Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZF - Problemi i diskusija

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33981 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija16.06.2010. u 21:32 - pre 168 meseci
Hm.. nisam siguran da te razumem.
Code:

|--prvi/
|  |--drugi/
|     |--treci

Ovde nema dupliranja. Za print_r prvog objekta dobije se sadrzaj svakog od objekata bez ponavljanja. Drugi i treci postoje kao clanovi prvog i sva tri bez ponavljanja se nalaze u memoriji.


Code:

|--prvi/
|  |--drugi/
|     |--treci
|  |--treci

Ovde je dupliran treci objekat. Kada se uradi print_r prvog objekata videce se sadrzaj svakog od objekata.
Jel hoces da mi kazes da ce ovaj treci biti ispisan dva puta kao da su dva razlicita objekta, a u memoriji ce postojati samo jedan tj. jednom? Takoreci na drugom mestu gde je clan nekog objekata bice kao shortcut? Ili se sadrzaj treceg dva puta pojavljuje i u memoriji isto kao i kada se uradi print_r?
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija16.06.2010. u 22:06 - pre 168 meseci
Citat:
masinac_1: Jel hoces da mi kazes da ce ovaj treci biti ispisan dva puta kao da su dva razlicita objekta, a u memoriji ce postojati samo jedan tj. jednom?

Tako je, samo to naravno nisu dva različita objekta, već jedan te isti, pa ćeš dobiti dupliran ispis. Funkciju print_r ne zanima to koliko je puta neki objekat instanciran, ona samo ide redom i ispisuje sve što joj se nađe na putu.
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija16.06.2010. u 22:46 - pre 168 meseci
E vidis to me raduje. :D
Kad mi je Robert rekao "to je normalno, nema tu greske" (u stvari i jeste tako, samo sam ja drugacije povezao) za malo da odustanem :), ali kontam nije moguce da je tako ozbiljan problem a ljudi ipak koriste zend. Ocigledno je sve ovo posledica mog nepoznavanja print_r i dobrim delom toga sto sam tek od skora poceo pisati objektno. :)
Super. ;)

Ajd da te zamolim kada nadjes vremena (ili neko drugi, svejedno) da napises koji red o tome kako si postavio modele i forms u odgovarajuci folder modula. Hteo bih jos i layout da imam posebno za svaki model. Kontam da ima veze sa app.ini i bootstrap-om koji ja imam samo u application (nema ga u modulima).
Ili neki fin link gde je objasnjeno o ini i bootstrap. Citao sam manual ali meni to sve nekako konfuzno, kao da izostave pojedine stvari kontajuci da se podrazumevaju, a meni se ne podrazumevaju jer tek je nekoliko dana od kada proucavam zf (efektivno samo sinoc i danas). Takvih muka nikada nisam imao sa php manual. Samo par puta sam zaglavio i trazio pomoc na forumu.

Konfuzna mi je i veza sa bazom, konkretno select, nikako da ubodem kako valja. :) Treba mi samo jedan primer koji radi, ono sto sam nasao kopiram i dobijem application error.
Ajd jos samo ovo, kako da poboljsam javljanje gresaka, da mi preciznije kaze u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija17.06.2010. u 07:30 - pre 168 meseci
http://framework.zend.com/manu...g.quickstart.create-model.html

Za index akciju u guestbook kontroleru se poziva fetchAll() iz guestbook mapera. Pa onda on izvrti dve svoje metode getDbTable() i setDbTable($dbTable) (?!). Ime jedva nadje u DbTable_Guestbook pa onda preko Model_Guestbook slaze ono sto je pokupio iz baze.
Moze li ovo prostije?
Bilo je prostije o onom pdf tutu, ali kad ukombinujem dva tuta dobijem katastrofu. Odlepicu! Prvi put da se ovako patim sa php-om, a napravio sam par aplikacijica prvo proceduralno a poslednju objektno. Nije nesto, jos ucim, ali relativno brzo sam napredovao i nemam problema da razumem kad ima smisla. Ovo sa zendom skoro pa kao drugi programski jezik.

Kako da zatrazim iz baze nesto tipa
Code:

SELECT id, comment FROM guestbook WHERE mail='[email protected]' ORDER BY id ASC LIMIT 10,5

Necu sve kao sa fetchAll, samo ono sto mi treba.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija17.06.2010. u 11:17 - pre 168 meseci
Citat:
masinac_1: Ajd da te zamolim kada nadjes vremena (ili neko drugi, svejedno) da napises koji red o tome kako si postavio modele i forms u odgovarajuci folder modula.

