Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZF - Problemi i diskusija

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 33992 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija08.08.2010. u 17:58 - pre 167 meseci
Ja iskreno sumnjam da ce biti Doctrine-a u zf2. Nema zasta da ga ubacuju, kad vec i ovako moze lepo da se uklopi (koliko sam citao o tome, nikad nisam radio sa Doctrine-om). Sto se tice Zend\Db ovo je tekst o njemu.

Jos jedna novina koja se planira za zf2 je Wibble, biblioteka za ciscenje html-a (nesto poput HTMLPurifier-a, samo radi sa DOM objektima, a ne sa regularnim izrazima; btw. HTMLPurifier je trenutno najbolji out there za taj posao). Da li ce na kraju biti skroz ubacen u zf2 ili ce biti 3rd party lib, ne znam (bilo bi lepo da udje skroz, a i iskreno sumnjam da ce Pádraic ostaviti da bude 3rd party lib).

Ono sto mi se posebno svidja jeste da su razvoj prebacili sa svn-a na git, kontribucija je mnogo laksa ovako.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija01.09.2010. u 19:34 - pre 166 meseci
U poslednje vreme se skupilo dosta stvari koje mi nisu jasne u vezi ZF-a. Za vecinu sam nasao odgovor na google i zf manual.. Ostalo mi je ovo ispod, pa ako neko moze da mi pomogne.

-Kako da u kontroleru dobijem samo url parametre? getRequest()->getParams() daje i form/post i url, pa sam napravio jednu metodicu da uradi unset svih getPost() iz getParams(). Jel postoji neko elegantnije resenje?

-Da li zf ima neku podrsku za exec()? Kako da generisem komandu za premestanje/brisanje/menjanje imena veceg broja fajlova a da to radi pod razlicitim sistemima? Mislim, znam koje su komande, interesuje me da li postoji nesto kao sto je za bazu ili moram peske?

-Kako sam shvatio zf radi escape za upite koji se kreiraju uz pomoc njihovih metoda/funkcija. Kako uraditi escape (recimo mysql_real_escape_string) za neke custom upite? Ovde je neko savetovao da se u glavnom index.php uradi escape za session, coockie, get i post, ali posto je za mysql_real_escape_string potrebna konekcija sa bazom.. da li zf ima resenje za to ili.. kako uopste vi to radite?
Nisam siguran da se moze ubaciti injection u lucene... i jeste da korisnik ne inicira nikakve radnje sa bazom preko lucene ali svakako me zanima i za to neki escape ako ima potrebe. To su neke od funckija kojima korisnik zadaje parametre za izvrsenje, pa su po mom misljenju od kljucnog znacaja za sigurnost.

-Da li zf ima nesto sto ce utvrditi da li je upload-ovani fajl slika ili ne? Guglao sam ali nista nisam nasao, pa kontam da verovatno nema tako da je moje pitanje u stvari koje korake da preduzmem da bih se zastitio? Ovde: http://ha.ckers.org/blog/20070...ious-php-through-getimagesize/ pise da getimagesize() nije dovoljno. Sta vi savetujete?

Hvala. :)
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija01.09.2010. u 20:20 - pre 166 meseci
1. baci pogled na getQuery() metodu (nad request objektom). Ona vraca sve iz $_GET-a.

2. nope, sam si.

3. errr... postoji ona quoteInto() metoda nad database adapterom. Ti ovo pitas za lucene? Za to ne znam da li uopste treba nesto da se escepuje prilikom upisa. Ovo bolje nek neko odgovori ko je radio sa lucen-om.

4. Zend_Validate ima validatore za ekstenzije, velicine, slike... Zend_Validate_File_*.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija01.09.2010. u 20:39 - pre 166 meseci
3. pitam i za lucene, a i za bazu. Kontam i ja da za lucene verovatno nema potrebe.. al' ajd da proverim ipak. Verovantno sam malo opterecen sa funkcijama na koje mogu da "uticu" korisnici.

4. Hm, izgleda da sam koristio to preko addValidator, ali samo za size i extension.. ako je to to. :) Bacicu pogled na taj validator.

