Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883709 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
217.65.199.*



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 10:33 - pre 126 meseci
Citat:
shejtan-:
Citat:
ja_ns:
Citat:
salamala81: ja sam dobio poziv i baš mi je frka zbog poslednje rečenice u pozivu...znaš li možda, da li je to i ranije stajalo u pozivima ili je sada to prvi put??
inače vidimo se sedmog tamo :)


I meni je frka zbog poslednje recenice, jer je boldovana i jos sa uzvicnikom! Zaista ne znam da li je to samo reda radi ili vec nagovestavaju da ce biti provera....

A šta vam piše u poslednjoj rečenici ako nije tajna?


Pise, nesto tipa, da podsecaju i upozoravaju da je uslov za dobijanje drzavljanstva poznavanje jezika. E, sad... da li je to oduvek pisalo ili je novouvedeno....
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.dip0.t-ipconnect.de.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 11:29 - pre 126 meseci
Imam pitanje u vezi popunjavanja statistickog formulara.
Da li formular treba da se popunjava stampanim(velikim i malim slovima) ili isljucivo VELIKIM stampanim slovima.
Da li se ponudjeni odgovori zaokruzuju ili samo podvlace?
Mozda glupo pitam,ali ne zelim da pogresim. Hvala vam unapred.
 
Odgovor na temu

filsns
NS

Član broj: 82492
Poruke: 3
*.infosafe.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 11:35 - pre 126 meseci
Da li neko ima bilo kakve informacije o dodatnoj proveri u konzulatu u Subotici? Cujem da su zvali dosta ljudi u zadnje vreme ali niko jos nije bio. Drugar je dobio poziv i u prilicnoj je frci.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 11:41 - pre 126 meseci
Meni se čini da je ona varatutma i gužva sa predajom malo popustila i sada puno službenika sedi besposleno
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 12:09 - pre 126 meseci
Ovde mozete da se upisete u biracki spisak https://kerelem.valasztas.hu/vareg/ prvo na Névjegyzékbe vételi kérelem benyújtása pa na Belépés Ügyfélkapu nélkül

Ko zeli pismeno da se upise preko onih formulara, a ne razume bas sta treba gde, ima ovde sve objasnjeno na engleskom http://www.valasztas.hu/hu/ovi/content/Kitoltesi_minta_EN.pdf i prevod pisma http://www.valasztas.hu/hu/ovi...TiszteltHonfitarsunk_angol.pdf

Glasa se iskljucivo postom!

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 02.11.2013. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 12:44 - pre 126 meseci
Citat:
filsns:
Da li neko ima bilo kakve informacije o dodatnoj proveri u konzulatu u Subotici? Cujem da su zvali dosta ljudi u zadnje vreme ali niko jos nije bio. Drugar je dobio poziv i u prilicnoj je frci.

Izgleda da zovu samo one koji neće otići i ja poznajem njih dvoje koji neće da idu.Čak u pozivu nepiše da dodju na proveru jezika nego da dodju lično da potvrde da nije došlo do nekih promena!
 
Odgovor na temu

filsns
NS

Član broj: 82492
Poruke: 3
*.infosafe.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 13:08 - pre 126 meseci
Citat:
shejtan-: Izgleda da zovu samo one koji neće otići i ja poznajem njih dvoje koji neće da idu.Čak u pozivu nepiše da dodju na proveru jezika nego da dodju lično da potvrde da nije došlo do nekih promena!


Da, u pozivu pise da se dodje licno zbog verifikacije podataka... Valjda ce se neko odvaziti da ode i podeli iskustvo sa ostalima. Ako ne, ja cu imati informacije za oko 2 nedelje.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 15:28 - pre 126 meseci
U svakom slučaju, koliko sam primetio, zvali su samo one koji ne znaju jezik! Bar se niko od ljudi koji znaju jezik nije oglasio da je dobio ovakav poziv.

Još jedno pitanje - da li se zna da li su ovi koji su dobili poziv imali pre toga telefonskih poziva iz Mađarske na koje nisu odgovorili i sl?
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.dip0.t-ipconnect.de.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 18:16 - pre 126 meseci
Zamolio bih nekog ko je skoro bio na zakletvi da opise kako je bilo i podeli neko iskustvo.
Da li su svi koji su mail-om obavesteni da dodju na zakletvu dobili u attachmentu opis ceremonije zakletve,poziv i jos neke dokumente, ili to zavisi od toga gde se polaze zakletva?
Negde sam procitao da je za odlazak na zakletvu potrebno poneti poziv. Da li samo mogu da istampam mail ili ce tek da mi stigne,jos jedan mail sa zvanicnim pozivom u attachmentu.
 
