Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123152 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.04.2012. u 13:42 - pre 146 meseci
Da li bi ona imala pravo na pomoc kao i drzavljani u toku tog procesa,pa da kasnije joj se to odbija kada joj godisnja plata prebaci 47k ako se ne varam?Mislim na skolarinu koja bi joj se kasnije odbijalo ili ne?Kao sto je HECS-HELP ili tako nesto slicno?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.04.2012. u 15:35 - pre 146 meseci
Nakon braka i prijave za vizu ceka se dve godine minimum da bi se stekao PR i tada bi se mogao dobiti HELP.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.04.2012. u 15:44 - pre 146 meseci
Mozda je glupo pitanje al ajde ipak da pitam,da li bi se te dve godine racunala za PR od trenutka kada je brak sklopljen u Srbiji pa onda nakon godinu dana otisli za Aus Ili dve godine od dolaska u Australiju?Hvala puno na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.04.2012. u 22:48 - pre 146 meseci
Zdravo, imam i ja pitanje.... Imam dva strica u Pertu, drzavljani Australije, zaposleni.... Zanima me da li postoji mogucnost da oni sponzorisu moje emigriranje u Australiju i na koj nacin, ja imam 24 godine, programer sam po struci...
Hvala!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 01:14 - pre 146 meseci
Racuna se od dolaska u Australiju.
Rodbina moze da sponzorise ako ima svoju firmu pa tako da dobijes privremenu radnu vizu. Samo direktna rodbina - prvo koleno moze da sponzorise spajanje porodice i to dosta kosta.
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 02:46 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Da li bi ona imala pravo na pomoc kao i drzavljani u toku tog procesa,pa da kasnije joj se to odbija kada joj godisnja plata prebaci 47k ako se ne varam?Mislim na skolarinu koja bi joj se kasnije odbijalo ili ne?Kao sto je HECS-HELP ili tako nesto slicno?

HECS-HELP ce moci da dobije tek kada dobije drzavljanstvo. Za ljude na PR to daju samo onima koji su dosli na humanitarian vize. Sa PRom ce dobiti domace skolarine (CSP) ali ja ne znam koliko su one za medicinu, proveri na sajtovima univerziteta.
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 02:52 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Mozda je glupo pitanje al ajde ipak da pitam,da li bi se te dve godine racunala za PR od trenutka kada je brak sklopljen u Srbiji pa onda nakon godinu dana otisli za Aus Ili dve godine od dolaska u Australiju?Hvala puno na odgovorima.

te dve godine se racunaju od dana kad si predao za vizu. npr. predate za vizu 30. maja 2012 - nebitno gde ste bili za naredne dve godine (ona bi morala da udje u Aus da aktivira vizu u nekom trenutku) 30. maja 2014 ce ona biti eligible da dobije PR (ali dodaj na to nekih 6 do 8 meseci procesovanja tog finalnog dela, tako da ispadne vise kao 2.5 godine od predavanja za vizu).
ako ste u braku/de facto preko (mislim) 3.5 godine moze se odmah aplicirati za PR i nema ovog cekanja.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 06:41 - pre 146 meseci
Jeste samo sto je de facto vezu obicno veoma tesko dokazati sa izuzetkom nekoga ko se planski pripremao i sve dokumentovao.
Jer nisu dovoljne fotografije sa putovanja i svedocanstva prijatelja (sto se veoma lako moze lazirati), vec se ocekuju i npr. zajednicki bankovni racuni, deljeno vlasnistvo nekretnine ili zajednicko iznajmljivanje nekretnine i slicno. Poenta je da se mora nekako dokazati da je par ziveo zajedno sve to vreme i da je postojao finansijski elemenat u toj vezi (sto se i ocekuje kada ljudi zive zajedno - troskovi zivota).
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 08:09 - pre 146 meseci
Citat:
noskich: Jeste samo sto je de facto vezu obicno veoma tesko dokazati sa izuzetkom nekoga ko se planski pripremao i sve dokumentovao.
Jer nisu dovoljne fotografije sa putovanja i svedocanstva prijatelja (sto se veoma lako moze lazirati), vec se ocekuju i npr. zajednicki bankovni racuni, deljeno vlasnistvo nekretnine ili zajednicko iznajmljivanje nekretnine i slicno. Poenta je da se mora nekako dokazati da je par ziveo zajedno sve to vreme i da je postojao finansijski elemenat u toj vezi (sto se i ocekuje kada ljudi zive zajedno - troskovi zivota).

