Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620741 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 11:27 - pre 125 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Mozes li meni priglupom reci od cega taj isti covek zivi ako ne radi za hranu? Moja priglupa logika mi kaze da covek cak i ako ne radi trosi energiju, doduse mnogo sporije, ali trosi. To pre ili kasnije dovodi do smrti. Mozes li mi reci kako ti ljudi ne umiru ako je moja pretpostavka tacna?


Jedna stvar je preživljavanje (imanje dovoljno hrane/pića za puko preživljavanje), a druga življenje života. Zar treba raditi da bi se samo prehranilo?


Setimo se par postova pre, naši poslodavci nisu u mogućnosti da plaćaju više. Jer su pohlepni...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 11:42 - pre 125 meseci
Citat:
shut_down:
Setimo se par postova pre, naši poslodavci nisu u mogućnosti da plaćaju više. Jer su pohlepni...

Za to postoji vrlo jednostavno rešenje.

Ti i tvoji drugari proleteri date otkaze tamo gde radite (ako uopšte radite), otvorite svoje firme i date početnu platu 3000 evra. S obzirom na to koliko je proleterijat popularan i koliko imamo proletera, Srbija će ubrzo da bude zemlja sa najvećim standardom na svetu!
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 11:47 - pre 125 meseci
Citat:
Mozes li meni priglupom reci od cega taj isti covek zivi ako ne radi za hranu? Moja priglupa logika mi kaze da covek cak i ako ne radi trosi energiju, doduse mnogo sporije, ali trosi. To pre ili kasnije dovodi do smrti. Mozes li mi reci kako ti ljudi ne umiru ako je moja pretpostavka tacna?


Probacu.
Kakvo sad umiranje spominjes? Neka covek ima vec obezbedjen krov nad glavom i hranu. Zasto bi on dosao kod tebe da radi i da se posle 8 sati vrati s "minusom" kuci.

 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 12:15 - pre 125 meseci
Citat:
HeYoo: Probacu.
Kakvo sad umiranje spominjes? Neka covek ima vec obezbedjen krov nad glavom i hranu. Zasto bi on dosao kod tebe da radi i da se posle 8 sati vrati s "minusom" kuci.


To je ono njihovo, radnik radi dok oseća glad.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.net1.bg.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 12:26 - pre 125 meseci
Moj spori um ne kapira. Kako ima obezbedjenu hranu?
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 12:48 - pre 125 meseci
Citat:
shut_down:
Jedna stvar je preživljavanje (imanje dovoljno hrane/pića za puko preživljavanje), a druga življenje života. Zar treba raditi da bi se samo prehranilo?

Prvo - Ako je situacija toliko losa da je samo to na raspolaganju, odgovor je da. Ono.. Ako je takva situacija ti.. nemoj raditi da se prehranis pa umri od gladi. Vrlo pametno. Ono sto ljudi nece da shvate da situacija JESTE losa toliko da veliki broj ljudi mora da radi samo da bi se prehranio (ili da budu paraziti).
Drugo - HeYoo je tvrdio da pomenuta plata nije dovoljna ni da bi se prehranilo pa je zbog toga i pisano o tome. Nije ni tvrdjeno da treba ili ne treba.

Citat:
shut_down: Setimo se par postova pre, naši poslodavci nisu u mogućnosti da plaćaju više. Jer su pohlepni...

Jesi li ti pohlepan?

Citat:
HeYoo: Probacu.
Kakvo sad umiranje spominjes? Neka covek ima vec obezbedjen krov nad glavom i hranu. Zasto bi on dosao kod tebe da radi i da se posle 8 sati vrati s "minusom" kuci.

Pa, ti si taj koji je rekao da je ta plata nedovoljna i za hranu da nadoknadi energiju koju potrosi na poslu. Ako je tako, takav covek bi umro od gladi. Po onome sto Ivan kaze, takvih ljudi ima i nisu umrli.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 12:52 - pre 125 meseci
@ivan.mojsilovic

Kapira, nego ga sramota izrecenih gluposti pa sad odlucio da trola malo.

Nego, ako ti je stvarno nejasno, javi se na pp pa cu ti uz skromnu nadoknadu razjasniti.

Citat:
Pa, ti si taj koji je rekao da je ta plata nedovoljna i za hranu da nadoknadi energiju koju potrosi na poslu. Ako je tako, takav covek bi umro od gladi. Po onome sto Ivan kaze, takvih ljudi ima i nisu umrli.


