Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895507 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stiven89
Stevan Simic
Belgrade

Član broj: 330968
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 19:13 - pre 102 meseci
Jos jedno pitanje. Kod ljudi starih oko 50 godina, ukoliko imaju roditelje koji su umrli, da li treba u papirima da popuni broj licne karte roditelja? Da li je to neophodno uopste popunjavati ako je recimo otac mrtav,ocev broj licne karte , a pravo na drzavljanstvo ima po majcinoj liniji?
Stevan
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.64



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 19:41 - pre 102 meseci
Citat:
Stiven89: Jos jedno pitanje. Kod ljudi starih oko 50 godina, ukoliko imaju roditelje koji su umrli, da li treba u papirima da popuni broj licne karte roditelja? Da li je to neophodno uopste popunjavati ako je recimo otac mrtav,ocev broj licne karte , a pravo na drzavljanstvo ima po majcinoj liniji?


Nije druze, ako imas - popuni, ako nemas - ostavi prazno, nece te oni za*ebavati oko toga, ako znas da pricas...

:)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

CokoladniPuding
Ebacica
Ebarnik

Član broj: 331225
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 20:15 - pre 102 meseci
Cao evo ja se javljam prvi put a bas sam cesto dolazila da citam. Ja sam dobila pasos i idem za London za nedelju dana. Ovde mi ostaje muz sa sinom od 9 godina koji ne zna madjarski. ja sam ucila i redovno prosla preko Segedina. E sad.. moj muz nije ni ucio niti trazio papire a i nema pravo.. mada sada ima preko mene ali nece.

Zanima me kako da on ode sad sa detetom da za dete pravi pasos? jel ce biti problem sto maleni ne zna madjarski jos je mali da uci?
Da li ja mogu da dam neku potvrdu da se slazem da on napravi pasos za dete kao roditelj i da on ode u konzulat da zavrsi sve na srpskom?

Hvala!

inace.. strava je pasos.. isla sam pedeset puta preko granice.. jednom me je i pitao nesto carinik... ja rekla.. idem u segedin da shopingujem na madjarskom.. niko me nikad nista nije pitao.. super stvar topla preporuka.

idem u london sad nasla preko prijateljice posao.
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 23:03 - pre 102 meseci
Ljudi, zaboravio sam znaci. Sad mi nista nije jasno. Znaci, ko dobije pozitivan odgovor, ako budem prosao znaci da li ce me zvati da im izdiktiram broj licne i osobe sa kojom cu doci na sam cin zakletve ili ce me prvo obavestiti pismenim putem?

Hvala!

 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
gmail.com
Via: [es] mailing liste



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.11.2015. u 07:21 - pre 102 meseci
Subotica zove, Beograd šalje pismo, pa ti zoveš njih ;)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.11.2015. u 11:24 - pre 102 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

nebaaa
Beograd

Član broj: 330764
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.11.2015. u 16:45 - pre 102 meseci
Citat:
Stiven89:
Da li moze neko da mi kaze o cemu pricaju kada iz ambasade pozivaju da vas podsete na zakletvu?


Predstavi se ko je i odakle te zove i kaže ti da ne zaboraviš na zakletvu sutra i da obavezno poneseš ličnu kartu i 300 dinara ako želiš da se slikaš sa konzulom.
 
Odgovor na temu

catson
Aleksandar Cato
trgovac
prodaja garderobe
Novi Sad , Srbija

Član broj: 331249
Poruke: 2
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.11.2015. u 16:59 - pre 102 meseci
Pozdrav za sve! Interesuje me dali neko moze da mi navede primer, kako da sastavim mail i posaljem u Budimpestu? jel zelim da se raspitam za moj slucaj? sta da navedem? unapred xahvalan!
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 08:34 - pre 102 meseci
Poslednja informacija koju sam dobila je da su zatvorili i Segedin u Budimpestu. Ljudi se preusmeravaju na Suboticu, Novi Sad ili Beograd. Ako je tako onda ne vredi ni pokusavati u Madjarskoj nego odma kod nas predati papire. Ima li neko savet gde je to najbolje uraditi. Ljudi koji su polagali u Novom Sadu imaju izuzetno negativna iskustva i nikako ne preporucuju. Sta vi kazete? :)
 
