Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 623058 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao21.12.2013. u 16:54 - pre 126 meseci
Citat:
dany12:
Koliko je robotizacija donela novih radnih mesta,minimum trostruko vise je ih oduzela. Koliko je zemljoradnika pre dva veka trebalo da obradi 100 ha a koliko danas. Tako ti je u svim sferama industrije cak i u tercijarnom sektoru. Zasto firme uvode racunare,da ne moraju da imaju desetine knjigovodja i drugih zaposlenih u administraciji.

Zahvaljujući toj 'robotizaciji' i tome da danas jedan zemljoradnik možeda obradi 100 hektara u poređenju sa čitavom armijom ljudi koliko je trebalo pre dva veka, ti si danas u stanju da kupiš računar i pišeš ovakve gluposti po forumima... Da nije tako, ti bi kao i ti ljudi pre dva veka nosio jedan par pantalona ceo život, i sve što zaradiš trošio na hranu i bio više gladan nego sit...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao21.12.2013. u 20:45 - pre 126 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
To sto Grci i Italijani ne mogu da vode sopstvene drzave kako treba to nije preterano bitno


Grci sasvim dobro vode svoju drzavu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao21.12.2013. u 22:28 - pre 126 meseci
Mozda, ne znam - meni se ucinilo da nije tako od silnih strajkova i cascavanja vlasti molotovljevim koktelima. Mada, mozda ih to caste long island ledenim cajem posle posla.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.12.2013. u 10:28 - pre 126 meseci
Grci se bune, da, ali je razlog njihove pobune nerealna zelja za visim standardom nego sto se moze. U najgorem slucaju spustice se na neki realni nivo koji ce i dalje biti misaona imenica za vecinu zemalja regiona. Plus, uspeli su da iskamce 100-ne milijardi evra iz kase Bruxellesa sto takodje zvuci fantasticno pogotovo spram ovih nasih bednika koji predaju Kosovo ne bi li eventualno dobili 300 miliona iz pristupnog fonda.

Mozda ovo sto rade Grci nije bas lepo, ali who cares and why not ? Na kraju ionako svi igraju djonom i sve je dozvoljeno.

Sto se tice tvog predvidjanja da ce se svet sve vise globalizovati uz uvodjenje potpuno liberelnih principa privredjivanja, meni to zvuci malo verovatno. Bar ne u EU. Prvo EU je vec odavno levicarska, cak su i desne partije sasvim levo po ekonomskim pitanjima. Ukoliko odustanu od te politike izbice strajkovi, jer se strajkaci bune za sve veca socijalna prava. Npr alternativni pokreti sve su to u sustini levicari.

A alternativa njima je ekstremna desnica koja je uglavnom anti EU nastrojena. Cak i antinacionalno sto je malo paradoksalno. Znaci ako narastu Wildersi, Lega Nord, Marie Le Pen onda bye bye EU.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.12.2013. u 11:18 - pre 126 meseci
Ajde kad smo se dotakli unije,da li je ovo realan scenario ili je bio sabotiran da nemacka danas ima bilion € izvoza i malo vise od 5% nezaposlenih.

http://www.blic.rs/Vesti/Polit...edala-istorija-da-je-to-istina
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.12.2013. u 11:36 - pre 126 meseci
Tja, da je SFRJ mogla da udje u EU, svabe bi izvozile u nju bas kao sto izvoze i u bilo koju drugu zemlju iz istocne Evrope.

Industrija SFRJ bi prosla isto kao i sve ostale industrije istocnog bloka - posto su u tom momentu vec bili daleko iza zapadnih, doslo bi do kolapsa kljucnih firmi koje bi bile privatizovane i kupljene od strane zapadnih firmi.

Neka realna pozitivna razlika (za SFRJ) je mogla samo da nastane da je SFRJ eventualno krenula putem EEZ nekih 20-tak godina ranije, a tada je to bilo politicki nemoguce zbog unutrasnje politike SFRJ a ne zbog spoljnih faktora.

Prodati pricu da treba da se batali "radnicko samoupravljanje" i socijalisticki sistem 70-tih bi bilo jako tesko, sve i da je postojala politicka volja za tako necim (a nije) - posto u tom momentu malo ko unutar SFRJ bi prihvatio da ce im ici vrlo lose i da je pametnije da se vise priblize zapadnoj Evropi. Tih 70-tih nije bas da si mogao da prodas pricu da ce istocni blok da se raspadne za 15-20 god. i da ce svet izgledati ovako kako danas izgleda. Lako je danas biti general posle bitke, ali 70-tih zaista nije bilo previse razloga unutar SFRJ da se misli da nesto lose rade.