Pa ja mislim da smo tu priču već evaluirali sa onim resources.modules[] = '' u app.ini i Zend_Application_Module_Bootstrap klasom...

Citat:
masinac_1: Hteo bih jos i layout da imam posebno za svaki model.

E pa za tako nešto ćeš ipak trebati malo da se pomučiš... Najpre treba da kažeš ZF-u da u svojoj aplikaciji želiš da koristiš Zend_Layout komponentu. To možeš da uradiš na više načina, a najlogičniji bi bio da iskoristiš app resurs za inicijalizovanje layout-a (Zend_Application_Resource_Layout):
Code:
resource.layout.layoutPath = 'putanja/do/layout/foldera';
resource.layout.layout = 'layout.phtm';

... ili da ručno u tvojoj glavnoj Bootstrap klasi dodaš metod koji će da radi praktično istu stvar, npr.:
Code:
protected function _initLayout()
{
    Zend_Layout::startMvc('putanja/do/layout/foldera')->setLayout('layout.phtml');
}

Nadam se da znaš kakva bi trebala da bude struktura tog layout.phtml fajla, a i uostalom, sve lepo piše u manual-u.

E sad, da bi neki od dodatnih modula mogao da koristi svoj layout za ispis, rešenje nikako nije da ovo isto uradiš u Bootstrap klasi tog nekog modula, jer bi tako samo overwrite-ova ovo što si uradio u default modulu, i taj layout bi onda bio "na snazi". To switch-ovanje layout-a moraš da uradiš u odnosu na zahtev (request), tačnije, kada je request set-ovan na taj neki dodatni modul. Najbolji način za realizaciju ovoga je koristeći Front Controller Plugin-ove. Oni ti omogućavaju da "slušaš" određene doagđaje koji se izvršavaju u jednom ciklusu Front Controller-a, odnosno tog celog dispatch cikluca. Postoji nekoliko tih tkz. kuka (hooks), i to: routeStartup, routeShutdown, dispatchLoopStartup, preDispatch, postDispatch i dispatchLoopShutdown. Ono što ti treba da uradiš je da napraviš svoj plugin, koji će se izvoditi iz Zend_Controller_Plugin_Abstract klase, u kojoj imaš sve ove hook-ove u vidu metoda spremnih za redefinisanje. Primetićeš da ta klasa kao članove ima $_request i $_response objekte (to je ona priča o korišćenju jednog objekta na više mesta ), a i svi ti hook metodi kao argument dobijaju instancu Zend_Controller_Request_Abstract klase. Ti ćeš u tvom plugin-u iskoristiti taj objekat, kako bi ispitao da li je trenutno zahtevan taj tvoj modul sa custom layout-om, i ako jeste promenićeš putanju layout foldera. Taj plugin bi izgledao npr. ovako:
Code:
class Admin_Plugin_LayoutInit extends Zend_Controller_Plugin_Abstract
{
    public function routeShutdown(Zend_Controller_Request_Abstract $request)
    {    
        if ($request->getModuleName() == 'admin') { //Admin modul? Menjamo layout.
            $layoutPath =  'putanja/do/admin/layout/foldera';

            Zend_Layout::getMvcInstance()->setLayoutPath($layoutPath);
       }
    }
}

Kao što, vidiš jako jednostavno...

Citat:
masinac_1: Ajd jos samo ovo, kako da poboljsam javljanje gresaka, da mi preciznije kaze u cemu je problem?

Kad god u tvojoj aplikaciji dođe do nekog izuzetka, ZF će to po default-u pokušati da forward-uje na kontroler sa nazivom "Error" i njegovu akciju koja se zove "error". Ti taj kontroler (verovatno) nemaš, pa ćeš možda često dobijati poruku "Invalid controller specified 'erro'r", ili tako nešto. Rešenje - napravi taj kontroler i u njemu handle-uj izuzetke. Više o svemu tome imaš ovde:
http://framework.zend.com/manu...end.controller.exceptions.html
http://codeutopia.net/blog/200...ling-errors-in-zend-framework/

Citat:
masinac_1: Za index akciju u guestbook kontroleru se poziva fetchAll() iz guestbook mapera. Pa onda on izvrti dve svoje metode getDbTable() i setDbTable($dbTable) (?!). Ime jedva nadje u DbTable_Guestbook pa onda preko Model_Guestbook slaze ono sto je pokupio iz baze.
Moze li ovo prostije?