Odgovor na temu

petarpetars
srbija

Član broj: 331273
Poruke: 1
31.223.129.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 12:06 - pre 102 meseci
Pozdrav, da li su nekoga ovde možda odbili na proveri jezika i napisali mu na odbijenici da mora još da uči i kakva je situacija kada budem opet predavao, hoće li biti još strožiji? hvala
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 13:36 - pre 102 meseci
Ja još nisam čula da je neko odbijen dva puta. Jedino što se gubi vreme od rešenja do rešenja.
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 13:45 - pre 102 meseci
Koja je razlika u predavanju papira u Bg ili u Madjarskoj .. i koliko se ceka na odgovor iz Madjarske , dali neko zna . hvala
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 15:05 - pre 102 meseci
Ljudi prelistajte malo par stranica unazad.. . . . Stalno se ponavljaju jedna ista pitanja..
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 18:01 - pre 102 meseci
Citat:
SarahKay2015:
Poslednja informacija koju sam dobila je da su zatvorili i Segedin u Budimpestu. Ljudi se preusmeravaju na Suboticu, Novi Sad ili Beograd. Ako je tako onda ne vredi ni pokusavati u Madjarskoj nego odma kod nas predati papire. Ima li neko savet gde je to najbolje uraditi. Ljudi koji su polagali u Novom Sadu imaju izuzetno negativna iskustva i nikako ne preporucuju. Sta vi kazete? :)

Najbolje je u Beogradu. Problem je jedino sto termin dobijes za 3 meseca i sto pozivaju na zakletvu za malo vise od 6 meseci. Ne znam da li je u Subotici kraci rok, ali, s obzirom na iskustva mnogih koji su predavali u Subotici i u Beogradu, bolja je situacija u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Stiven89
Stevan Simic
Belgrade

Član broj: 330968
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2015. u 21:24 - pre 102 meseci
je l moze neko da mi kaze nesto vezano za zakletvu? u formularima gde stoji ime majke je l se pise devojacko ili udato prezime? ili ako je varijanta samo devojacko ime majke, da li se pise samo prezime ili i prezime i ime?
Stevan
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2015. u 00:55 - pre 102 meseci
Citat:
qzmagretna:
Moj drug je dobio juce odbijenicu 12.03.2015. je predao i juce posle osam meseci tacno mu stigla odbiijenica. Bez prava na zalbu ali moze da udje u celu proceduru ponovo. Ja sam isti dan sa njim polagao, meni za sada nista jos uvek nije stiglo, nadam se da ni nece mislim na negativan odgovor:)))

Uglavnom ja mislim u napomeni ako su ti napisali nesto, da treba jos da ucis, da slabije pricas...da to svakako nije dobro...ne vidim drugi razlog, papiri su mu bili dobri tu nema greske.

Gde ste predali? Ako ste negde u Madjarskoj odbijenica je skoro uobicajen odgovor...
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2015. u 23:40 - pre 102 meseci
@MMDJ U Kuli sam predao.


Ljudi da li da posaljem mail u Budimpestu? Da li je neko vec slao? Sta odgovore, mislim da li kazu na primer nismo obradili jos vas zahtev, sacekajte jos malo...da li to takodje moze da bude kontraproduktivno? Mozda moze neko tamo da protumaci e ovom se zuri ajmo mi njega jos jednom da proverimo sto se tice znanja jezik? Mislim stvarno dugo vec cekam, imam pravo posle 8 meseci da se raspitam za svoj slucaj, zar ne?



 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2015. u 23:52 - pre 102 meseci
Kuzma, nemoj slati nikakve mailove. Svi mi koji smo predali tog dana smo u istoj grupi sa svim ljudima koji su predavali na svim mestima od februara do maja meseca. Dakle, svi su predmeti izmešani, ne dolaze po redu na zvanje, a svi kandidati iz te velike grupe će dobiti obaveštenja, bila ona pozitivna ili negativna, najkasnije do kraja januara. To su pouzdane informacije koje sam dobio nedavno. Dakle, samo strpljenje!
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2015. u 00:00 - pre 102 meseci
Vazi. Hvala ti na brzom odgovoru.:)
 
