Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897186 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VojvodjaninHU
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 318625
Poruke: 4
37.19.108.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 17:06 - pre 127 meseci
Dobar dan svima, jó napot kivánok...

Već duže vreme pratim ovaj forum i načitao sam se raznih komentara i nepristojnih pitanja tipa:

''Gde si predao zahtev, ako nije tajna''?

Ljudi, nemojte davati svoje lične podatke ovde na forumu, nemojte ostavljati svoje e-mail adrese i nemojte govoriti ljudima stvari koje su bitne za vašu budućnost.

Naš narod često zna da zabije nož u leđa i to onda kada najmanje očekujete.

Jedan savet svima, nemojte govoriti u kom mestu u Mađarskoj ste predali zahtev za povraćaj državljanstva, to se apsolutno nikog ne tiče sem vas samih i možda, kažem možda najbliže rodbine. I to je sve.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.10.2013. u 10:35 GMT+1]
Dr. Á
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 17:29 - pre 127 meseci
Vazno da si ti dusebrizan to objasnio. Jos da vidimo sta ti imas od toga, kad vec pricamo o motivima?

Ovo je javni forum, niko ovde nije puskom uteran niti prisiljavan da deli infromacije, ovo se sve bazira na dobroj volji ljudi, i ne vidim po cemu si ti nadlezan da ucis ljude sta zele i ne zele da podele sa drugima. Niti po cemu si nadlezan da prozivas ljude zasto se interesuju za uzimanje madjarskog drzavljanstva?

Malo samokontrole, molicu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:03 - pre 127 meseci
Vidi ovog sto se kao slucajno registrovao samo da ljudima kaze da ne otkrivaju gde su predali. Jos proziva nekog ko je iz Uzica kao sta se on zanima, pa po popisu u gradu Uzicu zivi 20ak cistokrvnih Madjara, eto mozda je on jedan od njih, sta tebe to briga.

Evo sad cu objasniti, zasto je bitno gde je predao onaj koji prica o svom iskustvu, stvar je vrlo prosta, bitno je zato da bi neko sledeci ko ide mogao da zna koje mesto je bolje da zaobidje u koje je najbolje da ide. Inace prica nema svrhu, prica radi price.

A zasto je bitno da se ne kaze? Pa bitno je onima koji organizuju seme, poput propale seme za Ferencsalas, njima je bitno da se ne procuje. Njima je bolje da sto ljudi kaze "nemojte ici u jedno mesto blizu granice, ali ne mogu vam reci koje" nego da kazu "nemojte ici u Ferencsalas". Ali stepen nervoze je zanimljiv, verovatno im biznis puca po svim savovima.


[Ovu poruku je menjao agora11 dana 25.10.2013. u 19:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-221-137-30.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:07 - pre 127 meseci
Citat:
VojvodjaninHU:
Dobar dan svima, jó napot kivánok...

Već duže vreme pratim ovaj forum i načitao sam se raznih nebuloza, komentara i nepristojnih pitanja tipa:

''Gde si predao zahtev, ako nije tajna''?

Ovo je prvenstveno namenjeno gospodinu koji se potpisuje kao delija_sever031.

Odakle ti pravo da pitaš nekog gde je i kada predao zahtev za povraćaj Mađarskog državljanstva?
Šta ti imaš od te informacije?
Šta će tebi ta informacija?
I šta planiraš da uradiš sa informacijom koju dobiješ?

Ljudi, nemojte davati svoje lične podatke ovde na forumu, nemojte ostavljati svoje e-mail adrese i nemojte govoriti ljudima stvari koje su bitne za vašu budućnost.

Naš narod često zna da zabije nož u leđa i to onda kada najmanje očekujete.

Moje lično mišljenje je da neko ko se potpisuje kao delija_sever031 ne može biti od poverenja i ne može biti dovoljno kompetentan da komentariše bilo šta na ovom forumu, a pogotovo ne povraćaj našeg Mađarskog državljanstva.

