Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895013 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.10.2013. u 22:27 - pre 127 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Otvorite novu temu za ovakva prepucavanja; predmet ove teme je pomoć ljudima koji žele da apliciraju za mađarsko državljanstvo po osnovu porekla i znanja jezika. Ovo što vi kucate nema nikakve veze sa tim.


Slažem se sa Vama Emile i podržavam Vaš stav. Moji postovi su upravo vezani za pomoć ljudima, jer sam predala papire, imala različita iskustva i saznanja ali na psovke i takav nastup sam odreagovala. Izvinjavam se normalnim ljudima koji su na forumu, što se mene tiče tema je završena.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.10.2013. u 15:09 - pre 127 meseci
Da li neko ima mail za zakazivanje termina u Kiskunhalasu?
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.10.2013. u 19:27 - pre 127 meseci
@george best
vidi pp
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.10.2013. u 20:44 - pre 127 meseci
Köszönöm,Joksla,barátom! :)
 
Odgovor na temu

beogradgrad
beograd

Član broj: 317700
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 10:05 - pre 127 meseci
Da li bi neko bio ljubazan da napiše šta je sve potrebno supružniku da sakupi i preda od dokumentacije za apliciranje na osnovu supružnika odn. 5 godina braka sa zajedničkim detetom?

Hvala.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.122.30



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 10:18 - pre 127 meseci
Citat:
beogradgrad: Da li bi neko bio ljubazan da napiše šta je sve potrebno supružniku da sakupi i preda od dokumentacije za apliciranje na osnovu supružnika odn. 5 godina braka sa zajedničkim detetom?

Hvala.

Imate sve na forumu......
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 16:47 - pre 127 meseci
Pratim forum vec duze vreme,informacije koje sam ovde pokupio su mi mnogo pomogle.Madjarski sam ucio intenzivno 4 meseca sto sam sto uz pomoc privatnog profesora. Danas sam uspeo da predam dokumenta u Madjarskoj. Bilo je skroz OK,klasicna pitanja gde i kada ste rodjeni,ko je predak na osnovu koga aplicirate,cime se bavite,sta i gde radite. Razgovor je trajao ne vise od 15 minuta. Ono sto mene brine je telefonska provera iz Budimpeste.Molio bih sve ljude dobre volje koji su primili telefonski poziv i uspesno ga obavili da napisu sta su ih koonkretno pitali,ali ne ona pitanja koja sam ovde na forumu vec procitao,tipa da li clanovi porodice govore madjarski,da li dete ide u madjarsku skolu.... jer ja nisam madjar po poreklu i mene to sigurno nece pitati. Sazanao sam da su u poslednje vreme te telefonske provere iz sluzbe za emigraciju OBAVEZNE.
 
Odgovor na temu

nikola22222

Član broj: 167120
Poruke: 29
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 18:42 - pre 127 meseci
Da li se neko od vas bavio obavezama koje nosi madjarsko drzavljanstvo? Služenje vojnog roka? Prijava imovine i porezi?


 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 18:44 - pre 127 meseci
Gde si predao ako nije tajna,ako jeste bar reci prvo slovo i jeli blizu Segedina
 
Odgovor na temu

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 19:18 - pre 127 meseci
Jeste blizu Segedina i na slovo M je. Nije tajna ali sam se poslednjih dana na ovom forumu svega svacega nacitao. Da li neko hoce da kaze sta su ga konkretno pitali prilikom telefonske provere ili da se javi neko ko je bio na dodatnom razgovoru u konzulatu i kaze nam da li je uopste moguce proci na tom razgovoru?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 19:54 - pre 127 meseci
Citat:
nikola22222:Da li se neko od vas bavio obavezama koje nosi madjarsko drzavljanstvo? Služenje vojnog roka? Prijava imovine i porezi?


Kog vojnog roka? Koje imovine? Porezi na sta?
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 20:12 - pre 127 meseci
Citat:
nikola22222:
Da li se neko od vas bavio obavezama koje nosi madjarsko drzavljanstvo? Služenje vojnog roka? Prijava imovine i porezi?




U Madjarskoj postoji sluzenje vojnog roka? To je zastarela moda i kod nas, a pretpostavljam i kod njih...
Ako posedujes imovinu u Madjarskoj, placaces porez, logicno. Kao sto bi placao u bilo kojoj drzavi sveta, osim tih poreskih rajeva. Ono sto ne treba raditi, a ljudi su vec pisali ovde, je da prijavljujes boravak u Madjarskoj, ako tamo zaista i neces ziveti. U tom slucaju moras da placas zdravstveno osiguranje, a verovatno i jos nesto.
 
Odgovor na temu

nikola22222

Član broj: 167120
Poruke: 29
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 20:49 - pre 127 meseci
U Madjarskoj postoyji sluzenje vojnog roka? To je zastarela moda i kod nas, a pretpostavljam i kod njih...
Ako posedujes imovinu u Madjarskoj, placaces porez, logicno. Kao sto bi placao u bilo kojoj drzavi sveta, osim tih poreskih rajeva. Ono sto ne treba raditi, a ljudi su vec pisali ovde, je da prijavljujes boravak u Madjarskoj, ako tamo zaista i neces ziveti. U tom slucaju moras da placas zdravstveno osiguranje, a verovatno i jos nesto.[/quote]

I ja pretpostavljam svašta, ali pitanje je šta je realnost tamo. Drugo, nisi obavešten o poreskim sistemima, u mnogim državama su građani dužni da prijave kompletnu imovinu, pošto bi, u suprotnom slučaju, izbegavanje poreza bilo kao mačji kašalj...

