Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898898 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 12:15 - pre 121 meseci
Citat:
minimaus999:
Dobila sam poziv za zakletvu, ali sat vremena pre zakletve je provera jezika. Da li neko ima iskustva sa ovim i da li mi moze reci pitanja koja su ga pitali?


Pozz,
Da li ti je naglaseno da ce biti jos jedna provera jezika ,ili ti to predpostavljas??
Na koji nacin su te obavestili?
Kada si predala papire?
Hvala :)
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 12:57 - pre 121 meseci
Citat:
seone evans:
jel bio neko u skorije vreme u beogradu da preda dokumenta?

I mene zanima da li je iko igde predao skoro?
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 12:58 - pre 121 meseci
pozrdav svima dali ima slucajeva kao moj da jos neko ceka od juna jula poziv na zakletvu u Segedinu a da do danas nije dobio poziv na proveru niti odbijenicu ........ako ih ima neka se jave ......ne znam dali je jos neko cekao godinu dana za bilo kakav odgovor pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Miki21000

Član broj: 320823
Poruke: 16
*.ssp.dialog.net.pl.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 13:01 - pre 121 meseci
Evo jedne lepe vesto za one koji hoce da predaju u Szeged.

Od izvora pri vrhu uprave u tom gradicu saznao sam da doticni BRKA odlazi u penziju za nekoliko godina tako da oni koji zele da predaju u rakoci ter 1 mogu slobodno otici i date papire( 2017/18) bez bojazni od visprenog i ljutog BRKE koji je mnoge nase sugradjane vracao sa predaje dokumenata.

 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
195.178.33.*



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 13:17 - pre 121 meseci
Prosle nedelje sam isao u Mórahalom da predam za izradu pasosa, za mene i maloletno dete. Posto mi supruga nema drzavljanstvo, morala je ici i ona da bi dala odobrenje. Sto se tice organizacije, tamo je stvarno super. Uzmes broj iz aparata, sacekas 10-15 min i vec si na redu, ali je nastao jedan problem vezan za dete. Naime, kad se vadi pasos za dete, potreban je preveden izvoda iz maticne knjige rodjenih, sto sam ja i imao i to, naravno, overen od strane zvanicnog sluzbenog prevodioca. Medjutim, zena na salteru mi rece da po novom, dokumenti smeju da se prevode iskljucivo u konzulatu u Subotici ili ambasadi u Beogradu. Tu sam se iznervirao (da ne kazem da sam dete vadio iz skloe samo zbog tog ....) i odem u Segedin. Tamo mi prihvate sve papire i kazu da dodjem za mesec dana po pasose. Ovo vam pisem samo zato da znate da to vazi garant i za predaju papira za drzavljanstvo a ne samo za izradu pasosa (mislim na te prevode dokumenata), pa treba obratitit paznju gde predavati.
Inace niko nije pravio problem sto cerka nije znala madjarski niti je neko nesto pitao i proveravao.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 13:20 - pre 121 meseci
Citat:
minimaus999: Papire sam predala u Budimpesti, tamo sam i trazila zakletvu. Buni me samo ovo sad sto je zakletva zakazana u 11, a u 10 da budem tamo da potvrdim znanje madjarskog jezika.

Šta je konkretno zbunjujuće? Inače je uvek pravilo da se dolazi pre zakletve cca sat vremena. "Provera jezika" se podrazumeva prilikom identifikacije.
Citat:
linc: pozrdav svima dali ima slucajeva kao moj da jos neko ceka od juna jula poziv na zakletvu u Segedinu a da do danas nije dobio poziv na proveru niti odbijenicu ........ako ih ima neka se jave ......ne znam dali je jos neko cekao godinu dana za bilo kakav odgovor pozdrav svima

Bilo je slučajeva da su ljudi čekali skoro godinu dana, neki su prošli, a neki dobili odbijenice (datirane na 3-4 meseca pre nego što su ih dobili). Retko je toliko čekanje, ali se dešava.
Citat:
Miki21000:Od izvora pri vrhu uprave u tom gradicu saznao sam da doticni BRKA odlazi u penziju za nekoliko godina tako da oni koji zele da predaju u rakoci ter 1 mogu slobodno otici i date papire( 2017/18) bez bojazni od visprenog i ljutog BRKE koji je mnoge nase sugradjane vracao sa predaje dokumenata.