Gledaj, nije poenta da ti radiš sve kako "oni" kažu. Oni su u tom tutorijalu pokušali da simuliraju ORM, ali to ne znači da i ti u svom projektu moraš da radiš na taj način. Zend_Db_Table klasa je sama po sebi jako moćna stvar. Izvedi neku tvoju klasu iz nje, redefiniši promenljivu $_name (ime tvoje tabele u bazi), i imaš potpuno funkcionalan Table Gateway ka tvojoj db tabeli, kroz metode find(), insert(), update(), delete(), fetchAll(), fetchRow().

A i druga stvar, niko te ne prisiljava da ti koristiš npr. Zend_Db_Select, jer ti tvoje upite možeš da izvršavaš tako što ćeš string upita proslediti direktno npr. fetchAll() metodu tvog db adaptera (instanca Zend_Db_Adapter klase). Zbog svega toga, Zend je jako fleksibilan i moćan framework.
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija19.06.2010. u 06:05 - pre 168 meseci
Ma imao sam error kontorler, ali je ostao od nekog levog tuta pa nije sadrzao sve sto treba - samo nekoliko linija. Sad je u redu.
Nego skinuo sam zend server i zend studio da probam. Izgubio dosta vremena i zivaca dok nisam skapirao da mysql server fali zato sto je instalacija detektovala onaj od xampp-a, plus sto sto godina vuce sa neta u toku instalacije. Nisam odmah shvatio o cemu se radi jer sam cekirao mysql i logicno ocekujem da se pojavi nakon istalacije. E tu kao sto rekoh ode dosta vremena a i zivaca sto je veci problem, plus sto sam odlepio svakako i resih da batalim, odmorim malo.
Sad sam skinuo zend in action, detaljno citam manual i ide lagano.
Zend kes i optimizacija opasna stvar na z. serveru. :) Sa 20-ak na 30-40 zahteva po sekundi a nista nisam radio.
Lagano uvidjam prednosti, to sto kazes niko me ne tera do koristim neku klasu od zenda ako mislim da ce moja bolje da uradi to (specificno) sto mi treba. Elastican je i fleksibilan. Kul. :) A sa druge strane malo pises mnogo uradis.

Tnx za iscripan odgovor. :)

Pozz
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija21.06.2010. u 08:38 - pre 168 meseci
Code:
class Application_Model_DbTable_Nesto extends Zend_Db_Table_Abstract
{
    protected $_name = 'nesto';

    public function init()
    {
        $db = parent::getDefaultAdapter();
        $this->db = $db;
    }

    public function insertNesto($data)
    {
        return parent::insert($data);
    }

    public function selectNesto()
    {
        $sql = "SELECT id, nesto1 FROM nesto WHERE nesto2='whatever' ORDER BY id ASC LIMIT 10,5";
        $result = $this->db->query($sql);
        return $result->fetchAll();
    }
}


To je deo jednog od modela. Uprostio sam i uklonio generisanje za $sql i par linija za $data.

Da li je to dobar nacin za pisanje custom sql select upita? Ili je bolje ovako nesto:
Code:
public function selectNesto()
{
    $select = new Zend_Db_Select($this->db);
    $select ->from('nesto', array('id', 'nesto1'))
            ->where('nesto2 = ?', 'whatever');
    $result = $select->query();
    return $result->fetchAll();
}

Kako sam razumeo ovaj drugi nacin je pogodan ako se menja baza? Ima li jos neka znacajna razlika?
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.dynamic.sbb.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija21.06.2010. u 12:41 - pre 168 meseci
I klasa Zend_Db_Table_Abstract ima svoj fetchAll() metod. Nema potrebe da koristiš db handler, jer će to pomenuti metod uraditi za tebe. Pogledaj kod tog metoda i videćeš na koje sve načine možeš da ga iskoristiš.
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija21.06.2010. u 21:38 - pre 168 meseci
Ali meni treba samo id i nesto1, a sa fetchAll() dobijem sve.
Jel mislis na ovo:
Code:
public function fetchAll($where = null, $order = null, $count = null, $offset = null)
{
.
.
.


Ako te nisam dobro razumeo, a moguce da nisam :) ajd molim te napisi samo za tu metodu kako da se uradi taj query.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija21.06.2010. u 22:10 - pre 168 meseci
Da, nisi me dobro razumeo, a izgleda da nisi ni bacio pogled na kôd metoda fetchAll(). Pogledaj šta piše u docblock-u za prvi parametar: @param string|array|Zend_Db_Table_Select. Kao što vidiš, za $where možeš da mu proslediš i objekat Zend_Db_Table_Select klase. Ali poenta priče je da u tom tvom custom metodu nema potrebe da pozivaš metod query(), bilo db handler-a, bilo Zend_Db_Table_Select instance, jer to umesto tebe radi metod _fetch(), a upravo taj metod se koristi od strane fetchRow() i fetchAll() metoda.
 