koliko je tesko dokazati zavisi od zemlje gde ste ti i partner ziveli. ako ste ziveli u Srbiji gde nista nije na papiru (iznajmljivanje stana, bankovni racuni i slicno), onda jeste tesko dokazati. Ako se zivi u zemlji gde se ovakve stvari rutinski dokumentuju to nije nikakav problem i ne treba ti neka posebna priprema - par meseci skupljanja dokumentacije. Ako ste u de facto vezi znaci da zivite zajedno, ako zivite zajedno znaci da su vam imena na ugovoru o iznajmljivanju stana. Ako imate aute obicno ce zbog osiguranja partner biti naznacen kao drugi vozac. Ako zivite zajedno znaci da delite troskove a u zemljama gde ti ne treba kesh i treba ti 5min da otvoris bankovni racun ili prijavis nekog drugog na svoj racun - velika je verovatnoca da cete to i uraditi jer je convenient. Fotografije nisu samo sa putovanja vec i social activities (rodjendani, pozivnice za vencanja prijatelja i slicno) a svedocanstva se uzmu od porodice, sto jeste jace nego samo svedocanstva prijatelja. Tj. genuine vezu je prilicno lako dokazati ako se zivi u zemlji gde je sve pokriveno administracijom. Zemlje tipa Srbije su druga prica.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 09:18 - pre 146 meseci
Ima i toga, mada sam se i ovde nacuo prituzbi parova kako im je tesko da sakupe dokumentaciju ako nisu bili dugorocno planirali da se prijavljuju za partnersku vizu.
Jer ako nisu planirali mozda je samo jedna osoba iznajmila na svoje ime ili partner zivi u stanu koje je vlasnistvo drugog partnera. Za aute pojma nemam. Nikad nisam ni vozio niti imao dozvolu. Takodje ne volim preterano da se slikam i da poziram, jednostavno licna preferenca.
Ja sam upravo u procesu prijavljivanja za de facto sa svojom devojkom i mogu ti reci da nismo poceli da pripremamo sve to pre vise od godinu dana siguran sam da ne bismo imali na papiru cvrste dokaze o vezi.
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 09:34 - pre 146 meseci
Evo samo jos jedno pitanje od mene: Ako sada upisem koledz u Australiji, studiram 2 godine, da li ce mi se te dve godine uracunati u onih 5 godina zivota tamo za dobijanje drzavljanstva?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 14:02 - pre 146 meseci
Hoce. I nije 5, vec 4 godine.
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 15:05 - pre 146 meseci
Ljudi hvala vam puno na iscrpnim odgovorima,da li je lakse ako se dvoje prvo vencaju pa tek onda predaju za partner visa-u?Aineko jel to znaci kada bude bila odobrena visa potrebno je da samo udje u Au kako bi aktivirala visu i da nakon toga moze da se vrati u Srbiju i posle dve godine dobija PR?
 
Odgovor na temu

Milan1239

Član broj: 301612
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 19:24 - pre 146 meseci
Noskich, hvala na odgovorima.
Znaci koliko sam shavtio moze se studirati tamo 4 godine i postati drzavljanin Australije?
I da li jos uvek vazi ono da nakon zavrsene dve godine studija(npr. koledza) dobijas jos 2 godina radnu dozvolu?
 
Odgovor na temu

sasanatasa
nezaposlen

Član broj: 301645
Poruke: 5
*.PPPoE-4538.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 19:49 - pre 146 meseci
pozdrav svima mene zanima ta studentska viza,dali postoji dobna granica za istu,ili NE,meni je 46 MŽ su 42............Hvala
TO BE OR NOT TO BE
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 23:21 - pre 146 meseci
Lakse je ako se vencaju jer onda nije potrebno dokazivati vezu.
Za tu varijantu dobijanja PR van Australije nisam siguran. Ne razumem zasto bi neko ko zeli da dobije PR (radi zivota u Australiji) ziveo van Australije? Koja je onda svrha imanja PR? To mi deluje nelogicno kao da kupis karte za bioskop i ne odes da pogledas film.

Ti mozes studirati koliko god hoces, medjutim zavisi od imigracionih pravila da li ce te te studije kvalifikovati za PR. Ne postoje studije koje te direktno i grantovano 100% kvalifikuju za PR, to jest one te mogu kvalifikovati u trenutku kada pocnes studije, ali ti niko ne moze garantovati da ce to biti slucaj i kada diplomiras nakon 2 godine i vise. Sustina je da postoji deficit kadrova u oblasti u kojoj studiras. Ako je to slucaj i taj deficit je prepoznat u imigracionim pravilima (SOL lista) plus nije neophodno radno iskustvo u struci da bi dobio licencu za to zanimanje onda ako zadovoljis ostale uslove (IELTS, zdravstveno stanje, neosudjivanost...) se mozes prijaviti za PR.
I opet to nije garantovano 100% cetiri godine posto ima jos jedno pravilo: da bi dobio drzavljanstvo moras imati PR makar jednu godinu pre prijave i moras provesti ukupno cetiri godine u AUD.
Tako da ako studiras recimo 3 godine i cekas na PR jos godinu dana onda moras cekati jos jednu godinu time je ukupno 5 godina. 4 godine je minimalni period, ali moras zadovoljiti i uslov imanja PR prethodnih godinu dana.

