Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883731 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2014. u 13:14 - pre 120 meseci
[/quote]
Ako suprug ne traži državljanstvo zašto bi uopšte znao mađarski, potpisaće na licu mesta saglasnost i to je to , kao što rekoh bacate pare bezveze,
govorim iz ličnog iskustva, bar je tako bilo u Kišteleku.
[/quote]

Da, ali vidiš šta se desilo čoveku (radioaktivni1), žena mu nije znala mađarski dok je potpisivala saglasnost pa nisu smatrali merodavnim, pa je morao da šalje sa prevodom ponovo. Jeste danas svaki dinar bitan, ali bolje da uradim to odmah nego da brinem da li će sve biti dobro.
 
Odgovor na temu

Musahaladin

Član broj: 320736
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2014. u 23:32 - pre 120 meseci
Predao sam zahtev krajem januara u SU, zvali mene i kevu sredinom nedelje na zakletvu za 19. maj, nisam ocekivao tako rano. Malo sam se pogubio jer sam je doticna jako brzo pricala a samo malo zardjao sa madjarskim, ali je keva bila prisutna pa smo preko spikerfona uspeli da cujemo sve osim vremena, ali koliko sam shvatio treba da stigne zvanicni poziv postom.

Kakva su iskustva u poslednje vreme sa zakletvama? Tipa provere jezika, vracanja itd?
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2014. u 22:49 - pre 120 meseci
kada si predao krajem januara u suboticu.??..ja sam predao isto u suboticu 28 januara ove godine naravno.mozda i mene u skorije vreme pozovu..
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2014. u 05:48 - pre 120 meseci
Za rad u Nemackoj hitno potreban automehanicar koji zna da ugradjuje plinske uredjaje.
Uslov: posedovanje madjarskog ili hrvatskog drzavljanstva, rad je legalan sa svim propratnim papirima.
Za informacije obratite mi se na pp.
 
Odgovor na temu

Musahaladin

Član broj: 320736
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2014. u 17:23 - pre 120 meseci
I ja sam predao isto tako, 20 i neki januar. Cekam da mi stigne postom da sam siguran da nije provera jezika.
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
37.19.108.*



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2014. u 12:59 - pre 120 meseci
pa sta su ti rekli kad su te pozvali?jel su ti rekli zakletva ce biti tad i tad u toliko i toliko sati?predpostavljam da su te pitali da li si taj i taj,i da potvrde da dolazis na zakletvu?jel to?meni je konzul rekao 5 meseci da pdprilike cekamo..a kod tebe ni cetiri meseca nije proslo pa sad zasto sam se zapitao,skoro smo u istom periodu predali..trebali bi i nas mene i majku da pozovu posto smo i mi predali porodicno,a jel su ti majku zvali isto?i to su nam rekli da ce zvati ponaosob....
 
Odgovor na temu

Musahaladin

Član broj: 320736
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2014. u 13:28 - pre 120 meseci
Evo jutros stiglo postom, poziv na zakletvu, i meni i kevi, stiglo u istoj koverti. Jedino sto pise da je zakletva u 14h, a treba da se pojavimo u 13h, ne znam da li je to standardno ili je to dodtana provera jezika?
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
212.178.238.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2014. u 16:10 - pre 120 meseci
Želim samo da vam svima preporučim online TV na mađarskom. Izuzetno je dobra vežba ako želite uvežbati slušanje, i meni lično pomaže više nego što sam mislio. Ima dosta emisija gde se koristi jednostavan jezik (serije, talk show, crtani filmovi, stb.).

http://www.eloadas.tv/tv/live/m1-online.htm

Pustiš i slušaš u pozadini. Mozak se sam adaptira, vrlo delotvorno, posebno sa fondom reči od 1000 pa nadalje.
 
Odgovor na temu

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2014. u 18:32 - pre 120 meseci
ovo je sjajno!
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2014. u 18:46 - pre 120 meseci
oo pa super..onda bi i mi trebali da ocekujemo poziv uskoro ja se barem nadam..posto smo predali par dana posle tebe...srecno na zakletvi
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.teleport.ch.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2014. u 12:54 - pre 120 meseci
EU drzavljanstvo je neprocenjivo!usao u CH samo sa licnom kartom...na EU/EFTA citizenship...bilo je sam guten tag-aufiedersen! :)
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2014. u 20:52 - pre 120 meseci
Pozdrav ljudi
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2014. u 20:54 - pre 120 meseci
Danas sam bio u konzulatu u Subotici na predaji papirologije.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2014. u 21:54 - pre 120 meseci
Citat:
jovijel: Pozdrav ljudi

Citat:
jovijel: Danas sam bio u konzulatu u Subotici na predaji papirologije.


