Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZF - Problemi i diskusija

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 33997 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

developer10
profesor engleskog jezika, freelance web
developer

Član broj: 270189
Poruke: 27
92.36.253.*

Sajt: www.poslovni-adresar.ba


+1 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.12.2010. u 00:33 - pre 163 meseci
Šta vam govori ova gomila grešaka?

Code:

Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Application_Bootstrap_Exception' with message 'Resource matching "view" not found' in C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php:691
Stack trace:
#0 C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(626): Zend_Application_Bootstrap_BootstrapAbstract->_executeResource('view')
#1 C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(583): Zend_Application_Bootstrap_BootstrapAbstract->_bootstrap('view')
#2 C:\xampp\htdocs\application\Bootstrap.php(7): Zend_Application_Bootstrap_BootstrapAbstract->bootstrap('view')
#3 C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(666): Bootstrap->_initDoctype()
#4 C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(619): Zend_Application_Bootstrap_BootstrapAbstract->_executeResource('doctype')
#5 C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php(583): Zend_Application_Bootstrap_BootstrapAbstract->_bootstrap(NULL)
#6 C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application in C:\xampp\php\PEAR\Zend\Application\Bootstrap\BootstrapAbstract.php on line 691


Mislim da je problem sam Xampp jer on ima "C:\xampp\php\pear\Zend" koji sadrzi te Bootstrap i BootstrapAbstract fajlove.
Ja u root-u svog projekta (virtual hosta) koji je "quickstart.local" imam kopiran library direktorijum iz Zend instalacije (tako sam negdje procitao da mora biti).
Sada ocigledno dolazi do kolizije ovih bootstrap fajlova, tj. ne ucitava/ne koristi se onaj pravi (IMHO).

Po svoj prilici Xampp nije najsretnije rjesenje za instalaciju Zend-a, a zend studio mi se ne koristi jer ne mogu uporedo furati i Xampp. S druge strane, za manje projekte ne planiram
koristiti Zend pa ce mi Xampp nedostajati.

AKo ima neko nesto na umu - neka slobodno kaze.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.12.2010. u 08:33 - pre 163 meseci
Hajde da i ja napisem nesto iako i sam trazim pomoc od ljudi ovde i nisam jos uvek doveo znanje zf-a na nivo koji mi odgovara. Ali ovo je ipak pocetak (vecinom teorija), to bih trebao znati :)

Prvo sto zapazam jeste da treba da razgranicis zavisnost zend-a (kao frejmvorka) od stvari koje pominjes. Zamisli da si sam napisao framework. Sve se svodi na .php a za to moras imati instaliran php jel tako? Apache ako hoces da ti se vrti aplikacija u browseru inace ako nekada radi posao (testiranje i sl.) dovoljan je terminal.
Znaci u celoj prici su bitni apache server (virtual host, pristup iz browsera - grubo receno) i php da se izvse .php fajlovi (*sql kada se javi potreba za bazom). Da li je to xampp, lamp, wamp, zend server ili peske kompajlirani apache i php nema velike veze sve dok rade kako su njihovi tvorci zamislili. ZF je biblioteka klasa koje ti olaksavaju (veoma, veoma mnogo) da napises aplikaciju. U sustini zf je mnogo, mnogo vise nego sto se u jednoj recenici moze napisati, ali to se odnosi na funckionalnost a ne na zahtevnost.

Include path su putanje gde ce da trazi fajlove. Nema potrebe da menjas php.ini. Imas u public folderu index.php i tamo zadas include path kako tebi odgovara. Bez putanja koje su ti sumnjive. Na taj index.php ce svi zahtevi biti preusmerani a za to je potreban .htaccess fajl (u istom folderu) koji ce web serveru reci sta i gde da upucuje. Da bi to radilo mora biti ukljucen mod rewrite.

Ako dobijes sadrzaj fajla ....view/scripts/index/index.phtml kada u browseru ukucas ime kojim si nazvao vhost (buduci da je to ime homepage tvog sajta jel) sve ostale nevolje koje budes imao su posledica pogresno napisanog koda. Ne od zf-a nego ono sto ti pises. Mozda bude neki problem ako ti fali neka bibilioteka za php i tako nesto.. ali to ces znati i to je druga prica.