 
Odgovor na temu

Mrikica90
Srbija, Novi Sad

Član broj: 318197
Poruke: 43
*.static.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 20:51 - pre 127 meseci
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje i bila bih vam neizmerno zahvalna ako bih dobila odgovor. Naime, u slucaju da osoba predaje papire za drzavljanstvo, ima sve uslove, solidno znanje jezika ali rodjeni brat te osobe ( sa kim zivi) ima policijski dosije, moze li to da bude problem? Mislim, da li oni proveravaju te stvari ili samo osobu koja trazi drzavljanstvo? Hvala unapred svima. I da dodam, osoba koja trazi drzavljanstvo nikada nije imala bilo kakvih problema sa zakonom.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 21:04 - pre 127 meseci
Citat:
nikola22222:I ja pretpostavljam svašta, ali pitanje je šta je realnost tamo.


Posto zivimo u srednjem veku pa moramo da pretpostavljamo a ne mozemo da proverimo za par sekundi online da je Madjarska ukinula vojnu obavezu 2004? Ona je ukinuta u mirnodopsko vreme, a u ratno vreme ona postoji u obliku mobilizacije odobrene od 2/3 parlamenta ALI samo za madjarske drzavljane rezidente. Ne tice se madjarskih drzavljana u inostranstvu.

Citat:
nikola22222:Drugo, nisi obavešten o poreskim sistemima, u mnogim državama su građani dužni da prijave kompletnu imovinu, pošto bi, u suprotnom slučaju, izbegavanje poreza bilo kao mačji kašalj...


Ako si o porezima obavesten kao o vojnom roku onda ces razumeti koliko lupas.

Dakle jos jedan koji se registrovao samo da bi neosnovano sirio paniku.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 21:10 - pre 127 meseci
Citat:
Mrikica90:
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje i bila bih vam neizmerno zahvalna ako bih dobila odgovor. Naime, u slucaju da osoba predaje papire za drzavljanstvo, ima sve uslove, solidno znanje jezika ali rodjeni brat te osobe ( sa kim zivi) ima policijski dosije, moze li to da bude problem? Mislim, da li oni proveravaju te stvari ili samo osobu koja trazi drzavljanstvo? Hvala unapred svima. I da dodam, osoba koja trazi drzavljanstvo nikada nije imala bilo kakvih problema sa zakonom.


Ne postoji odgovornost za postupke bilo koje druge osobe.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.10.2013. u 21:28 - pre 127 meseci
Citat:
Mrikica90:
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje i bila bih vam neizmerno zahvalna ako bih dobila odgovor. Naime, u slucaju da osoba predaje papire za drzavljanstvo, ima sve uslove, solidno znanje jezika ali rodjeni brat te osobe ( sa kim zivi) ima policijski dosije, moze li to da bude problem? Mislim, da li oni proveravaju te stvari ili samo osobu koja trazi drzavljanstvo? Hvala unapred svima. I da dodam, osoba koja trazi drzavljanstvo nikada nije imala bilo kakvih problema sa zakonom.

Ja mislim da uopšte neproveravaju jel poznajm neke koji imaju poveći dosije a imaju drzavljanstvo HU,čak su neki bili i u zatvoru.Nisam čuo da je srpski dosije ikom pravo probleme makar u mom selu kod onih koji su predavali jel nikakvu potvrdu iz suda ili policije netraze!
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2013. u 00:07 - pre 127 meseci
pa kad bi proveravali morali bi te podatke da traže od srpske policije a samim tim bi ovoj otkrili ko je uzeo mađarsko državljanstvo. To što u sadašnjem ustavu Srbije dvojno dozvoljeno ne znači da će biti i u sledećem ako ga budu menjali zbog npr Kosova tako da je logično da te podatke Mađarska drži u diskreciji... ali ovako kad gledaš krimose puštaju u državljanstvo a neke fine momke kinje na zakletvama, stvarno nepravda ali šta ćeš...pa šta je taj radio jel neki gyilkos mislim ono nije valjda ubio čoveka, ako je tu i tamo nešto ukrao manje više :D
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2013. u 09:06 - pre 127 meseci
Cuo sam nesto da ce biti moguce dobiti drzavljanstvo do otprilike aprila sledece godine, kao u pitanju su izbori kod njih, pa je to zbog toga.
Interesuje me da li neko zna nesto vise o ovome, da li je ova informacija tacna?
I takodje, koliko vremena je okvirno potrebno od trenutka kada se neko odluci da zeli madjarsko drzavljanstvo dok ga ne dobije? Sve ukupno sa ucenjem jezika i tim administrativnim zezancijama, posto ja ne znam jezik. Recimo ako bih krenuo sad od novembra, kada bih mogao ocekivati da dobijem drzavljanstvo?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.10.2013. u 10:31 - pre 127 meseci
Prijateljev prijatelj od prijateljevog prijatelja dobio poziv za zakletvu posle 8 meseci. Predao u Madjarskoj, ne znam detalje...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895013 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.