Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898876 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 15:59 - pre 127 meseci
Citat:
Gagga84:
Ja se nadam da ovo nije tacno. Mama i ja smo predale papire istog dana krajem maja u Morahalom. Ona je bila pozvana na zakletvu tog 11.10. a ja ne. koja bi bila fora da jedna polozi zakletvu u oktobru a druga u aprilu naredne godine!!!


u tom slučaju bi bilo 10-11 meseci do zakletve što ni meni nije logično; nadam se da su ipak češće od 6 meseci
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 17:02 - pre 127 meseci
Citat:
bobi63:
Citat:
ja_ns:
Citat:
delija_sever031:
Kad si predao zahtev i gde ako nije tajna?


posalji mi mail u pp, posto sam pokusao da ti odgovorim na mail koji si mi poslao... ali, stigla mi je povratna poruka da sa adresom nije nesto u redu... buduci da sam nov korisnik, slanje pp i mailova mi jos uvek nije omoguceno. poz


 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 18:33 - pre 127 meseci
Da li je neko polagao zakletvu u Morahalom pre 11.10 i kad je to bilo? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 18:38 - pre 127 meseci
Sad sam cula jednu novost, ovo su iskustva ljudi koji su predali pre mesec ili dva,naime ko god preda sad u madjarskoj a da je iz Srbije bice prosledjeno u Suboticu poziv ili u Beograd, e sad nekim ljudima koji su predali su ljudi iz konzulata dolazili na adresu i obavljali jos jednom razgovor,ako ih nebi zatekli onda bi dolazili jos jednom, a ako ih opet onda se moraju javit u konzulat do odredjenog roka,pa se razgovor u madjarskoj ne racuna bas puno ,tako da je meni savjetovano da idem u Bosnu u madjarsku ambasadu da predam ili da mi dolaze ovde u Suboticu na adresu gde sam prijavljena. Nemam zvanicni link ovo su samo iskustva par osoba.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 19:03 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92: Sad sam cula jednu novost, ovo su iskustva ljudi koji su predali pre mesec ili dva,naime ko god preda sad u madjarskoj a da je iz Srbije bice prosledjeno u Suboticu poziv ili u Beograd, e sad nekim ljudima koji su predali su ljudi iz konzulata dolazili na adresu i obavljali jos jednom razgovor,ako ih nebi zatekli onda bi dolazili jos jednom, a ako ih opet onda se moraju javit u konzulat do odredjenog roka,pa se razgovor u madjarskoj ne racuna bas puno ,tako da je meni savjetovano da idem u Bosnu u madjarsku ambasadu da predam ili da mi dolaze ovde u Suboticu na adresu gde sam prijavljena. Nemam zvanicni link ovo su samo iskustva par osoba.


Ko će to sve poplaćati? :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 19:19 - pre 127 meseci
Nemam pojma,i te dve osobe nisu mogle verovati sta ih je snaslo.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 19:20 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Sad sam cula jednu novost, ovo su iskustva ljudi koji su predali pre mesec ili dva,naime ko god preda sad u madjarskoj a da je iz Srbije bice prosledjeno u Suboticu poziv ili u Beograd, e sad nekim ljudima koji su predali su ljudi iz konzulata dolazili na adresu i obavljali jos jednom razgovor,ako ih nebi zatekli onda bi dolazili jos jednom, a ako ih opet onda se moraju javit u konzulat do odredjenog roka,pa se razgovor u madjarskoj ne racuna bas puno ,tako da je meni savjetovano da idem u Bosnu u madjarsku ambasadu da predam ili da mi dolaze ovde u Suboticu na adresu gde sam prijavljena. Nemam zvanicni link ovo su samo iskustva par osoba.


Hahahaha kakva budalastina. I ti si naivna kao francuska sobarica :D
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 19:25 - pre 127 meseci
Nisam,decko je vidio taj dokument koji su dobili postom
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 19:26 - pre 127 meseci
Hm. Nisi ti mene razumela. :D Znaci ili od tebe neko pravi budalu ili lazes. :) Ja dobro znam da su to lazi.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 19:29 - pre 127 meseci
Boze sacuvaj,pa kakve koristi imam da lazem,o cemu ti pricas, vidila sam dokument i decko ga je preveo.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 20:17 - pre 127 meseci
Citat:
Gagga84:
Da li je neko polagao zakletvu u Morahalom pre 11.10 i kad je to bilo? Hvala unapred


Honosítás

Változatlanul nagy az érdeklődés a honosítási kérelmek átadására a Mórahalmi Járási Hivatalban. A benyújtott állampolgársági kérelmek bírálata folyamatosan történik, legközelebb május 24-én kerül sor állampolgársági eskütételre Mórahalmon, közel 100 fő részvételével.

Ovo je vest sa zvanicnog sajta www.morahalom.hu,a znaci da je poslednja zakletva odrzana 24.maja ove godine,na gradskom stadionu na kojoj je bilo 100 ljudi,sto znaci da izmedju dve zakletve nije proslo ni cetiri puna meseca,pa bi onda bilo za ocekivati da sledeca zakletva,ako ne bude do kraja godine,ono bar u januaru ili februaru!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 20:30 - pre 127 meseci
da li neko moze da ostavi formu nyilatkozik tj ovlastenje supruzniku da prijavi dete.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 21:43 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Ne znam stvarno,to i ja kazem,na srpskom je,na cirilici al dzabe,samo kazu da se to i dalje gleda kao bosanski i da nemaju licencu,i ja sam bez problema prevela hrvatske a za ovaj jedan bosanski bas ne znam sta da radim,nasla sam jednoga u bosni koji radi sa madjarskim jezikom medjutim on nije u drzavi trenutno i ne zna kad ce doci. UZAS.