Resenje tih problema je da poznajes php naravno, i da citas zf manual. Ja sam takodje muke mucio dok nisam seo par dana i prcitao sve sto se odnosilo na delove frejmvorka koji sam koristio. I sada ima zavrzlama jer je zf vrlo kompleksan, ali vecinom ih lakse resavam nego ranije.

Sto se tice poslednjeg posta. Mislim da si hteo pozvati view tamo gde ga nema. Zapravo bootstrap-ovati ga, a cini mi se da sam ja prvo to uradio za layout pa onda view kada je islo iz bootrstrapa. Iz plugina je drugacije imas na predhodnoj strani. Takdoje izgleda da fajlove framework-a vuce iz tog xampp\php\PEAR\Zend foldera. Ako nisi tamo stavio zf navedi u index.php set_include_path() putanju foldera koji zelis da koristis. Mada ako su iste verzije zf-a isto ti dodje.
Imas u ranijim postovima (2-3 strane nazad) kako da na samom pocetku udesis neke stvari vezane za view. Mozes u bootstrap-u, preko plugina.. Obavezno procitaj i ostalo sto ti nije sad glavno i probaj da slazes kockice polako. Ali glavni vodic treba da bude manual.

Citat:
Po svoj prilici Xampp nije najsretnije rjesenje za instalaciju Zend-a, a zend studio mi se ne koristi jer ne mogu uporedo furati i Xampp. S druge strane, za manje projekte ne planiram
koristiti Zend pa ce mi Xampp nedostajati.

AKo ima neko nesto na umu - neka slobodno kaze.


Ako mozda postoji jos neki razlog za menjanje xampp-a moja topla preporuka je da predjes na linux. :D Znam kako to cudno zvuci, predloziti promenu OS-a u ovakvom kontekstu, ali ja sam puno srecniji od kada koristim Ubuntu (lol zvucim kao na onim reklamama jel da?). Ozbiljno, sve je na dohvat ruke, sve je logicno, kroz jednu liniju u terminalu reseno. Server, koji ce terati tvoje aplikaciju, skoro sigurno koristi linux. Jasno je da su unix - unix like, apache, mysql, php ista "ekipa".
Ovo, pak, ne mora nista da znaci. Napisao sam vec na pocetku da ti treba bilo sta sto moze da izvrsi .php ekstenziju i to je u sustini dovoljno.
Ali ipak evo jedan mali demo kako se resava problem pripreme kompa za rad u php-u (zf-u).

Code:
sudo tasksel install lamp-server
sudo apt-get install phpmyadmin


Kreiras virual host fajl (a2ensite *), strukturu foldera, fajlove (mnogo lako sa zend tool - iz terminala kao i ovo iznad), zatim a2enmod rewrite i nista ti vise nije potrebno. Stvarno uzivancija.. Jos dodamo eclipse ili netbeans ili nesto slicno tome... ma savrseno. I posteno na kraju. Malo je ljudi kod nas koji uredno placaju software, da se ne lazemo. Ovamo je opensource ideologija i skoro sve mozes besplatno koristiti.

Javicu se kada stignem (nadam se vec u toku tada) i okaciti pocetak jedne proste aplikacije, da mozes videti strukturu, gde se ono osnovno podesava i kako. Mada to velikim delom vec postoji na ovoj temi, ali mislim da nije lose sumirati radi kasnije jednostavnosti pristupa informacijama. [mozda je bolje da to Nikola, Robert ili neko drugi ko je obogatio ovu temu jer ipak su oni maheri za zf..]

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 03.12.2010. u 09:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 03.12.2010. u 09:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

developer10
profesor engleskog jezika, freelance web
developer

Član broj: 270189
Poruke: 27
92.36.253.*

Sajt: www.poslovni-adresar.ba


+1 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.12.2010. u 09:23 - pre 163 meseci
U svakom slucaju, hvala na detaljnom odgovoru i savjetima.

Ipak, nasao sam na jednom poljskom forumu rjesenje. U application.ini je trebalo dodati ove 2 linije:

Code:

resources.view.basePath = APPLICATION_PATH "/application/views"
resources.view.encoding = "UTF-8"


Dakle ovaj resource kojim se odredjuje basePath je kocio cijelu stvar.
bez druge linije (encoding) isto radi ali tamo stoji da se i ona ubaci (to je valjda nacin da se podesi
enkodiranje layout-a)

Cudan je ovaj Zend, sve se radi na neki specifican nacin. A najgore u svemu je sto rjesenja ne mozes
sam naci ako nisi iole napredniji ZF-ovac.

