Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883922 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 10:38 - pre 101 meseci
Hvala Brazilac
 
Odgovor na temu

Stiven89
Stevan Simic
Belgrade

Član broj: 330968
Poruke: 10
*.223.31.0



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 11:30 - pre 101 meseci
Citat:
vladoni: Da li ima neko ko je predao papire u martu mesecu u Beogradu a da jos ceka pismo ambasade za zakletvu? Ili da je dobio poziv...?
[quote]vladoni

Ja sam polagao u martu, i imao zakletvu pre 10 dana.
Stevan
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 12:10 - pre 101 meseci
@SarahKey

U Novom Sadu i u Subotici su ti isti ljudi, svejedno je gde predajes.
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 12:13 - pre 101 meseci
svugde su isti ljudi ako ne znas! a ako znas jezik ne bitno je gde si, sve ostalo je sreca...

[Ovu poruku je menjao gsmboriss dana 25.11.2015. u 14:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gsmboriss dana 25.11.2015. u 14:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

swelee
Miroslav Svedic
vozac autobusa
jgsp
Novi Sad Srbija

Član broj: 331367
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 12:42 - pre 101 meseci
Pozdrav svima drustvo, danas sam se ulogovao i vidim da ima dosta dobrih iskustava i stvari od pomoci, zanima me da li neko moze da mi pomogne. Predao zam u aprilu u bgd. i ocekujem zakletvu, planiram na put u Holandiju, da li moze da se polozi zakletva tamo ? u napred hvala Miki
miki
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.96.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 15:38 - pre 101 meseci
Da li neko zna kako se zove i preziva konzulka u su
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 17:14 - pre 101 meseci
izgleda da mnogi ne čitaju forum o lošim iskustvima ili nesvesno rade protiv sebe misleći da će predaja u HU olakšati posao jer je tamo nekom 2012.te upravo to pomoglo. To je pluskvamperfekat a svako ko iole prati forum shvata da je realno najbolje rešenje najbliži konzulat. Normalno je da Subotica traži više od kandidata koji su južnije od Novog Sada, jer oni u školi nisu učili madjarski, velikoj većini u porodici niko ne govori madjarski, nemaju komšije koji divane na madjarskom a ni prilike da im se u kupovini obrate sa _izvolite,tessék.
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 22:03 - pre 101 meseci
Ljudi, mozda jedno glupo pitanje ali sta ce se desiti ako se na primer ne javim na telefon? Radim, imam strogog poslodavca???

Da li ce opet za sat, dva pokusati da me ponovo nazovu na mob?

Jos nesto, da li ce poziv biti sakriven, mislim cuo sam kao kad zovu iz Subotice da ce ti biti ne znam 024-725....tako da kao ne znas na koji broj ti mozes njima da se javis? Jel mogu ja da nazovem posle u konzulat pa da im kazem nisam bio u mogucnosti da se javim tada i tada, bio sam zauzet, imao sam propusten poziv od vas i to? Jel moze to tako?

Hvala unapred svima!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.11.2015. u 22:07 - pre 101 meseci
Moze, mene su zvali, nisam bio pored telefona, pa su me nazvali opet.

Pisala je identifikacija iz Madjarske…

Pozdrav! 😊
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 07:58 - pre 101 meseci
mene kad su zvali za proveru iz su, bila je jasna indetifikacija sa 024, ja se nisam javio na dva poziva jer mi je tel bio utisan, zatim sam ja pokusao da ih pozovem ali taj broj nije bilo moguce pozvati samo je izbacivao, al su me posle nekih sat vremena oni opet zvali i sve je bilo ok.
 