Da ne pricamo o tome da bi celo to potencijalno priblizavanje EEZ verovatno zahtevalo visegodisnje planiranje i pripremu terena - sto znaci da bi moralo poceti jos ranije. Politicki rizik te operacije bi bio enormno visok sa velikom sansom pucanja po savovima na nivou republika / frakcija + u tom vremenu nije postojao nikakav razlog zasto bi se tadasnja vlast prihvatila takvog rizika.

Tako da - sve te SBBKBB price sa SFRJ su prazna prica. Fatalna sudbina SFRJ je bila zapecacena sticajem okolnosti (ironicno, relativnim blagostanjem i medjunarodnim prestizom koje je SFRJ uzivala u tom momentu) i male su sanse da je uopste moglo da dodje do korektivne akcije u vremenu kada je to imalo neki smisao (i to nisu 80-te).

Ispredati nekakvu teoriju zavere da su svabe sprecile ulaz SFRJ u EU nema puno smisla - u momentu kada je zaista postojala sansa da SFRJ ostane citava i ostane relativno konkurentna (bar na nivou neke Spanije i sl., mozda cak i nesto bolje) ulazom u EEZ nije bilo potrebno nikoga sabotirati posto u tom momentu SFRJ ni u ludilu ne bi prihvatila tako nesto. Pricamo o 70-tim.

Kada su svabe prestale da se drze statusa quo tj. kad su poceli aktivno podrzavanje izlaska Slovenije i Hrvatske, tada je vec odvec bilo kasno za SFRJ - cak i da se to nije desilo tada, SFRJ bi u tom stanju pristupila spajanju sa EU kao tipicna drzava istocnog bloka - sa totalno nekonkurentnom industrijom koja bi prsla onog momenta kada bi se liberalizovala trgovina sa EEZ, drugim recima, u prilicno isplativom stanju za zapadne firme.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.12.2013. u 12:02 - pre 126 meseci
Otisli bi ptredaleko od teme,ali mi dozvoli u par recenica.
Citat:
Ispredati nekakvu teoriju zavere da su svabe sprecile ulaz SFRJ u EU nema puno smisla

Citat:
Kada su svabe prestale da se drze statusa quo tj. kad su poceli aktivno podrzavanje izlaska Slovenije i Hrvatske, tada je vec odvec bilo kasno za SFRJ

Tada je sve otislo u aut,tim podrzavanjem(interesom)jer da uzmemo da neko tako obavesten posalje 5 kompozicija(moze jos da neko opise KOLIKO je to)u TAS VW rezervnih delova
za golf2.Samo toliko o njima,i da ne zaboravimo vojnu industriju i tenk T84.Svi ti skriveni interesi su pogubni za zemlje koje su prezivele prisilnu tranziciju(mi katastrofalno sa ratovima)
pa uslovi i ekonomija nista i ne mogu ponuditi mladim ljudima da fakultetski obrazovani trpe muljatore koji opet dobijaju lovu od tog zapada.
Da,ceka nas jos gadno toga nego narod genetski pokupio to sto kazes i u pravu si za nerad (blagostanje).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.12.2013. u 13:33 - pre 126 meseci
Ne verujem da je nas narod bilo sta "genetski pokupio" - vec da pati od sistematske korupcije drustva koja je najveci ubica prosperiteta. To nije genetska/bioloska vec cisto socioloska stvar koja moze da se popravi, samo sto svakako nije laka stvar.

Medjutim to je cista teorija za ljude koji tek trebaju da stupe u prvi radni odnos - za njih postoje 2 mogucnosti (ako izuzmemo IT-ovce / slicne visoko-kvalifikovane strucnjake i mali broj ljudi koji mogu po nekoj politickoj liniji da se useme): zivotni standard na sredini ili donjem delu tabele za CEE region ili emigracija.

