Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898007 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 21:56 - pre 121 meseci
Ma, to je to. Sad, kad su prosli izbori, samo Madjare pustaju, a ostali su bili samo "pijuni" u igri zvanoj VLAST.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 23:40 - pre 121 meseci
Citat:
veegun:
A kada su pali u SU ti koji su znali dosta dobro?

Nikad.
 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 05:12 - pre 121 meseci
To je bilo Januara,Februara
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 09:52 - pre 121 meseci
Drugar predao u Kišteleku, ima mađarsko poreklo ali nema mađarsko ime i prezime i govori perfektno mađarski,
dobio poziv da se javi u Suboticu.
Na njegovom primeru se da zaključiti, ili je u pitanju random ili u Budimpešti gledaju ime i prezime, jedno je sigurno znanje jezika na predaji ne utiče na dodatni poziv.
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 11:36 - pre 121 meseci
pozdrav svinma na forumu ......dali ima jos neko kao ja da je predao krajem juna 2013 u segedinu a da do danas nije dobio niti odbijenicu niti poziv na proveru u su a kamoli poziv za zakletvu .....ne znam sta se desava ?????????
 
Odgovor na temu

radioaktivni1
acme
beograd

Član broj: 322870
Poruke: 3
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 12:49 - pre 121 meseci
Evo mog iskustva,

Ja sam predao u okolini Segedina krajem juna 2013. za sebe i svoju decu, u oktobru mi je stiglo pismo iz ambasade u Beogradu u kome traze pismenu saglasnost supruge da deca dobiju drzavljanstvo, jer u trenutku kad je potpisivala saglasnost kod maticara ona nije znala madjarski i samim tim im ta saglasnost nije merodavna. Iako je pismo poslato iz Beograda, adresa u pismu je iz Budimpeste. Overili mi saglasnost, preveli je i poslali u Budimpestu. U martu ove godine mi ponovo stize isto pismo, i mi ponovimo isto , ali ovaj put posaljemo saglasnost na ambasadu, uz propratno pismo da smo vec to ucinili i da smo poslali u Budimpestu. Sad cekamo dalje , ne znam da li sam jedinstven slucaj, ali voleo bih da mi se javi neko ukoliko je imao slicno iskustvo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 13:23 - pre 121 meseci
Po meni bi sada bilo ok, pošto je saglasnost na srpskom i samo prevod na mađarskom.
Elem, da se priključim temi.
Toliko iščitavam vaša iskustva da sam počela da se potresam kad neko dobije loše vesti. Malo sam preterala :) Ja sam rešila da idem krajem juna preko da probam da predam zahtev. Po ovim poslednjim postovima, ako predam, do sledeće reakcije Budimpešte verovatno ću ići u crkvu, jer me kocka baš i neće, možda me onaj odozgo pogleda :) Šalim se. Nešto sam načula, nemojte me držati za reč. Navodno je dobar broj novopečenih Mađara prijavio adresu u Mađarskoj i posle 6 meseci ljudi imaju pravo da uživaju njihovu socijalnu pomoć, pa sada mnogo pažnje obraćaju da li aplikant ima posao, brak ili nešto što bi ga vezalo za Srbiju ili neko drugo mesto van Mađarske. Opet kažem, nije vest iz prve ruke, nadam se da neko može da ospori ovu glasinu.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.31



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 16:45 - pre 121 meseci
Pa bas me zanima ko je odavde resio da u Hu prijavi prebivaliste zbog socijalne pomoci.Kolika mu je to socijalna pomoc.razumem da se prijave u Nemackoj,Austriji ali u HU,nesto nisam siguran...ali ajde...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.239.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 16:57 - pre 121 meseci
Ao se ne varam, socijalna pomoć je 70% od minimalne zagarantovane penzije, koja je 90€.
 
Odgovor na temu

jazzmetez
nema
nema

Član broj: 309730
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 20:17 - pre 121 meseci
samo da se pohvalim, dobio sam pasos, ne znam jos da li cu ga u skorije vreme i kako iskoristiti ali eto .toliko samo, srecno .... ako neko ima pitanja ,pucajte,samo bez zle krvi plz ,budimo europejanci -_-
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.04.2014. u 21:23 - pre 121 meseci
Citat:
jazzmetez: samo da se pohvalim, dobio sam pasos, ne znam jos da li cu ga u skorije vreme i kako iskoristiti ali eto .toliko samo, srecno .... ako neko ima pitanja ,pucajte,samo bez zle krvi plz ,budimo europejanci -_-


Da li si ovde ili u Mađarskoj predavao zahtev? Kakvo je iskustvo u periodu od predaje do zakletve? Malo nam oslikaj :)
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2014. u 16:56 - pre 121 meseci
Juče sam u Suboici položio zakletvu (Predao sam zahtev u Tordi-Zrenjanin 05.12.2013.) sad bi me interesovalo gde da predam zahtev za pasoš i koliko to košta i koliko dugo traje procedura ja bih na 10 godina da tražim. rekli su mi da od zakletve mora da prođe jedno dve nedelje dok me uvedu u sistem to je otprilike mogao da podnesem zahtev u drugoj polovini Maja , gde sve primaju zahteve čuo sam da u Beogradu i Subotici termine daju za sredinom augusta BG i sredinom juna u SU. Gde mogu da skinen zahteve za PASOS.

