Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899976 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 10:59 - pre 120 meseci
Pa i ja bih isto voleo da mi poštom Mađarska država pošalje pasoš, ovako moram da se maltretiram sa učenjem jezika i da idem njima na noge.
Da to je Vaš izbor, u kojoj zemlji letujete, kod kog zubara idete, za koga ste se udali, pa nisam Vam valjda ja birao sve to ...........
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 11:05 - pre 120 meseci
pasos ne moze daljinski da se odradi jer mora da se uzmu biometrijski podaci. No, cak i da te izbace iz kancelarije dobices pasos ili licnu.

medjutim,

sto se tice Madjarske stvar se malo komplikuje i onom kvakom, koja je takodje ostavljena kao slobodna interpretacaja (citaj kako se digne sluzbeniku) da moze da pokrene postupak koji bi rezultirao i oduzimanjem drzavljanstva. U prvih 10 godina.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 11:29 - pre 120 meseci
Njihova igra, njihova pravila,
naravno da meni koji ne zna mađarski jezik ali želi državljanstvo, to uopšte ne odgovara,
ali neću pisati po forumima kako zlostavljaju i maltretiraju, nego ću to prihvatitit kao deo pravila i probati da rešim problem,
kao i sve drugo u životu,
lako je druge optužiti za svoje ne uspehe.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 11:58 - pre 120 meseci
Alo, covece, koji deo price ti ne kapiras. Provera nije problem, tj koncept provere nije problem, ako ce normalno da je pitaju sta imaju da je pitaju, ja stvarno nemam nikakvih problema sa tim. Sve i da joj nadju nesto da ne zna, jbg, sta je tu je. Probacemo ponovo. Moj problem, zbog kojeg sam nadrkan, nije sa njima vec sa birokratijom u Budimpesti koja ne veruje svojim sluzbenicima cak ni kad nadzorni/upravni organ izvrsi dvostruku proveru, a u smislu gubitka naseg vremena i odlaganja nasih planova. Ali ne zelim da se neka nadobudna frajla izdire na nju i da je nipodastava i tretira kao djubre zato sto ima tu neku provizornu moc nad njenom sudbinom i njenom buducnoscu. A tvoje apologetstvo je zesce iritantno. Do koje granice si ti spreman da "prihvatis igru"?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:08 - pre 120 meseci
Misliš nadrkan si pošto očekuješ da tamo neka službenica može da ti kaže recimo "Alo, covece, koji deo price ti ne kapiras"?
Ti kao da si u klimaksu a ne pred porođajem.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:09 - pre 120 meseci
preterujes mmix-e.

Prvo jos niko se nije izderao na tvoju zenu, a drugo imaju pravo da proveravaju i trece jbg objasnite da ste trudni pa idite za 3 meseca i usput prijavite i prinovu u drzavljanstvo.

anything else ?
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:24 - pre 120 meseci
Pa to sam i ja hteo da mu kažem, ali sam mislio da je bolje da on sam dođe do toga.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:28 - pre 120 meseci
Citat:
Braksi: preterujes mmix-e.
Prvo jos niko se nije izderao na tvoju zenu, a drugo imaju pravo da proveravaju i trece jbg objasnite da ste trudni pa idite za 3 meseca i usput prijavite i prinovu u drzavljanstvo.
anything else ?


Za tri meseca mi treba da prijavimo to dete i da odemo iz Srbije cim detetu stigne pasos, ne da cekamo novih 4 meseca i ponovo prolazimo kroz sve te gluposti. Al' to naravno nije vas problem, kao sto ni celo ovo prepucavanje nije vas problem. Ja nisam trazio vasu mudrost vec iskustva, sa obzirom da ih nemate...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:31 - pre 120 meseci
Citat:
kamicak:
Pa i ja bih isto voleo da mi poštom Mađarska država pošalje pasoš, ovako moram da se maltretiram sa učenjem jezika i da idem njima na noge.
Da to je Vaš izbor, u kojoj zemlji letujete, kod kog zubara idete, za koga ste se udali, pa nisam Vam valjda ja birao sve to ...........


