Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123184 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 02:14 - pre 146 meseci
Citat:
noskich: Evo krucijalne razlike izmedju braka i de facto:
http://www.immi.gov.au/migrants/_pdf/820-801-checklist.pdf

If you are applying on marriage grounds, you will need to provide a certified copy of your official Marriage certificate. A commemorative (decorative) certificate is not sufficient evidence.
If you were married in Australia, the certificate should be issued by the responsible state or territory registry office.

If you are applying on de-facto grounds you will need to provide one of the following:
• evidence that your de facto relationship has existed for an entire 12 months before lodging your Partner visa application. See: Fact Sheet 35 One-year relationship requirement
• evidence of compelling and compassionate circumstances that apply to your situation and which warrant applying before the 12 months have passed (for example if you have children with your partner).
• evidence that you and your partner have registered your de facto relationship in Australia.

Prema tome neuporedivo je laksa procedura za brak jer u tom slucaju ne moras da se zamajavas sa bankovnim racunima, nekretninama i ostalom papirologijom.


propustio si ovaj deo (koji je iznad ovog sto si citirao, dakle vazi i za de facto i za brak):
"Evidence that your relationship with your partner is genuine and continuing.
See: Evidence of a genuine and continuing relationship
Do not send photo albums, folders, computer disks, plastic sleeves, or long
transcripts of skype or phone conversations as this will not be considered as
evidence of your genuine and ongoing relationship."

evo pogledaj i ovde, pod "Relationship"
http://www.immi.gov.au/migrant...09-100/eligibility-married.htm

moras da pokazes da ti je veza genuine, a samo marriage cert nije dovoljan za to.
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 02:24 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Ljudi ovako tacno stoje stvari:
ON: ima australisko drzavljanstvo ali je isto tako srbin koji se rodio u Srbiji i gde zavrsava fakultet,nakon faksa planira da zapali za Aus.
ONA:Zavrsava medicinu i planira da se uda za njega i da odu za otprilike 1.5 godinu dana posto bi oboje u tom periodu zavrsili fakultete.
Pa su mislili da se sada vencaju i predaju za partner visa-u da bi polako tekao period od 2god za dobijanje PR.
Jer smatraju da bi sa njenim PR-om lakse i jeftinje prosla nostrifikaciju diplome medicine.


ja ne vidim nikakav problem ovde. krenite polako da pripremate dokumentaciju, zavisi koliko vam vremena treba, tu cete sigurno ubiti nekoliko meseci. obicno je datum do koga mora da se udje u AUS oko godinu dana (meni je bilo 11 meseci) od datuma kad ste predali za vizu. tako da kad to saberete vi cete u AUS provesti oko godinu dana pre nego sto ona bude eligible za 2nd stage processing. od tih godinu dana, ako vam finajsijska situacija dozvoljava, niko vam ne brani da zajedno provedete nekoliko meseci u Srbiji ako vam se bas toliko ne sedi ovde dok je ona na temporary vizi.
Ne morate nuzno da se vencavate pre nego predate aplikaciju, mozete da naznacite da vam je vencanje zakazano za tad i tad i obavestite ih o promeni statusa veze dok oni obradjuju vasu aplikaciju. spremite sa na dobrih nekoliko meseci cekanja na odbrenje vize.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 08:44 - pre 146 meseci
Samo da se preslišam....PR znači Permanent Residence ? Pozz :)
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 12:40 - pre 146 meseci
Noskich, da imas 18 godina i da zivis u Srbiji (imas samo drzavljanstvo Srbije), i da si zavrsio srednju elektrotehnicku skolu (elektrotehnicar telekomunikacija) sta je sledece sto bi uradio da najlakse stignes do Australije? Da li bi ovde upiosao fakultet primer za programera pa plus jos radio nekoliko godina posle toga ili bi otisao u Australiju pa tamo studirao ili sta god....
Zanima me tvoje misljenje jer vidim da imas dosta iskustva...
 