Popravljanje tih stvari zahteva puno vremena - a ne pomaze procep u kome se zemlja nalazi sto se medjunarodne politike tice, sto sprecava veci upliv stranih investicija zbog nesigurnosti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sinisamilutinovic
Sinisa Milutinovic
Chief Executive Officer
Modus Consulting
Srbija

Član broj: 309457
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.modusconsulting.rs


+7 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao27.12.2013. u 16:38 - pre 125 meseci
Zato sto je mala ponuda, a traznja je razmazena. Niko nece da volontira ili da radi za %, a vecina je zatrovana mantrom ili javno preduzece ili nista.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao27.12.2013. u 22:08 - pre 125 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ne verujem da je nas narod bilo sta "genetski pokupio" - vec da pati od sistematske korupcije drustva koja je najveci ubica prosperiteta. To nije genetska/bioloska vec cisto socioloska stvar koja moze da se popravi, samo sto svakako nije laka stvar.


Tačno tako. I Ameru da pružiš priliku da " zaradi " na lak način, a sa druge strane da zna da je vrlo verovatno da neće trpeti nikakve sankcije, i on bi to bez problema uradio. Stvar je u sistemu koji je totalno korumpiran. Od carine, preko saobraćajne policije, sudstva, zdravstva, školstva, dakle svega što državu čini ozbiljnom.
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.12.2013. u 20:20 - pre 125 meseci
Ko kaže bre da nema posla, idemo svi u web cam modele. :-)

http://www.nadjiposao.rs/posao/webcam-models-needed-110004/
 
Odgovor na temu

oswajac

Član broj: 176432
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao02.01.2014. u 20:43 - pre 125 meseci
Ko hoce da radi nacice posao, tako kazu stariji ljudi u mom kraju. Zavrsio sam Elektronski u Nisu decembra 2012. smer RI, prosek nikakava 7,32 ali iskreno nisam se ni trudio previse jer sam uvideo da stvari koje se uce na fakultetu su malo upotrebljive. Posao sam trazio od 1. februara slao CV u 6,7 firmi na 15-20 dana, bio na 3,4 razgovora i dobijao isti odgovor nemas iskustvo fakultet je nebitan, pravio sam spisak programerskih firmi jurio po netu, trazio gde da saljem prioritet je imao Nis. Pukim slucajem sam dobio ponudu krajem aprila, otiso im iznenada radnik (citaj dobio poso u drzavnoj firmi) krajem aprila a ja poslao CV 10 ak dana pre toga toj firmi. Dobio prvu konkretnu ponudu radis 3 meseca za 200 eura a ako se uklopis (ne ako naucis) potpisujes ugovor. Prihvatio sam bez razmisljanja i za sada sam zadovoljan, septembra sam potpisao ugovor na godinu dana osiguran sam na najnizu osnovicu ali mi niko ne brani da uplacujem pio i zdr sam, kakvih firmi ima po Nisu ova je zlatna.

S druge strane dva druga samo kukaju kako je drzava kriva sto oni ne rade a hoce da rade u vojsci, jedan zavrsio isti fakultet kao i ja na automatici godinu dana pre mene ali gospodin hoce da radi u vojsku ali mu slaba rakija, umesto da je uzeo i naucio programiranje za 2 godine koliko ima diplomu on ladi ja*a i rmbaci poljoprivredu. Sada planiraju da idu i da rade gradjevinu preko ko zna na kom kontinentu. Situacija je teska ali i dalje verujem da ko hoce da radi nacice nacina da nadje bilo koji poso
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
212.200.158.*



+104 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 10:46 - pre 125 meseci
^Hvala ti što si nam i ti objasnio kako ima posla za programere.
 
Odgovor na temu

oswajac

Član broj: 176432
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 11:28 - pre 125 meseci
Iskreno nisam planirao da se bavim programiranjem kada sam upisao faks ali sticajem nekih okolnosti morao sam. Problem je sto mnogi mladi misle kad zavrse faks da su uhvatili Boga za onu stvar i da ce oni da rade posao koji vole i zele i imaju pocetnu platu od 1k eura, ali cvrc i ja sam bio tog misljenja ali sam se brzo rasvestio. Ovde u Nisu posla ima na kasicicu pa s obzirom na situaciju treba se prilagoditi ali nekima to ocigledno treba na celo napisati jer im je i dalje lepo da ih mama i tata izdrzavaju dok kukaju na drzavu i ocekuju da im pomogne
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 14:21 - pre 125 meseci
Citat:
zlobnino1:
^Hvala ti što si nam i ti objasnio kako ima posla za programere.

Čisto diskusije radi, od kad dobijaš takva objašnjenja?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 14:27 - pre 125 meseci
Citat:
zlobnino1:
^Hvala ti što si nam i ti objasnio kako ima posla za programere.