Jel ti mene ne razumes ili neces da me razumes, evo sad se pitam... slazem se da je to SVE MOJ IZBOR, ali to ne znaci da neko moze da me maltretira ili bilo kako ugrozava, pricam uopsteno, na osnovu onoga sto ja izaberem haloooo....po tvojoj logici posto vecinu naseg zivota cine nasi izbori, onda svako i svasta i bilo gde i bilo kada moze da nas maltretira, e svasta stvarno... logika ti je bas, nemam reci...u pravu si ti stose tice drzavljanstva, njihova drzava, njihova pravila, ali onda ta ista pravila treba da VAZE SA SVE REDOM I DA BUDU ISTA, a svi smo svedoci da nisu ista pravila za sve, jer da je tako ne bi neko ko ne zna rec madjarskog dobio drzavljanstvo a neko ko ga je ucio godinu dana dobio odbijenicu jer nije znao npr. kako se kaze neka rec... o tome se ovde radi, ali ajde...necu se vise javljati, jer ne vredi, ti nisi za kontruktivnu raspravu, vec vidim da si svadjalacki i napadacki nastrojen, cak i uvredljivo....
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:42 - pre 120 meseci
Gospava:
Ne razumem, a i ne želim da razumem.

mmx

Pa ovo naše prepucavanje je i počelo tako što si ti izneo PREDPOSTAVKU da će neko da se izderiva na tvoju suprugu i da je verbalno maltretira u Subotici a ona ZNA jezik,
a ja sam ti izneo iskustvo događaja koji se ZAISTA DOGODIO.
Ono što si tražio to si i dobio, e sad, što si ti nadrkan na administraciju u Budimpešti, tu ti malo ko može pomoći.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 12:56 - pre 120 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Braksi: preterujes mmix-e.
Prvo jos niko se nije izderao na tvoju zenu, a drugo imaju pravo da proveravaju i trece jbg objasnite da ste trudni pa idite za 3 meseca i usput prijavite i prinovu u drzavljanstvo.
anything else ?


Za tri meseca mi treba da prijavimo to dete i da odemo iz Srbije cim detetu stigne pasos, ne da cekamo novih 4 meseca i ponovo prolazimo kroz sve te gluposti. Al' to naravno nije vas problem, kao sto ni celo ovo prepucavanje nije vas problem. Ja nisam trazio vasu mudrost vec iskustva, sa obzirom da ih nemate...


imam ja iskustva sa administracijom da pricam do preksutra, ali tebi ocito ne vredi pricati ?
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 16:54 - pre 120 meseci
za svo ovo vreme ste mogli tako fino da naštrebate 50-tak novih reči, da ja nemam reči...
 