Pa ja sad nisam siguran, shodno iskustvima u poslednje vreme, bolje je da vas neki "brka" odbije odmah, nego predsednik republike za šest meseci :)

 
Odgovor na temu

minimaus999
Pera Peric
beograd,srbija

Član broj: 322952
Poruke: 5



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 19:53 - pre 121 meseci
Zbunjujuce je to sto je konkretno naglaseno da je u 10h provera madjarskog jezika.
Citat:
Emil Ranc: Pa ja sad nisam siguran, shodno iskustvima u poslednje vreme, bolje je da vas neki "brka" odbije odmah, nego predsednik republike za šest meseci :)

Naglaseno je. U pismu pise sve, odnosno poslali su mi e-mailom, a novembra sam predala papire.
Citat:
MISKO IT: Pozz,
Da li ti je naglaseno da ce biti jos jedna provera jezika ,ili ti to predpostavljas??
Na koji nacin su te obavestili?
Kada si predala papire?
Hvala :)
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.05.2014. u 20:56 - pre 121 meseci
Citat:
djdNS72:
Prosle nedelje sam isao u Mórahalom da predam za izradu pasosa, za mene i maloletno dete. Posto mi supruga nema drzavljanstvo, morala je ici i ona da bi dala odobrenje. Sto se tice organizacije, tamo je stvarno super. Uzmes broj iz aparata, sacekas 10-15 min i vec si na redu, ali je nastao jedan problem vezan za dete. Naime, kad se vadi pasos za dete, potreban je preveden izvoda iz maticne knjige rodjenih, sto sam ja i imao i to, naravno, overen od strane zvanicnog sluzbenog prevodioca. Medjutim, zena na salteru mi rece da po novom, dokumenti smeju da se prevode iskljucivo u konzulatu u Subotici ili ambasadi u Beogradu. Tu sam se iznervirao (da ne kazem da sam dete vadio iz skloe samo zbog tog ....) i odem u Segedin. Tamo mi prihvate sve papire i kazu da dodjem za mesec dana po pasose. Ovo vam pisem samo zato da znate da to vazi garant i za predaju papira za drzavljanstvo a ne samo za izradu pasosa (mislim na te prevode dokumenata), pa treba obratitit paznju gde predavati.
Inace niko nije pravio problem sto cerka nije znala madjarski niti je neko nesto pitao i proveravao.


Ovo nešto nije u redu. Meni je to logično možda samo za pasoš, ali i to je bezveze. Nije da ti ne verujem, nego mi oni (službenici, država ili ko već) nisu jasni sa tim. Šta je cilj....
 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
195.178.33.*



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 07:33 - pre 121 meseci
Citat:
klepetalo:
Citat:
djdNS72:
Prosle nedelje sam isao u Mórahalom da predam za izradu pasosa, za mene i maloletno dete. Posto mi supruga nema drzavljanstvo, morala je ici i ona da bi dala odobrenje. Sto se tice organizacije, tamo je stvarno super. Uzmes broj iz aparata, sacekas 10-15 min i vec si na redu, ali je nastao jedan problem vezan za dete. Naime, kad se vadi pasos za dete, potreban je preveden izvoda iz maticne knjige rodjenih, sto sam ja i imao i to, naravno, overen od strane zvanicnog sluzbenog prevodioca. Medjutim, zena na salteru mi rece da po novom, dokumenti smeju da se prevode iskljucivo u konzulatu u Subotici ili ambasadi u Beogradu. Tu sam se iznervirao (da ne kazem da sam dete vadio iz skloe samo zbog tog ....) i odem u Segedin. Tamo mi prihvate sve papire i kazu da dodjem za mesec dana po pasose. Ovo vam pisem samo zato da znate da to vazi garant i za predaju papira za drzavljanstvo a ne samo za izradu pasosa (mislim na te prevode dokumenata), pa treba obratitit paznju gde predavati.
Inace niko nije pravio problem sto cerka nije znala madjarski niti je neko nesto pitao i proveravao.


Ovo nešto nije u redu. Meni je to logično možda samo za pasoš, ali i to je bezveze. Nije da ti ne verujem, nego mi oni (službenici, država ili ko već) nisu jasni sa tim. Šta je cilj....