Pošto je gospodin iz centralne Srbije(pozivni 031), pitao bih ga što se zanima za Mađarsko državljanstvo? Jel podneo zahtev za povraćaj istog? I da li je položio zakletvu?
*Ako jeste, u šta čisto sumnjam, neka mi kaže koja mu je adresa u Lakcime karti, Srpska ili Mađarska?
(Nakon što dobijem odgovor na ovo pitanje naznačeno zvezdicom, znaću sa kim imam posla, pod uslovom, jel, da je gospodin uspešno položio zakletvu).

Jedan savet svima, nemojte govoriti u kom mestu u Mađarskoj ste predali zahtev za povraćaj državljanstva, to se apsolutno nikog ne tiče sem vas samih i možda, kažem možda najbliže rodbine. I to je sve.


[Ovu poruku je menjao mmix dana 25.10.2013. u 18:29 GMT+1]

Razmisljam da ti je i dalje bilo bolje da si samo ostao na pracenju foruma pa bi mozda nesto i naucio.
Clana delija_sever031 poznajem i sa ovog i sa drugih foruma,pa cu ja u njegovo ime da ti odgovorim.
1.Pitao je jer je i ON predao papire u madjarskoj i ocekuje poziv za polaganje (i njega brine kao i mnoge ovde da li ce ga pozvati direktno na polaganje ili u SU na dopunu)
2.Ima od te informacije jer je mozda i on predao u tom mestu
3.Objasnio samu tacki 1.
4.Nece sigurno da je prosledi onom amerikancu Snoudenu,njega to ne interesuje.
5.Ja uvek volim da se potpisem sa punim imenom i prezimenom(Dusan Milosevic),to je osnovna kultura pri predstavljanju,zasto bi se krio intenditet nisam za nista kriv.
6.moj mail jedy023"gmail.com imam filter i znam sta cu primiti otvoriti a sta necu
7.Tvoje licno misljenje je dobro sto ga javno izlazes i to je jedino pozitivno u tvom postu-
8.E a kakve veze ima da li je uspesno polozio zakletvu,ajde da te pitam da li si ti predao i to sve odradio.
9.Ja jos nisam predao po stoti put to pise ali ovog puta da me ti ne pitas kao ovog clna,supruga je predala i dobila i podigla pasos.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:09 - pre 127 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Citat:
agora11:Neke druge madjarske stranke su (s pravom) postavile pitanje kako SVM zna kome da kuca na vrata.

Ljudi koji su dobili državljanstvo to uglavnom ne kriju, zna se u rodbini, komšiluku... Lako je aktivistima da naprave svoj interni spisak. Takođe, postoje mesta sa većinskim mađarskim stanovništvom gde je puno ljudi uzelo državljanstvo pa im nije teško da idu "od vrata do vrata" jer znaju da u skoro svakoj kući mogu da nalete na "potencijalnog glasača". Ne kažem da je nemoguće da je Mađarska vlada poslala spiskove SVM-u, ali iskreno - ne verujem.


Ma meni je stvarno svejedno, ali vidim da se druge madjarske stranke bune i prozivaju ih. Ima raznih nacina da se dodje do tih podataka, recimo kome su pomagali da popuni formulare i sl.

Inace zanimljivo koliko je mali broj ljudi i medju Madjarima koji je sposoban da samostalno popuni formulare. Realno komplikovani su, cesto i konfuzni posebno kada se neke stvari ponavljaju pa niste sigurni da li treba da ih pisete opet ili kako.

Evo gore neko pita za Adatlap, ako niste vencani popunjavate samo obican, ako ste i u braku onda i házasság.
 
Odgovor na temu

VojvodjaninHU
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 318625
Poruke: 4
37.19.108.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:16 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
Vidi ovog sto se kao slucajno registrovao samo da ljudima kaze da ne otkrivaju gde su predali.

Evo sad cu objasniti, zasto je bitno gde je predao onaj koji prica o svom iskustvu, stvar je vrlo prosta, bitno je zato da bi neko sledeci ko ide mogao da zna koje mesto je bolje da zaobidje u koje je najbolje da ide.