Odgovor na temu

Prosecni
Marko Markovic
Beograd

Član broj: 301070
Poruke: 7
95.180.30.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 14:06 - pre 146 meseci
Da li postoji mogucnost odlaska mladog bracnog para sa malim detetom od godinu dana ?
Imamo samo srednje skole , znanje engleskog jezika solidno ( naravno da bi usavrsili ukoliko bi trebalo ) i po 31 godinu.
Neko kaze da moze a neko drugacije , znam da nam nisu sjajne sanse ali ako neko zna kako , neka kaze . HVALA
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 18:47 - pre 146 meseci
Godinu i po dana sam u priči imigracije u Australiju.To znači iščitavanje sajta www.immi.gov.au proučavanje viza, spremanje za IELTS i polaganje istog, kalkulisanje koja varijanta je najbolja i najsigurnija. Vrlo je neozbiljno i neukusno postaviti pitanje : Zdravo ja sam Pera, kako da dođem u Australiju? By the way samo na ovom Forumu je to sažvakano stotinu puta. Pozdrav i bez ljutnje, prvo pročitajte pravila migracija pa ako nešto zaškripi ili zatreba savet pitaš :)
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 20:36 - pre 146 meseci
Aineko kako sam te razumeo da se vreme od kog se racuna period od npr.godinu dana za ulazak racuna od datuma kada se preda viza?Ili od datuma kada je viza odobrena?Hvala puno na odgovorima!I da,da li si cuo/la kako prolaze nase lekari u vezi nostrifikacije diplome?Veliki pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 23:13 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Aineko kako sam te razumeo da se vreme od kog se racuna period od npr.godinu dana za ulazak racuna od datuma kada se preda viza?Ili od datuma kada je viza odobrena?Hvala puno na odgovorima!I da,da li si cuo/la kako prolaze nase lekari u vezi nostrifikacije diplome?Veliki pozdrav!!!

od datuma kad se preda ti tece ono vreme od dve godine. ovo vreme za ulazak zavisi od drugih faktora, koliko sam ja shvatila od vremena vazenja dokumenata tipa medcinski pregledi i ona potvrda iz policije. tako da ja ne mogu da ti kazem od kada tacno ti tece to vreme za ulazak. po onome sto sam ja zakljucila iz moje situacije, ovaj medical koji sam ja radila na Novom Zelandu je imao vaznost godinu dana. ja sam ga uradila polovinom maja a za vizu smo predali krajem juna. moj datum za ulazak je bio polovina maja sledece godine. (edit: sad videh sta sam ti napisala u prvom postu, pa da pojasnim ovo "obicno je datum za ulazak oko godinu dana od predaje" - to dolazi odatle sto je vazenje ovih medical obicno oko godinu dana pa ako ih predas zajedno sa aplikacijom to ti dodje na godinu dana od predaje. ja ne znam za ambasadu u Srbiji, ali sam videla da neke ambasade striktno naglasavaju da im se medical ne predaje odmah vec da se odradi kad ti oni jave da ga zele. teoretski to moze jos vosi da pomeri taj datum ulaska, ali ovo je cisto moja spekulacija i ne znam koliko je realno u praksi. pitaj u ambasadi da li zele medical sa aplikacijom ili kasnije)
sorry, nisam cula nista o lekarima, ja sam relativno kratko ovde to ces morati da pitas nekog ko zivi ovde duze.
e da, jos jednu stvar sam htela da ti kazem. napisala sam vec da je vreme za obradu 2nd stage (ono kad ti daju Permanent Residency) zvanicno oko 6 do 8 meseci (u ovom trenutku). to moze znatno da produzi period cekanja PR. medjutim, izgleda da postoji caka ali koliko je stvarna reci cu ti za neki mesec :). naime, ja sam u donekle slicnoj situaciji, tj. treba mi PR sto pre da bih pocela da studiram. da bih ja pocela semestar ovog Jula oni bi morali da mi to procesovanje odrade za mesec dana otprilike. ja sam im poslala mail sa pitanjem koliko traje obrada i da li su moji planovi za pocetak studija u Julu realni. oni su odgovorili ovo da je vreme 6 do 8 meseci, ALI "if you need it sooner, write a letter requesting urgent processing and we will look into it". dakle, ako imas dovoljno dobar razlog da ti pozure sa aplikacijom postoji mogucnost da ce to i da urade. mi cemo probati pa cemo videti. a pretpostavljam da posto je ona lekar, a lekara im uvek treba, ako im vi objasnite zasto zelite urgent processing, da imate sanse da pozure s tim (opet, ovo pricam za onaj final processing, ne za ovu prvu vizu).