Odgovor na temu

masinac_1
Novi Sad

Član broj: 260719
Poruke: 44
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija21.06.2010. u 22:46 - pre 168 meseci
Pa kako bre nisam pogledao? :) Rekao si Zend_Db_Table_Abstract. Kopirao sam metodu fetchAll() da budem siguran da na nju mislis posto tamo nema da se bira sta da selektuje.
Sad si pomenuo Zend_Db_Table_Select, a to sa bas koristio drugoj situaciju iznad i bas u WHERE sam uglavio sta i gde da selektuje i trazi.

edit: mislim da kontam sta hoces da kazes, pogledacu detaljnije ujutro i probati.. sad sam bas pogubljen nesto. :)
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.07.2010. u 19:54 - pre 168 meseci
Pozdrav,

pokusavam da uradim proveru dal je polje retype_password dobro prekucano ,i za to sam upotrebio Zend_Validate_Identical validator.

Problem je u tome sto ne mogu da u okviru forme lepo prosledim vrednost u Zend_Validate_Identical konstruktor...

Pokusao sam sa $this->getElement('password')->getValue() i ovo ne radi.

Inace ako prosledim $_POST['password'] radi normalno, al verovatno ima ispravan nacin za ovo..

U cemu gresim ovde ?
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija03.07.2010. u 20:23 - pre 168 meseci
Pa naravno da ne možeš, jer u trenutku instanciranja, odnosno, unutar konstruktora, vrednost tog tvog password polja još uvek nije set-ovana. Rešenje je da redefinišeš isValid() metod, i da tek u njemu "zakačiš" Identical validator, budući da tom metodu prosleđuješ podatke iz forme ($_POST), a unutar njih je i vrednost password polja. Npr.:
Code:
public function isValid($data)
{
    $identical = new Zend_Validate_Identical($data['password']);
    $this->getElement('retype_password')->addValidator($identical);
        
    return parent::isValid($data);
}

U ovom mom primeru, to tvoje polje za potvrdu password-a se zove "retype_password".
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.dynamic.stcable.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija04.07.2010. u 08:10 - pre 168 meseci
Za proveru lozinke je najlakse "sklepati" custom validator, koji se nakaci na "retype_password" element:

Code (php):

class App_Validate_PasswordVerify extends Zend_Validate_Abstract
{
    const NOT_MATCH = 'notMatch';

    protected $_messageTemplates = array(
        self::NOT_MATCH => 'Passwords do not match'
    );

    public function isValid($value, $context=null)
    {
        $value = (string)$value;
        $this->_setValue($value);

        if(is_array($context)){
            if(isset($context['password']) and $value == $context['password']) {
                return true;
            }
        } elseif(is_string($context) and ($value == $context)) {
            return true;
        }

        $this->_error(self::NOT_MATCH);
        return false;
    }
}
 


$value nosi vrednost retype_password polja, a $context ostalih polja iz te forme (zato provera za $context['password'])
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija04.07.2010. u 17:21 - pre 168 meseci
@Nikola,

Da, u pravu si, napravio sam gresku, jer sam pokusao u init() forme sve to. tnx! Izveo sam to redefinisanjem ove isValid() metode u okviru forme.

@Kazil
Video sam ovaj custom validator(u ZF dokumentaciji ga navode kao preporuku za ovaj problem), al nekako je krace - slajde
Sto bih pisao kompletnu klasu za poredjenje dva string-a Jednom je to neko lepo rekao (mislim bas Nikola),
Zend lako resava kompleksne probleme, i komplikuje izvodjenje lakih zadatka..