A zasto je bitno da se ne kaze? Pa bitno je onima koji organizuju seme, poput propale seme za Ferencsalas, njima je bitno da se ne procuje. Njima je bolje da sto ljudi kaze "nemojte ici u jedno mesto blizu granice, ali ne mogu vam reci koje" nego da kazu "nemojte ici u Ferencsalas". Ali stepen nervoze je zanimljiv, verovatno im biznis puca po svim savovima.


Zašto je bitno da se ne spominju imena Mađarskih opština. Reći ću ti odmah.

Zato što nije potrebno da iko zna datum kada su vam udarali pečat na našoj i Mađarskoj granici. I zato što nije potrebno da iko u Srbiji zna ko je kad preko kog graničnog prelaza prelazio i predavao papire za sticanje državljanstva susedne zemlje.

Ljudi iz Srbije nas zbog ovoga nazivaju izdajnicima i separatistima.

A o kakvim šemama i poslovima Vi pričate ja stvarno ne znam, ako postoji neka šema za pare, slobodno, ko ima para neka plati... ali opet, neka ćuti i neka previše ne trabunja okolo gde je predao papire i kada. Zar ne?
Dr. Á
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:31 - pre 127 meseci
Brate, taj Novi Sad je stvarno prso sa svojim klerofasistima, zar je moguce da tamo zivite u tako paranoicnom strahu?. U mom selu ne da se ne smatra izdajom vec se trazi formular vise. Drzava Srbija se nece ovde ispreciti kao sto to rade Slovaci, zapravo drzavi Srbiji odgovara da sto vise ljudi uzme pasos EU i ode da radi u inostranstvo i da salje svojim starcima doznake. Vise para i manje kukanja penzionera.

Zato se opusti, osim naravno, ako ti prvi komsija nije ratoborni nacionalista.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:35 - pre 127 meseci
Dnevno granicu predje hiljade, i niko ne zna gde su se oni zaputili, u prvo mesto na predaju zahteva ili u Bec. Tako da ipak ostajem pri tome da je ovde po sredi sema koja propada jer ljudi objavljuju o neuspehu uz za organizatore neugodne detalje.
 
Odgovor na temu

VojvodjaninHU
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 318625
Poruke: 4
37.19.108.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:36 - pre 127 meseci
Za vašu informaciju i ja sam predao zahtev, čekam zakletvu, ali znate kako, ja već imam u familiji nekog ko je Mađarski državljanin pa je za mene procedura skraćena. Da se vratim na temu.

Ja se neću predstaviti imenom i prezimenom jer neću da sutra upiru prstom u mene i govore ''vidi separatista'', i to često govore oni koji nisu ni rođeni u Srbiji.

Takođe da vam kažem još jednu stvar... Potpuno je nebitno gde ste predali zahtev, mene su posle mesec dana od predaje zahteva kontaktirali telefonom. Ostalo je samo da opštinari u Mađarskoj zakažu termin polaganja zakletve i uručenja državljanstva.

Lokacija predaje zahteva je potpuno nebitna, sem u vremenu... jer opštine šalju papire za Peštu svakih 10 dana, konzulati jednom mesečno... Koliko je meni poznato... Mada, možda grešim, i to su stvari koje se mogu menjati u zavisnosti od broja primljenih zahteva.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.10.2013. u 10:36 GMT+1]
Dr. Á
 
Odgovor na temu

VojvodjaninHU
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 318625
Poruke: 4
37.19.108.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 18:45 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
Dnevno granicu predje hiljade, i niko ne zna gde su se oni zaputili, u prvo mesto na predaju zahteva ili u Bec. Tako da ipak ostajem pri tome da je ovde po sredi sema koja propada jer ljudi objavljuju o neuspehu uz za organizatore neugodne detalje.


Daluje zaista naivno ako mislite da naše službe ne vode evidenciju o tome ko prelazi granicu, kada odlazi i kada se vraća.
A te šeme koje propadaju kako vi kažete, voleo bih da čujem nekog ko je odbijen... zašto je odbijen? Razlog sigurno postoji, ili je pretnja po ''nacionalnu bezbednost Mađarske'' (šta god to značilo) ili je po sredi nedovoljno poznavanje jezika. Trećeg nema...

