Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124389 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 14:42 - pre 146 meseci
Na primer idem na Uni 4 godine, znaci moram da im dokazem da imam dovoljno para za skolarinu za sve 4 godine + za 4 godine za zivot...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 22:57 - pre 146 meseci
Jeste samo sto imigraciono procenjuje troskove zivota. Secam se da su 2008 trazili da imas 1000 po mesecu boravka dok sam ja u to vreme komotno ziveo sa pola te sume.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 23:58 - pre 146 meseci
Izgleda da zavisi iz koje smo drzave, za neke pise "You must declare on your application that you have enough money to pay for travel, tuition and living expenses for yourself, your partner and your dependent children for the duration of your stay in Australia." (http://www.immi.gov.au/students/students/573-0/financial.htm) , a za neke "Show proof that you can meet these financial requirements for the first 18 months of your stay in Australia."
(http://www.immi.gov.au/students/students/573-3/financial.htm), e sad sta li im znaci "Do you intend to study a course that is eligible for streamlined visa processing?" opcija pri izboru studentske vize...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.04.2012. u 01:09 - pre 146 meseci
Mislim da ne moze biti razlike izmedju drzava posto se studentska viza izdaje na federalnom nivou.

Bilo je reci na ovoj temi o streamlining studentskih viza, pogledaj koju stranu pre. Nista narocito bitno, posto je smanjen broj stranih studenata odluceno je da se ubrza proces dobijanja studentske vize i da se trazi manje dokumentacije.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.04.2012. u 16:23 - pre 146 meseci
Evo pogledaj ovde http://www.immi.gov.au/students/students/chooser/, kada izaberes visoko obrazovanje imas da das odgovor na pitanje "Do you intend to study a course that is eligible for streamlined visa processing?", ako odgovoris sa DA, onda drzava odakle si spada kao u Assessment Level 1, a sa NE, Srbija spada u Assessment Level 3, znaci visoki rizik drzava..
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2012. u 00:34 - pre 146 meseci
To sa rizikom drzave iz koje se prijavljujes je stara stvar i postojala je jos 2008 kada sam se ja prijavljivao za studentsku vizu.
Drzave se klasifikuju po riziku u pet kategorija na osnovu broja drzavljana te drzave koji su prekrsili uslove vize u Australiji.
U zavisnosti od kategorije zavisi obim dokumentacije koja se podnosi za vizu. Prva kategorija na primer ne mora uopste da dokazuje finansijsku sposobnost za studiranje u Australiji.
Ako se budes prijavljivao ne razmisljaj mnogo o tome vec samo gledaj da dostavis sve sto se od tebe trazi. Fokusiraj se na stvari koje ce ti pomoci da ostvaris svoj cilj.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2012. u 00:55 - pre 146 meseci
Pa to jeste da ni ako se izabere Streamlined Visa ne treba da se dokazuje da li imas dovoljno para...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2012. u 02:40 - pre 146 meseci
Mislim da bi trebalo da razmislis i o ovome: recimo da nemas novca i da ti rodjak ne garantuje 100% da ce ti snositi sve troskove studija. U tom trenutku kratkorocno tebi je cilj da dobijes vizu, ali razmisli o dugorocnim posledicama: mogucnost da dodjes, studiras godinu do godinu i po, potrosis sav ustedjen novac i ostanes duzan rodjaku i onda ako ne bude vise novca se vratis kuci. Potrosen novac, potroseno vreme, rezultat nikakav. Ja da sam bio u situaciji da nemam novca za studije isao bih posto poto na varijantu stipendiranja u kojoj bi morao da se prilagodis i da odes i negde gde bas i ne bi hteo. Budi svestan rizika u koji se upustas.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2012. u 09:20 - pre 146 meseci
Evo ovako, upitanju su stric i strina, nemaju dece, ja sam im najblizi, stric radi na gradjevini, plate nisu nimalo male, verovatno bi radio sa njim tih 20 sati, tako da bih ustedeo i po nesto, kod sebe imam novca sada taman za 3 godine skolarine za Uni, a za zivot bih imao uz njih, ziveo bi sa njima itd...
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2012. u 21:38 - pre 146 meseci
Noskich, pitala bih te nešto u vezi engleskog jezika kojim se koristimo dok studiramo, posebno mislim na Master u Au. Pošto sam prošla nivo Upper-intermediate i malo zaboravila gramatiku, da li se koriste uvek akademski izrazi i ona past perfect vremena tj. past perfect continous i present perfect continous? Dok se sređujemo oko odlaska malo da ponovim. Oprosti ako je pitanje malo bezveze ali ti mi možeš najdirektnije odgovoriti kako bih se malo podsetila gramatike.Inače sam položila Academic Ielts pa mi je ta forma akademskog pisanja poznata. Koliko je Australian English sličan British E. mislim na Univerzitete?
Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2012. u 00:53 - pre 146 meseci
Pitanje jeste bezveze jer se koristi sve bez narocitog pravila. Naravno, postoji odredjeni akademski stil pisanja, ali se on ne moze sazeti u broj vremena i izraza, dosta je sira kategorija.
U starija vremena pisani jezik se uvek transkribovao kao britanski engleski, medjutim danas u zvanicnim drzavnim materijalima i spisima koristi se i dalje britanski, a u svakodnevnom zivotu se cesto koristi americka transkripcija. Nesto slicno kao upotreba cirilice i latinice kod nas. Mada te razlike nisu velike pa se to bas i ne primeti osim ako se bas ne obraca paznja na to.
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2012. u 11:05 - pre 146 meseci
Danijela Stojanovic se reklamirala na SBS radiu da dolazi u Beograd, Vrsac i Banja Luku pa ko zeli moze licno da prisustvuje sastanku/seminaru gde ce te moci licno nju da pitate kao dooci do Australije i kojim putem.

