Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897804 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 02:00 - pre 127 meseci
Bitno da je on mene isprozivao a sad nije dostojan da se javi i izvini za divljanje "po mojemu liku i delu" bez ikakvih prethodnih informacija i osnova :-D
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 11:41 - pre 127 meseci
Citat:
VojvodjaninHU:

Na vestima sam pročitao da su i Bosanski državljani predavali zahteve, ali su svi dobili odbijenice. Samo mi je malo čudno, zašto su službenici primali zahteve ako je opšte poznato da je BiH bila posebno kraljevstvo u okviru AU i nije bila deo Ugarske... Znači, Bosanci nemaju pravo na Mađarsko državljanstvo jer nisu bili deo Ugarske kraljevine.


Da prate ovaj forum ili bilo šta da prate, znali bi da 500 evra ne rešava pristup Bosne Madjarskoj... Čak na zvaničnom sajtu piše da ima celih 50 odobrenih predmeta.
Već sam pisao o Danijelu iz Sombora koji je prevario puno ljudi ali ne vredi, neko i dalje voli da misli da bez poznavanja jezika i porekla ipak može da aplicira za državljanstvo.
Čovek se preselio u Suboticu i nastavlja sve iz početka. Ne uče na tudjim greškama. Dok je ovaca biće i berbera...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 18:37 - pre 127 meseci
petak, 25. okt 2013
Zašto mnogi žele mađarski pasoš?

zanimljiva recenica iz clanka

Zoltan Farkaš kaže da je tražio mađarsko državljanstvo zato što može da ode u Kanadu, jer su tamo mnogo bolji uslovi za rad i, kako kaže, tamo ima bolju perspektivu nego ovde.

Zbog ovakvih ce da nam uvedu vize za Kanadu.

 
Odgovor na temu

vesni
Vesna Stojkov
Beograd

Član broj: 313541
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 18:43 - pre 127 meseci
[quote]tosa007.:
Ako moze neko da mi potvrdi da li su ova dva formulara potrebna za mene, nisam ozenjen, nemam dece.. Dakle prvi formular je Honosítási - visszahonosítási kérelem, a drugi je kao zahtev za upis u maticnu knjigu rodjenih, ako sam dobro shvatio. I to bi trebao da je ovaj formular Adatlap honosítással/visszahonosítással magyar állampolgárságot szerzett kérelmezők külföldön történt születésének hazai anyakönyvezéséhez? Hvala unapred na odgovoru :)[/quote

Moj brat je predao 4. aplila u Molahomu. On je inace razveden a maticarka mu je trazila da popuni sve podatke od bivse supruge,za to bas nije bio spreman i nije siguran da je dobro uradio.Inace jos ceka poziv na zakletvu ili odbjenicu.Videcemo.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 18:46 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
petak, 25. okt 2013
Zašto mnogi žele mađarski pasoš?

zanimljiva recenica iz clanka

Zoltan Farkaš kaže da je tražio mađarsko državljanstvo zato što može da ode u Kanadu, jer su tamo mnogo bolji uslovi za rad i, kako kaže, tamo ima bolju perspektivu nego ovde.

Zbog ovakvih ce da nam uvedu vize za Kanadu.



Komentar sa sajta :)

Code:
Mogu nasi Madjari uzeti dvojno drzavljanstvo, ali prava koja imaju ovde nece imati nigde drugde!


Pobednik vremena...





Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 19:21 - pre 127 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Inace da se nadovezem, madjarski carinik zna da ste madjarski drzavljanin i kad prelazite sa srpskim pasosem.
Pokazuje im se na kompijuteru kad vam skeniraju srpski pasos.
To je proverena informacija.
Ako se neko seca da su mu kopirali pasos kada je predavao za drzavljanstvo, sad zna i zbog cega... :)
Neznam koji su k**** ostavili u srpskom pasosu da se vidi maticni broj i adresa, to nema nigde...
drugim zemljama

Ima i u drugim zemljama. Sto posto znam za, na primer, Makedoniju i Bugarsku.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 19:34 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
petak, 25. okt 2013
Zašto mnogi žele mađarski pasoš?

zanimljiva recenica iz clanka

Zoltan Farkaš kaže da je tražio mađarsko državljanstvo zato što može da ode u Kanadu, jer su tamo mnogo bolji uslovi za rad i, kako kaže, tamo ima bolju perspektivu nego ovde.