Ako za nekoga ima, ima za programere.
E sad, to sto se ljudi kojima nije jasno sta je FTP i da li da kliknu na "disconnect" ili samo na X nakon koriscenja FTP klijenta samonazivaju programerima, to je vec druga stvar....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 15:05 - pre 125 meseci
Tačno je da ima posla za programere, ali programeri i generalno IT-evci svih profila uopšte nisu najtraženije zanimanje na tržištu rada u Srbiji trenutno. Mnogo su traženiji recimo prodavci, a to je zanimanje koje ne zahteva ni deo znanja koje je potrebno za bavljenje nekim IT poslom. Sve što treba za taj posao je da se redovno kupaš, pereš zube i tako to, da umeš da se obučeš tako da izgledaš poslovno, da imaš koliko toliko razvijene komunikacione veštine i da naučiš tehnike prodaje (može se naučiti na youtube-u realno). Međutim, i pored toga, gotovo je nemoguće pronaći dobrog prodavca u Srbiji, skoro podjednako teško kao i dobrog programera.

I šta nam to govori? Da u Srbiji generalno nije problem nedostatak radnih mesta, već nedostatak kvalitetnih kadrova, jer su upravo kvalitetni kadrovi uslov koji je potreban za stvaranje novih radnih mesta. To je posebno izraženo u prodaji, jer upravo je prodavac taj čiji je posao da donosi firmi nove poslove, novi poslovi uzrokuju rast firme, a rast firme dovodi do toga da je potrebno više ljudi kako bi se taj rast ispratio, a to znači i više radnih mesta.

Međutim, u Srbiji je trenutno problem što niko ne želi da se prilagodi tržištu, već bi hteli da se tržište prilagodi njima. Pa tako, iako na tržištu postoji potražnja za prodavcima, programerima, variocima... nikoga nije briga za to, nego, ako je on završio za drvoseču, ima država da mu stvori šume koje će da seče, a ne da on mora da se bavi nekim drugim poslom. A čak i ako pristanu da se bave nekim drugim poslom, recimo prodajom, na to gledaju kao na nešto privremeno i ne trude se uopšte da se usavrše u tome, da poboljšaju svoju tehniku, da isprate kretanja na tržištu... ne, nego sve glavom kroz zid.

To se jasno vidi iz stavova koje mnogi imaju prema pisanju CV-a recimo. Evo i na ovoj temi, ogromna količina ljudi koji ne shvataju koliko je CV važan, jer upravo on predstavlja taj prvi kontakt sa poslodavcem i upravo na osnovu njega poslodavac stiče onaj najvažniji prvi utisak o nekome. I o čemu onda pričamo? Ako nekoga mrzi da odvoji vreme da napiše kvalitetan CV, kako očekuje da poslodavac stekne pozitivno mišljenje o njemu kao radniku? Naravno da ga neće steći, nego će pomisliti "Ako ovaj nema toliko volje da pročita sopstveni CV par puta, ispravi gramatičke greške i uredno formatira tekst, kako li će tek imati volje da obavlja posao za koji konkuriše". Ja to prvo pomislim kad vidim neuredan CV.

Zato i postoje situacije da neko pošalje CV na 500 adresa, a ne bude pozvan na razgovor. I umesto da uzme da analizira svoju prijavu i vidi šta to nije u redu sa njom, konsultuje se sa nekim ko to zna ili uradi bilo šta po tom pitanju... on će jednostavno da zaključi kako posla nema i kako su svi ti konkursi namešteni i šta ti ja znam. Dakle, kao što rekoh, sve glavom kroz zid.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 17:21 - pre 125 meseci
Citat:
Marko_L: I šta nam to govori? Da u Srbiji generalno nije problem nedostatak radnih mesta, već nedostatak kvalitetnih kadrova, ...


Moguće da je tako u onoj Srbiji koja se nalazi u galaksiji Sombrero. U Srbiji na planeti Zemlji, Sunčev sistem, galaksija Mlečni put, stvari nisu ni približne tome.

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 17:40 - pre 125 meseci
Citat:
Marko_L:
Tačno je da ima posla za programere, ali programeri i generalno IT-evci svih profila uopšte nisu najtraženije zanimanje na tržištu rada u Srbiji trenutno. Mnogo su traženiji recimo prodavci, a to je zanimanje koje ne zahteva ni deo znanja koje je potrebno za bavljenje nekim IT poslom. Sve što treba za taj posao je da se redovno kupaš, pereš zube i tako to, da umeš da se obučeš tako da izgledaš poslovno, da imaš koliko toliko razvijene komunikacione veštine i da naučiš tehnike prodaje (može se naučiti na youtube-u realno). Međutim, i pored toga, gotovo je nemoguće pronaći dobrog prodavca u Srbiji, skoro podjednako teško kao i dobrog programera.

