Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117134 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.02.2012. u 04:33 - pre 147 meseci
Najveci problem u savetovanju buducih i sadasnjih aplikanata sa ljudima koji su se prijavljivali 2, 4, 6, X godina pre je ogroman obim promena koje se desavaju sada redovno na svakih sest meseci. Tako da ono sto je vazilo samo godinu dana pre moze biti sada potpuno van snage. Vecina uspesnih aplikanata ne prati promene i ne zna kakva su trenutna pravila jer jelte vise ih to ne dotice. U tom smislu je opasno u potpunosti se oslanjati na prethodna iskustva, vec ih uvek treba uzimati sa `grain of salt` kao informaciju koja moze biti od znacaja, ali prvenstveno se treba informisati o sadasnjem stanju. Toliko je informacija na internetu da nema potrebe posebno se truditi u kontaktiranju prethodnih aplikanata; po meni je korisnije i efikasnije na prvom mestu znati zvanicne informacije napamet (koje se nalaze na linkovima u mom potpisu), zatim pratiti forume na kojima su prisutni imigracioni agenti, trenutni aplikanti ili ljudi cija se prijava procesuira i ljudi koji se interesuju za imigraciju, prate promene i znaju sta se desava.

Pre prijavljivanja svakodnevno sam pratio sve ovo i po meni ubedljivo najbolji forum je http://www.pomsinoz.com/forum/migration-issues/



[Ovu poruku je menjao noskich dana 28.02.2012. u 05:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.02.2012. u 08:24 - pre 147 meseci
Hvala svima na komentarima, svako skorašnje iskustvo mi znači, jer neke stvari ne mogu se da pročitaju u booklet-ima...

@djokakoka
Kad pomenu te provere u procesu dobijanja vize, moram da pitam nešto vezano za Srbiju. Kakav je bio stav tog tvog poslodavca kada si tražio da ti se izoverava dokumentacija potrebna za assessment? Kakav je bio odnos prema tebi kada si saopštio da hoćeš da ideš za Australiju ( i samim tim napustiš firmu )? Plašim se da bih ja mogao da dobijem otkaz u tom slučaju. Da li iko ima neki savet u vezi toga?

Koliko su se razlikovali ti poslovi koje si radio u raznim firmama? Napomenuh ovde da sam se u jednoj bavio uglavnom održavanjem mašina, a u drugoj uglavnom projektovanjem aluminijumskih konstrukcija, pa ne znam kako bi se to odrazilo na procenu kod Engineers Australia.

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 29.02.2012. u 11:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djokakoka

Član broj: 226386
Poruke: 2
66.195.209.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.03.2012. u 00:40 - pre 147 meseci
Ja sam radio u prehrambenoj industriji, u rudarskoj industriji, u nafta gas industriji i nisam imao nikakvih problema. Iskoristio sam tri razlicite industrije da napisem tri razlicita projekta koja sam uradio. Nece ti EA praviti probleme samo da napises istinu i da podneses pisma iz firmi u kojima si radio za svaki slucaj ukoliko zele da ih kontaktiraju.
 
Odgovor na temu

hozeangus
profesor, skola

Član broj: 300919
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.03.2012. u 21:01 - pre 146 meseci
pozdrav svima

noskich, citao sam postove sa ovog foruma i video da pomazes ljudima sto je izuzetno sa tvoje strane. imam par pitanja za tebe, ako mozes da mi pomognes bio bih ti zahvalan. diplomirao sam na matematickom faksu u bg-u, master i poslao sam odgovarajucoj instituciji dokumentaciju za nostrifikaciju diplome (polozio IELTS sa ocenama preko 7 na academicu). moje zanimanje je na SOL listi. zanima me tvoje misljenje. ako mi priznaju diplomu (4,5 godine iskustva + poslednje 2 paralelno na 2 posla (kombinovano 6,5 god posla)), i ja apliciram za vizu, da li da krenem da odmah jurim neku regional sponsored visu? za nju je potrebno da imam obezbedjen posao, ali ne znam kako to da izvedem.

hvala unapred
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.03.2012. u 22:29 - pre 146 meseci
Za regional sponsored ti ne treba obezbedjen posao vec tvoje zanimanje mora da se nalazi na listi deficitarnih zanimanja u jednoj od australijskih drzava ili teritorija.
Takodje, za ovu vizu lokalna vlast ima i posebne uslove - cesto razliciti broj godina radnog iskustva od institucije koja nostrifikuje zanimanje.