Pa ja kazem da su meni trazili za pasos, pa predpostavljam da je to pravilo mozda i za predaju dokumenta, ali ono sto me nervira je da su taj isti dokument prihvatili bez problema u Segedinu a u Morahalomu su mi rekli da moram da ga prevedem u konzulatu.
Ovo sam i podelio sa vama da znate da ocito dosta zavisi i od sluzbenika ili mesta, rasporeda zvezda ili cega vec ....
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 17:30 - pre 121 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
Razer87:
Citat:
milos.hu:
kad vec pricamo o socijali
https://www.youtube.com/watch?v=4KppBOHvqJs
(ima tri dela)
Pritisak, sam od sebe skace na trista


Ustani Adolfe. Ustani.

Parola snadji se... :D
Ja ih skroz podrzavam i treba da im uzimaju kad su ih primili u EU... :D


i ja cu onda tako zasto da radim kad ne moram

Ima da se usrecis sa 50 funti nedeljno u UK.
Vidis kolko ovi imaju dece... :)


pa da ali to je samo za food.. plate stan racune.. a video sam romkinja ima neke silne racune da plati oko 1500 funti... izgleda da ni ta socijala tamo nije obecana bajka :)

Ipak je bolje raditi i zaraditi.. eventualno na detesce neku tax credit i allowance izvuci...
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 20:47 - pre 121 meseci
Drugovi i drugarice

Dok mi je secanje jos uvek sveze, da prenesem utiske. Danas sam uspesno predao papire u ambasadi u Beogradu. Ono sto me je najvise iznenadilo je sto je ceo proces trajao jedva 25 minuta. Osoblje sa kojim sam imao kontakt je bilo jako ljubazno i prijatno. Gospodja koja je vodila intervju mi je trazila pasos i kopiju istog, pitala me je da ocenim svoje znanje madjarskog, gde sam ga ucio i da li sam sa nekim od prijatelje ili porodice imao priliku da pricam. Pricali smo o Budimpesti, madjarskom turizmu, hrani, o mom vojvodjanskom slengu koji koristim u pricanju, a koji se u Madjarskoj ne koristi... Odgovarao sam uglavnom sa dugackim i slozenim recenicama, i sa ne bas cestim izrazima. Objasnila mi je da se papiri sad salju na dalju proveru u Budimpestu i da ce me posle odredjenog vremena kontaktirati ponovo, ali da ne zna kada bi to moglo biti. Takodje mi je objasnila i sta me kasnije ceka na zakletvi i ostali detalji. Ukratko, jedno jako lepo i pozitivno iskustvo.
 
Odgovor na temu

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 21:32 - pre 121 meseci
kakvo ti je znanje madjarskog ?
 
Odgovor na temu

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 21:53 - pre 121 meseci
Citat:
Razer87:
Drugovi i drugarice

Dok mi je secanje jos uvek sveze, da prenesem utiske. Danas sam uspesno predao papire u ambasadi u Beogradu. Ono sto me je najvise iznenadilo je sto je ceo proces trajao jedva 25 minuta. Osoblje sa kojim sam imao kontakt je bilo jako ljubazno i prijatno. Gospodja koja je vodila intervju mi je trazila pasos i kopiju istog, pitala me je da ocenim svoje znanje madjarskog, gde sam ga ucio i da li sam sa nekim od prijatelje ili porodice imao priliku da pricam. Pricali smo o Budimpesti, madjarskom turizmu, hrani, o mom vojvodjanskom slengu koji koristim u pricanju, a koji se u Madjarskoj ne koristi... Odgovarao sam uglavnom sa dugackim i slozenim recenicama, i sa ne bas cestim izrazima. Objasnila mi je da se papiri sad salju na dalju proveru u Budimpestu i da ce me posle odredjenog vremena kontaktirati ponovo, ali da ne zna kada bi to moglo biti. Takodje mi je objasnila i sta me kasnije ceka na zakletvi i ostali detalji. Ukratko, jedno jako lepo i pozitivno iskustvo.

 
Odgovor na temu

LxAxKxI
Beograd

Član broj: 264190
Poruke: 37



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 21:55 - pre 121 meseci
Citat:
seone evans:
kakvo ti je znanje madjarskog ?


Natucam
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.05.2014. u 22:00 - pre 121 meseci
Citat:
seone evans:
kakvo ti je znanje madjarskog ?