unapred Vam zahvaljujem
bb
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2014. u 16:59 - pre 121 meseci
Citat:
jazzmetez:
samo da se pohvalim, dobio sam pasos, ne znam jos da li cu ga u skorije vreme i kako iskoristiti ali eto .toliko samo, srecno .... ako neko ima pitanja ,pucajte,samo bez zle krvi plz ,budimo europejanci -_-

Juče sam u Suboici položio zakletvu (Predao sam zahtev u Tordi-Zrenjanin 05.12.2013.) sad bi me interesovalo gde da predam zahtev za pasoš i koliko to košta i koliko dugo traje procedura ja bih na 10 godina da tražim. rekli su mi da od zakletve mora da prođe jedno dve nedelje dok me uvedu u sistem to je otprilike mogao da podnesem zahtev u drugoj polovini Maja , gde sve primaju zahteve čuo sam da u Beogradu i Subotici termine daju za sredinom augusta BG i sredinom juna u SU. Gde mogu da skinen zahteve za PASOS.

unapred Vam zahvaljujem
bb
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.243.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2014. u 17:24 - pre 121 meseci
Citat:
BperaB:
Juče sam u Suboici položio zakletvu (Predao sam zahtev u Tordi-Zrenjanin 05.12.2013.) sad bi me interesovalo gde da predam zahtev za pasoš i koliko to košta i koliko dugo traje procedura ja bih na 10 godina da tražim. rekli su mi da od zakletve mora da prođe jedno dve nedelje dok me uvedu u sistem to je otprilike mogao da podnesem zahtev u drugoj polovini Maja , gde sve primaju zahteve čuo sam da u Beogradu i Subotici termine daju za sredinom augusta BG i sredinom juna u SU. Gde mogu da skinen zahteve za PASOS.

unapred Vam zahvaljujem


Szeged, okmanyiroda, Huszar utca, ne treba zahtev, samo srpski pasoš, honositasi okirat i lakcim, 14.000 ft.
 
Odgovor na temu

damilica
Inženjer, Tehničar...
Austrija, Beč

Član broj: 277084
Poruke: 49
*.8.14.vie.surfer.at.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.04.2014. u 18:30 - pre 121 meseci
Samo sam hteo da se javim.
Nisam bio na forumu... bas dugo.
Citao sam nekoliko poslednjih postova, i izgleda da su bas poostrili.

Ja sam i dalje u Austriji, radim zivim i uzivam.
Stvarno taj madj. pasos zlata vredi.

Pozdrav drugari, i ne odustajte!!!
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2014. u 13:28 - pre 121 meseci
Citat:
jedy023:
Pa bas me zanima ko je odavde resio da u Hu prijavi prebivaliste zbog socijalne pomoci.Kolika mu je to socijalna pomoc.razumem da se prijave u Nemackoj,Austriji ali u HU,nesto nisam siguran...ali ajde...


Koliko sam informisan ni to nije lako dobiti. Nije dovoljno imati prijavljen boravak nego i postati rezident i to ne samo u bankarskom smislu boravka od sest meseci. U UK recimo traze da dokazes da si se odlucio dozivotno da zivis u UK i sl da bi te tretirali kao rezidenta (to su uveli sad od 01.04.2014.).

Ne verujem da mozes tek tako da odes u Nemacku ili Madjarsku i da se prijavis boravkom i da odmah dobijes socijalnu pomoc.

Ako neko zna bolje neka kaze.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2014. u 13:29 - pre 121 meseci
Citat:
damilica:
Samo sam hteo da se javim.
Nisam bio na forumu... bas dugo.
Citao sam nekoliko poslednjih postova, i izgleda da su bas poostrili.

Ja sam i dalje u Austriji, radim zivim i uzivam.
Stvarno taj madj. pasos zlata vredi.

Pozdrav drugari, i ne odustajte!!! :-)


Kazi nam Damilice koji su uslovi da bi neko dobio socijalnu pomoc u Austriji ako znas?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2014. u 14:25 - pre 121 meseci
EU drzavljanin postaje rezident druge EU drzave prijavom boravka. Nemojmo to brkati sa pravom na socijalnu pomoc. To o cemu ti pricas je HRT, Habitual Residence Test, kojim treba da dokazes nameru da ces se naseliti na duze (nigde se ne pominje dozivotno), a to efekitvno dokazujes retroaktivno tako sto si vec u UK legalno neki duzi period (6m+) HRT vazi i za drzavljane UK, neko ko je otisao iz UK i dugo nije ziveo u UK i vrati se samo da skuplja socijalku dobice pedalu.

U Madjarskoj kao Madjar mozes da se naselis i da trazis pomoc. Sta mislis, zasto pizde toliko?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.235.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2014. u 15:52 - pre 121 meseci
@mmix
I šta da radiš sa 63€ socijalne pomoći? U Mađarskoj postoji prinudna obaveza grupnih radnih akcija (plaća se 150€ mesečno) za one koji primaju soc. pomoć, ko odbije gubi pravo na nju. To je uglavnom namenjeno za Rome.http://www.youtube.com/watch?v=GFCEz_8vdiQ

[Ovu poruku je menjao veegun dana 02.05.2014. u 17:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao veegun dana 02.05.2014. u 17:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao veegun dana 02.05.2014. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2014. u 21:09 - pre 121 meseci
Izgleda je ta glasina ipak glupost. I drago mi je zbog toga, dovoljno je otežana predaja zahteva, ova provera bi bila i previše.
Nego da pitam, jel bio neko skoro u Mađarsku da podnosi zahtev?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898007 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.