Zbog ovakvih ce da nam uvedu vize za Kanadu.



Imam dosta kontakta sa našim ljudima u Kanadi, koji se trude koliko mogu da pomognu našima da odu i rade. Žena koja radi u državnoj administraciji je nedavno rekla da stižu od poslodavaca preporuke za doseljenike sa mađarskim pasošem i da će čak imati sve više pogodnosti jer su se pokazali kao vredni radnici. To je info od pre 2-3 meseca. Doduše, i Kanada kao zemlja ima različite zakone u zavisnosti od oblasti u koju se odseli. Ali za taj neki središnji mi je preneto ovako kako sam ja vama na forumu. Pozdrav.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 19:43 - pre 127 meseci
zar nisu sad izglasali ovo da ako jednoj članici šengena uvede Kanada vize da ceo Šengen uvodi Kanadi po reciprocitetu? :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 20:12 - pre 127 meseci
Citat:
Zole84:Imam dosta kontakta sa našim ljudima u Kanadi, koji se trude koliko mogu da pomognu našima da odu i rade. Žena koja radi u državnoj administraciji je nedavno rekla da stižu od poslodavaca preporuke za doseljenike sa mađarskim pasošem i da će čak imati sve više pogodnosti jer su se pokazali kao vredni radnici. To je info od pre 2-3 meseca. Doduše, i Kanada kao zemlja ima različite zakone u zavisnosti od oblasti u koju se odseli. Ali za taj neki središnji mi je preneto ovako kako sam ja vama na forumu. Pozdrav.


Kanada ima sistem poena, primaju samo visokokvalifikovane radnike u oblastima u kojima nemaju dovoljno radne snage. Pasos tu ne igra neku ogromnu ulogu, osim u brzini obrade zahteva u zavisnosti od toga koliko iz neke drzave ima prevara.

Citat:
panadol:zar nisu sad izglasali ovo da ako jednoj članici šengena uvede Kanada vize da ceo Šengen uvodi Kanadi po reciprocitetu? :)


Mislim da su to bile prazne pretnje, Kanada je uvela vize Ceskoj i nesto su joj kao pretili iz EU ali nista naravno od toga nije bilo.


 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 20:20 - pre 127 meseci
Ne poričem ali načina da se ode ima nebrojeno. Moj muž je dobio posao od firme koja zapošljava vozače kamiona iz određenog dela sveta, i rade samo sa emigrantima, domaće šofere ne zapošljavaju. Ja lično sam popunila aplikaciju koju sam dobila od ljudi po preporuci i poslala, posle 5 dana smo primili poziv da se dogovori sve. Ne ulazim u detalje za dalje, jer bih iznosila privatne stvari. Samo ću reći da mu je engleski ubi Bože, ali se gledalo iskustvo. Bitno je naći tamo posao, poslodavca koji može da da radno mesto a ostalo ide u rok službe. Sad mi se prijatelj sprema za Otavu, tamo je preko neta našao firmu da bude šofer, koferi su spakovani. Porodica ide kasnije ako budu zadovoljni radom.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 20:22 - pre 127 meseci
http://www.politics.hu/2013052...-without-imposing-visa-regime/
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 00:10 - pre 127 meseci
Ništa neobično. Za očekivati je bilo da do ovoga dođe, ali to nema veze toliko sa "ovdašnjim" građanima Mađarske.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 01:34 - pre 127 meseci
u neku ruku VojvodjaninHU je u pravu.

Jedna doza paranoje uvek je neophodna, a podatke nikad ne treba javno saopstavati osim ukoliko ne zelite da budete javna licnost i snosite sve posledice. Zasto ovo kazem ? Pa jbg vidite sta se desava, neko nekom neda like na fejsu ovaj ga upuca sutra !

Tako neko moze iz ciste pakosti jer ste se prepucavali po ES da javi DB u Madjarskoj da: znate taj Kikica Racic radio je protiv interesa a sutra ide sa zenom u Baju da preda zahtev...