Ok, hvala puno, izgleda da je uptavo to sto mi treba. :)
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 17:41 - pre 165 meseci
Evo pola dana sam izgubio sledeci nekoliko objasnjenja o ZF (Zend Studio) i PHPUnit i kod svakog mi pukne film posle nekog vremena jer mi izbacuje kojekave greske... glava me zabole. Nagore sto sam jedan video odgledao ceo a traje 40 minuta. Sve lepo objasnjeno, ali sipak! Kako tek od skoro koristim linux lose se snalazim i nisam mogao da namestim da to radim iz terminala (a zend studio se zabada i brljavi). Vidim da je za zf 1.8 ali osim putanje za phpunit mislim da taj tests deo nema razlike... slicno i sam zend studio generise (ali ni to nece da mi radi).

Na kraju sam tu malu test aplikaciju obrisao i sad cu vas moliti za neki link sa kog ste vi skapirali kako se to radi. Ili kako da sredim to za terminal kao sto je kod tog lika na pocetku videa (prvih 1-2 min.)

E da, getQuery()... kod mene je bilo ovako nesto "/param1/value1/param2/value2". Tako se, ako se nevaram, negde jos na pocetku formirala adresa sa parametrima (paginacija ili nesto slicno).. i ja sam to ostavio (na nekim mestima sam korigovao sa addRoute). Nisam koristio ?foo=bar na mestima gde mi trebaju samo parametri iz url bez form, tako da mi u ovom slucaju getQuery() nije resenje. Ali... mozda bi moglo da bude ako bih krenuo da menjam u ?foo=bar. Ima li nekog pravila sta je bolje? Sta se vise praktikuje u zf? Ovako radi.. da ne zeznem nesto? :)
Meni lepo izgleda kada se sa sredi addRoute ..../:action/:param1/:param2.... ali to sa getQuery ne mogu da dohvatim.
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 17:56 - pre 165 meseci
Probaj sa getParam().

A sto se tice phpunit-a... Nisam nista specificno radio, pratio neke blog postove i to je to... Instalirao phpunit i radi. Nisam radio nikakva podesavanja. Radi i iz terminala i iz netbeans-a (jedino sam primetio da ako radim testove iz netbeans-a da uspori, ne jako, ali osetim, tako da se drzim terminala).
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 18:29 - pre 165 meseci
Za getParam() treba da navedem koji parametar. Meni trebaju svi iz url-a.
Imam form sa brdom podataka recimo, ako hocu da nakon unosa posljem korisnika na adresu sa koje je stigao zajedno sa parametrima plus jos neki novi.. morao bih sve parametre zajedno sa form-om da saljem uz novi zahtev. Kako sam razumeo nakon te redirekcije se ponovo bootstrapuje aplikacija? Ako form tezi koliko sve klase koje se ucitavaju zajedno.. to je duplo. Ajd i ako nije sa pogleda memorije strasno.. opet mi bez veze da ga setam tamo-ovamo.

Reci mi, molim te, jos nesto. Imas taj folder tests ili kako god da ga zoves i priblizno neke fajlove kao sto je u onom primeru gore (ili ovom ispod)? Jel na isti nacin iz terminala pokreces test? Nesto slicno ovom:
cd tests
phpunit --configuration phpunit.xml --verbose

Inace onaj video je napravljen prema ovom tekstu koji je prilicno sazet i svidja mi se, ali nije mi jasno to za phpunit komandu u terminalu.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 19:21 - pre 165 meseci
Citat:
strutter.poison: Za getParam() treba da navedem koji parametar. Meni trebaju svi iz url-a.

Tebe niko ne prisiljava da u svom kôdu striktno koristiš request objekat kao izvor parametara. Možeš slobodno da se služiš $_GET, $_POST, $_REQUEST, itd. A i druga stvar, što malo ne pogledaš kôd Zend_Controller_Request_Http klase... Pored metoda getParam(), tu je i metod getParams(), koji će ti vratiti $_GET + $_POST.

Citat:
strutter.poison:Imam form sa brdom podataka recimo, ako hocu da nakon unosa posljem korisnika na adresu sa koje je stigao zajedno sa parametrima plus jos neki novi.. morao bih sve parametre zajedno sa form-om da saljem uz novi zahtev.

A zašto bi to radio? Ako sam dobro razumeo, ti samo hoćeš o da nakon submit-ovanja forme, ponovo prikažeš te podatke koje je korisnik uneo. Zašto bi redirektovao korisnika na istu stranu kada je on već tu? Dovoljno je samo da view-u daš $myForm->getValues(), pri čemu je $myForm ta neka tvoja forma, kojoj pri validaciji daješ $this->_request->getPost() ili getParams() u zavisnosti od metode kojom je forma submit-ovana. A ako koristiš sloj za dekoraciju kojeg nudi Zend_Form komponenta, tačnije, ako i samu instancu forme predaješ view-u kako bi je posle output-ovao, onda uopšte ne moraš misliš na to, jer će vrednosti polja u formi automatski biti postavljene nakon validacije forme, odnosno nakon što isValid() metodi proslediš $_POST/$_GET.

