Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620953 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 10:00 - pre 125 meseci
Marko_L...Mozda si se smorio ali nekom ce vredeti.Ja bih licno obratio paznju na https://www.google.rs/search?q...deas&tbm=isch&imgdii=_
Reci jos posto si imao prilike da pogledas tudje CV sta ti je prvo padalo u oci,slika,dizajn ili kolicina podataka ?
uzmes papir i gde predjes okom PRVO ?
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
87.116.153.*



+159 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 12:57 - pre 125 meseci
Sta ce ti CV i Motivaciono pismo pored Networkinga!?
Daj, nemojte da hebete vise ljude. Motivaciona pisma i testovi sluze za filtriranje ljudi bez preporuke.
Ljudi koji dolaze na preporuku ne rade kojekakve IQ,3D i kojekakve idiotske testove. Samo obave razgovor sa njima i cao zdravo. Preporuka je 75% vazna pri zaposlenju, jedino ako ste psihopata pa zeznete razgovor. :d
Pola Telenora, Vip-a, Telekoma su preporuke i poznantstva. O chemu vi vise pricate... Ja znam barem 50 tak ljudi, svi su se zaposlili preko veze i to u stranim firmama.
Sa druge strane, sto niko ne prica ko sve radi kao HR. Jedan deo su Ex nabedjene sekretarice. Ima i onih koje su radile na Front Desk-u, radile nabavke materijala, kafenisale na trogodisnjem faksu i sada treba da rade odabir kandidata.
Mi smo jedno smesno i izmanipulisano trziste. Takodje, znam primer da u par banaka rade kolege Admini sa SSS, zaposlili se bez sertifikata jer imaju ledja. A koliko je takvih!?
Sa druge strane, nije lako biti ni poslodavac. Ima jako puno lenjih i pokvarenih ljudi, ali ne treba generalizovati. Ljudi su "psihicki pali". Treba gledati da kandidat zeli da uci, usavrsava se, nije konfliktan. A da li zna manje/vise, naucice.
Kadrova ce biti sve manje i manje, konflikata sa poslodavcima sve vise. Svima je dogoreo fitilj. Po meni bi bilo najbolje iskopirati Francuski sistem. Hoces da otvoris firmu, nema problema. Ali , potpisujes sa drzavom ugovor da se svi neispunjeni dugovi prema radnicima i drzavi prenose na tvoje naslednike. Ako imas negativan saldo, zatvaraju te. Nema kao ovde, probnog rada po tri meseca kao sto recimo radi Dialog na Dorcolu. Pa svaka tri meseca novi oglas za IT tehnicara na Infostud-u.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 13:03 - pre 125 meseci
Sta fali preporukama i poznanstvima ako osoba "zna poso"?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 13:13 - pre 125 meseci
Citat:
3way: Sta fali preporukama i poznanstvima ako osoba "zna poso"?


Ne fali nista, stavise svaki poslodavac ce se obradovati ako imas pismo preporuke od prethodnog poslodavca.

Jedino sto ovde treba razdvojiti privatno od javnog. Privatni sektor prima koga hoce kako hoce jer ga placa iz svog dzepa, ali u javnom sektoru pravila igre se moraju uvesti inace.. bice kao sto je kod nas.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 13:13 - pre 125 meseci
Citat:
angelos:
...sto niko ne prica ko sve radi kao HR. Jedan deo su Ex nabedjene sekretarice. Ima i onih koje su radile na Front Desk-u, radile nabavke materijala, kafenisale na trogodisnjem faksu i sada treba da rade odabir kandidata....


+1


 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:06 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
Privatni sektor prima koga hoce kako hoce jer ga placa iz svog dzepa...


Baš i nije tako... Ako hoćeš nešto da otvoriš u X gradu moraš da uposliš XY "stranačke mladeži" u protivnom od poslovanja nema ništa...
Konkretno - Idea, Maxi, KTC, Lurdy... Posle se pitamo zašto kasirke i nisu nešto ljubazne.

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:09 - pre 125 meseci
Citat:
deedee5: Posle se pitamo zašto kasirke i nisu nešto ljubazne.


Ah, znaci kasirke nisu ljubazne zato sto su iz Xyz stranke :) Ok, sad mi je lakse. Siguran sam da bi ti, posto si simpatizer Qwe stranke bio izuzetna kasirka, bez obzira na to sto su 8 sati dnevno na grbaci nervozni, besni, sto stojis, sto radis u galami....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:17 - pre 125 meseci
Citat:
3way: bez obzira na to sto su 8 sati dnevno na grbaci nervozni, besni, sto stojis, sto radis u galami....


Ima poslova koji ne zahtevaju ove sposobnosti.


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:31 - pre 125 meseci
I sta, bolji ces biti na poslu kada si pripadnik jedne stranke u odnosu na pripadnika druge?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:34 - pre 125 meseci
Citat:
3way: I sta, bolji ces biti na poslu kada si pripadnik jedne stranke u odnosu na pripadnika druge?


Ne kontam kakve veze ima stranka? Jednostavno, radnici se ne biraju po kvalitetu.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:36 - pre 125 meseci
Otkud ja znam, ti si pisao da su kasirke neljubazne zato sto se biraju iz redova stranacke mladezi...