Ustvari ima trećeg, a to je recimo da nemate osnova da tražite povraćaj državljanstva... Na vestima sam pročitao da su i Bosanski državljani predavali zahteve, ali su svi dobili odbijenice. Samo mi je malo čudno, zašto su službenici primali zahteve ako je opšte poznato da je BiH bila posebno kraljevstvo u okviru AU i nije bila deo Ugarske... Znači, Bosanci nemaju pravo na Mađarsko državljanstvo jer nisu bili deo Ugarske kraljevine.
Dr. Á
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 19:13 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
I da uzmemo da u sred haosa imaju vremena za takve nebuloze, ne mogu radnici konzulata da idu unaokolo i kucaju na vrata tek tako. Ali ta prica kako dodju jednom, pa onda opet i tako na silne adrese, to zvuci kao da se radi o konzulatu Hondurasa koji nema pametnija posla. Dakle sanse da radnici konzulata fizicki obilaze ljude po Srbiji koji su se prijavili u Madjarskoj su gotovo 0.

Ono sto postoji jeste da aktivisti SVM idu i obilaze ljude da im pomognu da se prijave za glasanje (poceli su valjda 1. oktobra i vec se visestruko povecao broj registrovanih zahvaljujuci ovome, na hiljade novoprijavljenih). Neke druge madjarske stranke su (s pravom) postavile pitanje kako SVM zna kome da kuca na vrata.

Tako je!Ja sam isto o ovome citala na netu,moze se naci koga zanima...moguce da ljudi nisu to dobro razumeli pa misle da ih obilaze po pitanju neke provere za drzavljanstvo...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 19:15 - pre 127 meseci
Citat:
VojvodjaninHU: Daluje zaista naivno ako mislite da naše službe ne vode evidenciju o tome ko prelazi granicu, kada odlazi i kada se vraća.


I sta imaju od toga? Znaju gde sam i kada usao i izasao, i sta iz toga mogu da saznaju vezano za moje aktivnosti u inostranstvu? Nista. Pritom nasa policija na mnogim prelazima nema nikakvu elektronsku opremu da bi to pratila, npr. u vozu vam samo pogledaju pasos i to je to, osim ako nemaju nevidjenu memoriju pa da zapamte podatke svih putnika. Madjarska policija ima rucne kompjutere u vozovima u koje skenira pasose, ali ovde govorimo o nasoj. I opet, i da svuda skeniraju, sta mogu iz toga da saznaju? Nista. A i da saznaju? Pa sta? U Srbiji je dvojno drzavljanstvo dozvoljeno.

Citat:
VojvodjaninHU: A te šeme koje propadaju kako vi kažete, voleo bih da čujem nekog ko je odbijen... zašto je odbijen? Razlog sigurno postoji, ili je pretnja po ''nacionalnu bezbednost Mađarske'' (šta god to značilo) ili je po sredi nedovoljno poznavanje jezika. Trećeg nema... Ustvari ima trećeg, a to je recimo da nemate osnova da tražite povraćaj državljanstva... Na vestima sam pročitao da su i Bosanski državljani predavali zahteve, ali su svi dobili odbijenice. Samo mi je malo čudno, zašto su službenici primali zahteve ako je opšte poznato da je BiH bila posebno kraljevstvo u okviru AU i nije bila deo Ugarske... Znači, Bosanci nemaju pravo na Mađarsko državljanstvo jer nisu bili deo Ugarske kraljevine.


Ima i cetvrto :) A to je da su madjarske sluzbe provalile sta radite ;) Ali vam sad ne prija da se o tome sve sazna.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 19:39 - pre 127 meseci
[quote]agora11:
Citat:
VojvodjaninHU: Daluje zaista naivno ako mislite da naše službe ne vode evidenciju o tome ko prelazi granicu, kada odlazi i kada se vraća.