Nas narod ima jos od golog otoka i udbe taj potkazivacki mentalitet...

ps.: predstavio se punim imenom Dusan Milosevic ! Vazi, ja sam Milan Popovic :-D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 08:49 - pre 127 meseci
Jel mora da se za izradu pasosa zakazuje i da li osim srpskog pasosa, lakcima i uverenja o drz. treba jos nesto.

Sutra da me uslove koje bih drzavljanstvo zadrzao bilo bi madjarsko.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.10.2013. u 10:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serveto
Becej

Član broj: 102722
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 10:35 - pre 127 meseci

Ne mora da se zakazuje ako tog dana nije guzva. Ako jeste, necete stici na red.
Bolje je zakazati i ne misliti na to.
Mislim da treba i madjarski izvod iz m.k.r. (ja sam tako predao, uzeli su ga i kasnije vratili).

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.10.2013. u 10:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 10:57 - pre 127 meseci
VojvođaninHu - malo kulture nije na odmet. Mogli ste netrpeljivost da ne kažem mržnju ka Srbiji da iskažete i bez ružnih reči. Za svađu je potrebno dvoje, zar ne? Zet je Mađar po ocu, odrastao je uz tu stranu familije, i kad je otišao zbog posla u mesto gde su većinski Mađari progovorio je na srpskom jer je to smatrao normalnim, prodavačice su počele da mu ređaju užu i širu familiju, koriste sličan rečnik kao vi, dobrano osuta paljba na njegov srpski jezik, poreklo, državu, i šta će on tu među njima... Guske nisu znale da momak zna mađarski, i kad je završio što je imao - očitao je bukvicu za svaku izgovorenu uvredu na Mađarskom. Oni nekom srpsku, ti drugi njima mađarsku i to je to. A Kosovo jeste Srbija, samo što... duga priča.
Neko je dobro rekao: volim srpsku zemlju, ne državu. To su dve različite stvari. Zemlja ima istoriju, dušu, vrednost. A državu vode lopurde, krimosi...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 16:51 - pre 127 meseci
Otvorite novu temu za ovakva prepucavanja; predmet ove teme je pomoć ljudima koji žele da apliciraju za mađarsko državljanstvo po osnovu porekla i znanja jezika. Ovo što vi kucate nema nikakve veze sa tim.
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 17:46 - pre 127 meseci
Citat:
VojvodjaninHU:
Citat:
panadol:
Citat:
VojvodjaninHU:
Jedino što mogu uraditi je:
Da kovertiram za Beograd troslojni toalet papir nakon obavljene velike nužde, skupa sa SRBSKIM pasošem i uz poruku "izmet pronašao izmet ".
Viszlát.


uuu nemoj tako, sa tim pasošem možeš bezvizno da putuješ u Rusiju do 30 dana, blagodet koju ti ne omogućuje nijedan EU pasoš ;)


Evo oteg'o sam myda da putujem u komunističke diktature poput Rusije sa sve srpskim pasošem u ruci :)

BTW, kada Vojvodina planira da nacionalizuje Naftagas? Dosta su se rusi gyzili u njemu!



Baš nekog mnogo zabole gde ćeš ti da putuješ. Obrati se prvom psihijatru, dežurne službe valjda rade nedeljom, kasno će biti sutra.
napustio forume
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 18:41 - pre 127 meseci
Citat:
Dooku: VojvodinaHU, koji ti je to username? Ti predstavljaš celu Vojvodinu ili samo vojvođanske Mađare, ili koga? Koliko neko jadan i bolestan treba da bude da sebe predstavlja celim geografskim pojmom i pretenciozno govori u ime svih.

Ja ne znam ni jednog Srbina, ni jednog Mađara koji podržavaju ovakvu politiku.

Nemojte dozvoliti da nam lockuju temu zbog bahatog ponašanja...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 19:39 - pre 127 meseci
Ljudi ne primajte se, vec smo otkrili da iza naloga VojvodjaninHU stoji neko od od organizatora prevarantskih sema koje je ovde neko razotkrio, mozda bas taj iz Sombora, i njegov jedini cilj je da upropasti ovu temu ili makar da je stavi na los glas kako bi nesrecnicima koji mu se pozale sutra mogao da kaze "ma gde ste to procitali da sam ja prevarant? na ES forumu? pff pa jeste li vi videli sta se tamo jos sve pise". Zato pamet u glavu i ne nasedajte na provokacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897804 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.