..Nego evo vec imam jos jedno pitanje:

Mislio sam dal slucajno nekako moze da se zaobidje ovo rucno prevodjenje bar ovih poruka o greskama iz Zend_Validate klasa:
Code:
$username = $this->createElement('text','username');
$username->addValidator
                    ('Alnum',false, array('messages'=>
                      array(
                             Zend_Validate_Alnum::NOT_ALNUM=>"'%value%' sadrži karaktere koji nisu slova ili brojevi.",
                             Zend_Validate_Alnum::INVALID=>'...',
                             Zend_Validate_Alnum::STRING_EMPTY=>"..."
                     )));

i da se to nekako izvede automatski samo biranjem jezika ?
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija04.07.2010. u 19:50 - pre 168 meseci
Evo sam sebi da odgovorim,

nasao sam u folderu resources/languages/sr sve prevode gresaka za Zend_Validate klase (dostupno ako se skine full ZF paket)
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.07.2010. u 18:37 - pre 167 meseci
Opet ja sa novim problemom

Evo php koda iz layout.phtml fajla:
Code:
<?php 
    
echo $this->tabContainer()
    ->addPane('t1', 'Tab 1','Neki sadrzaj staticki')
    ->addPane('t1', 'Tab 2', array('contentUrl'=>'putanja-do-ajax-handler-foldera/ajax_handler.php'))
    ->addPane('t1', 'Tab 3', array('contentUrl'=>'default/index/getcontent'))
    ->tabContainer("t1", array(), array("class" => "black-tie"));
?>

Evo i jquery koda iz layout.phtml:
Code:
$("#t1").tabs({
        ajaxOptions: {
            error: function(xhr, status, index, anchor) {
                $(anchor.hash).html("Sadržaj trenutno nije dostupan...Molimo pokušajte kasnije.");
            }
        }
});

Problem je u tome sto iako lepo izrenderuje tabove(stilovi ucitani) fali sadrzaj ovog contentUrl u href attr.
Inace juce je sve radilo dobro, sad ne kontam sto ne radi, ne vidim gresku..

I jedno pod pitanje , jel ove ajax handlere treba drzati negde u nekom posebnom folderu za to,
ili se moze taj sadrzaj pribavljati u nekom kontroleru pa ga slati sa $this->_helper->json() ?
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.07.2010. u 19:41 - pre 167 meseci
Za glavno pitanje nemam odgovor, posto nisam koristio tabove (jos (vidis, u sledecem projektu ce mi mozda bas oni trebati)), a sto se tice podpitanja, da, ja bih definitivno isao preko kontrolera/akcije (cemu sam dizao onda ceo stack, kad cu da pozovem tamo neki obican ajax.php). Samo pazi da ugasis layout, mada cini mi se da json action helper ugasi sam.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.07.2010. u 20:16 - pre 167 meseci
Ja sam iz tog ZendX paketa koristio samo datePicker, i to kroz ZendX_JQuery_Form_Element_DatePicker, ali evo sad sam bacio pogled na kôd tabContainer view helper-a, i ovako na prvi pogled, čini mi se da si na pogrešnom mestu prosledio taj argument sa opcijama za druga dva tab-a. Parametar sa opcijama je, koliko vidim, četvrti po redu, a ti si ga prosledio kao treći, što znači da će to automatski da ode kao $content. Mislim da bi to trebao da napišeš ovako:
Code:
echo $this->tabContainer()
    ->addPane('t1', 'Tab 1', 'Neki sadrzaj staticki')
    ->addPane('t1', 'Tab 2', '', array('contentUrl'=>'putanja-do-ajax-handler-foldera/ajax_handler.php'))
    ->addPane('t1', 'Tab 3', '', array('contentUrl'=>'default/index/getcontent'))
    ->tabContainer("t1", array(), array("class" => "black-tie"));

btw Nadam se da ti ne ispisuješ ručno taj JS kôd, već da koristiš echo $this->jQuery(); negde u head sekciji tvog layout-a, koji će sav potreban JS ispisati za tebe.

A što se tiče drugog pitanja, pa može i tako, samo je možda malo nepraktično da zbog nekog prostog output-a koji bi bio rezultat tog AJAX zahteva prolaziš kroz ceo bootstrap proces. U principu, svejedno je kojim ćeš načinom to realizovati, jer i kad bi ti taj ajax handler bio u nekom zasebnom skriptu, opet bi morao da bootstrap-uješ bar neke resurse, npr. Autoloading, ali je možda prednost takve realizacije to što nema, u te svrhe, nepotrebnog dispatch-ovanja.
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija09.07.2010. u 20:42 - pre 167 meseci
Heh, tnx, bilo mi logicno to u okviru akcije sa json(), al rekoh da proverim(u pravu si, disable-uje layout, kaze dokumentacija )..

Uf izvinjavam se za ovo glavno , nepaznja, desava se. Ja sam gledao definiciju metode:

tabPane($id, $content, $options) umesto za
addPane($id, $label, $content, $options) i tu je doslo do greske pri prosledjivanju parametara.



EDIT: Pretece me Nikola, da to je bila greska tnx!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33981 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.