A što se unit testova tiče, ovde imaš jedan dobar članak o pripremi testing environment-a u okviru neke ZF-based aplikacije.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 20:13 - pre 165 meseci
Nikola, poznato mi je sve to sto si napisao. Malo se mucim sa zendom ali php generalno poznajem koliko toliko. :)
Listao sam klase vezane za Zend_Controller_Action i nisam nasao tacno ono sto sam trazio. Dohvatanje forma ($_POST) i dohvatanje parametara sa formom je ok. Ali, /param1/value1/param2/value2 ili value1/value2 nisu u $_GET.
Kao sto rekoh negde na pocetku je jedna od klasa kreirala takve url-ove i ja se nisam cimao oko toga, samo sam ih ulepsao sa route. Sad, ako hocu da ih vucem iz $_GET moram da stavim ?param1=value1&param2=value2 ili da pokupim sve parametre zajedno sa $_POST i da filtriram tj. uzmem samo post i iz niza gde su svi unset ovih iz post.

Stranica na koju saljem korisnika nece sadrzati $_POST vec samo parametre iz url plus mozda jos 1-2 dodatnih, a setanje gomile teksta iz $_POST mi nekako bez veze.. Pitao sam se da li moze nekako da se pokupi samo ono /param1/value1/param2/value2 bez dodatnog komplikovanja... nisam nasao metodu koja to radi...

Naleteo sam na taj link za phpunit, ali ako cenis da je dobar clanak sad cu ga prostudirati.. valjda cu danas uspeti da se resim glavobolje. Ccccc kako jednostavne stvari znaju da se iskomplikuju.. cudo jedno. :)

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 12.09.2010. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 20:27 - pre 165 meseci
Hm cudno... Sigurno se moze pristupiti tim podacima. Probaj sa getUserParam('param'); odnosno getUserParams();
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 20:38 - pre 165 meseci
Citat:
kazil: Hm cudno... Sigurno se moze pristupiti tim podacima. Probaj sa getUserParam('param'); odnosno getUserParams();


getUserParams()


E to je to. Svaka cast. Sa ovom se dohvataju samo parametri iz url-a. Respect!

Tnx. ;)

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 12.09.2010. u 23:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 20:46 - pre 165 meseci
Ali čudno je da sa getParams() nisi dobio te parametre iz url-a pošto je taj metod proširenje onoga što vraća getUserParams(). Evo komentara iz docblock-a metoda getParams():
Citat:
Retrieves a merged array of parameters, with precedence of userland params (see {@link setParam()}), $_GET, $_POST (i.e., values in the userland params will take precedence over all others).

A i još je jasnije ako se uporedi kôd tih metoda:
Code:
public function getUserParams()
{
    return $this->_params;
}

public function getParams()
{
    $return       = $this->_params;
    $paramSources = $this->getParamSources();
    if (in_array('_GET', $paramSources)
        && isset($_GET)
        && is_array($_GET)
    ) {
        $return += $_GET;
    }
    if (in_array('_POST', $paramSources)
        && isset($_POST)
        && is_array($_POST)
    ) {
        $return += $_POST;
    }
    return $return;
}

Metod getParams() vraća $this->_params plus još $_GET i $_POST.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija12.09.2010. u 22:20 - pre 165 meseci
Iz tog niza koji vraca getParams() sam uklanjao form da bih dobio samo parametre iz url-a. Kontas... trebaju mi samo url parametri. Metoda koju je Robert nasao getUserParams() radi tacno to sto mi treba.

