temu

mellanslag

Član broj: 331139
Poruke: 12
*.mobileonline.telia.com.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 21:16 - pre 102 meseci
Citat:
_ivanel: @mellanslagda, potrebno je znati datum madjarske revolucije i ko je predvodio, možda još neki datum važan za istoriju madjarske i kraj priče o istoriji, ovaj tvoj referat je besmislen, navodiš ih da te upletu kasnije drugim komplikovanim pitanjima, kakav komunizam spominješ kavi bakrači!


:))Ovo i jeste vrlo kratko , vjeruj mi da referati izgledaju dosta ozbiljnije . Ako hoces ucis , a ako neces , poljubi pa ostavi , sto bi rekla moja baba ;)
.


Najgore je raspravljati se sa budalom,
prvo te spusti na svoj nivo, a onda te
dotuce iskustvom.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 22:30 - pre 102 meseci
lakse je uraditi Sirijsko drzavljanstvo pa zatraziti azil u EU :)
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 23:34 - pre 102 meseci
.... skini sa google play-a app MAGYAR HISTÓRIA pa opali izuči istoriju od 895.te do kraja II svetskog rata, svi carevi, monarhije i dinastije habsburške, naučićeš ono što ni oni ne znaju pa ćete se siti ispričati ;)
 
Odgovor na temu

Sziasztok
Pancevo Srbija

Član broj: 330798
Poruke: 7
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 10:45 - pre 102 meseci
Ljudi, zna li neko za neki sajt, ili knjigu, da ima promena glagola po licima?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 10:54 - pre 102 meseci
http://www.verbix.com/languages/hungarian.php

😉
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 11:00 - pre 102 meseci
mellanslag i mihailoo, hvala i od mene. Sve ovo mnogo znaci.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.69



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 14:11 - pre 102 meseci
Upravo sam dobio 2 fajla (madjarski praznici i kratka istorija madjarske od druga Ljube :), ima kome treba, pa evo da podelimo:

http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/jezik/#1

Pozdrav! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 14:23 - pre 102 meseci
Meni je puno pomoglo ovo:

https://en.wiktionary.org/wiki

pa se ukuca rec u 3. licu jednine ako je glagol, a moze i imenica i dobijete sve promene, konjugaciju glagola i ostalo.

Dosta glagola ima u bazi kao i imenica...
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 16:40 - pre 102 meseci
dobro je ovo Brazilac hvala!. Kod mene se ispostavilo da bolje pamtim i efikasniji prilaz imam preko engleskog jezika.
 
Odgovor na temu

GordanaDE
MilicaDE
worker
Srbija

Član broj: 328160
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 18:58 - pre 102 meseci
Pozdrav svima! Ovih dana sam predala papire u BG. sve je super proslo, konzullarka je bila jedna divna gospodja. Postavila uobicajna pitanja i sve proslo bez nekih poteskoca. HU sam ucila godinu dana u BG kod jedne madjarice i zahvaljujuci njoj savlada razumevanje i naucila na nivou kominikacije. zena zmaj svima za preporuku! sad ocekujem pozitivan odgovor iz Bufdimpeste. Üdv
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 19:02 - pre 102 meseci
Moze jos malo opsirnije oko pitanja, sta je sve pitala, koliko dugo si bila unutra? Jel rekla koliko dugo se ceka na odgovor?
 
Odgovor na temu

GordanaDE
MilicaDE
worker
Srbija

Član broj: 328160
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 19:44 - pre 102 meseci
Pitanja su bila uobicajna. da se predstavim, gde radim, sta radim, zasto ucim madjarski. koliko dugo...i uz moju pricu pitanja su se neka nadovezivala. potom je moje podatke unosila u racunar, i trazila da joj ponovim sta sam unela. Posto sam iz okoline bg-a trazla mi je i postanski broj. Jako prijatna zena. prosto sam bila sokirana da neko toliko ljubazan moze biti. razgovor je trajao 15-20 min. uglavnom da ona vidi da ti razumes i pricas jezik. ako neko pitanje ne razumes ona preformulise. trudi se. uglavnom mora se znati jezik. ko je ucio i trudio se nema straha za njega.
 
Odgovor na temu

GordanaDE
MilicaDE
worker
Srbija

Član broj: 328160
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 19:45 - pre 102 meseci
nije rekla koliko se ceka. samo da treba dalje jezik da se uci zbog licne karte , pasosa i zakletve.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2015. u 23:31 - pre 102 meseci
HVALA Gordana i puno uspeha ti želim :))
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 10:56 - pre 102 meseci
Posle devet meseci stigla odbijenica iako mi je receno da ucim do zakleteve jer cu biti pitan ponovo,predavao papire u Novom Sadu,elem bio neki dan u CMH-u znam zenu koja radi tamo kaze da sada sto se Subotice tice mora biti sve bez greske sa znanjem jezika da vracaju ljude i zbog losijeg izgovora,znaci nije dovoljno sve znati i razumeti, i jos mi kaze da je na zadnjim konz.danu prosao jedan momak(precime na ic)da ga je konzul pitao neke stvari koje ni ona nije razumela kao eto ipak moze da se nauci,meni kaze ako planiram da idem da predam u Suboticu da sve mora biti tip top inace prolaska nema.Inace ucim madjarski skoro dve i po godine, teskog ucenja.
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 11:17 - pre 102 meseci
Danmark, da li možeš da mi opišeš tvoj razgovor na konzularnim danima, da li si na sva pitanja od konzula odgovorio, da li si znao sve što te je pitao i kako se zvao konzul koji te je propitivao? Kada si tačno bio, kog datuma na intervijuu? Koliko je trajao razgovor i da li si ga na kraju pitao da li je tvoje znanje bilo zadovoljavajuće?
Pitam te ovo jer sam i ja u Junu bio na konzularnim danima....
Žao mi je zbog odbijenice...
Unapred zahvalan!!

Pozz
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 11:51 - pre 102 meseci
Za Novi Sad niko lepu rec nema, i prolaznost je jako slaba, skoro pa samo kome je Madjarski maternji jezik. Prosto tim "glasom o sebi" teraju ljude po drugim gradovima, a kad odes u Suboticu naravno da ce traziti bolje znanje jer to skoro pa Madjarsko govorno podrucje i smatraju da ceo zivot slusas taj jezik i da si srodan vec sa njim. Nemaju losu nameru nego samo taj stav. Dakle smatraju da ljudi iz Subotice i okoline predaju tamo, Novi Sad i okolina u Novim Sadu itd. Evo npr. i Sombor ima Kancelariju u kojoj se mogu predati zahtevi ali retko ko tamo ide, kao i u Kulu, Rumu....ljudi su vec sludjeni ne znaju ni gde da predaju zahtev.
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2015. u 11:56 - pre 102 meseci
ja sam cula (podvlacim samo cula, ne mogu da tvrdim da je istina)...da vec prilikom poziva da se zakaze razgovor, osoba sa kojom ste pricali oceni znanje Madjarskog, pa se posle razgovora sa konzulom uporedi da li je od-do bilo napretka tj. da li osoba bolje govori to bi znacilo da je ucila jezik. U slucaju da ste dali nekome ko savrseno govori Madjarski da pozove umesto vas, i jos ako ima Madj. naglasak to je zabelezeno pa vi kada se pojavite bez takvog znanja i akcenta...sve jasno...Ovo je jos jednom podvlacim samo rekla-kazala, ali vrlo moguce da je istina...Prosto zele da sprece ono sto se desavalo na samom pocetku, u svakom smislu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898649 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.