Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900676 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.11.2015. u 09:13 - pre 103 meseci
Citat:
stolesss:
.. pitanje ??
Ako sam predao u julu mesecu zahtev u Moraholomu , i izjasnio sam se da zelim zakletvu u Roszke , dali postoji mogucnost da ih kontaktiram i da trazim zakletvu u BG ..Dali je neko imao takvo iskustvo ..
P.S provere se ne bojim jer razumem i pricam madjarski jezik , cisto da napomenem . hvala



Imas pravo na promenu mesta zakletve. Posto znam ljude koji su iz subotice trazili da predju u beograd jer su padali vise puta na zakletvi u Subotici, tako da pretpostavljam da moze i iz jednog grada u Madjarskoj u neki drugi.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-89-216-253-239.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.11.2015. u 09:24 - pre 103 meseci
Moze,
jasno je definisano zakonom ,znaci Vi dobijete obavestenje gde treba da se javite da polazete zakletvu,onda Vi javite da niste u mogucnosti i da zelite da polazete tamo i tamo.Pise da ste duzni 5 dana pre polaganja da ih obavestite.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

LxAxKxI
Beograd

Član broj: 264190
Poruke: 37



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.11.2015. u 17:57 - pre 103 meseci
Pozdrav,
Kada se popunjava zahtev za madjarsko drzavljanstvo (Honositasi kirelem), na 3 strani se nalazi prostor za biografiju, da li samo tu napisem svoju biografiju i pred njima potpisem, ili treba da se napise i biografija na posebnom papiru ?
Hvala
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.64



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.11.2015. u 19:34 - pre 103 meseci
Citat:
LxAxKxI: Pozdrav,
Kada se popunjava zahtev za madjarsko drzavljanstvo (Honositasi kirelem), na 3 strani se nalazi prostor za biografiju, da li samo tu napisem svoju biografiju i pred njima potpisem, ili treba da se napise i biografija na posebnom papiru ?
Hvala


Pozdrav, opcija 1.

Napises biografiju u zahtevu, na trecoj strani i potpises pred njima.

;)


www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.11.2015. u 23:50 - pre 103 meseci
Citat:
Nada222:
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Egyszerűsített Honosítási Igazgatósága határozatát Konzuli Osztályunkon ügyfélfogadási időben átveheti.

Pa to je odluka o odobrenom ili odbijenom državljanstvu nema trećeg. Nadam se da je ovo prvo jer ako si 10 meseci svakodnevno učila trebalo bida znaš.
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 11:57 - pre 103 meseci
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 16:56 - pre 103 meseci
Pozdrav. Da li je neko upucen oko onih statistickih listica sto dolaze postom iz Budimpeste? Sta raditi, popunjavati ili ne. Sta ako ih jednostavno iskuliram? Drug, madjar mi kaze da ih on nije ni popunjavao n i slao nazad
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 17:38 - pre 103 meseci
Citat:
jedy023: Moze,
jasno je definisano zakonom ,znaci Vi dobijete obavestenje gde treba da se javite da polazete zakletvu,onda Vi javite da niste u mogucnosti i da zelite da polazete tamo i tamo.Pise da ste duzni 5 dana pre polaganja da ih obavestite.
Citat:
ristjanin: Imas pravo na promenu mesta zakletve. Posto znam ljude koji su iz subotice trazili da predju u beograd jer su padali vise puta na zakletvi u Subotici, tako da pretpostavljam da moze i iz jednog grada u Madjarskoj u neki drugi.


.. hvala vam drugari ..
 
Odgovor na temu

Vikigog

Član broj: 330714
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 18:54 - pre 103 meseci
Imam jednu nedoumicu pa ako iko zna,molim za pomoć! Naime,bila sam u u mađarskoj kancelariji da mi "odgovorna" gospođa popuni i pregleda papire,danas sam ih preuzela.Popunila je sa mnogo grešaka( moj otac je venčan sa mojom bakom,muževljev otac je njegov predak,moja svekrva je moj predak,nismo u braku već smo razvedeni...).Napomenula sam joj da sam ja nosioc HONOSITÁS-a da bi ona popunila suprugove podatke a mene stavila kao drugog člana(pratioca).Da li je to greška jer kad sam aplicirala januara,ja sam bila nosioc i čak u odbijenici iz Budimpešte piše " Vi i vaš suprug imate pravo ponovo da aplicirate".Znam da moram ponovo da popunim samostalno papire jer sa ovima očigledno neću ništa valjano u konzulatu uraditi( iako mi je gospođa rekla da samo tako kako je ona složila predam službenici u konzulatu),samo mi je bitno da li da supruga stavim kao nosioca i šta time menjam? Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 19:06 - pre 103 meseci
Citat:
Polinikk:
Pozdrav. Da li je neko upucen oko onih statistickih listica sto dolaze postom iz Budimpeste? Sta raditi, popunjavati ili ne. Sta ako ih jednostavno iskuliram? Drug, madjar mi kaze da ih on nije ni popunjavao n i slao nazad

Te listiće će ti tražiti na zakletvi, ja se sećam to je bilo smejurija. Lakše ti je da to popuniš nego da im objašnjavaš zašto nisi - na mađarskom jeziku :)
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 21:57 - pre 103 meseci
Citat:
svrca12345:
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima



pozz Švrćo pa to tek za 3 i po meseca, možeš li da mi kažeš šta te je pitala i koje podatke je tražila ...