sledeca recenica sutra u 22 00
asdf
 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
*.dynamic.kdsinter.net.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2014. u 21:58 - pre 120 meseci
dramska pauza :)
sad ide neka muzika koja prati napetu atmosferu i dize dodatno tenziju u iscekivanju daljeg razvoja situacije.
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2014. u 22:52 - pre 120 meseci
Pozdrav ljudi
evo i ja da nesto napisem o mojim iskustvima za dobijanje madjarskog drzavljanstva,
Prosle godine pocetkom juna sam imao termin za predaju dokumenata u konzulatu u SU .Pokupio sam sve papire jer imam mogucnost dobijanja na osnovu dede koji je rodjen 1913 u Madjarskoj.Na razgovor sam otisao sa porodicom _zena i 2 maloletna deteta.Seli smo svi ispred sluzbenice koja pregledava papire i posle pozdrava i par razmenjenih reci na madjarskom jeziku i jedne moje greske u izgovoru broja (pocetna trema) ona poziva pomocnog konzula koji preuzima nas razgovor da utvrdi moje znanje madjarskog,inace madjarski jezik dosta dobro razumem ali ne znam sve da izgovorim tacno i tu je nastao problem ali posle nekoliko minuta razgovora sa njim uzima 1 papir i nesto je napisao na madjarskom .Ceo razgovor je trajao nekih 15min tu su bile svakakve teme cak mi je dao i matematicki zadatak(24+31) pa se prebacio i na zeninu kuhinju ono kako kuva itd a najmanje me pitao u vezi podataka iz dokumenata za sta sam se ja spremao posto sam skinuo sa neta moguca pitanja za intervju i naucio ih napamet ali nista od toga me nije pitao .Posto su bila i deca tu i njima je postavio par pitanja (jednostavna) na sta su oni nekako odgovorili jer su u skoli ucili madj.i znaju osnovne fraze i posle toga mi je rekao da ce papiri proci ali da moramo i ja i deca da poboljasmo madjarski jezik do sledeceg koraka za 6 meseci kada budem trebao da dodjem na zakletvu.Zenu nije nista pitao jer ona trenutno ne moze da dobije drzavljanstvo ona je bila samo tamo zbog potpisa .Posto smo se pozdravili sa konzulom ostali smo sami sa sluzbenicom koja je dalje pregledavala papire, u jednom momentu daje prazan papir i kaze mi da nesto napisem kao neku izjavu na sto sam se iznenadio i kazem joj da ne znam da pisem na madjarskom i ona mi kaze da ce mi ona diktirati sta da napisem (e tu sam puko).Mozete samo zamisliti taj tekst sto sam napisao na madjarskom bez kukica i tacaka jer ne znam gde se sta stavlja.Posle sam se raspitivao kod ostalih prijatelja koji su bili na intervjuu dali su imali ovako iskustvo i izgleda da sam ja jedini koji je imao ovakav slucaj.
Odgovor iz ambasade tj ODBIJENICU sam dobio tek posle 9 meseci u martu 2014(u februaru 18 su kao pregledani papiri) u koverti sa mojim i decijim izvodima ali mi nisu vratili slike i izvode od oca i dede po kome mogu da dobijem drzavljanstvo (VRLO INTERESANTNO) bez mogucnosti zalbe na odluku ali da mogu da ponovo apliciram za madjarsko drzavljansto.
Naravno odmah sam pozvao ambasadu i zatrazio ponovni termin za predaju dokumentacije i dobio na danasnji dan 14.05 2014.
Na danasnjem razgovoru koji je totalno bio drugaciji od prethodnog i kod drugog sluzbenika(na ovom drugom razgovoru nisam vodio decu jer su mladja od 14 god i ne moraju da budu prisutna) sve se zavrsilo za nekih 15min i bez pisanja i nekih glupih pitanja prosao sam bez problema sa time da ce ce me jos jednom zvati na mobilini telefon da mi jave za tacan datum polaganja zakletve za nekih 4-5 meseci . I da danas su mi cak vratili izvode posto su fotokopirali izvode od oca i dede i dobio sam i papir sta sam sve ja predao i sta su mi vratili nazad (interesantno).

 
Odgovor na temu

vesni
Vesna Stojkov
Beograd

Član broj: 313541
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 10:12 - pre 120 meseci
Moliv vas kazite mi kao ide procedura za saglasnost vezano za deciji pasos.Imam bebu od 2 meseca i nemam bas vremena da iscitavam forum.Suprug uskoro ide u ambasadu u Beogradu na predaju papira.Ja nemam pravo da konkurisem jos uvek ali bi potpisala saglasnost za bebu.
Unapred zahvalna.
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 11:08 - pre 120 meseci
Citat:
vesni: Moliv vas kazite mi kao ide procedura za saglasnost vezano za deciji pasos.Imam bebu od 2 meseca i nemam bas vremena da iscitavam forum.Suprug uskoro ide u ambasadu u Beogradu na predaju papira.Ja nemam pravo da konkurisem jos uvek ali bi potpisala saglasnost za bebu.
Unapred zahvalna.


Imas na 40-oj strani kako treba da glasi saglasnost. Overite to u sudu, odnesite kod prevodioca i trebalo bi da bude ok.
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 13:11 - pre 120 meseci
dali moze proveriti u segedinu dokle je stigao predmet za dobijanje drzavljanstva jer cekam vec 11 meseci na bilo kakav odgovor?
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2014. u 16:15 - pre 120 meseci
ako nekom trebaju casovi madjarskog 1 na 1 preko skajpa nek se javi
daje ih devojka koja je madjarica, a super govori srpski
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883731 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.