Pozdrav Dejana,
Neznam dali si resila svoj problem ali evo ovo ti moze pomoci.
Otidji u gradsku kucu, raspitaj se.
Ovo sto cu ti objasniti resava se kad udjes u kancelarijama na poluspratu.
Trazi da te upisu u knjigu drzavljana koji su rodjeni u inostranstvu da bi svoj izvod mogla vaditi ovde (tom prilikom trazice ti da prilozis izvod iz knjige rodjenih iz bosne ne stariji od 6 meseci).
Kad te upisu, moces izvaditi svoj izvod u gradskoj kuci na srpskom (nasem) obrascu isto kao i svi ostali.
Svi podaci ce ostati isti samo sto ce izvod biti na srpskom.
Posto se u Subotici mogu vaditi izvodi i na jeziku manjina, mozes odmah traziti da ti odstampaju na madjarskom pa neces morati ni prevoditi... :)
Ovo sto sam napisao je provereno i moze da se obavi, znam ljude koji su to odradili za potrebe u Srbiji, jedino ne znam/nemogu da tvrdim dali ce to biti prihvatljivo kada su u pitanju Madjarske vlasti.

P.S. Naravno ovo sve vazi samo ako si prijavljena/imas boravak na teritoriji opstine Subotica.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 21:48 - pre 127 meseci
@madmax-wifi

ona mora biti drzavljanka republike srbije.

ako je drzavljansto stekla svojom krvnom vezom-poreklom, ona je vec upisana u maticne knjige rodjenih - nebitno gde je rodjena.

ako je drzavljanstvo stekla prijemom (a rodjena je u inostranstvu) onda treba da ima prijavljeno prebivaliste na teritoriji republike srbije da bi se izvrsio naknadni upis u maticnu knjigu rodjenih.

znaci ako nema srpsko drzavljanstvo vec samo prebivaliste ona ne moze da trazi upis u maticnu knjigu rodjenih.
 
Odgovor na temu

kovicdjo novak
nezaposlen

Član broj: 317745
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 21:48 - pre 127 meseci
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 21:49 - pre 127 meseci
Sko ro sam citao da se na osonovu bosanskih papira nece moci nista da dobije.. pa ni drzavljanstvo madjarske.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 21:49 - pre 127 meseci
Citat:
kovicdjo novak:
Evo ja sam dobio poziv da idem na dodatni razgovor u Suboticu i to posle normalno obavljenog razgovora u Madjarskoj,a znam da su dobili jos njih 6! Nisu nikakve lazi i uopste me ne cude takve stvari,poostravaju i kontrolisu sve vise kondidata! Nek je svima sa srecom i nek vode racuna o svakoj sitnici!


Naravno da ides u konzulat a ne da ti konzul dolazi kuci pa da ako te ne nadje da ce da dodje opet hahaha
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 21:51 - pre 127 meseci
Evo malo za zanimaciju, najjbolja emisija na madjarskom Hazajaro :D

http://www.youtube.com/user/Hazajaro
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 22:13 - pre 127 meseci
Citat:
bobi63:
Citat:
ja_ns:
Citat:
delija_sever031:
Kad si predao zahtev i gde ako nije tajna?


posalji mi mail u pp, posto sam pokusao da ti odgovorim na mail koji si mi poslao... ali, stigla mi je povratna poruka da sa adresom nije nesto u redu... buduci da sam nov korisnik, slanje pp i mailova mi jos uvek nije omoguceno. poz



PP jos uvek ne mogu da saljem... Tako da nema svrhe slati mi ih bez eventualne email adrese... Poziv za zakletvu sam dobio na mail. Ali, kontaktirali su me telefonom, samo sto se potrefilo da sam tada bio nedostupan.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.10.2013. u 22:37 - pre 127 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Sko ro sam citao da se na osonovu bosanskih papira nece moci nista da dobije.. pa ni drzavljanstvo madjarske.


Prepelice ja ne znam sta je sa tobom, prvo ko kaze da ja trazim na osnovu bosanskih dokumenata,jedini bosanski dokument je moj rodni list,a ostali dokumenti su iz Hrvatske,naravno da sam zvala konzulat da pitam imam li pravo i rekli su da imam,drugo da dolaze kuci nekima,nemam sta da lazem,i meni kao i ostalima su bitne sve informacije ali isto tako i ne padam lako na svaku informaciju koja je rekla kazala vec trazim dokaz,tako da sam trazila papir da vidim gde to pise da ce doci kuci pa obavljati razgovor,tek kad sam vidila papir poverovala sam,isto tako sam i pre neki dan cula kao samo do decembra se moze predati ali naravno nisam poverovala jer je to cista nebuloza. Ja vidim da se ti trudis da ispadnes pametan,ali pazi da nebi ispalo suprotno :). Lep pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898876 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.