** i još neki džomba u ovom postupku ako može da mi kaže prilikom predaje, da li persiraju ili postavljaju pitanja u drugom licu.. HVALA!
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 22:03 - pre 103 meseci
Citat:
svrca12345:
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima



pozz Švrćo pa to tek za 3 i po meseca, možeš li da mi kažeš šta te je pitala i koje podatke je tražila ...

** i još neki džomba u ovom postupku ako može da mi kaže prilikom predaje, da li persiraju ili postavljaju pitanja u drugom licu.. HVALA!
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.11.2015. u 22:13 - pre 103 meseci
@Thutor. Ja imam pasos vec 8 meseci :) Ovi statisticki listici su izgleda u vezi izbora.Moje pitanje se odnosilo na to
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 01:00 - pre 102 meseci
Citat:
_ivanel:
Citat:
svrca12345:
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima



pozz Švrćo pa to tek za 3 i po meseca, možeš li da mi kažeš šta te je pitala i koje podatke je tražila ...

** i još neki džomba u ovom postupku ako može da mi kaže prilikom predaje, da li persiraju ili postavljaju pitanja u drugom licu.. HVALA!

I ja sam pre neki dan zvao i dobio termin 24og februara. Prilično su ljubazni, ne pitaju mnogo, traže adresu, godinu rodjenja, da ponoviš prezime i ime, pitaju za bračno stanje i broj telefona (mobilni i fiksni). Uglavnom ona priča u vezi dokumenata koji su potrebni da se donesu, i diktira internet adresu gde mogu da se nadju potrebni formulari.
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 02:24 - pre 102 meseci
grujica91 je sve lepo objasnio. Köszönöm szípen grujice91
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.235.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 12:43 - pre 102 meseci
Citat:
_ivanel:
Citat:
svrca12345:
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima



pozz Švrćo pa to tek za 3 i po meseca, možeš li da mi kažeš šta te je pitala i koje podatke je tražila ...

** i još neki džomba u ovom postupku ako može da mi kaže prilikom predaje, da li persiraju ili postavljaju pitanja u drugom licu.. HVALA!


Pa na "ti" naravno, gde si brate, ovo-ono.....znači.....kapiraš.....

Svašta.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 13:28 - pre 102 meseci
Proveo sam najveći deo svog života u zemlji gde retko ko persira i u najuzvišenijim institucijama i ustanovama pa je moje pitanje bilo s razlogom a ti kamičak ne moraš da se javljaš ako si zle volje.

... Hvala Grujice, Svrća, srećno Vam bilo i samo pozitivno! ;)
 
Odgovor na temu

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 14:31 - pre 102 meseci
Moj drug je dobio juce odbijenicu 12.03.2015. je predao i juce posle osam meseci tacno mu stigla odbiijenica. Bez prava na zalbu ali moze da udje u celu proceduru ponovo. Ja sam isti dan sa njim polagao, meni za sada nista jos uvek nije stiglo, nadam se da ni nece mislim na negativan odgovor:)))

Uglavnom ja mislim u napomeni ako su ti napisali nesto, da treba jos da ucis, da slabije pricas...da to svakako nije dobro...ne vidim drugi razlog, papiri su mu bili dobri tu nema greske.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.226.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 14:37 - pre 102 meseci
_ivanel

Eto sad,
tražio si pomoć, postavio pitanje, i ja ti odgovorio, pomogao, i ti se sad zahvaljuješ drugima a meni kažeš da sam zle volje?!
E sad, možda se tebi ne sviđa način na koji sam ti odgovorio, ali si dobio odgovor na svoje pitanje, jer na prvom času mađarskog jezika se nauče lične zamenice, i ustanovi se da mađari korista čak dva izraza za persiranje, zašto? Da bi predstavnik njihove ambasade kad te prvi put vidi u životu bio s tobom na "ti"?
Teško.
Napiši u kojoj to zemlji kada odeš u stranu ambasadu da tražiš njihovo državljanstvo, predstavnik ambasade bude na "ti" sa tobom?
 
Odgovor na temu

Stiven89
Stevan Simic
Belgrade

Član broj: 330968
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.11.2015. u 18:31 - pre 102 meseci
Da li moze neko da mi kaze o cemu pricaju kada iz ambasade pozivaju da vas podsete na zakletvu?
Stevan
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900676 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.