Pretrazi u Google - ukucas naziv drzave ili teritorije (http://en.wikipedia.org/wiki/States_and_territories_of_Australia) plus regional sponsored immigration i naci ces posebne uslove za svaku. Sve imaju zasebne sajtove. Onda suzis tu listu prvo prema tome gde se mozes prijaviti a zatim prema licnim preferencama.
Za ovu vizu treba imati u vidu da si obavezan da dve godine zivis u toj drzavi ili teritoriji nakon useljenja.
 
Odgovor na temu

Ana Aksic

Član broj: 300925
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.03.2012. u 23:05 - pre 146 meseci
Cao svima1

Procitala sam neke postove ovde ali nisam nasla ono sto mene zanima(bar ne da se diskutovalo skorije)
Naime ja sam bila u Australiji 2 puta. Prvi put sam radila na Brodu pa sam imala mogucnosti da obidjem neke delove,
Drugi put kao turista 3 meseca. E, sada imam rodjake tamo ai mi to nije od velike koristi. Imam dosta prijatelja koji bili moji putnici. Jedan od njih mi je ponudio mogucnost da odem kao njegov pazitelj, posto on zivi sam nema rodjake i nikoga ko bi ga cuvao recimo, on bi sve
sponzorisao. Zanima me da li na taj nacin mogu da odem, sobzirom da nismo u rodbinskoj vezi? Ovih dana se on raspituje tamo o toj mogucnosti, a meni bi svai savet dobrodosao. Hvala)
 
Odgovor na temu

Ana Aksic

Član broj: 300925
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.03.2012. u 02:35 - pre 146 meseci
noskich-Zaboravila sam da napomenem da imam zavrsenu Poslovnu Visoku Skolu-smer Banking, iskustvo u tome samo volonterstvo ali i ove opcije studiranja nisu lose.
Imam 30 god pa me interesuje da li su i godine presudne. Konverzacija na Engleskom mi je dobara ali pisani i ne bas.

Zanima me koja je laksa varijanta od ove dve?

Unapred zahvalna
 
Odgovor na temu

hozeangus
profesor, skola

Član broj: 300919
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.03.2012. u 19:10 - pre 146 meseci
@noskich

hvala na odgovoru. znas li mozda za points test, da bih dobio 20 poena treba mi 8 na svakom delu, ali da li se to odnosi na general ili academic test? ja sam na academic imao 7.5, 7.5, 8.5 i 9, pa ako moze i osmice na general ne bilo na odmet da polazem jos jednom za tih 10 extra bodova

Poz
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.03.2012. u 22:29 - pre 146 meseci
Academic se radi za upis na univerzitete, i academic i general se prihvataju za potrebe imigracije podjednako. Academic se smatra tezim, ali ako je neko siguran u svoje znanje a nema vremena da se priprema za general (posto je general drugaciji u oko 30% testa) onda academic ne bi bilo lose resenje.

O pazitelju ne znam nista; znam samo da je moguce sponzorisati dalju rodbinu kao pazitelja i to samo u slucaju da sponzor nema rodbinu u Australiji.
Studiranje je nezgodna opcija jer je skupo i ima veoma neizvestan ishod.
 
Odgovor na temu

Sristic
Slavoljub

Član broj: 56618
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.03.2012. u 13:07 - pre 146 meseci
Mene zapravo interesuje SSE/WHE work visa za poslove u vinogradima u NZ-u i koliko sam ukapirao sada vazeca pravila za dobijanje vize za obavljanje sezonskih poslova u Novom Zenladu su:
samo dok ali ako si vec na NZ t.j. moras otici sa posetilackon vizom pa tamo zatraziti vizu za sezonske poslove.
Ne moras unapred da imas ni poznatog poslodavca.
Za vizu moras da predas u Holandiji i kosta oko 90 + 30 eura.