Evo napravio sam na brzinu login (u konkretnom slucaju nije login ali posluzice da se docara sustina) kontroler bez adaptera/provere i ostalih zavrzlama.. samo da testiram:

/login/index/foo/bar?foo1=bar1

print_r($this->getRequest()->getParams());
Code:
Array
(
    [controller] => login
    [action] => index
    [foo] => bar
    [module] => public
    [username] => asdfasdf
    [password] => adsfasdf
    [submit] => Login
)

print_r($this->_getAllParams());
Code:
Array
(
    [controller] => login
    [action] => index
    [foo] => bar
    [module] => public
    [foo1] => bar1
    [username] => asdfasdf
    [password] => adsfasdf
    [submit] => Login
)

print_r($_GET);
Code:
Array
(
    [foo1] => bar1
)

print_r($this->getRequest()->getUserParams());
Code:
Array
(
    [controller] => login
    [action] => index
    [foo] => bar
    [module] => public
)


E sad, posto bih mozda dodao negde ?foo=bar gde su parametri formulisani /foo/bar necu ih dohvatiti sa getUserParams(). Lici mozda da nije bitno jer sam vec poceo sa /foo/bar ali mozda bi bilo bolje da sada vec udesim tako da akcija reaguje i na /foo/bar i na ?foo=bar ... mozda ce da zatreba, posto je to ista grupa parametra.
Sta mi savetujete? Sve /foo/bar ili ?foo=bar ili da prilagodim dohvatanje parametara i za jedno i za drugo (ali bez $_POST)?
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija13.09.2010. u 11:06 - pre 165 meseci
Ovo ispod (tacno tako) sam instalirao pre mesec-dva i do sada nisam imao vecih problema osim nekih mojih previda.
sudo apt-get install mysql-server
sudo apt-get install phpmyadmin
Onda sam instalirao zend server uz pomoc skripte: ./install_zs.sh 5.3
Zatim Zend Studio (.bin fajl je bio).

Onaj zip fajl u kom je par kontorlera i modela samo da se demonstrira phpunit i zf sam ubacio u novi virtual host i iz browsera radi normalno.

Kada instaliram phpunit isto sa apt-get i ukucam "phpunit" dobijem: /usr/bin/env: php: No such file or directory.
Kada odem na onaj folder tests i ukucam phpunit --configuration phpunit.xml --verbose opet dobijem /usr/bin/env: php: No such file or directory.

Da li ja gresim negde, da li nemam sve sto mi je potrebno...?
Ako ne znate u cemu je problem, ajd bar napisite tih nekoliko linija za terminal (ne znam koje su, a da opet ne srljam po guglu i gubim vreme) pa cu na svezu intalaciju na drugoj particiji da instaliram php, apache, mysql ili lamp sta god da predlazete... nemam pojma sta vise da pokusavam.


Roberte, izvini sto mozda odstupam od teme, slobodno prebaci gde mislis da treba. Postavio bih je ja negde ali nemam pojma jel problem do neke klase kod zenda ili mozda zend studio.. ili (sto je lako verovatno) ja zapetljam negde... samo gde i kako kada sam gotov primer skinuo i probao.
btw skinuo sam i netbeans (znam da program nije od kljucnog znacaja, ali ja u ZS jednostavno ne znam kako da ga nateram da radi phpunit) pa ako ti je blize baci link gde ima objasnjeno netbeans i phpunit sa zendom.. pa cu nastaviti da pokusavam.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija13.09.2010. u 15:20 - pre 165 meseci
Citat:
strutter.poison: Iz tog niza koji vraca getParams() sam uklanjao form da bih dobio samo parametre iz url-a. Kontas... trebaju mi samo url parametri.

Aha, izvini, nisam pažljivo pročitao i onda nisam shvatio da tebi trebaju samo parametri iz url-a.

Citat:
strutter.poison: E sad, posto bih mozda dodao negde ?foo=bar gde su parametri formulisani /foo/bar necu ih dohvatiti sa getUserParams(). Lici mozda da nije bitno jer sam vec poceo sa /foo/bar ali mozda bi bilo bolje da sada vec udesim tako da akcija reaguje i na /foo/bar i na ?foo=bar ... mozda ce da zatreba, posto je to ista grupa parametra.
Sta mi savetujete? Sve /foo/bar ili ?foo=bar ili da prilagodim dohvatanje parametara i za jedno i za drugo (ali bez $_POST)?

Metod getParams() bi treba da hvata i ?foo=bar, a ako hoćeš da dohvataš samo $_GET, onda pre poziva getParams() metoda uradi setParamSources(array(_GET).

btw Jako je ružno da URL bude u toj formi, odnosno da se vidi naziv parametra. Ako znaš da koliko parametara očekuješ za neki url koji kreiraš, napravi novu rutu koja će da ti mapira taj url. Npr. da umesto ovog: /news/year/2010/month/01/day/24/id/22
imaš ovo: /news/2010/01/24/22

Citat:
strutter.poison: Kada instaliram phpunit isto sa apt-get i ukucam "phpunit" dobijem: /usr/bin/env: php: No such file or directory.
Kada odem na onaj folder tests i ukucam phpunit --configuration phpunit.xml --verbose opet dobijem /usr/bin/env: php: No such file or directory.