Slazem se s autorom gornjeg posta da treba citati, citati i lagano slagati kockice. S vremenom ce stvari
postajati samo lakse, nikako slozenije. A mogucnosti koje Zend pruza je ono sto me tjera da se i dalje bakcem
s njim, iako na momente zalim sto sam digao ruke od CodeIgniter-a ili sto se nisam odlucio za Symfony, npr.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.12.2010. u 10:07 - pre 163 meseci
U .ini je neophodno samo neke osnovne stvari podesiti. Sve ostalo moze
iz bootstrap-a ili preko plugin-a koji se registruje u bootstrap-u, a
deo toga moze naravno i u .ini kao sto si ti upravo uradio.
Dakle to sa .ini je jedno resenje problema, drugo ti je bilo, mislim, i
blize nego pomenuti poljski forum :D - na dve strane od ove. ;)
Nije to neki bas specifican nacin. Zend radi na potpuno OOP nacin, koji
ja nisam bas dobro poznavao kad sam se prvi put sreo za zf-om. Tako da,
iz iskustva, ovo moze da predstavlja problem. Naravno imao i nesto svoje
specificno, ali nije strasno kada se razume pogotovo sto je skroz u
skladu sa OOP-om.
Nesto zanimljivo za zend sto sam procitao ovde (mislim da je Nikola
napisao) a iskusio sam nekoliko puta: "zf ima jednostavna resenja za
kompleksne probleme i kompleksna resenja za jednostavne probleme".
Ali lako taj jednostavan problem moze da postane kompleksan u zavisnosti
od faktora i malo drugacije situacije a da u sustini i daje ima istu srz
problematike i onda bas dobro dodje to kompleksno resenje. ;)
Relativiter razbija i lako se da prosiriti samo kad se tako gleda.. cika
Ajnstajn nije bio samo mali cudni sedi coveculjak. :) Al da ne
filozofiram, dosta je. ;)
Pozz
--
Growing old is mandatory; growing up is optional.

__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.12.2010. u 10:56 - pre 163 meseci
Citat:
developer10: Ipak, nasao sam na jednom poljskom forumu rjesenje. U application.ini je trebalo dodati ove 2 linije:

Code:

resources.view.basePath = APPLICATION_PATH "/application/views"
resources.view.encoding = "UTF-8"

Ne znam odakle nekom ideja za takav savet, al' ajde... Base path će biti set-ovan bilo od strane samog action kontrolera, ili od strane ViewRenderer action helper-a, za slučaj da se odlučiš da koristiš benefite tog helper-a. Encoding je po default-u podešen na UTF-8 (pogledaj vrednost $_encoding člana Zend_View_Abstract klase), tako da je i ta druga linija sasvim suvišna.

Inače, taj view resurs, pa i bilo koji drugi kojeg inicijalizuješ u konfiguracionom fajlu je u stvari klasa koja implementira Zend_Application_Resource_Resource interfejs. Zend Framework dolazi sa nekoliko app resursa koji olakšavaju postupak inicijalizovanja određenih komponenti, i svi oni se nalaze u folderu Zend/Application/Resource. Jedan od njih je i taj View resurs, kojeg si ti pokušao da inicijalizuješ (baci pogled na kôd njegove klase - Zend_Application_Resource_View). Taj resurs, pored toga što kreira instancu Zend_View objekta, kojem pritom prosleđuje opcije koje želiš da set-uješ, tu istu instancu set-uje i ViewRenderer action helper-u, koji potom biva dodat na stek action helper-a. Korišćenje tog helper-a je veoma preporučljivo, jer te lišava npr. ručnog render-ovanja view script-ova na kraju svake akcije nekog kontrolera.

Ja taj View resurs inicijalizujem upravo iz razloga da ne bih morao sam da uključujem ViewRenderer action helper u igru, i to na način što obično podesim doctype:
Code:
resources.view.doctype = "XHTML1_TRANSITIONAL"
 
Odgovor na temu

developer10
profesor engleskog jezika, freelance web
developer

Član broj: 270189
Poruke: 27
92.36.253.*

Sajt: www.poslovni-adresar.ba


+1 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.12.2010. u 11:17 - pre 162 meseci
Pratim jedan tutorial vezano za integraciju Zenda sa Doctrine-om i sada sam naisao da dio gdje treba kreirati skriptu za Doctrine CLI (Command Line Interface), kako bih mogao generisati modele pomocu YAML fajlova.