Ja nemam pojma ko je ta osoba ali evo linka o njoj i cime se bavi http://stojanovic-associates.com.au/sr/index.php pa ho koce neka ide na taj seminar ili sta vec moci ce da pita doticnu osobu sta god zelite.... Ako sam dobro zapamtio u Vrscu ce biti 5/5/2012 ,u Beogradu 8/5/2012 a u Banja Luci 13/5/2012...



Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.04.2012. u 21:35 - pre 146 meseci
Ona je registrovani agent i tu nema laži nema prevare.Ono što sigurno znam je kada joj pošaljete mejl da je nešto pitate (ja proverila) ona vam pošalje formular da popunite vaše osnovne podatke i kaže da kada uplatite 200AUD na njen račun ona će vam reći koja je viza za vas i kako dalje. Pljačka na fin način. Malo li je oko 160 € za nešto što sama mogu da pročitam na Immi sajtu ili u bookletu 6 ili bookletu 5. Toliko o njoj iz mog iskustva.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2012. u 02:02 - pre 146 meseci
Sa jedne strane uvek sam smatrao da u ogromnoj vecini slucajeva nema nikakve potrebe unajmljivati agenta jer se skoro sve moze odraditi samostalno. Medjutim to zahteva posvecivanje vremena i truda kao i poznavanje jezika. Ja sam se samostalno prijavljivao za dve studentske vize i PR, medjutim koristio sam agenta za ubrzavanje procesuiranja vec podnete PR aplikacije jer je u tom trenutku kada sam se prijavio to bilo moguce i jedino je agent mogao to da izvede, a ne aplikant samostalno. Ima komplikovanih slucajeva za koje bi mozda bilo dobro koristiti agenta. Takodje sam koristio edukacionog agenta pri prvoj prijavi za univerzitet iz nekoliko razloga: nista me nije kostalo - on je uzeo proviziju od univerziteta, ubrzao je proces i na kraju bio covek kome se moze verovati - iskusan Australijanac koji zivi u Budimpesti (iako je preporucivao univerzitet koji za mene nije bio bolja opcija kako bi dobio vecu proviziju, ja sam naravno ignorisao taj predlog...).

U svim ostalim slucajevima zasto ne ustedeti novac i ne nauciti vise o sistemu u kojem se zeli ziveti. Medjutim, kao sto se moze videti na ovom forumu jako mnogo ima ljudi koji su ili lenji da sve odrade sami ili su nesposobni da to ucine iz raznolikih razloga (nedostatak poznavanja jezika, inteligencije i slicno).
Treba razumeti i agente, to im je profesija i svoje usluge naplacuju. Da bi se postao agent moras zavrsiti poseban kurs na univerzitetu, registrovati se, a sve to iziskuje vreme i novac. Mnogi koji dolaze ovde na forum ocekuju da ce im neznanac odraditi celu aplikaciju za dzabe. Neki su ovde zahtevali od mene na primer da mi posalju dokumenta pa da ja pripremim aplikaciju i posaljem za njih.