Odgovor na temu

catson
Aleksandar Cato
trgovac
prodaja garderobe
Novi Sad , Srbija

Član broj: 331249
Poruke: 2
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 08:13 - pre 101 meseci
Pozdrav! dali neko ima mail adresu iz budimpeste, gde mogu da se raspitam za moj status, slao sam na ovaj
[email protected] ! javila mi se ljubazna gospodja, ali iz subotickog konzulata, a oni nemaju informacija, pa bih kontaktirao budimpestu!
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 08:25 - pre 101 meseci
allampolgarsag.gov.hu probaj na ovaj
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 11:06 - pre 101 meseci
Pozdrav svima, još jednom bih molio da mi neko opiše svoje iskustvo na zakletvi u bg-u, a da je pri tom podneo zahtev za državljanstvo i za dete...(da li je potrebno i da dete dođe,da li nešto pitaju za dete, oko formulara šta i kako, itd...??!)
I oko podizanja pasoša u Segedinu isto...(da li je potrebno i da dete vodim sa sobom zbog slikanja, da li i dete može dobiti pasoš odmah na deset godina..??!)
Hvala Vam unapred!!
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 16:51 - pre 101 meseci
Citat:
ivy_br:
Citat:
Giliszta:
Situacija je jasna!

- Predaš u HU stize odbijenica.

- Predaš u SU stiže odbijenica ili eventualno poziv na zakletvu i maltretiranje pre iste,pa u vecini slučajeva odlaganje agonije..

- Zakažeš BG čekaš 3-4 meseca termin,predaš pod uslovom da si stvarno učio i da stvarno pričaš na nekom zadovoljavajućem nivou i onda se 6-8 meseci kasnije nadaš pozivu na zakletvu gde se sve obavlja protokularno pro forme a opet svečano kao što bi trebalo i kao što zakon nalaže. 2-3 nedelje kasnije u Madjarskoj predaješ za pasoš 15 dana kasnije te obaveštavaju da je isti gotov preuzimaš ga i to je to!

Ako neko zna za jednostavnije neka napiše!




Ne razem na osnovu cega donosis zakljucak da se nakon Su dobija odbijenica?


Na osnovu lčnog i iskustva dosta mojih prijatelja i poznanika koji su tamo "proplivali" ...
kao sve je ok,mi sada to šaljemo za Budimpeštu pa kako oni odluče..ma da .. .
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 16:58 - pre 101 meseci
Citat:
varaxi28:
Pozdrav svima, još jednom bih molio da mi neko opiše svoje iskustvo na zakletvi u bg-u, a da je pri tom podneo zahtev za državljanstvo i za dete...(da li je potrebno i da dete dođe,da li nešto pitaju za dete, oko formulara šta i kako, itd...??!)
I oko podizanja pasoša u Segedinu isto...(da li je potrebno i da dete vodim sa sobom zbog slikanja, da li i dete može dobiti pasoš odmah na deset godina..??!)
Hvala Vam unapred!!


Iskustva drugih! Da dete se vodi zbog slikanja,zavisi od starosti deteta!

Nisam bio na zakletvi u Beogradu, ali jedan član foruma je jednom jako detaljno opisao proces zakletve u BGu, pa sam taj njegov/njen opis sačuvao. Dakle, sledeće što ću napisati je copy-past tog komentara, ja ga prenosim u celosti:

evo danas sam bio na zakletvi, pa da prepricam. Oko 12h, je izasla sluzbenica iz ambasade i pozvala nas unutra, gde se nakon stepenica ulazi u hol. Tu nam je pozelela dobrodoslicu, i objasnila citav program zakletve. Nakon toga je po abecednom redu pocela da proziva kandidate, a mi bismo prilazili stolu i davali LK ili pasose, ko je kako vec i gde predavao, uz neko neobavezno pitanje, gde ste predali, gde ste ili kada ste rodjeni, cak i u kom keruletu u BP ste predali za jednog momka. Nakon toga je trebalo da se potpisem na dva papira, sa po dva potpisa, a ljubazna sluzbenica vam lepo pokaze i gde. Tada vam ta ista sluzbenica daje i dva spojena papira, Nyilatkozat i neki papir vezan za statistiku. Posto nas je bilo poprilicno, a svako bio nakon potpisa seo za prvi prazan sto i popunjavao te papire, nije vise bilo sl.mesta ni u tom holu za stolom na zidu, kao u pekari, a niti u prostoriji leevo od hola, gde je bilo cetiri, pet stolova, pa su preostali kandidati morali da se snalaze ili da cekaju ove prve da zavrse. Citavo to popunjavanje je teklo pomalo smotano jer je bilo dosta ljudi koji nisu znali kako se sta popunjava, pa bi se to teglilo. Momci iz osoblja su izneli case sa vodom, tako su ljudi mogli da se posluze. Nakon toga je opet ona sluzbenica odrzala kraci govor o pasosima, o mogucnosti preseljenja u Madjarsku i sl. a naglasila je i cenovnik pasosa u BGu i u Madjarskoj kao i podatak da ako danas zakazemo predaju zahteva za pasos u ambasadi, prvi slobodan termin je tek krajem novembra! Na kraju govora nas je zamolila da pogasimo mobilne i da udjemo na klizna vrata iza nje, koja su otvorila dvojica momaka, a iza vrata je bila svecana salam koja se nalazi u cosku zgrade i najbliza je Kalenic pijaci, da biste se lakse orijentisali, tako da je ona prostorija sa stolovima tranzitna, odnosno nalazi se izmedju hola i sv.sale.