Rekao bih da je primjer skripte napisan za UNIX sistem jer ima linija:

chmod +x doctrine-cli

E sada, posto sam ja na windows platformi, kako da napravim odgovarajucu skriptu koja ce mi omoguciti koristenje doctrine-cli skripte.. Navedeni tutorial kaze da se skripta (nakon omogucavanja izvrsenja iste) ovako izvrsi:

Code:

$ ./scripts/doctrine-cli generate-models-yaml


Buduci da sam u pocetku mislio da je to to, pokusavao sam na taj nacin, istim tim kodom izvrsiti skriptu. Medjutim, izbaci mi ono standardno: " '.' is not recognized as a ... command, bath file, bla-bla"
Kasnije sam skontao da meni treba nesto za windows. U redu, napravio sam ja rucno tabelu i polja u bazi ali ne vrijedi jer mi nije generisan model koji mi treba za dovrsavanje tutoriala a naravno i kasnije
mi treba ta CLI funkcionalnost.

Evo sadrzaja "doctrine-cli" skripte:

Code:

#!/usr/bin/env php

<?php
require dirname(__FILE__).'/../application/global.php';

$cli = new Doctrine_Cli(Zend_Registry::get('doctrine_config'));

$cli->run($_SERVER['argv']);


Sta predlazete?
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.12.2010. u 16:42 - pre 162 meseci
Pa valjda ti je jasno da iz Command Prompt-a, tj na Windows-u, tu komandu: $ ./scripts/doctrine-cli generate-models-yaml ne možeš da koristiš na isti način kao i na Linux-u. Zato ti i izbacuje tu grešku vezanu za tačku, jer Windows nema pojma šta ona predstavlja. Na Linux-u, ona se odnosi na trenutni radni direktorijum (valjda ). Tako da, na Windows-u, taj tvoj skript bi trebao da izvršavaš ovako nekako: php putanja/do/doctrine-cli.php ovde-idu-neki-parametri.
 
Odgovor na temu

developer10
profesor engleskog jezika, freelance web
developer

Član broj: 270189
Poruke: 27
92.36.253.*

Sajt: www.poslovni-adresar.ba


+1 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.12.2010. u 20:09 - pre 162 meseci
Nikola, probao sam svasta ali na Windows-u to nikako ne mogu.

Kako god, napravio sam rucno te modele koji su trebali biti generisani putem CLI-ja, međutim ispada da mi Zend ne radi autoload Doctrine modela.

Ima li neko od vas iskustva s kombinovanjem Zenda i Doctrine-a? Ako DA, kako je rijesio to pitanje?


Napomena: Zasto sumnjam u NEloadanje modela? Imam gresku (a taj model/klasa se nalazi u odgovarajucemo folderu):

Code:
Message: Couldn't find class Message 

#0 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Table.php(256): Doctrine_Table->initDefinition()
#1 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Connection.php(1126): Doctrine_Table->__construct('Message', Object(Doctrine_Connection_Mysql), true)
#2 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query.php(1961): Doctrine_Connection->getTable('Message')
#3 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query.php(1758): Doctrine_Query->loadRoot('Message', 'm')
#4 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query\From.php(88): Doctrine_Query->load('Message m')
#5 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query\Abstract.php(2084): Doctrine_Query_From->parse('Message m')
#6 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query.php(1183): Doctrine_Query_Abstract->_processDqlQueryPart('from', Array)
#7 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query.php(1149): Doctrine_Query->buildSqlQuery(true)
#8 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query\Abstract.php(965): Doctrine_Query->getSqlQuery(Array)
#9 C:\xampp\htdocs\library\Doctrine\Doctrine\Query\Abstract.php(1033): Doctrine_Query_Abstract->_execute(Array)
#10 C:\xampp\htdocs\application\controllers\IndexController.php(28): Doctrine_Query_Abstract->execute()
#11 C:\xampp\htdocs\library\Zend\Controller\Action.php(513): IndexController->indexAction()
#12 C:\xampp\htdocs\library\Zend\Controller\Dispatcher\Standard.php(295): Zend_Controller_Action->dispatch('indexAction')
#13 C:\xampp\htdocs\library\Zend\Controller\Front.php(954): Zend_Controller_Dispatcher_Standard->dispatch(Object(Zend_Controller_Request_Http), Object(Zend_Controller_Response_Http))
#14 C:\xampp\htdocs\library\Zend\Application\Bootstrap\Bootstrap.php(97): Zend_Controller_Front->dispatch()
#15 C:\xampp\htdocs\library\Zend\Application.php(366): Zend_Application_Bootstrap_Bootstrap->run()
#16 C:\xampp\htdocs\public\index.php(26): Zend_Application->run()
#17 {main}  
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.12.2010. u 21:40 - pre 162 meseci
Ja lično nikad nisam pokušavao da integrišem Doctrine u neki Zend Framework projekat, ali u bookmark-u imam par odličnih tutorijala i saveta na tu temu:
http://www.zendcasts.com/deep-...zend-and-doctrine-1-2/2010/01/
http://weierophinney.net/matth...ities-from-Zend-Framework.html