Naravno, ima i veoma neprofesionalnih agenata koji uzimaju novac za lose usluge. Najgore je kada platite tako nekome ko podnese nepotpunu ili neodgovarajucu aplikaciju u vase ime, a vi biste sami bolje uradili od njih.
Svega ima, i na jednoj i na drugoj strani.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2012. u 09:41 - pre 146 meseci
Citat:
sale83: u Beogradu 8/5/2012


Ako neko zna tacan termin i mesto, neka javi. Na njihovom sajtu nema nista o tim predavanjima.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.04.2012. u 10:49 - pre 146 meseci
Pre nego sto sam dosao u Australiju bio sam na jednom takvom predavanju, mislim da je bio prostor zakupljen u Sava Centru. Posto bude dosta ljudi tu se uopstene informacije daju koje su opste poznate. Takodje mi se cini da se daje previse optimisticka slika kako bi se ljudi primamili da koriste usluge tipa - cim dodjes ceka te posao, svi su potpuno ravnopravni ovde i slicno...
Za nekoga ko ima dosta vremena zasto ne otici, ali da je nesto narocito korisno i nije.
 
Odgovor na temu

klmnopq
Beograd

Član broj: 302276
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.04.2012. u 14:22 - pre 146 meseci
Dragi svi,
Do sada nisam bio aktivan na forumima, pa rekoh hajde da probam na ovaj nacin na resim neke dileme
Zena i ja ozbiljno razmisljamo o odlasku, cak je i zanimanje moje zene ranije priznato tamo i sada oboje spremamo IELTS koji moramo da polozimo sa vise od 7 u svim delovima, sto nam deluje prilicno tesko.
Mi u Srbiji imamo solidne poslove, ali nesigurne, pa zelimo da vidimo da li bismo mogli da se snadjemo u kud i kamo sigurnijem okruzenju.
Imam par godina radnog iskustva i zavrsen Ekonomski fakultet BU, pa me zanima koje su opcije za mene u Oz-u? Rano sam se dokopao menadzerskih pozicija, ali naravno ne ocekujem da cu ista slicno moci da radim tamo, makar ne u prvih nekoliko (ili mnogo vise) godina, sa cim sam se odmah pomirio.
Moja razmisljanja idu u pravcu doskolovavanja. Vidim da imaju master kursevi iz racunovodstva/aktuarstva koji traju 6meseci, ili master kursevi iz finansija koji traju godinu dana, pa me zanima kako se kasnije prolazi sa tim zvanjima. MBA su 2godine, sto je prilicno para, pa bas ne bih isao na tu opciju.
Primetio sam, gledajuci u oglase, da su tamo cene nekretnina prilicno visoke, pa me je malo i uplasilo kako za tako nesto zaraditi.
Znacilo bi mi da cujem vasa iskustva, ili iskustva vama bliskih ljudi i unapred se zavaljujem na podeljenim mudrostima.
Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

sasanatasa
nezaposlen

Član broj: 301645
Poruke: 5
*.PPPoE-2922.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.04.2012. u 20:00 - pre 146 meseci
moze li neko da mi pomogne,meni su 47g,mz je 42,iz bosne smo,nezaposleni oboje,bez djece male,udatu kcerku imamo,studirala bi supruga,kako mozemo aplicirati za AUS,ja sam fizikaner,a supruga ima sss,moze li kakav link na nasem jeziku za aplikaciju ili neka druga pomoc...hvala
TO BE OR NOT TO BE
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.04.2012. u 03:25 - pre 146 meseci
Kljucna stvar je obrazovanje i iskustvo u deficitarnoj struci: http://www.immi.gov.au/skilled/sol/ i poznavanje jezika.
Ko ne moze samostalno da procita sajt ili ako moze a ne moze sebe da nadje na listi nema sanse za iseljenicku vizu.

Nekretnine su precenjene, vecina imigranata i mladjih ljudi uzima kredit na 20-30 godina ili iznajmljuje stan/kucu. To je po meni najveci problem ove zemlje i jedan od glavnih razloga zasto ne zelim da dugorocno ostanem ovde i dam 300-400 hiljada za dvosoban stan.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.04.2012. u 07:53 - pre 146 meseci
Citat:
noskich: Nekretnine su precenjene, vecina imigranata i mladjih ljudi uzima kredit na 20-30 godina ili iznajmljuje stan/kucu. To je po meni najveci problem ove zemlje i jedan od glavnih razloga zasto ne zelim da dugorocno ostanem ovde i dam 300-400 hiljada za dvosoban stan.


Znaš li okvirno cene nekretnina po manjim gradovima, onima u koje se mora ići ako se uzima sponzorstvo države? Da li su kuće povoljnije od stanova?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124389 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.