Da li ja gresim negde, da li nemam sve sto mi je potrebno...?
Ako ne znate u cemu je problem, ajd bar napisite tih nekoliko linija za terminal (ne znam koje su, a da opet ne srljam po guglu i gubim vreme) pa cu na svezu intalaciju na drugoj particiji da instaliram php, apache, mysql ili lamp sta god da predlazete... nemam pojma sta vise da pokusavam.

Ako će ti to biti od pomoći (mada čisto sumnjam), mogu na brzinu da ti opišem šta sam ja radio da bih osposobio PHPUnit kod mene u okviru Windows/XAMPP okruženja. Windows verzija XAMPP-a, nakon intalacije PHPUnit-a preko pear-a, pored toga što PHPUnit biblioteku smešta u folder xampp/php/PEAR, u folder xampp/php dodaje bat fajl sa nazivom phpunit. To je ta komanda koju ti pokušavaš da pozoveš iz terminala na Linux-u, a koja se na isti način poziva iz Command prompt-a na Windows-u. E sad, kad hoću da pišem unit testove za neki projekat koji se nalazi u okviru xampp/htdocs, ja u tests folder tog projekta (obično tako imenujem taj folder sa testovima) kopiram xampp/php/phpunit.bat. Taj fajl u sebi ima apsolutnu putanju do xampp\php\php.exe, upisanu u promenljivu sa imenom PHPBIN, tako da možeš da ga izvršavaš sa bilo kog mesta.

E sad, ono što je možda za tebe bitno, vidim da si spomenuo /usr/bin/env, a pandam tome u Windows-u su one Environment Variables putanje. To napominjem zato što je još jedan od načina za omogućavanje phpunit, a svih sličnih komandi, npr. pear, itd. upravo dodavanjem putanje do php foldera na te Environment putanje. Pretpostavljam da bi nešto slično trebao da uradiš i kod tebe na Linux-u.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija19.09.2010. u 02:28 - pre 165 meseci
Nikola hvala puno. Sry sto kasno odgovaram, nisam stigao ranije. Stiglo je i ovo na red, uspeo sam nekako... instalirao sam lamp umesto zend servera i kao sto Robert rece... istalirao phpunit i radi. :S Nemam pojma.. Uglavnom, nema veze sa zf, a ja opet idem u off kao da je ovo jedina tema na kojoj smem da pisem. Sry. :(

EDIT: Hm... zanimljivo. Imam form (na zalost malo veci) koji sam sad prelistao nakoliko puta i uzduz i popreko jer dobijem error (samo error) kada odem na stranicu na kojoj se isti pojavljuje. Pre toga sam eliminisao sve ostalo jedno po jedno. Na kraju mi zapadne za oko putanja do temp foldera gde privremeno smesta okaceni fajl... i prodje mi kroz glavu da sam radio restore jednog backup-a i da sam ja vlasnik foldera. I tacno to je bilo sporno. Taj folder nije bio u vlasnistvu www-data i isti nema dozvolu za upis.
To bih verovatno odma pomislio da nije uspeo submit, ali pri ucitavanju stranice sa formularom... hmm

Na neki nacin za sve je kriv error controller koji nesto odbija saradnju (ako uopste prikazuje ovakvu gresku). Da nije problem sto su dva modula? Ovaj backup je malo star i ne mogu da se setim sta sam tacno i kako podesavao i kako treba, ali eror kontroler mi radi normalno u jednoj drugoj aplikaciji koja ima samo jedan modul..

Sta vi mislite? Treba li nesto da se navede u ini kao za module i slicno..?

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 19.09.2010. u 05:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija19.09.2010. u 10:30 - pre 165 meseci
Citat:
strutter.poison: Na neki nacin za sve je kriv error controller koji nesto odbija saradnju (ako uopste prikazuje ovakvu gresku). Da nije problem sto su dva modula? Ovaj backup je malo star i ne mogu da se setim sta sam tacno i kako podesavao i kako treba, ali eror kontroler mi radi normalno u jednoj drugoj aplikaciji koja ima samo jedan modul..

Sta vi mislite? Treba li nesto da se navede u ini kao za module i slicno..?