[Ovu poruku je menjao Aineko dana 08.04.2012. u 00:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.04.2012. u 01:25 - pre 146 meseci
Aineko hvala ti na ovako iscrpnom odgovoru i na svim ovim informacijama.Kakva je tvoja prica,jer vidim da pominjes NZ ,studiranje...?Naravno ako nije tajna.Pozz
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.04.2012. u 08:21 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Aineko hvala ti na ovako iscrpnom odgovoru i na svim ovim informacijama.Kakva je tvoja prica,jer vidim da pominjes NZ ,studiranje...?Naravno ako nije tajna.Pozz

nije tajna, ja sam diplomirala u Beogradu, upisala PhD na Novom Zelandu, sa planom da ostanem tamo nakon studija kao skilled migrant. Medjutim, na drugoj godini upoznam J. koji je novozelandjanin, ali ima, kako se kasnije ispostavilo, pravo i na AUS pasos zbog roditelja koji su se preselili iz AUS na NZ mnogo pre nego sto se on rodio (a on je kao tipican Kiwi mislio da mu to pravo nikad nece koristiti nizasta :P ). njegov plan pre nego smo se upoznali je bio da ide sa NZ cim zavrsi studije (NZ je u odnosu na AUS stvarno provincija od zemlje, plus sto su ovde plate vece, porezi manji itd i sve sto je obrazovano i strucno pali preko Tasmana - NZ ima veliki problem sa odlivom mozgova). medjutim, kad se desila nasa veza on odluci da nakon sto zavrsi studije ostane na NZ jos godinu i po i zavrsi masters dok ja zavrsim PhD i kratak postdoc (koji nam je omogucio da ustedimo dovoljno novca da se preselimo bez mnogo stresa i bez unapred nadjenog posla). A kako sam ja u medjuvremenu odlucila da hocu ponovo na studije a u AUS bi komotno mogli da zivimo od njegove plate dok ja studiram, dolazak u AUS na pratnership vizu se ispostavio the most straightforward plan. i sad cekam PR .
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.04.2012. u 17:27 - pre 146 meseci
Je li moguce da godina na Uni of Sydney za Bachelor kosta vise od A$30 000 ?
http://sydney.edu.au/internati...ublications/ug/engineering.pdf
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.04.2012. u 22:37 - pre 146 meseci
Za strane studente da, to su cene. Zato i ja cekam PR pa da studiram, jer nemam $30k godisnje :). inace bih upisala studije cim smo se preselili ovde...
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.04.2012. u 22:51 - pre 146 meseci
Aineko posto kazes da zelis ponovo da studiras u AUS i da je moguce od njegove plate zivite,zanima me tvoja slobodna procena koliko je novca potrebno za jedan mesec,jer je nasa situacija slicna kao i vasa.Ja bih radio dok mi ona nostrifikovala diplomu i polagala potrebne ispite.Posto pominjes da cekas PR pa da studiras,kazi mi koje su pogodnosti koje mozes da imas sa PR vezane za studiranje?Veliki pozdrav. :)
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 00:59 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Aineko posto kazes da zelis ponovo da studiras u AUS i da je moguce od njegove plate zivite,zanima me tvoja slobodna procena koliko je novca potrebno za jedan mesec,jer je nasa situacija slicna kao i vasa.Ja bih radio dok mi ona nostrifikovala diplomu i polagala potrebne ispite.Posto pominjes da cekas PR pa da studiras,kazi mi koje su pogodnosti koje mozes da imas sa PR vezane za studiranje?Veliki pozdrav. :)

pa glavna pogodnost za moje studije je oko 4 puta manja skolarina :). na 4 godisnje rate to je vrlo podnosljivo.