Citat:

Baš i nije tako... Ako hoćeš nešto da otvoriš u X gradu moraš da uposliš XY "stranačke mladeži" u protivnom od poslovanja nema ništa...
Konkretno - Idea, Maxi, KTC, Lurdy... Posle se pitamo zašto kasirke i nisu nešto ljubazne.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:39 - pre 125 meseci
Citat:
3way: Otkud ja znam, ti si pisao da su kasirke neljubazne zato sto se biraju iz redova stranacke mladezi...


Ne, napisao sam da "moraju".
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:40 - pre 125 meseci
I sta onda, moraju da rade, ili moraju da budu neljubazni?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:41 - pre 125 meseci
nisam znao da politicari popunivsi javni poceli da trpaju i u privatni sektor !

Ovo je za Riplija.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:54 - pre 125 meseci
Citat:
3way:
I sta onda, moraju da rade, ili moraju da budu neljubazni?


Ovo prvo moraju a ovo drugo im je "default"

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 14:55 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
nisam znao da politicari popunivsi javni poceli da trpaju i u privatni sektor !

Ovo je za Riplija.

Ajoj otkad , posebno kod vecih stranih investitora
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 15:09 - pre 125 meseci
@3way, nisu neljubazne zato sto su iz stranke vec ce biti na osnovu stranke zaposlene bilo da su ljubazne ili ne. Dakle, neljubazni podskup ce biti ipak zaposlen.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 15:12 - pre 125 meseci
Citat:
angelos:Po meni bi bilo najbolje iskopirati Francuski sistem. Hoces da otvoris firmu, nema problema. Ali , potpisujes sa drzavom ugovor da se svi neispunjeni dugovi prema radnicima i drzavi prenose na tvoje naslednike.

Dugovi se prenose na naslednike?!?

Biće da si ti pogrešno razumeo kako svet funkcioniše.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 15:21 - pre 125 meseci
Ako je za dobijanje posla dovoljno samo da se uclanite u neku stranku - onda je situacija u Srbiji izuzetno dobra.
Pa uclanjujte se onda pobogu!
To je jedno popodne posla. Nije to sad bas toliko tesko kao da morate da zavrsavate skole, fakultete, zanate, pisete CV-eve... kao sto mora omladina u razvijenim zemljama.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao09.01.2014. u 18:19 - pre 125 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Marko_L...Mozda si se smorio ali nekom ce vredeti.Ja bih licno obratio paznju na https://www.google.rs/search?q...deas&tbm=isch&imgdii=_
Reci jos posto si imao prilike da pogledas tudje CV sta ti je prvo padalo u oci,slika,dizajn ili kolicina podataka ?
uzmes papir i gde predjes okom PRVO ?

Prvo što updane u oči je heder. Ako je on neuredan ili nepotpun, obično je besmisleno čitati ostatak CV-a. Neke od tih stvari koje automatski eliminišu CV sam već pomenuo. To su pre svega neprikladna slika (slika sa žurke u pijanom stanju, slike u donjem vešu ili miniću i tako neke stvari), zatim neprikladan email poput [email protected] i slični. Pored toga, problem je kada neko ne navede broj telefona, pa čak ni email, očekujući valjda da ćeš ga po imenu i prezimenu tražiti po telefonskom imeniku, šta li. Takav CV se isto najčešće ne čita dalje, jer sve i da se radi o dobrom kandidatu po iskustvu ili čemu god, kako ćeš da ga kontaktiraš.

Ako je to sve u redu, sledeće što upada u oči je generalna urednost CV-a. Ukoliko je težak za čitanje, velika je verovatnoća da će isti biti eliminisan. Teško za čitanje je kada se koristi više različitih fontova ili previše različitih veličina fonta (neki recimo svaki red napišu drugačije, jedan je veći, drugi manji, treći boldovan i tako). Takođe ne valja kada je tekst loše identovan, pa jedan podnaslov pobegne malo levo, a drugi malo desno i onda ne možeš da pohvataš gde je šta. Isto tako kada se nabraja nešto, treba koristiti bulleting ili numbering kako bi se znalo koji elementi pripadaju toj listi.

Kada je sve to u redu, onda se uglavnom pređe na sadržaj, a tu već zavisi od konkretnog konkursa šta će biti smatrano dobrim, a šta lošim. Dobro je kada recimo neko konkuriše za mesto programera u firmi koja se bavi proizvodnjom neki elektronskih uređaja, a navede da mu je hobi upravo elektronika. Međutim, loše je kada se neko prijavljuje na mesto, šta znam, sistem administratora, a u radnom iskustvu navede da je radio u nekoj bakalnici.

Isto važi i za ostatak sadržaja. Važno je prvenstveno saznati što je više moguće o poziciji za koju se konkuriše i firmi u kojoj se konkuriše, kao što već rekoh prvenstveno pretragom po internetu, a ako postoji mogućnost, kontaktiranjem nekoga ko već radi u toj firmi i ko je spreman da pomogne. Na osnovu tih saznanja se odredi šta bi poslodavcu moglo biti relevantno, pa se to i navodi u CV-u. Bolje je da CV sadrži i jednu A4 stranu, ali da svi podaci budu relevantni za poziciju na koju se konkuriše, nego ispuniti 4-5 strana informacijama od kojih je 90% potpuno nevažno za konkretnu poziciju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620953 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.