Hahaha :D

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.net1.bg.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 12:55 - pre 125 meseci
^ koliko si spreman da platis da te saslusam?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 13:01 - pre 124 meseci
Za tebe: -5000din po seansi. Odgovara?
Za detalje se javi na pp, da se ne prelja tema. Mozda neko ima nesto i pametno reci.
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 13:08 - pre 124 meseci
Ima li ovaj forum "ignore user" opciju da ne citamo ove trolove?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 13:46 - pre 124 meseci
I ja se to često pitam...
A da ima trolova - ima.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 14:15 - pre 124 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
deedee5: Neki čiča iz komšilu pre par godina pokupovao neke polovne mašine iz čarapare, osposobio ih za rad, opasno krenuo u proizvodnju i distribuciju samo mu naplata nije išla nikako :) Dodjem ti :)
Bezbroj takvih primera, nije ni čudo što se niko više ne upušta u proizvodnju...

Od mašine za čarape mislim da je jedina gluplja investicija uzgajanje puževa ili nojeva.

Jel ti ljudi imaju kalendar pri sebi? Ili bar da znaju da su 80-te prošle pre više od 20 godin.


Glupih investicija ima uvek ali ako prodaš nekome 1000 klikera hoćeš da postoji mogućnost naplate.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 14:29 - pre 124 meseci
Aha, znači sada ipak i postoje neki problemi u poslovanju, niske plate izgleda nisu samo produkt pohlepe poslodavaca.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 15:32 - pre 124 meseci
niske plate su posledica nesposobnosti poslodavaca da obezbedi vece.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.net1.bg.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 15:42 - pre 124 meseci
^apsolutno si u pravu! Izlaz je da menjamo postojece poslodavce. Izvolte.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 15:57 - pre 124 meseci
@ivan.mojsilovic
Taj proces je u konstantnom toku. Dok budale (s obe strane) traze opravdanja u losoj travi i dzombastom terenu, oni malo moudriji vredno treniraju i prilagodjavaju se. Cik pogodi kome buducnost pripada.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 16:10 - pre 124 meseci
Izneto je ovde dosta ideja, ali meni je ipak najoriginalnija Losoncova gde on tvrdi, polazeci od CV, da kada bi sad svako dao najbolje sto moze onda bi i poslodavci imali sa kim da rade i proizvode prave stvari, a onda bi naravno lako nasli kupce za superkvalitetne proizvode i servise pa bi bilo jos vise radnih mesta i standard bi skocio.

Stvarno, ko moze argumentovati protiv ovih besprekornih logickih zakljucaka ?

Ne znam samo koliko je to realno da se desi ? Da li igde u svetu pocevsi od Japana pa preko Skandinavije postoji tako kvalitetna populacija ?

A ima i onih koji doduse, nemaju resenje kako da postanemo razvijenije i bolje placeno drustvo, ali zato razumeju i saosecaju sa svakom nesposobnoscu. Po njima uzrok sveopste nesrece je nesposobnost pojedinca. Drzava, politicari, sistem tu ne igraju nikakvu ulogu. Kao da ne postojie ! Prosto ne treba zaliti nekog sto radi za 220 evra ili cak nula ili cak i placa gazdi da bi radio (da ima i toga, recimo kad vam kasni plata) jer da moze i zna bolje on bi to sigurno promenio.

Dajte mi dakle japance koji ce da rade besplatno pa cete videti kakav sam gazda.

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.net1.bg.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 16:32 - pre 124 meseci
@Braksi svi tvrde bar nesto, ti uglavnom nista.

@HeYoo, vama koji smatrate da se rad ne isplati sigurno ne.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 17:12 - pre 124 meseci
Citat:
Odin D.:
To je isto kao kad bi prodavac krompira na pijaci kukao na kupce kako su zli balavanderi jer nece da placaju njegov krompir onoliko koliko je on zacjenio.

Ne bi verovao, ima bankara koji se zale sto su morali da stavljaju mermer i kupuju prime lokaciju. :D :D
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.01.2014. u 17:15 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi:Po njima uzrok sveopste nesrece je nesposobnost pojedinca. Drzava, politicari, sistem tu ne igraju nikakvu ulogu. Kao da ne postojie !

Drzava, politicari i sistem ne padaju s neba 'kako se kome zalomi' po nekom random principu.
Drzava, politicari i sistem su najdirektniji proizvodi pojedinaca koji cine tu drzavu i ogledalo njihove (ne)sposobnosti.

Drzava nije nista drugo nego skup pojedinaca koji se uslijed svoje (ne)sposobnosti organizuju manje ili vise (ne)uspjesno.
Prema tome kad kazes da "drzava ne valja", isto je kao i da si rekao "gradjani Srbije ne valjaju".

E sad, to sto neka djeca drzavu zamisljaju kao neki misticni entitet koji nema mnogo veze sa narodom, tj. pojedincima koji cine taj narod - to je vec tema za neko obdaniste, a ne za neki forum za odrasle.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620741 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.