Odgovor na temu

Lotosov cvet
ne radim
nigde
Srbija

Član broj: 318963
Poruke: 7
*.cpe.sattrakt.net.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2014. u 18:13 - pre 120 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Lotosov cvet: Danas sam bila da predam dokumenta za pasos u Subotickom konzulatu. Sve je proslo kao sto je vec jedan clan napisao : Procedura je sledeća:
Nazovete konzulat (može i neko drugi za vas) i zakažete termin. Kada dođete na zakazani termin, javite se brki koji je tamo nešto kao portir. On ima spisak onih koji imaju termine. Pronađe vas na spisku i uputi na jedan od dva šaltera.
Na šalteru predate rešenje o državljanstvu i lakcim kartja, kao i srpski pasoš. Ne trebate ništa da kažete. Dobro, ne baš ništa. Jedno uljudno Jo napot vas neće ubiti. Onda vam službenik kaže da sednete na jedno od mesta u sali.
Sedite tamo, i čekate dok vas ne prozove. Tada ponovo priđete istom šalteru. Pita vas na koliko godiuna želite pasoš. Naravno, reći ćete na 10. Zatim, vam kaže da stanete ispred kamere. Imate na podu iscrtane stope.
On vam kaže da gledate u objektiv. Odmah blago podignite bradu da vas ne bi morao upozoravati, a vi da ne razumete. Nakon slikanja videćete na displeju sliku, i pitaće vas da li ste zadovoljni. Dovoljno je samo da kažete jo les. Naravno, ako ne želite da vas opet slika.
Zatim ide ostavljanje otisaka. Ispred vas na toj spravi imate stakleni deo sa nekakvim fluorescentnim svetlom. To je u stvari skener za otiske. Stavljate sva četiri prsta (sem palca) odjednom. Prvo ide leva, pa desna ruka.
Nakon skeniranja otisaka potpisujete se elektronskom olovkom na polju iznad skenera za otiske. Isto kao i kod nas u SUP-u za LK ili pasoš.
Posle potpisivanja prilazite opet šalteru, službenik vam daje uplatnicu za NLB banku, i pita vas da li znate gde je ta banka, a banka se nalazi tik pored konzulata.
Idete u banku, uplatite taksu, i vraćate se kod istok službenika na šalter i dajete mu uplatnicu. Zatim vam daje papir sa vašim podacima da sednete i proverite da li su svi podaci tačni. Ako jesu to potvrđujete potpisom na predviđenom mestu, a ispod tog mesta imate još jedno mesto za potpis. Na tom drugom mestu potpisujete (ako želite) da pristajete da ih mailom obaveštavate o promenama podataka, gubitku pasoša i sl. Posle potpisivanja mu vraćate taj papir. Tada će vam pokazati vaš karton i na njemu broj telefona, i pitaće vas da li je to isti broj ili je menjan. Kada potvrdite da je ostao isti broj ili mu date neki drugi (možete čak i kontakt broj komšijin), on vam da da potpišete dva papira. Daje vam jedan od tih papira i kaže vam da ćete biti obavešteni telefonom.
Kada im stigne pasoš u konzulat, oni vas pozivaju na taj broj. Nije problem ako se javi i neko drugi. Ja nisam bio kući, pa se javila tašta, i oni su joj ostavili poruku za mene da je gotov pasoš, i da dođem u toku radnog vremena i da ponesem onaj papir sa sobom, koji sam dobio na predaji zahteva za pasoš.
Opet se javite onom istom brki, on vas opet uputi na jedan od šaltera, predate papir i sednete i čekate. Onda izađe jedna od službenica, prozove vas, da vam da potpišete još jedan papir da ste preuzeli pasoš, i uruči vam pasoš u koverti. I to je to. Hvala mu i meni je to mnogo znacilo Sluzbenici su izuzetno ljubazni od prvog dana kada sam predala dokumenta,na zakletvi gde nije bilo nikakve provere i sada na predaji dokumenata za pasos .Svima zelim da prodjete kao ja i da dobijete drzavljanstvo


Hvala od srca na iscrpnom izvestaju!!! Samo mi je zapalo za oko da si cas musko(plavo), cas zensko(crveno)
Ja sam zensko,procitaj drugu recenicu...sve je proslo kao sto je jedan clan vec napisao: onda sam ubacila njegov opis njegovog iskustva oko predaje Zadnje tri recenice su moje da ne bude zabune ,kao sto vidis i ja sam mu se zahvalila Pozdrav
Mirjana
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 08:13 - pre 120 meseci
@lotosov cvet

Mirjana, sve ti prastam :)
asdf
 
Odgovor na temu

kiki15
novi sad

Član broj: 323259
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 09:39 - pre 120 meseci
Pozdrav ljudi, predala sam papire u decembru (Kiskunhalas) i pozvana sam na zakletvu (Subotica) 2. juna u 9 sati, kad sam predavala pitanja su vise manje bila standardna, kako se zovem,kad sam rodjena,kad je mama rodjena gde je rodjena,koju skolu sam zavrsila,da li je mama isla na fakultet,kad se udala,sta radim u slobodno vreme... e sad zanima me kako ide procedura na zakletvi, kakva je provera tj pitanja, da li se nekom moram javiti kad udjem unutra ili sta, vidim jedan clan je skoro prosao sa losijim madjarskim.... ja ucim celo vreme ali se bojim,pa ako neko moze da me uputi malo vise, moze i preko pp.
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 11:45 - pre 120 meseci
Da i ja podelim svoje iskustvo. Predao sam papire krajem februara u budimpesti sedmi okrug opstina. Isao sam preko centra za edukaciju. Predaja je bila uspesna bez nekog preteranog cimanja sluzbenice na salteru. I evo danas lep suncan dan i neocekivano dobije
m pismo danas iz budimpeste kad ono da ne kazem sta k.... ODBIJENICA. Potpisana malo vise od mesec dana od predaje. Pa bih sad molio koz znam kako da pozovem i zakazem predaju u beogradu ili subotici. Da me malo vise uputi u taj proces. Bio bih vam puno zahvalan.
 