 
Odgovor na temu

forgery
lana delic
finansije
novi sad

Član broj: 243587
Poruke: 2
89.216.69.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.03.2012. u 18:57 - pre 146 meseci
cao svima

Ne znam ni sama da li vec odgovor znam,ali bih pokusala sa Vama koji ste vec tamo u Au,mozda se dosta toga promenilo!?
Naime ja sam davne 1998 otisla za au sa porodicom na varijantu biznis vize 457 ,tada je to bilo na 4 godine (sad vise ne,ako se ne varam)
Dosli smo na (prinudni) odmor 2001. nazad u Srbiju i nismo se vise vracali ( ne bih o tome zasto i kako)..

Ziveli smo u Calamvale-Brisbane ,imala sam extra posao,temporary trebala sam biti permanent ..
no,posto sam ostala u drugom stanju i rodilo mi se dete 2000. tamo,bila sam na porodiljskom-jel

Kao sto sam navela,vratili smo se iz nekih razloga ...

Pokusala bih da se vratim ali ne znam kako prijatelja imam,ali nismo u kontaktu jer oni ne koriste ove socijalne mreze itd.. (nezamislivo)
dvoje dece skolske sad vec..

znam da iako se moje dete rodilo,pravo na drzavljanstvo on nema sve do 18. ako jedan od roditelja nema pomenuto.

ne znam da li se zakon od tada promenio,ali cisto sumnjam.. vi koji ste u dijaspori imate li neku ideju na kojom principu bih mogla da pokusam da apliciram tj koju vrstu vize?

roman napisah, sry
its my way
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.03.2012. u 23:56 - pre 146 meseci
Ne postoji nikakva razlika izmedju tebe i bilo kojeg drugog aplikanta. U principu se sve svodi na iseljenicku vizu (independent ili state sponsored) ili na privremenu radnu/studentsku vizu pa onda gledas kako mozes da dobijes stalnu vizu u drugom slucaju.
 
Odgovor na temu

Ana Aksic

Član broj: 300925
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.03.2012. u 20:38 - pre 146 meseci
noskich Imala sam vremena pa sam prelistala i procitala i ranije postove. Zelim samo da te pohvalim sto se trudis da bas svima odgovoris i hvala nalepse.
Ja sam razgovarala sa prijateljima koji su mi preporucili i neki kurs tamo, pa da za to vreme ostanem kod njih, dok se ne snadjem. U svakom slucaju,
citala sam da se diskutovalo ovde i o toj mogucnosti. Hvala Noskich
 
Odgovor na temu

komptrade
Vranje

Član broj: 16413
Poruke: 322
178.79.34.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.03.2012. u 20:43 - pre 146 meseci
noskich

Imam 49 godina i gradjevinski inzenjer sam sa ogromnim radnim iskustvom i znanjem
u smislu da mogu da napravim najkomplikovanije konstrukcije i extra govorim engleski.
Moj cv je odlican i neke firme iz australije mi pozivale ali traze da imam vizu .
kako najlakse do vize i godine mogu li biti problem. POZDRAV
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.03.2012. u 02:01 - pre 146 meseci
Evo ti vize: http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/
Godine mogu biti problem ako ne mozes sakupiti doboljno poena na ostalim aspektima koji se boduju.
 
Odgovor na temu

komptrade
Vranje

Član broj: 16413
Poruke: 322
178.79.34.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.03.2012. u 03:54 - pre 146 meseci
hvala na odgovoru..
ali nije mi jasno , onaj deo gde pise da moram da platim oko 7000 au dolara.
To je previse, pa mi svi trzimo posao zbog para.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.03.2012. u 09:31 - pre 146 meseci
To je cena prijave za vizu. Ako je ne platis ne mozes se prijaviti.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.03.2012. u 12:04 - pre 146 meseci
Citat:
komptrade: ali nije mi jasno , onaj deo gde pise da moram da platim oko 7000 au dolara.
To je previse, pa mi svi trzimo posao zbog para.