Taj prvi link je veoma detaljan video tutorijal, a drugi vodi na članak sa bloga kojeg uređuje Matthew Weier O'Phinney, u kome on opisuje jedan od načina za omogućavanje autoloading-a Doctrine modela.

 
Odgovor na temu

developer10
profesor engleskog jezika, freelance web
developer

Član broj: 270189
Poruke: 27
92.36.245.*

Sajt: www.poslovni-adresar.ba


+1 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.12.2010. u 20:08 - pre 162 meseci
Hvala Nikola, mada sam i sam dosao do tih linkova u prvoj pretrazi na google-u

problem kod mene je sto je u nekim tutorialima doctrine bio stavljen u folder /library, a u nekima u /library/doctrine pa tek onda dodje sama bibiloteka doctrine-a, dakle
/library/doctrine/Doctrine
/library/doctrine/Doctrine.php

Uglavnom, kada sam popravio tu lokaciju (obrisao dodatni nivo) sve je proradilo kako treba, tako da sada imam integrisan Zend i Doctrine i jako mi je drago zbog toga.

Inace, citam da Zend_Db i nije nesto jak sto se tice database layer-a pa sam objerucke prihvatio Doctrine. Dok sam jos bio u CodeIgniter-u, dvoumio sam se cesto i pitao
"Da li meni zaista treba ova gnjavaza s Doctrine-om?"

Sada dileme nema ali opet, vidjecemo kako ce stvari ici dalje
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.12.2010. u 21:37 - pre 162 meseci
Pa Zend_Db nije ORM, ako si na to mislio. Zend_Db je DAL, baš kao što si i napisao, pa samim tim ne možeš da praviš neku komparaciju između te komponente ZF-a i Doctrine. Možda najbolje što Zend_Db ima u svom arsenalu je implementacija Table Data Gateway pattern-a, u vidu Zend_Db_Table komponente.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija17.12.2010. u 01:48 - pre 162 meseci
Nikola, zasto mi NestedSet (zf) vraca objekat za getTree, fetchAll.. ?
Gresim li negde? Verovatno gresim, samo mi nije jasno gde.. Ajd kad stignes baci
pogled na ovo ispod. Tnx. :)


Code:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `nav` (
  `id` int(10) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `name` varchar(64) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,
  `left` int(10) unsigned NOT NULL,
  `right` int(10) unsigned NOT NULL,
  `depth` int(10) unsigned NOT NULL,
  `status` varchar(64) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM  DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_unicode_ci AUTO_INCREMENT=6 ;

INSERT INTO `nav` (`id`, `name`, `left`, `right`, `depth`, `status`) VALUES
(1, 'foo', 1, 10, 0, 'p'),
(2, 'bar', 2, 7, 1, 'p'),
(3, 'barBaz', 3, 4, 2, 'p'),
(4, 'barBazBaz', 5, 6, 2, 'p'),
(5, 'baz', 8, 9, 1, 'p');