Odgovor na temu

kikinda2409

Član broj: 314868
Poruke: 11
*.3.11.vie.surfer.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 18:38 - pre 126 meseci
Kada dobijete mail da ste pozvani na zakletvu, potrebno je u navedenom roku odgovoriti na mail adresu posiljaoca potvrdom da cete prisustvovati. Kada odete na zakletvu, identifikujete se pomocu pasosa koji ste prilozili kada ste bili na predaji dokumenata, to je sve, nikakvi dodatni pozivi ne stizu.
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.dip0.t-ipconnect.de.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 19:56 - pre 126 meseci
Hvala Vam.
Pitao sam to,jer je neko naveo da je dobio u attachmentu poziv,opis/agendu ceremonije i jos neke dokumente.Ja sam dobio samo mail obican mail bez attachmenta.Brinem da mi ne traze jos nesto. I jos pise da ce se ponovo preveriti znanje jezika. Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 20:24 - pre 126 meseci
Citat:
Emil Ranc:
U svakom slučaju, koliko sam primetio, zvali su samo one koji ne znaju jezik! Bar se niko od ljudi koji znaju jezik nije oglasio da je dobio ovakav poziv.

Još jedno pitanje - da li se zna da li su ovi koji su dobili poziv imali pre toga telefonskih poziva iz Mađarske na koje nisu odgovorili i sl?

Ova gospodja koju poznajem je imala telefonski poziv na koji nije naravno odgovorila,a posle je dala mojoj suprugi tel da nazove taj isti broj i da se pretsavi kao ona.Naravno nisu oni ludi kad se neko tamo javio rekli su da će ponovo nazvati oni za neko vreme nisu rekli kad!Nazvali su je za mesec ipo i opet nije odgovorila i za par dana dobija pismo iz konzulata iz Subotice da dodje lično.....i šta dalje.....
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 20:29 - pre 126 meseci
Citat:
Jesen123:
Zamolio bih nekog ko je skoro bio na zakletvi da opise kako je bilo i podeli neko iskustvo.
Da li su svi koji su mail-om obavesteni da dodju na zakletvu dobili u attachmentu opis ceremonije zakletve,poziv i jos neke dokumente, ili to zavisi od toga gde se polaze zakletva?
Negde sam procitao da je za odlazak na zakletvu potrebno poneti poziv. Da li samo mogu da istampam mail ili ce tek da mi stigne,jos jedan mail sa zvanicnim pozivom u attachmentu.

Pa dobiješ poziv u attachment, i tamo ti piše logo i naziv konzulata Magyar főkonzulátus Szabadka, čak i ime konzula koji drži ceremoniju piše u toj pozivnici, ako imaš zakletvu tamo u Subotici i tebi bi trebalo da je tako, a sad kako izgledaju pozivnice za druga mesta to verovatno zavisi od mesta. A posto nisi ni napisao mesto na kom ćeš ići na zakletvu, teško da ti ko može dati tačniju info :)
 
Odgovor na temu

kikinda2409

Član broj: 314868
Poruke: 11
*.3.11.vie.surfer.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 21:05 - pre 126 meseci
Da, svako mesto ima neki svoj protokol kada su zakletve u pitanju. Sam cin zakletve je naravno isti, ali propratni programi pre zakletve se razlikuju.
 
Odgovor na temu

cistunac

Član broj: 317646
Poruke: 10



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 22:58 - pre 126 meseci
Nakon mesec i po dana vezbanja uspesno predao zahtev ali ovaj put regularno, razvalio sam ih :)))))
 
Odgovor na temu

cistunac

Član broj: 317646
Poruke: 10



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 23:07 - pre 126 meseci
Citat:
shejtan-:
Citat:
Emil Ranc:
U svakom slučaju, koliko sam primetio, zvali su samo one koji ne znaju jezik! Bar se niko od ljudi koji znaju jezik nije oglasio da je dobio ovakav poziv.