Tu nas je cekao konzul i kako smo seli, jedna zena je odrzalaa kraci govor, nakon cega je intonirana himna. Nakon toga nam je konzul odrzao kraci govor od oko minut, dva, nakon cega je odmah pocela i dodela koja je isla kao po loju jer smo sve papire vezane za to potpisali jos na pocetku, da ne bismo gubili vreme ovde i pravili guzvu. Onda je konzul odrzao govor od oko 15tak minuta i pricao o raznoraznim stvarima, kako ovime ne samo da postajemo drzavljani Madjarske nego i EU i u njoj imamo ista prava kao i nemci, spanci, francuzi itd. Zatim o izborima koji su bili u aprilu, ali je naglasio i mogucnost da i sami glasamo na nekom od sledecih. Nakon tog govora je usledilo intoniranje Szozata, koji ujedino oznacava i kraj ceremonije nakon cega po automatizmu oni isti momci otvaraju ona ista klizeca vrata i posluzuju prisutne sampanjcem ili kokakolom ko ne pije alkohol. Konzul je isao od coveka do coveka i nazdravljao sa svima. Nakon toga je zakletva tehnicki bila gotova i ko je hteo, mogao je odmah da podje, ko je hteo mogao je da ga sa konzulom uslika fotograf, a ko je hteo mogao je da ostane na "caskanju" u onoj prostoriji izmedju.

Sve u svemu prigodna svecanost, sve je utabano i uigrano, a vi samo treba da se pojavite.


Pozdrav svima.

Ja danas privedoh svoje 15-to mesečno putovanje kraju. Zakletva je bila u BG u 12h. Sam postupak je opisan u nekoliko prethodnih postova, ali evo i mog viđenja za sve koje to zanima.
Par minuta pre 12 otvorena je kapija i službenice su nas legitimisale na samoj kapiji pre nego što su nas pustile u hodnik. Bilo je, po mojoj proceni, nekih 50-tak ljudi - što samih kandidata, što gostiju. Kada se to završilo pustili su nas u hol, gde smo svi stali naspram stola gde su stale dve službenice koje su nas legitimisale na kapiji. Pošto je jedna od njih govorila o popunjavanju statističkih upitnika i formulara koji služi za prijavljivanje u njihov glasački sistem (ako sam dobro razumeo taj deo), krenule su da nas prozivaju po abecednom redu. Kako smo prozivani, prišli bi stolu, gde smo pitani za datum i mesto rođenja i za datum i mesto rođenja deteta, ako se državljanstvo traži i za dete. Mene su pitali da li sam vežbao u međuvremenu mađarski, na šta sam odgovorio da sam učio svaki dan, što i jeste istina. Njih dve su se osmehnule, ja sam potpisao dva formulara koji ostaju kod njih, dobio onaj statistički formular i onaj za izbore i onda sam prešao u susednu prostoriju, gde smo posedali na fotelje i krenuli da popunjavamo formulare. Znači, kako je ko završio sa legitimisanjem, tako je dolazio sa formularima u tu prostoriju. Popunjavanje je potrajalo, dok smo se svi međusobno isproveravali, konsultovali itd. Kada smo završili sa tim jedna od one dve službenice je došla i pokupila formulare i onda detaljno objasnila procedure i cenovnike oko izrade pasoša. Kada se to završilo, otvorena su klizna vrata i ušli smo u prostoriju sa poređanim stolicama i stolom, za kojim je već stajao konzul. Posle njegovih uvodnih reči i pozdrava prešlo se na intoniranje himne, zatim smo poslušali prigodni odlomak koji je pročitao jedan mladić. Sve to je pratila i fina muzika. Onda smo svi ponovo ustali i izgovorili zakletvu. Posle toga je usledila dodela uverenja o državljanstvu i lakcim kartica, što je i fotografisano. To sve dobijete u već pripremljenoj fascikli. Kada su sva uverenja podeljena, ušli su momci koji su doneli šampanjac i sokove. Svako je uzeo šta je želeo a konzul je išao i nazdravljao od jednog do drugog. Posle toga je svako ko je želeo prišao konzulu da se fotografiše a posle fotografisanja fotograf bi uzeo vaš email na koji će vam fotografije poslati.

