Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895527 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radioaktivni1
acme
beograd

Član broj: 322870
Poruke: 3
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 18:16 - pre 121 meseci
Citat:
linc:
pozrdav svima dali ima slucajeva kao moj da jos neko ceka od juna jula poziv na zakletvu u Segedinu a da do danas nije dobio poziv na proveru niti odbijenicu ........ako ih ima neka se jave ......ne znam dali je jos neko cekao godinu dana za bilo kakav odgovor pozdrav svima

Evo mog iskustva,

Ja sam predao u okolini Segedina krajem juna 2013. za sebe i svoju decu, u oktobru mi je stiglo pismo iz ambasade u Beogradu u kome traze pismenu saglasnost supruge da deca dobiju drzavljanstvo, jer u trenutku kad je potpisivala saglasnost kod maticara ona nije znala madjarski i samim tim im ta saglasnost nije merodavna. Iako je pismo poslato iz Beograda, adresa u pismu je iz Budimpeste. Overili mi saglasnost, preveli je i poslali u Budimpestu. U martu ove godine mi ponovo stize isto pismo, i mi ponovimo isto , ali ovaj put posaljemo saglasnost na ambasadu, uz propratno pismo da smo vec to ucinili i da smo poslali u Budimpestu. Sad cekamo dalje , ne znam da li sam jedinstven slucaj, ali voleo bih da mi se javi neko ukoliko je imao slicno iskustvo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 21:35 - pre 121 meseci
Citat:
radioaktivni1: Evo mog iskustva,

Ja sam predao u okolini Segedina krajem juna 2013. za sebe i svoju decu, u oktobru mi je stiglo pismo iz ambasade u Beogradu u kome traze pismenu saglasnost supruge da deca dobiju drzavljanstvo, jer u trenutku kad je potpisivala saglasnost kod maticara ona nije znala madjarski i samim tim im ta saglasnost nije merodavna. Iako je pismo poslato iz Beograda, adresa u pismu je iz Budimpeste. Overili mi saglasnost, preveli je i poslali u Budimpestu. U martu ove godine mi ponovo stize isto pismo, i mi ponovimo isto , ali ovaj put posaljemo saglasnost na ambasadu, uz propratno pismo da smo vec to ucinili i da smo poslali u Budimpestu. Sad cekamo dalje , ne znam da li sam jedinstven slucaj, ali voleo bih da mi se javi neko ukoliko je imao slicno iskustvo.

Pozdrav


Možeš li samo da mi kažeš, da li je saglasnost otkucana, ili ti je supruga pisala sama saglasnost?
 
Odgovor na temu

pishtika
nezaposlen

Član broj: 323010
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 23:16 - pre 121 meseci
moze kontakt od frenda iz BL koji je zavrsio u sarajevu...moze u pp
 
Odgovor na temu

pishtika
nezaposlen

Član broj: 323010
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 23:18 - pre 121 meseci
Citat:
Paladium2:
Evo prodje i meni od predaje 5 mjeseci, nista se nije desilo, nikakav poziv, nista. Kad vidim kako ljudi prolaze sa odbijenicama, tacno me hvata strah...

Moj prijatelj iz BL predao u Sarajevu pocetkom decembra, pitanja uobicajena, odakle si, ko si, sta radis itd... Prije dva dana podigao pasos, sve gotovo, a ja budala u Segedin... Zvao sam ja Sarajevo ali mi se javila neka glupaca i rekla mi da mogu dobiti drzavljanstvo samo ako mi je predak bio cisti Madjar, i tada sam odustao, a momak predao, predak mu cisti Srbin i dobio sve u kratkom roku. Njegovo poznavanje madjarskog jezika nikakvo, kad je neko sretan, onda je sretan...

moze kontakt od frenda iz BL u pp...unapred zahvaljujem :)
 
Odgovor na temu

pishtika
nezaposlen

Član broj: 323010
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 12:43 - pre 121 meseci
Stala tema??? Ako neko ima iskustva sa predajom dokumenata u Sarajevu u ambasadi i gde prevesti u BIH papire, bio bi zahvalan za podrsku... Hvala :)
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 12:44 - pre 121 meseci
Pozz,
Zna li neko gde treba pozvati za informaciju dokle je stiglo sa obradom papira:tamo gde je predato,gde je upisna zakletva ili u konzulat??
Hvala
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 13:02 - pre 121 meseci
Citat:
MISKO IT: Pozz,
Zna li neko gde treba pozvati za informaciju dokle je stiglo sa obradom papira:tamo gde je predato,gde je upisna zakletva ili u konzulat??
Hvala


covek moze da ih zivka i da se raspituje koliko hoce, ali odgovor ce doci kad bude dosao. Kao kad pitas trudnicu kad ce beba, a znas da ce na kraju devetog meseca. Obicno traje oko 6 meseci+-1 mesec. Bolje je da se ne opterecujes time jer ce vreme brze proci

Citat:
pishtika:
Stala tema??? Ako neko ima iskustva sa predajom dokumenata u Sarajevu u ambasadi i gde prevesti u BIH papire, bio bi zahvalan za podrsku... Hvala :)


u Sarajevu je od pocetka 2011 predalo bukvalno tridesetak ljudi, tako da je tesko ocekivati da ima takvih na forumu
asdf
 
Odgovor na temu

pishtika
nezaposlen

Član broj: 323010
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 13:36 - pre 121 meseci
Citat:
milos.hu: u Sarajevu je od pocetka 2011 predalo bukvalno tridesetak ljudi, tako da je tesko ocekivati da ima takvih na forumu

Ima ovaj Paladin2 druga koji je zavrsio u Sarajevu...samo ako je raspolozen da ostavi frend taj kontakt ;)
 