Još jedno pitanje - da li se zna da li su ovi koji su dobili poziv imali pre toga telefonskih poziva iz Mađarske na koje nisu odgovorili i sl?

Ova gospodja koju poznajem je imala telefonski poziv na koji nije naravno odgovorila,a posle je dala mojoj suprugi tel da nazove taj isti broj i da se pretsavi kao ona.Naravno nisu oni ludi kad se neko tamo javio rekli su da će ponovo nazvati oni za neko vreme nisu rekli kad!Nazvali su je za mesec ipo i opet nije odgovorila i za par dana dobija pismo iz konzulata iz Subotice da dodje lično.....i šta dalje.....

Samo jos jedan razlog vise da se jezik nauci, dzaba je ici preko posrednika i predati zahtev kad te posle proveravaju telefonom i na zakletvi. Ucite jezik i javljajte se na njihov poziv i sve ce biti ok, sve ostalo im je sumnjivo. Meni je maticarka rekla da je odusevljena mojim znanjem jezika, a ucio sam samo mesec i po dana, za pola godine cu doktorirati madjarski jezik :))))
Sad sledi priprema za taj njihov telefonski pozik, pa posle za zakletvu.

Ako neko moze da kaze sta pitaju kad nazovu bio bi nam od velike pomoci.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 23:33 - pre 126 meseci
Jel ce moci da se upise u biracki spisak i da se glasa postom da se ne cimamo do Bg za glasanje...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 23:54 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica: Jel ce moci da se upise u biracki spisak i da se glasa postom da se ne cimamo do Bg za glasanje...


Samo postom ce i biti glasanje za drzavljane izvan Madjarske (osim za one koji imaju adresu u Madjarskoj, ali trenutno su gastarbajteri oni glasaju u konzulatima, ali to se ne tice novih drzavljana verovatno skoro nijednog). Jedino sto mozes da glas umesto postom doneses u konzulat na dan izbora, ali posto pise da ce listici stizati sa kovertom sa placenom postarinom, onda nema razloga.

Kada bi glasanje bilo u konzulatu - u Subotici bi bio haos, a iz svih ostalih mesta niko ne bi ni glasao. Zato su uveli ovo postom. Doduse siguran sam da za izbore znanje jezika naprasno ne bi bio problem :D

Glasacki listic ce stizati cim se formiraju liste, oko mesec dana pre izbora, a glas mora da im stigne nazad do 24h pre otvaranja birackih mesta u Madjarskoj.

Postom se do sada prijavilo nekih 15-20% od novih drzavljana iz Srbije, a sad ce biti lakse online da se izvrsi prijava. Obavestenje o tome da li ste uspesno upisani na biracki spisak mogu da vam posalju na nesto ili sve od sledeceg - mail, posta, fax.

Evo ko je propustio

Ovde mozete da se upisete u biracki spisak https://kerelem.valasztas.hu/vareg/ prvo na Névjegyzékbe vételi kérelem benyújtása pa na Belépés Ügyfélkapu nélkül

Ko zeli pismeno da se upise preko onih formulara, a ne razume bas sta treba gde, ima ovde sve objasnjeno na engleskom http://www.valasztas.hu/hu/ovi/content/Kitoltesi_minta_EN.pdf i prevod pisma http://www.valasztas.hu/hu/ovi...TiszteltHonfitarsunk_angol.pdf
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.11.2013. u 23:57 - pre 126 meseci
http://www.szeretlekmagyarorsz...mteszt-mennyire-tudsz-magyarul
Eto ko hoce moze proveriti svoje znanje madjarskoga na kratkom testu :)
 
Odgovor na temu

Urke981
nezaposlen

Član broj: 318801
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.11.2013. u 01:20 - pre 126 meseci
Ko je dobre volje i zna Madjarski jezik ako moze ovo da prevede za nas neupucene da barem imamo nesto da kazemo kada odemo da predamo papire ali bez koriscenja online recnika posto to nepali

1.Dobar dan, ja se izvinjavam da li mozete da me uputite na kancelariju gde se predaju dokumenta za dobijanje dvojnog Madjarskog drzavljanstva,
2. Dobar dan dolazim iz Srbije i dosao sam da predam dokumenta za dobijanje dvojnog madjarskog drzavljanstva
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883709 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.