Zakletva u Beogradu, 17.09.15.

12:00 Dve ljubazne službenice izlaze da nas pozovu. Jedna od njih je ona simpatična žena sa kojom smo razgovarali telefonom. Pokazujemo lične karte, polako ulazimo.
12:10 U holu nam pomenuta gospođa detaljno objašnjava kako i zašto da popunimo papire koje će nam podeliti i gde još treba da se potpišemo. Prozivaju nas redom, odgovaramo na pitanje kad smo rođeni - u svrhu provere tačnosti podataka na okiratu. Potpisujemo se gde treba. To traje. Ima 30-ak ljudi.
12:30 Ulazimo u drugu prostoriju, gde se udobno smeštamo. Popunimo formulare za 5 minuta. Ostatak vremena ćaskamo i pomažemo ljudima koji imaju problem da razumeju neko pitanje. I to traje.
13:00 Gospođa objašnjava proceduru za vađenje pasoša, a zatim nas uvodi u svečanu salu.
13:05 Konzul nas pozdravlja, pevamo himnu, deklamujemo zakletvu, zatim on drži lep govor. Donose nam šampanjac i sokove za decu. Konzul svima prilazi i nazdravljamo.
13:35 Slikamo se, zatim se dogovaramo sa fotografom oko slanja slika i plaćamo mu. U isto vreme, u drugoj prostoriji je posluženo koktel pecivo. Ljudi se šetaju rasterećeni i čekaju da prvi krene kući; zatim svi pohrle ka izlazu. Gospođa nas isprati. Divan osećaj.

*Većina ljudi je bila na visini situacije. Međutim, jedan skoro punoletan dečko nije umeo da kaže kad je rođen, a njegov otac se jako namučio sa popunjavanjem statističkog formulara i - nikom ništa. Mislim da konzula apsolutno ne zanima da propituje nekoga kome je državljanstvo već odobreno.
**Vreme je navedeno otprilike, nisam baš sve vreme gledala na sat :)
 
Odgovor na temu

deni1989
Bosna i Hercegovina

Član broj: 327948
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 20:39 - pre 101 meseci
Pozdrav svima :)

Da li je neko mozda predavao u Madjarskoj ambasadi u Podgorici? I kakva su iskustva? :)
 
Odgovor na temu

androbr
Pariz, Francuska

Član broj: 330928
Poruke: 11
*.bdx.modulonet.fr.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2015. u 20:46 - pre 101 meseci
Citat:
deni1989: Pozdrav svima :)

Da li je neko mozda predavao u Madjarskoj ambasadi u Podgorici? I kakva su iskustva? :)


Ja sam predao dokumenta u Podgorici, u julu mesecu ove godine. Sve je dobro proslo, zakazao sam putem mejla 2-3 nedelje pre samog razgovora, uzeli su dokumentaciju, postavili su mi nekoliko pitanja, cak je konzul otisao da mi fotokopira pasos posto to nisam uradio...
Pre desetak dana sam im poslao mejl da proverim sta se desava, rekli su mi da sam uspesno prosao razgovor i da je sada moj slucaj na razmatranju u Budimpesti. Inace sam naznacio da zelim da polazem zakletvu u Parizu, posto tu trenutno zivim.
 