Pa sad vec na tom nivou da razumem 60-70% onoga sto se govori, ponekad iz konteksta, i nesto manje od toga umem i sam reci, manje ili vise gramaticki ispravno. Spremao sam se intenzivno 10 meseci dnevno 3-4 sata, vikendom kad ne radim, onda 6
 
Odgovor na temu

CaptainCrash
unemployment
Srbija

Član broj: 322883
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 06:37 - pre 121 meseci
Ne zelim da reklamiram nikog i molim da se ne obrise post vec samo zelim znati da li je pametno i koliko upustiti se u pricu preko centarzaedukaciju.com?
Danas mi stigao potvrdan mail i ako zelim nastaviti proceduru to je to,da im se javim...kazu da se dobija materijal,pripremaju vas za Madjarski jezik tj za intervju i kazu da u roku od 6 meseci dobijate PASOS,znaci ne drzavljanstvo vec preko njih i pasos...meni to malo nesto neobicno jer znam da se na isti ceka i do 2-3 meseca nakon zakletve i podnosenja papira odnosno dobijanja drzavljanstva ali ajde...ima li neko iskuistva preko njih i kako je prosao i da li ici i dati dodatnih evrica za sve ili biti samouk pa sta bude?
Kontam mozda imaju neki dil i preko njih mozda ide lakse sto se tice poznnavanja jezika i ostalih peripetija...
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 13:34 - pre 121 meseci
Pozdrav svima,

Zanima me da li neko zna neku agenciju ili advokata koji bi nam pomogli oko prijave prebivalista u Budimpesti. Zakletvu smo polozili u februaru, imamo lakcim kartya koje smo tada dobili, a sada smo iznajmili stan, dugorocno, sve legalno, sa ugovorom, ali smo culi dosta razlicitih informacija oko toga sta je od papira potrebno za prijavu prebivalista. Iskreno, koliko god znao madjarski, mislim da sam ne bih mogao da se izborim sa ovdasnjim propisima i birokratijom - tako da ako nekog znate, molim vas da mi pisete na pp.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 16:03 - pre 121 meseci
Citat:
CaptainCrash:
Ne zelim da reklamiram nikog i molim da se ne obrise post vec samo zelim znati da li je pametno i koliko upustiti se u pricu preko centarzaedukaciju.com?


Pisalo se o njima u prethodnih 50 stranica. Uzmi pa listaj kao i svi mi ostali. Ili pogledaj spisak mojih postova. :)
Ukratko, ja mislim da se sada više i ne isplati zbog trenutne situacije, a verujem i mnogi drugi tako misle. Možeš dobiti od njih dobre savete, i mogu biti korisni radi prevoda dokumenata ali ne i uvezi učenja mađarskog. Taj nivo jezika koji su oni pre, a verujem i dalje, učili svoje polaznike, sigurno nije dovoljan. Sada po svemu sudeći moraš provesti minimum 6 meseci intenzivnog učenja jezika, a takve kurseve koliko znam, centar nema u ponudi. Takođe, izbriši iz glave da neko ima neke "veze" ili da se nešto može "srediti", a mogao bi i da prelistaš ovaj forum unazad za više informacija.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 17:04 - pre 121 meseci
Citat:
CaptainCrash: Ne zelim da reklamiram nikog i molim da se ne obrise post vec samo zelim znati da li je pametno i koliko upustiti se u pricu preko centarzaedukaciju.com?

Evo neke generalne statistike koja pokazuje koja je prosečna prolaznost nematernjih govornika mađarskog jezika prilikom aplikacije. Nije konkretno vezano za Centar. Mađarsko ime pomaže. Ali to nije potrebno, a nikako nije ni dovoljno. Jezik mora da se zna. Moglo je (i može) da se prođe na mufte, to košta, ali ne preporučujem - rizik za odbijanje je veliki.

1. prolazak razgovora, predaja papira - 60%
2. odbijanje prijema dokumenata - 20%
3. naknadni problem u vidu prošlog braka, nepristanka oca za dete i sl. - 10%
4. odbijanje posle neuspešne telefonske provere ili bez objašnjenja - 10%
5. uspešna telefonska provera (ili nije bilo provere) i poziv na zakletvu 50%

Gledajući ovu statistiku, može da se zaključi sledeće:
50% prolazite, 50% ne prolazite.
Statistika nije moja, video sam je pre nekog vremena na nekom mađarskom forumu, ali sad ne mogu da nađem link. Sećam se da nije bila preterano merodavna - obrađivala je podatke nekih 187 ljudi koji su predali aplikacije u periodu od marta 2013. do sad.


 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2014. u 17:41 - pre 121 meseci
Baš utešno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898898 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.