The 2nd instalment of the Visa Application Charge for dependents aged 18 years or over with less than functional English must be paid before the visa is granted.

Ako ljudi koji bi sa tobom pošli a imaju iznad 18 godina ( žena, deca, ... ) polože IELTS sa svim ocenama višim od 4.5 plaćaš "samo" 2960 AUD.

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 22.03.2012. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.03.2012. u 22:45 - pre 146 meseci
Poenta imigracije u bilo koju zemlju iz perspektive te zemlje je da ona dobije neku korist od imigracije: bilo nekoga ko ce uloziti kapital u nju i pokrenuti biznis (biznis viza) ili strucni kadar koji je deficitarni i koji ce omoguciti vecu produktivnost i efikasnost a time verovatno i profit. Sasvim je druga prica izbeglicke vize, politicki azil, spajanje porodice i ostale vize humanitarnog karaktera.
Tako da ako se neko ne kvalifikuje za vize humanitarnog karaktera jedini nacin da imigrira je da se prilagodi onome sto se trazi - pohadja odgovarajuce skole, stekne odgovarajuce iskustvo, ustedi novac, usavrsi jezik...

A to da ljudi dolaze samo zbog novca, verovatno je tacno u vecini slucajeva imigracije iz manje razvijenih zemalja. Mada, cak i tada ti ljudi su mogli da odu u druge zemlje (US, CAN, EU, NZ...) pa su se ipak odlucili za AUS iz raznolikih razloga. Veliki deo imigracije u Australiju cine Englezi i Novozelandjani. Dobar deo njih dolazi iz ekonomskih razloga, ali ne svi.
 
Odgovor na temu

komptrade
Vranje

Član broj: 16413
Poruke: 322
178.79.34.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2012. u 18:38 - pre 146 meseci
Ja se ne slazem sa vama u potpunosti. Sve je u redu sto pises, ali ne zaboravi da Australija nije neka zemlja koja treba toliko strogo postavljati uslove za iseljenicke vize. Nemacka koja je mnogobrojna ima mnogo radikalnije uslove za zivot i cak prenaseljena veoma postuje strucnjake iz Srbije. AUSTRALIJA to nije, ima mnogo vecu teritoriju koju treba neaseliti. Recimo u mom slucaju, ja sam ipak veoma dobar strucnjak iz oblasti gradjevinarstva,( iako ovo pisem ja sam veoma skroman covek , ali malo sam izrevoltiran ovim nelogicnim uslovima za vizu,), mogu ovoj zemlji napraviti najkomplikovanije objekte, mogu im brzo i kvalitetno resiti sve probleme, mogu u ovoj zemlji uneti modernu ideju izgradnje (kroz projekte )recimo nove neobicne i moderne mostove,zgrade, i industrijske konstrukcije . Ovakvog strucnjaka ne mogu naci tek tako, verujte ne preterujem jer pratim nihove projekte i standarde i profile njihovih inzenjera, i oni umesto da gledaju da me kako znaju i umeju pozovu , ONI MI POSTAVLJAJU USLOVE DA MORAM JA NJIMA DA PLATIM SILNE PARE ,PA CAK IM I GODINE NE ODGOVARAJU. Pa pobogu kako naci strucnjake sa praksom a da budu mladi, kod nas u gradjevini vlada jedno misljenje , da bi bio dobar inzenjer moras da imas 300 godina i napraviti za taj period MNOGO konstrukcija. Mnogo toga sam u Srbiji napravio, ali zbog dva sina studenta moram da idem gde je bolja plata, da bih ih iskolovao. Ali moracu da potrazim neku bolje razumnu zemlju koja ume da ceni strucnjaka a da ja za uzvrat dobijem za TEZAK rad odgovarajucu nadoknadu. Hvala ti u svakom slucaju na pomoci i veoma je dobro sto pomazes ljudima. POZDRAV
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117134 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.