Odgovor na temu

radioaktivni1
acme
beograd

Član broj: 322870
Poruke: 3
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 13:52 - pre 121 meseci
Saglasnost smo vadili i overavali u sudu, dobio sam od nekog sad se vec ne secam koga formular da popunim , i overili u sudu u Beogradu potom overili kod ovlascenog sudskog prevodioca.
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 16:49 - pre 121 meseci
Ja sam otkucala na srpskom i suprug je overio u sudu i sad cu da ga nosim kod prevodioca. Valjda ce biti dobro. Mada ide i on sa mnom kad budem predavala, pa ako negde zapne...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 16:58 - pre 121 meseci
Pa šta će Vam kada ide sa Vama, trošite pare bez veze.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 16:59 - pre 121 meseci
Danas mi je, 9 meseci posle zakletve, stigao madjarski izvod iz knjige rodjenih i vencani list. Zanimljivo, papiri su sredjeni i overeni u Budimpesti, a poslati su iz Subotice. Valjda da ustede na postarini
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 17:09 - pre 121 meseci
[quote]milos.hu:
Citat:
MISKO IT: Pozz,
Zna li neko gde treba pozvati za informaciju dokle je stiglo sa obradom papira:tamo gde je predato,gde je upisna zakletva ili u konzulat??
Hvala


covek moze da ih zivka i da se raspituje koliko hoce, ali odgovor ce doci kad bude dosao. Kao kad pitas trudnicu kad ce beba, a znas da ce na kraju devetog meseca. Obicno traje oko 6 meseci+-1 mesec. Bolje je da se ne opterecujes time jer ce vreme brze proci

Za koji dan ce biti tacno 6 meseci od predaje...i 2,5 meseca od ponovne(uspesne) provere u konzulatu...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 17:37 - pre 121 meseci
Citat:
MISKO IT: covek moze da ih zivka i da se raspituje koliko hoce, ali odgovor ce doci kad bude dosao. Kao kad pitas trudnicu kad ce beba, a znas da ce na kraju devetog meseca. Obicno traje oko 6 meseci+-1 mesec. Bolje je da se ne opterecujes time jer ce vreme brze proci

Za koji dan ce biti tacno 6 meseci od predaje...i 2,5 meseca od ponovne(uspesne) provere u konzulatu...


bice, bice, ne brini, kao sto sam napisao +-1mesec, kod tebe je +. Nisu zaboravili na tebe, nisu ti izgubili papire, vec jednostavno postoji procedura, po cijem zavrsteku, ti dobijas odgovor. Da li ces ih ti juriti i zivkati, njih nije briga jer imaju neki ustajen ritam i ne obaziru se, barem ne na kandidate. Samo unosis sebi nervozu ;)
asdf
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 20:44 - pre 121 meseci
Potrudicu se da budem strpljiv,iako mi strpljenje nije jaca strana :),u svakom slucaju,hvala na odgovoru....
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2014. u 21:01 - pre 121 meseci
Citat:
kamicak:
Pa šta će Vam kada ide sa Vama, trošite pare bez veze.


Zato što suprug ne zna mađarski, pa da mi se ne desi da i ja moram da šaljem dodatne papire za Budimpeštu.
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2014. u 03:15 - pre 121 meseci
Citat:
mmix:
Danas mi je, 9 meseci posle zakletve, stigao madjarski izvod iz knjige rodjenih i vencani list. Zanimljivo, papiri su sredjeni i overeni u Budimpesti, a poslati su iz Subotice. Valjda da ustede na postarini :)


Samo jedno pitanje, pošto kažeš 9 meseci posle zakletve da su ti poslali, da li to znači da nisi prethodno tražio, da su ti poslali po nekom pravilu?

napustio forume
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2014. u 07:27 - pre 121 meseci
Citat:
klepetalo:
Citat:
kamicak:
Pa šta će Vam kada ide sa Vama, trošite pare bez veze.


Zato što suprug ne zna mađarski, pa da mi se ne desi da i ja moram da šaljem dodatne papire za Budimpeštu.


Ako suprug ne traži državljanstvo zašto bi uopšte znao mađarski, potpisaće na licu mesta saglasnost i to je to , kao što rekoh bacate pare bezveze,
govorim iz ličnog iskustva, bar je tako bilo u Kišteleku.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2014. u 08:07 - pre 121 meseci
Citat:
Dooku: Samo jedno pitanje, pošto kažeš 9 meseci posle zakletve da su ti poslali, da li to znači da nisi prethodno tražio, da su ti poslali po nekom pravilu?


Ja nisam bio siguran, iskreno, ali moje razumevanje je bilo da svi moraju da dobiju te papire besplatno kao deo procedure, i bilo mi je cudno sto ja nisam nista dobio. Naknadne izvode, naravno, vadis uz placanje, isto kao u Srbiji. Mislim da je takva situacija i kod nas, kad prijavis rodjeno dete u opstini dobijas jedan izvod dz, kad se ozenis dobijes jedan vencani list dz.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2014. u 09:18 - pre 121 meseci
Citat:
mmix:
Ja nisam bio siguran, iskreno, ali moje razumevanje je bilo da svi moraju da dobiju te papire besplatno kao deo procedure, i bilo mi je cudno sto ja nisam nista dobio. Naknadne izvode, naravno, vadis uz placanje, isto kao u Srbiji. Mislim da je takva situacija i kod nas, kad prijavis rodjeno dete u opstini dobijas jedan izvod dz, kad se ozenis dobijes jedan vencani list dz.


Ok, to sam pretpostavio, da oni sami šalju posle nekog vremena, meni nisu do sad, mada je prošlo više od pola godine od zakletve.

napustio forume
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895527 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.