Odgovor na temu

kurkummurkum
Katarina
državni organ
Sombor

Član broj: 277526
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 13:04 - pre 120 meseci
>
 
Odgovor na temu

tinglbel
Afrika

Član broj: 323265
Poruke: 4
41.162.158.*



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 15:17 - pre 120 meseci
I ja imam pitanje u vezi odbijanja. Zivim u inostranstvu i odavde sam se prijavila, prvo mi je receno da je znanje jezika zadovoljavajuce i da su dokumenta u redu. Medjutim sinoc sam neockivani dobila poziv od konzula, koja nije bila prisutna u ambasadi kad sam predava dokumenta, i prvo mi je receno da ne mogu da se prijavim jer mi prabaka ima srpsko ime a ne madjarsko, onda mi je rekla da dokument ( umrlica, krstenica)ne moze da bude iz Srbije preveden na madjarski nego mora da bude dokument izdat u Madjarskoj. Kad sam odgovorila da prabaka ima na madjarskom krstenicu original, onda su krenule nove primedbe kako se nigde ne vidi prabakino ime itd. Definitivno mi se cini da nemaju nameru da mi prohvate prijavu iako je sa dokumentima sve u redu. Tako da me interesuje koje su mogucnosti da se ponovo prijavim u slucaju odbijanja.
Unapred zahvalna svakome ko ima korisne informacije da podeli
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 15:55 - pre 120 meseci
I od jutros pršte odbijenice!!! Javise mi poznanici za tri slucaja iz njihovog drustva, a svi su predali u Budimpesti na razlicitim lokacijama. Kao, mogu ponovo da predaju kad isprave nepravilnost( koju, bre, nepravilnost - sto su Srbi?!)

Izgleda da neko u "liniji" mora da bude sa madjarskim imenom ili prezimenom, inace nema vajde. Bili bi lepo da se jave ovi koji su u poslednje vreme dobili poziv za zakletvu ili zavrsili proceduru, da nam kazu da li su svi imali neki "originalni madjarski trag".
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2014. u 16:23 - pre 120 meseci
Citat:
visko: I od jutros pršte odbijenice!!! Javise mi poznanici za tri slucaja iz njihovog drustva, a svi su predali u Budimpesti na razlicitim lokacijama. Kao, mogu ponovo da predaju kad isprave nepravilnost( koju, bre, nepravilnost - sto su Srbi?!)

Izgleda da neko u "liniji" mora da bude sa madjarskim imenom ili prezimenom, inace nema vajde. Bili bi lepo da se jave ovi koji su u poslednje vreme dobili poziv za zakletvu ili zavrsili proceduru, da nam kazu da li su svi imali neki "originalni madjarski trag".


postoji samo jedna, univerzalna odbijenica, na kojoj lepo pise da se drzavljanstvo NE dodeljuje i da se na tu odluku ne mozete zaliti. Takodje pise da kad se izpune uslovi propisani zakonom, predaja moze ponoviti

ako su tvoji prijatelji to protumacili(preveli) kao ispravljanje nepravilnosti, onda se ne cudim sto su odbijeni.

Pozdrav!

Citat:
coja12:
Da i ja podelim svoje iskustvo. Predao sam papire krajem februara u budimpesti sedmi okrug opstina. Isao sam preko centra za edukaciju. Predaja je bila uspesna bez nekog preteranog cimanja sluzbenice na salteru. I evo danas lep suncan dan i neocekivano dobije
m pismo danas iz budimpeste kad ono da ne kazem sta k.... ODBIJENICA. Potpisana malo vise od mesec dana od predaje. Pa bih sad molio koz znam kako da pozovem i zakazem predaju u beogradu ili subotici. Da me malo vise uputi u taj proces. Bio bih vam puno zahvalan.


pozovi od nedelje

011/2438395
011/2438396
i gospodja za telefonom ce ti sve lepo objasniti
asdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899976 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.