I sta imaju od toga? Znaju gde sam i kada usao i izasao, i sta iz toga mogu da saznaju vezano za moje aktivnosti u inostranstvu? Nista. Pritom nasa policija na mnogim prelazima nema nikakvu elektronsku opremu da bi to pratila, npr. u vozu vam samo pogledaju pasos i to je to, osim ako nemaju nevidjenu memoriju pa da zapamte podatke svih putnika. Madjarska policija ima rucne kompjutere u vozovima u koje skenira pasose, ali ovde govorimo o nasoj. I opet, i da svuda skeniraju, sta mogu iz toga da saznaju? Nista. A i da saznaju? Pa sta? U Srbiji je dvojno drzavljanstvo dozvoljeno

@Agora11...Oteli ste mi rec iz usta...
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 20:12 - pre 127 meseci
Inace da se nadovezem, madjarski carinik zna da ste madjarski drzavljanin i kad prelazite sa srpskim pasosem.
Pokazuje im se na kompijuteru kad vam skeniraju srpski pasos.
To je proverena informacija.
Ako se neko seca da su mu kopirali pasos kada je predavao za drzavljanstvo, sad zna i zbog cega... :)
Neznam koji su k**** ostavili u srpskom pasosu da se vidi maticni broj i adresa, to nema nigde...
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 20:49 - pre 127 meseci
Nije istina da zna madjarski carnik zna imaš i njihovo drzavljansto ako prelaziš granicu sa srb pasošem 100 posto znam da neznaju bez obzira što si predao fotokopiju pasoša kad si predao zahtev.Jer u tom slučaju nebih ti dozvolili da radiš povrat PDVa ili afe kako se to već zove sa srb pasošem.Hrvatski carnici znaju a madjarski zasad još uvek neznaju makar nisu znali pre pet dana!
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 20:59 - pre 127 meseci
Citat:
shejtan-: Nije istina da zna madjarski carnik zna imaš i njihovo drzavljansto ako prelaziš granicu sa srb pasošem 100 posto znam da neznaju bez obzira što si predao fotokopiju pasoša kad si predao zahtev.Jer u tom slučaju nebih ti dozvolili da radiš povrat PDVa ili afe kako se to već zove sa srb pasošem.Hrvatski carnici znaju a madjarski zasad još uvek neznaju makar nisu znali pre pet dana!

To nema veze sa povratom poreza, za povrat poreza se gleda gde zivis a ne ciji si drzavljanin. Drugi put malo bolje pogledaj pa ces videti da u red za Afu staju ponekad i auti sa madjarskim tablicama.

P.S. I Djokovic je srpski drzavljanin ali porez placa u Monaku jel se tamo vodi da zivi... :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 21:48 - pre 127 meseci
Da i ja sam prvo pomislio da li to ima uticaja na povracaj pdv-a ali sam se onda setio da na povracaj imaju pravo i drzavljani EU pod uslovom da zive izvan EU.

Inace hrvatski carinici sasvim stoprocentno sigurno nemaju spisak madjarskih drzavljana, jedino mozda nemojte ulaziti sa madjarskim pasosem u HR jer tako ulazite u bazu podataka.
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 23:24 - pre 127 meseci
Šta pišete bre gluposti i prepucavate se! Pričajte o konkretnim stvarima koje nekome mogu da koriste! Počne jedan ,nadoveze se drugi,treći i izgubi se na krajju nit i smisao..
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.10.2013. u 23:29 - pre 127 meseci
Jel mora da se za izradu pasosa zakazuje i da li osim srpskog pasosa, lakcima i uverenja o drz. treba jos nesto
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.10.2013. u 00:36 - pre 127 meseci
Citat:
član:
@VojvođaninHU
druže, imaš sindrom Balkanskog špijuna! :)

njegova paranoja može imati delimično smisao ako se uzme u obzir da su na vlasti isti ljudi koji su devedesetih etničkim mađarima nudili sendviče i besplatan prevoz do Horgoša. Ali imaju oni trenutno drugih zanimacija sa Erdoganom :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897186 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.