Ne postoje starosna ogranicenja za studentsku vizu. Sa druge strane starost utice na bodove koji se dobijaju pri prijavi za imigraciju, negativno sto je vise osoba starija od 30-ak godina.
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 23:52 - pre 146 meseci
Citat:
dejanpn: Ljudi hvala vam puno na iscrpnim odgovorima,da li je lakse ako se dvoje prvo vencaju pa tek onda predaju za partner visa-u?Aineko jel to znaci kada bude bila odobrena visa potrebno je da samo udje u Au kako bi aktivirala visu i da nakon toga moze da se vrati u Srbiju i posle dve godine dobija PR?

vidi, ja nisam immigration officer :), ali iz mog iskustva i iz svega sto sam citala po raznim forumima (procesljaj ovde topike o partnership vizama: http://www.australiaforum.com/visas-immigration/ ) za brak i de facto vezu postupak je potpuno isti - za oba moras da prikupis sve one dokaze sto smo pominjali gore i dokazes da je ta veza ongoing i genuine, samo ti je ako ste u braku ta cinjenica jos jedan od dokaza (inace, sudeci po iskustvima ljudi sa onog foruma - ako se vencate a ne napravite veliku 'tradicionalnu' svadbu mogu da vas pitaju zasto ste se vencali tako 'tiho' :) ).
za ovo drugo, opet - ja nisam immi officer i ovo je samo utisak iz mog licnog iskustva:
dve stvari koje oni gledaju kod tog vremena provedenog van AUS dok cekas na PR su
1) da je primarni razlog za zivot van AUS taj da se bude sa partnerom (koji je AUS citizen ali recimo odsutan iz AUS zbog posla)
2) da postoji neka vrsta long term commitment to AUS - tj. da je namera aplikanta definitivno da zivi u AUS i da je ovo odsustvo samo privremeno.

evo sta je nasa situacija: mi smo aplicirali van AUS i usli u AUS skoro godinu dana nakon apliciranja, znaci cela ta prva godina je provedena van AUS. Onda nakon 6 meseci zivota ovde dogodi se mogucnost da moj partner provede nekih 6 do 8 meseci u Nemackoj (firma bi ga poslala). Ja sam pitala immigration kancelariju u Brisbejnu (koja je zaduzena za ovaj second stage processing) kako ce nase odsustvo iz AUS uticati na nasu aplikaciju. Oni su odgovorili da apsolutno nema veze gde smo samo da ih obavestimo o promeni adrese i oni ti posalju papire za 2nd stage koje ti popunis i vratis na njihovu adresu. Kad ti daju PR opet ista prica - moras da udjes u AUS do odredjenog datuma da ga aktiviras.

moj licni utisak za ovo sto si me pitao: meni je ta varijanta malo rizicna osim ako ne mozete da pruzite jako cvrsta opravdanja za 1) i 2). ne znam gde je partner ali recimo da je sa njom u Srbiji, sta bih ja uradila je sledece: udju jednom da ona aktivira vizu, provedu neko kratko vreme i vrate se u Srbiju ako bas mora. Onda npr. 6 meseci pre 2nd stage se presele 'za stalno'. Medjutim, ako je partner u AUS a ona u Srbiji onda ce biti dosta tesko opravdati pod 1).
 
Odgovor na temu

Aineko
Scientist
Melbourne

Član broj: 298917
Poruke: 37
*.static.tpgi.com.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2012. u 23:55 - pre 146 meseci
Citat:
noskich: Lakse je ako se vencaju jer onda nije potrebno dokazivati vezu.

koliko sam ja shvatila iz mog studiranja ovih viza - dokaze za vezu moras da pruzis vencao se ne vencao. Odakle ti informacija da ne treba dokazivati vezu ako su u braku? Zar to ne bi otvorilo put za samo takvo laziranje?
(btw, estel ovde)
 
Odgovor na temu

dejanpn
student
Nis

Član broj: 259639
Poruke: 26
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 00:17 - pre 146 meseci
Ljudi ovako tacno stoje stvari:
ON: ima australisko drzavljanstvo ali je isto tako srbin koji se rodio u Srbiji i gde zavrsava fakultet,nakon faksa planira da zapali za Aus.
ONA:Zavrsava medicinu i planira da se uda za njega i da odu za otprilike 1.5 godinu dana posto bi oboje u tom periodu zavrsili fakultete.
Pa su mislili da se sada vencaju i predaju za partner visa-u da bi polako tekao period od 2god za dobijanje PR.
Jer smatraju da bi sa njenim PR-om lakse i jeftinje prosla nostrifikaciju diplome medicine.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.04.2012. u 00:42 - pre 146 meseci
Evo krucijalne razlike izmedju braka i de facto:
http://www.immi.gov.au/migrants/_pdf/820-801-checklist.pdf

If you are applying on marriage grounds, you will need to provide a certified copy of your official Marriage certificate. A commemorative (decorative) certificate is not sufficient evidence.
If you were married in Australia, the certificate should be issued by the responsible state or territory registry office.

If you are applying on de-facto grounds you will need to provide one of the following:
• evidence that your de facto relationship has existed for an entire 12 months before lodging your Partner visa application. See: Fact Sheet 35 One-year relationship requirement
• evidence of compelling and compassionate circumstances that apply to your situation and which warrant applying before the 12 months have passed (for example if you have children with your partner).
• evidence that you and your partner have registered your de facto relationship in Australia.

Prema tome neuporedivo je laksa procedura za brak jer u tom slucaju ne moras da se zamajavas sa bankovnim racunima, nekretninama i ostalom papirologijom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123152 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.