za ovo koliko ti para treba to naravno uvek zavisi od zivota koji zelite. ja ne mogu da pricam za druge, mogu samo da ti opisem svoju situaciju. mi smo sa cc. $3800 mesecno ziveli na jednoj od najskupljih lokacija u gradu (a to znaci da je sve skuplje - supermarket, kafici, takeaways itd.). jednosoban stan $400 nedeljno. onda smo odlucili da nam je bitnije da otplatimo njegov student loan sto pre (koji on ima na NZ) da bi mogli da krenemo da stedimo za neke stvari koje planiramo. po toj racunici je ispalo da ako uzmemo trosobnu kucu dalje od CBD (a blize njegovom poslu) sa prijateljem (koji je takodje dosao sa NZ :)), mi za te pare mozemo da otplatimo njegov student loan za oko godinu dana plus ja mogu da studiram i jos da trosimo na stvari tipa putovanja, knjige i slicno. ja planiram da nadjem part time job na uniju kad krenem sa studijama tako da je i to bonus. kao sto rekoh, zavisi kako zelite da zivite dok ona studira. ako iznajmite kucu i spremni ste da izdajete sobe, mozete komotno da zivite od jedne plate koja je u rangu gore pomenute. (btw, ovo je sve za Melbourne, ne znam gde bi vi ziveli).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 01:32 - pre 146 meseci
@Milan, u principu tri varijante postoje:
Studiras i steknes radno iskustvo u Srbiji i prijavis se za imigracionu vizu.
Druga - ides samo na varijantu radnog iskustva bez studija, specijalizujes se za oblast za kojom ima potraznje i budes mobilan i spreman da se selis i u zemlje koje ti licno ne odgovaraju kada ti se otvore mogucnosti. Nakon skoro istovetnog broja godina kao u prvoj varijanti moci ces da se prijavis samo na osnovu radnog iskustva.
Treca - okusas srecu sa stipendijama za studije u inostranstvu. Stipendije za osnovne studije su veoma malobrojne, ali postoje - raspitaj se o Monbukagakusho stipendiji japanske vlade na primer.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 09:22 - pre 146 meseci
Prosecni, nemate sanse nazalost osim ako ne promenite svoju situaciju (obrazovanje, radno iskustvo, usavrsavanje engleskog).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 09:36 - pre 146 meseci
Dejane, nemoj da te plasi navedenih 3800 dolara mesecno troskova, moze to sve i sa daleko manjom sumom.
Ja potrosim mesecno oko 400-500 dolara. Stanarinu ne placamo jer skoro odmah nakon sto sam dosao iznajmljujem stan ili kucu sa 3-4 sobe i nalazim cimere. Imam povlasticu za prevoz na osnovu studija koje su takodje besplatne research studije (za ovo moras imati PR), i istovremeno radim. Kupujemo hranu u pretezno kineskim i tajlandskim piljarama i kuvamo kod kuce. Obicno odemo u jeftinije restorane 2-3 puta nedeljno. Tu ne racunam neke ekstra troskove kao na primer manja putovanja i kampovanje sto izadje oko 100 po osobi. Nemam mnogo ni vremena za takve stvari, a kada imam meni je najdraze pohadjanje `povlacenja` u budistickim manastirima koje nema fiksnu cenu vec je na osnovu donacije.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 10:21 - pre 146 meseci
Evo jos nesto u vezi studija, postoji li mogucnost da ja platim recimo samo prvi semestar a za ostalo da mi garantuje rodjak koji je drzavljanin Australije ( da garantuje da cu ziveti kod njega, da ce me on izdrzavati i placati studije...)?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 12:47 - pre 146 meseci
Da bi dobio vizu moras da pokazes izvode iz banke na osnovu kojih dokazujes da imas dovoljno novca za studije i zivotne troskove.
Ako tvoj rodjak da izjavu u sudu koja se overi i podnese izvestaje iz svoje banke mozda bi moglo da prodje.
Skolarina se i placa samo jedan semestar unapred, ne odjedanput.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.04.2012. u 13:54 - pre 146 meseci
noskich nisam se uplasio,dosta smo informacija u vezi troskova procesljali po netu kao na primer cene po woolworths-u i coles-u,onda smo pogledali i koliko se krecu rent-e,tako da smo po nasoj slobodnoj proceni zakljucili da bi nas 2500-3000$ pokrpili mesecno bez nekog nepotrebnog luksuza,jer smatramo da bi nam sa tim novcem standard bio malo bolji nego prosecan studentski zivot u Srbiji.Zbog toga cemo gledati da predamo sto pre za parner viziu kako bi sto pre ona po nasem dolasku dobila PR.I za sada su nam najvece brige u vezi njene nostrifikacije diplome medicinskog fakulteta.Zahvaljujemo puno na informacijama koje nam dajete ti i Aineko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123184 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.