Odgovor na temu

mellanslag

Član broj: 331139
Poruke: 12
*.a328.priv.bahnhof.se.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 00:39 - pre 101 meseci
Pozdrav androbr , da li si ti vec gradjanin EU ili si u Francuskoj turista?

Najgore je raspravljati se sa budalom,
prvo te spusti na svoj nivo, a onda te
dotuce iskustvom.
 
Odgovor na temu

mellanslag

Član broj: 331139
Poruke: 12
*.a328.priv.bahnhof.se.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 02:01 - pre 101 meseci
posto vidim da se ljudi raspituju da li neko ima bilo sta vezano za madjarsku istoriju ,a da je napisano i na srpskom i na madjarskom jeziku , podijelicu sa vama ovo nesto malo sto ja imam .

Mađarska revolucija 1848. je bila jedna od revolucija koje su se 1848. godine odigrale u Evropi. ova revolucija je imala prvenstveno karakter mađarske borbe za samostalnost i nezavisnu državu.
Revolucija je počela u Pešti, 15. marta predvođena grupom studenata na čelu sa Petefi Šandorom.
Trajala je od 15. marta 1848. godine do 04.. oktobra 1849. godine.
. . Rat traje skoro godinu dana, da bi ulaskom ruske carske vojske, 1. kolovoza 1849. mađarska vojska doživjela potpun slom.

Az 1848-as magyar forradalom egy volt a sok közül, amely Európában játszódott le. Ez a forradalom elsősorban a magyar függetlenségért volt, és a független államért.
A forradalom Pesten kezdődött március 15-én, egy csoport diák által, amelyet Petőfi Sándor vezetett. A forradalom 1848. március 15-től 1849. október 4-ig tartott. Majdnem egy évig tartott a háború, míg az orosz hadsereg be nem vonult 1849. augsztus 1-én, és ezzel a magyar hadsereg teljes vereséget szenvedett.
.....................

revolucija 1956
Mađarska revolucija ili Mađarski ustanak 1956. godine (mađarski: 1956-os forradalom ili felkelés) je bio ustanakmađarskog stanovništva protiv komunističkog režima tadašnje NR Mađarske i njenih sovjetskihpokrovitelja, koji je trajao u periodu od 23 oktobra do 10 novembra.
28. oktobra dolazi do praktičnog kolapsa komunističke vlade, koju je zamenila privremena vlada na čelu sa Imreom Nađem koji je proglasio neutralnost Mađarske i izlazak iz Varšavskog pakta.
Ova revolucija se smatra najvećim oružanim sukobm na teritoriji Evrope u drugoj polovini 20. veka sve do raspada Jugoslavije 1990-ih

Az 1956-os forradalom

A 1956-os forrdalaom vagy felkelés, a magyar nép felkelése volt a kommunista rezsim ellen, illetve az orosz befolyások és kapcsolatok ellen, amely október 23-tól november 10-ig tartott.
Október 28-án gyakorlatilag teljesen összeomlott a kommunista állam, és amelyet az időszakos kormány váltott fel Nagy Imre vezetésével, és amelyik Magyarországot semlegessé nyilvánította, illetve közzé tette kilépését a Varsói szerződésből.
Ezt nyilvánítottták a legnagyobb fegyveres összeütközésnek Európa területén a 20. században, egészen 1990-ig, Jugoszlávia széteséséig.
...................
I ovo je interesantno :

Madjaru u 895. godini dolaze u Karpatsku dolinu , Madjarska u 1000. godini postaje kraljevina i Sveti Stefan je bio prvi madjarski kralj.

A magyarok 895-ben jöttek a Kárpát-medencébe, Magyarország 1000-ben lett királyság, és Szent István volt az első magyar király.


Najgore je raspravljati se sa budalom,
prvo te spusti na svoj nivo, a onda te
dotuce iskustvom.
 
Odgovor na temu

androbr
Pariz, Francuska

Član broj: 330928
Poruke: 11
*.bdx.modulonet.fr.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2015. u 06:41 - pre 101 meseci
Citat:
mellanslag:
Pozdrav androbr , da li si ti vec gradjanin EU ili si u Francuskoj turista?


Studiram u Francuskoj, imam dozvolu boravka...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883922 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.