Odgovor na temu

nebaaa
Beograd

Član broj: 330764
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2015. u 14:59 - pre 102 meseci
U Petak sam u Budimpešti izvadio pasoš pa evo par korisnih informacija za Vas koji se spremate da krenete:

Voz kreće sa železničke stanice u Beogradu u 21:48 a stiže u Budimpeštu ujutru u 05:45. cena povretne karte je 3174,00 rsd.
Kada stignete u Budimpeštu i izađete na stanicu Keleti gledajte odmah za promenite novac ali izbegavajte western union i njihove menjačnice iz razloga što uzimaju veliku proviziju. Po gradu gotovo i da nema menjačnica pa ako novac odmah ne promenite moraćete to da uradite u nekoj banci. U mojim raniji postovima okačio sam link za mapu Budimpešte pa bi bilo dobro da ga odštampate na nekom većem formatu i imate kod sebe. Dosza Gyorgy ut kreće sa desne strane stanice Keleti i njime treba ići a on se uliva u Vaci ut. Ispod ovog Vaci ut-a nalazi se Višegradi utca gde se predaju zahtevi (nije baš blizu i pešaka sigurno ima 45 minuta a ko neće da pešaci ima taksi). Kada uđete u centar tražite od ljudi na portirnici broj (čisto da znate da se za proceduru vađenja pasoša po redovnoj proceduri od dve nedelje mora zakazati termin za predaju a kako i gde se zakazuje morate sami istražiti, ja sam hteo da predam u redovnoj proceduri ali za zakazivanja nisam znao pa sam morao po ubrzanoj proceduri od jednod dana, za proceduru od jednog dana nema zakazivanja i odmah dobijate broj)
Čekate da se na displeju ispiše Vaš broj i prvo se ide u jednu kabinu gde Vas slikaju i uzimaju Vam otiske levog i desnog prsta, tu Vas službenik pita da li želite pasoš na pet ili deset godina, daje Vam jedan papir da poptišete i dve uplatnice od 14000+39000 forinti za izradu istog dana ( verovatno će te biti pospani od puta i nespavanja u vozu tako da gledajte nešto da popijete da se malo razbudite a ne da Vam ovaj gospodin objašnjava šta je levi a šta desni prst kao meni :) ) Po slikanju i uzimanju otisaka ustajete odatle i odlazite u poštu.
Na te dve uplantice treba da upišete ime, prezime, adresu i državu iz koje dolazite i nosite to u poštu koja je dvadesest metara desno od ovog ulaza. Sa uplatnicama se vraćate nazad i čekate ponovo da prozovu Vaš broj na displeju (čuvajte onaj broj koji ste dobili kada ste ušli jer taj broj ponovo prozivaju).
Prozvaće Vas u jedan od dvadesetak boksova i potrebno je da im date uplatnice, državljanstvo i onu lakcim karticu koju ste dobili na zakletvi kao i naš pasoš na uvid. Kada sve otkuca na računaru daće Vam jedan primerak da iskontrolišete podatke a drugi za Vas (dosta su ljubazni službenici i neće Vas cediti sa nekim pitanjima ali treba da ih razumete).
Procedura traje dvadesetak minuta i sa tim papirom izlazite napolje i slobodni ste do 14h kada treba da se javite na ulaz koji je sa strane te zgrade i tu se podižu pasoši (mislim da se ova procedura isplati i ako je dosta skuplja nema potrebe da idete dva puta nego sve završite istog dana).
U 14h ulazite na drugi ulaz koji je 20m udaljen sa leve strane zgrade i uzimate broj na ulasku (na aparatu je samo jedno dugme za stiskanje tako da nećete pogrešiti).
Čekate da prozovu Vaš broj i pokažete im onaj primerak koji ste dobili tog jutra kao potvrdu o predaji zahteva, pitaće Vas samo da proverite podatke u pasošu da li su u redu i to je to.
Ustaje, uzimate pasoš sa pulta i izlazite, imate vremena za šetnju po Budimpešti do 22:25 kada imate Voz sa stanice Keleti nazad za Beograd.
Budimpešta je veliki grad i ima se šta videti, obavezno odštampajte mapu i po njoj se orjentišite po gradu.

Nadam se da će ovo nekom biti od koristi

Dendzamine hvala za pomoć

Srećno ljudi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895507 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.