I šta nam to govori? Da u Srbiji generalno nije problem nedostatak radnih mesta, već nedostatak kvalitetnih kadrova, jer su upravo kvalitetni kadrovi uslov koji je potreban za stvaranje novih radnih mesta. To je posebno izraženo u prodaji, jer upravo je prodavac taj čiji je posao da donosi firmi nove poslove, novi poslovi uzrokuju rast firme, a rast firme dovodi do toga da je potrebno više ljudi kako bi se taj rast ispratio, a to znači i više radnih mesta.

Međutim, u Srbiji je trenutno problem što niko ne želi da se prilagodi tržištu, već bi hteli da se tržište prilagodi njima. Pa tako, iako na tržištu postoji potražnja za prodavcima, programerima, variocima... nikoga nije briga za to, nego, ako je on završio za drvoseču, ima država da mu stvori šume koje će da seče, a ne da on mora da se bavi nekim drugim poslom. A čak i ako pristanu da se bave nekim drugim poslom, recimo prodajom, na to gledaju kao na nešto privremeno i ne trude se uopšte da se usavrše u tome, da poboljšaju svoju tehniku, da isprate kretanja na tržištu... ne, nego sve glavom kroz zid.

To se jasno vidi iz stavova koje mnogi imaju prema pisanju CV-a recimo. Evo i na ovoj temi, ogromna količina ljudi koji ne shvataju koliko je CV važan, jer upravo on predstavlja taj prvi kontakt sa poslodavcem i upravo na osnovu njega poslodavac stiče onaj najvažniji prvi utisak o nekome. I o čemu onda pričamo? Ako nekoga mrzi da odvoji vreme da napiše kvalitetan CV, kako očekuje da poslodavac stekne pozitivno mišljenje o njemu kao radniku? Naravno da ga neće steći, nego će pomisliti "Ako ovaj nema toliko volje da pročita sopstveni CV par puta, ispravi gramatičke greške i uredno formatira tekst, kako li će tek imati volje da obavlja posao za koji konkuriše". Ja to prvo pomislim kad vidim neuredan CV.

Zato i postoje situacije da neko pošalje CV na 500 adresa, a ne bude pozvan na razgovor. I umesto da uzme da analizira svoju prijavu i vidi šta to nije u redu sa njom, konsultuje se sa nekim ko to zna ili uradi bilo šta po tom pitanju... on će jednostavno da zaključi kako posla nema i kako su svi ti konkursi namešteni i šta ti ja znam. Dakle, kao što rekoh, sve glavom kroz zid.

Kakvi prodavci , onii jednokratni neprijavljeni sto rade po raznim prodavnicama i firmama ili oni profesionalni uvaljivaci iz banaka , osiguranja , agencija itd ?
Posto ovih prvih ima milion a ovi drugi se ili rode kao takvi ili ne.
A CV stvarno ispade nauka ... Treba da bude standardizovan a ne da se trazi zavrsena knjizevnost i psihologija uz ostala znanja , vestine i iskustvo

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 05.01.2014. u 19:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.01.2014. u 17:51 - pre 125 meseci
A pa nemoj tako, ko tebi daje pravo da tako vređaš i omalovažavaš prepoštene srpske poslodavce. Uostalom, znaš li ti koja su najvažnija znanja za jednog drvoseču recimo. Na primer, ako je previše fizički razvijen, ima široka ramena, jake mišiće, ogromne šake, to mu ne može pomoći u obavljanju posla, jer njegove grube ruke i debeli prsti nisu u stanju da fino otkucaju CV, a da ne govorimo o nekim drugim stvarima. Zaista, kad si u šumi najvažnije ti je da znaš da formatiraš paragrafe i fontove u MS i Libre ofisu, da prebacuješ uspešno iz jednog u drugi format, da eksportuješ u pdf, pa da vidiš kako debla padaju, kako se trupci slažu, kako testera radi, ma milina jedna. Još ako umeš da instaliraš i OS, tvojoj sreći nikad kraja. Nije ni šuma ono što je nekad bila.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 623058 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.