Nisam siguran da sam baš najbolje razumeo ovo tvoje pitanje... Za error controller ne treba ništa specijalno da podešavaš u slučaju da je njegov naziv ErrorController i da u okviru njega imaš tu akciju koja se zove errorAction.

Evo pokušaću da ti opišem kako ide taj postupak dispatch-ovanja zahteva na ErrorController u slučaju nekog izuzetka... Naravno, "magija" se odvija u dispatch() metodu Front kontrolera, koji taj proces dispatch-ovanja wrap-uje u jedan try/catch blok. U slučaju bilo kakvog izuzetka, i u slučaju da nisi podesio da Front controller nastavlja da ih baca ($_throwExceptions flag), isti će biti dodat na exceptions stack response objekta. Front controller pre dispatch-ovanja registruje Zend_Controller_Plugin_ErrorHandler, i upravo taj plugin je odgovoran za pozivanje tvog Error kontrolera. On koristi routeShutdown i postDispatch kuke, kako bi proverio da li postoji neki izuzetak (da li response objekat ima neki izuzetak), i u slučaju da postoji, zahtev forward-uje na error controller, pritom prosleđujući "error_handler" parametar koji sadrži informacije o grešci. Podrazumevane vrednosti odredišta na koji će zahtev biti forward-ovan su: modul - default, kontroler - error, akcija - error. Zato sam ti i rekao da tu nema ništa posebno da se podešava, ako si na taj način imenovao tvoj Error kontroler i ako se on nalazi u okviru default modula.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.09.2010. u 01:34 - pre 165 meseci
Jeste, u svakom modulu postoji po jedan gde i ostali kontroleri. Izgleda da za nesto radi a za nesto napise samo application error. Nije mi jasno zasto? Jel za ocekivati da nekada prijavi samo application error bez bilo kakvog podatak jos? Recimo za ono iznad sto sam napisao za nedostatak dozvola nad folderom u koji treba da se smesti upload-ovani fajl?
Mislim, ako je to ok.. da ne gubim vreme sad nego kada budem dokon prelistam to sto si opisao.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.09.2010. u 09:31 - pre 165 meseci
Citat:
strutter.poison: Jeste, u svakom modulu postoji po jedan gde i ostali kontroleri.

A šta će ti u svakom modulu po jedan ErrorController? Ok, ti možeš sa nekim svojim plugin-om da u zavisnosti od zahteva podesiš $_errorModule Zend_Controller_Plugin_ErrorHandler-a, kako bi dinamički menjao te tvoje ErrorController-e u zavisnosti od modula, ali ja mislim da je nekako logičnije da imaš samo jedan ErrorController, koji će biti zadužen za ispis grešaka.

Citat:
strutter.poison: Izgleda da za nesto radi a za nesto napise samo application error. Nije mi jasno zasto? Jel za ocekivati da nekada prijavi samo application error bez bilo kakvog podatak jos?

ErrorController je zadužen samo za izuzetke, a ne i za npr. fatal error-e i slično. To što kažeš da ti napiše samo "Application error" je zbog toga što si ti svoj ErrorController kreirao na način da view-u prosleđuje taj string u slučaju određenog tipa greške. Kažem, u tom parametru koji će biti set-ovan od strane Zend_Controller_Plugin_ErrorHandler-a će biti i Exception objekat, a iz njega možeš da izvučeš dosta korisnih informacija o izuzetku koji se desio, npr. getTraceAsString, tako da je na tebi da odlučiš šta ćeš da ispišeš od tog brda podataka koje dobijaš.
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija22.09.2010. u 06:42 - pre 165 meseci
Pojma nemam zasto je u svakom modulu po jedan. Verovatno sam kopirao ceo modul da ne pravim svaki folder posebno. Sescu za koji dan i prouciti malo.

Dva pitanja, ako moze. :)

U lucene indeksu je sacuvan id, ime i opis iz baze. Da li moze da se uradi brisanje prema id?
Pretraga se vrsi prema imenu i opisu. Ime i id su sacuvani, a opis samo indeksiran. Mogu da pretrazujem po imenu pa da poredi da li id od tog dokumentu iz indexa odgovara onom iz baze. Ako odgovara onda brisem. Moze li jednostavnije ili se ovo stvarno mora ovako raditi?

Moze li nekako da se izvede za rutu /:foo/:bar, ako foo sadrzi html bude tretiran kao bar, tj. da se koristi druga ruta /:bar?
site.com/fooParam/barParam.html == site.com/barParam.html
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 33992 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.