Code:
protected $_name = 'nav';
protected $_left = 'left';
protected $_right = 'right';
...
var_dump($nav->getTree("status = 'p'");

object(Zend_Db_Table_Rowset)#121 (10) {
  ["_data":protected]=>
  array(5) {
    [0]=>
    array(6) {
      ["id"]=>
      int(1)
.
.
.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija17.12.2010. u 04:09 - pre 162 meseci
Skontao sam kako ovo radi. Vidim da ono depth u bazi nije potrebno.. al' dobro,
tad nisam kapirao kako funckionise.
Uglavnom, napisao sam nekoliko metoda za dodavanje, brisanje i preuzimanje cele
navigacije. Testirao i radi... nije bilo tesko a veoma dobro :). Ali kontam,
posto je ona tvoja klasa nekoliko puta veca od ovog sto sam ja napisao verovatno
cu pre ili kasnije videti da nesto fali (za sada je u skladu sa trenutnim
potrebama i to je ok). Zato, jos uvek stoji pitanje, pa.. a mozda i ja u
medjuvremenu ponovo pogledam gde je zapelo, sad imam nesto drugo. Zzzz
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija07.02.2011. u 17:57 - pre 160 meseci
Poz ppl imam problem sa zendom i update

Code (php):

  public function deletepmsg($mid)
  {
      $db = Engine_Api::_()->getDbtable('recipients', 'messages');
      $db->update( array('outbox_updated' => date('Y-m-d H:i:s'), 'outbox_deleted' => 1, 'inbox_deleted' => 1, 'inbox_read' => 1  ), array( 'conversation_id = ?', $mid ));
  }
 

pozovem tu funkciju, prosledim $mid parametar..sve ok ALI

Code:

2011-02-07T14:01:39+00:00 WARN (4): [2] mysqli_stmt::bind_param() [<a href='mysqli-stmt.bind-param'>mysqli-stmt.bind-param</a>]: Number of variables doesn't match number of parameters in prepared statement (/var/www/application/libraries/Zend/Db/Statement/Mysqli.php) [204]
 Stack trace:
#0 (unknown file)(0): mysqli_stmt->bind_param('ssss', '2011-02-07 14:01:39', 1, 1, 1)
#1 /var/www/application/libraries/Zend/Db/Statement/Mysqli.php(204): call_user_func_array(Array, Array)
...etc...


odnekud mi ubaci 'ssss' parametar? a ja ne kontam odakle, gde gresim?
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija07.02.2011. u 18:25 - pre 160 meseci
Najlakse je da uradis pretragu u fileovima za ta 4 slova s, pa vidi odakle to tamo ;)
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija07.02.2011. u 18:55 - pre 160 meseci
pa jesam al nista nema, fora je da mi se to desava kod svakog update-a
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija07.02.2011. u 20:49 - pre 160 meseci
Ako misliš na to "ssss", to nije nikakva greška, jer argument u toj formi i treba da bude prosleđen bind_param funkciji, koju utilizira Mysqli db statement.

Čudno, dužina tog stringa koji definiše tip varijabli koje treba bind-ovati (ssss) je 4, a broj parametara za update-ovanje koje prosleđuješ je takođe 4, tako da ne bi trebalo da dođe do te greške koju ti izbacuje...
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija08.02.2011. u 12:04 - pre 160 meseci
jel u zendu postoji spisak gradova i regija za zemlje?
Nasao sam spisak zemalja preko clase Zend_Locale

Trebao bi da ponudim regije i gradove iz zemlje koju korisnik odabere
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.static.kdsinter.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija08.02.2011. u 12:13 - pre 160 meseci
Naravno da ne postoji. To bi bilo suludo da sadrzi.
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.02.2011. u 11:11 - pre 160 meseci
ovaj zend je fenomen, danas radi sutra ne :S

ja ponovo sa updejtom i sad necu da ga pustim na miru jer je juce radilo kako treba

Code (php):

  private function callu()
  {
    return Engine_Api::_()->getDbTable('users', 'user');
  }

....

      $this->callu()-> update(array('bot','1'), array('user_id = ?', $bid));
 



Prosledi ispravan $bid, znaci to je ok ali mi da error

Code:

2011-02-09T11:00:41+00:00 CRIT (2): exception 'Zend_Db_Statement_Mysqli_Exception' with message 'Mysqli prepare error: Unknown column '0' in 'field list'' 


WTF? kolona "0" nepostoji ? odakle je on izvukao nulu kad niko je ni ne spominje?
Ispade da mi nigde ne radi update funkcija, a radilo je do pre koji dan...
I da znam da mogu izvuci adapter pa da napisem svoj query i tako zaobici sve peripetije, ali hocu da se drzim ZF-ovog pravila...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 33997 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.