Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7859651 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 17:38 - pre 138 meseci
Citat:
isabeau917:
Citat:
jedy023:
Citat:
Nesh-co:
Samo da pitam.
Da li je neko u medjuvremenu pronašao neki malo obimniji rečnik od onog koji smo mahom svi pokupovali, ne sećam se ko ga je izdao, ali znate verovatno na koji mislim?
Tražim neko ozbiljnije izdanje, u papiru, ne elektronsko, pa ako neko zna gde ima neka javi.
Naravno, ne na pp.

S.Z.R. intcopy


Terazije 35



Tel.:011/32 39 095


mob.:063/7 111 836
E: [email protected]
Kontaktraj ih,Ne znam odakle si,ja sam iz Zrenjanina i oni su mi ta dva recnika poslali postom,a ja sam oba platio preko postneta izasla su me 1700 RSD.
To su recnici koje trazis,
1.Hrvatsko Norveski autor DijanaMazzalin
2.Norvesko bosanski,hrvatski srpski.
Njih Kontaktiras i oni znaju o cemu se radi.
Pozdrav



hmm, hrvatsko norveški od Dijane M. u Zg košta 250 k(r)una

Pazi ovo je kopija....
Da li mu to dodje negde oko 400 eura///

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.bb.online.no.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 17:43 - pre 138 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
Nesh-co:
Samo da pitam.
Da li je neko u medjuvremenu pronašao neki malo obimniji rečnik od onog koji smo mahom svi pokupovali, ne sećam se ko ga je izdao, ali znate verovatno na koji mislim?
Tražim neko ozbiljnije izdanje, u papiru, ne elektronsko, pa ako neko zna gde ima neka javi.
Naravno, ne na pp.



Ja imam onaj mali recnik Danijele Stepanov za prvi i jedan deo drugog nivoa,ima nekih 400-500 strana kostao 1000din na korisnaknjiga.com a koliko sam shvatio jedini onaj pravi recnik je 2000 u Sagi,norsk-serbisk je 2000 i jos 2000 za serbisk-norsk ali bolji od toga nema,ovo u intcopy je taj recnik kopirani valjda i mislim da je oko 600-700din pa birajte ko sta voli

O tom recniku sam i ja govorila. Nema bolji.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 18:12 - pre 138 meseci
Citat:



hmm, hrvatsko norveški od Dijane M. u Zg košta 250 k(r)una

Pazi ovo je kopija....
Da li mu to dodje negde oko 400 eura///
[/quote]

original hrvatsko-norveški od D. Mazalin , tvrdi uvez, manji je format, A5, nekakvih je 33 eura ( 250 kn ),nisam kupila,
norveško-hrvatski od iste autorice nisam nigdje mogla naći,

na eBayu naručih norveško -engleski i obratno , ovaj:
Norwegian-English Dictionary
Description: Brand New Book with Free Worldwide Delivery. For more than forty years, the Haugen "Norwegian-English Dictionary" has been regarded as the foremost resource for both learners and professionals using English and Norwegian. With more than 60,000 entries, it is esteemed for its breadth, its copious grammatical detail, and its rich idiomatic examples. In his introduction, Einar Haugen, a revered scholar and teacher of Norwegian to English speakers, provides a concise overview of the history of the language, presents the pronunciation of contemporary Norwegian, and introduces basic grammatical structures, including the inflection of nouns and adjectives and the declension of verbs.

nekako se vodim logikom da mi je pametnije uz norveški još usavršiti engleski, obzirom da od hrvatskog gore nikakve koristi
e da, cijena nekakvih 60$
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 18:19 - pre 138 meseci
mislio sam 40. a odkucao deset puta vise.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 18:22 - pre 138 meseci
aha, ok, već me zabrinula računica
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:07 - pre 138 meseci
Dakle...Nemojte to raditi,ljudi moji!!!!
Ako ste zavrsili srednju medicinsku skolu neki smer van opsteg smera ili uopsteno neku drugu skolu pa ste izvrsili prekvalifikaciju na opsti smer srednje medicinske,MORATE imati 6 MESECI staza odradjenog ili da vam pise 6 meseci praksa sa opisom zadataka koje ste obavljali.Nemojte slati nepotpunu dokumentaciju sa samo 2-3 meseca iz nekog doma.To je nekome proslo i onda se drugi oslanjaju na taj slucaj.Ali sta ako ne prodje???Evo konkretno slucaja danas,nasa zena iz Srbije je poslala staz od 3 meseca i NIJE proslo.Trazena je dopuna dokumentacije o praksi od 6 meseci kao i radno iskustvo.Oni imaju sve papire o nasem skolstvu dobijene od naseg ministarstva prosvete iz 2009.-te,i ako nekome prodje sa delimicnom dokumentacijom to ne znaci da ce svima proci.Zena je cekala na ovaj odgovor 6 punih meseci i sada traze dopunu.To je ogromno vreme izgubljeno.Ogromno a samo zato sto smo se oslonili na cinjenicu "proslo je njoj/njemu,pa ajde da i ja probam".Morate imati praksu od 6 meseci da onda na miru cekate odgovor tj.autorizaciju.
Ovo pisem cisto vas radi...jer na taj brzi nacin se cesto ne postize rezultat.
Imajte punu dokumentaciju i nemojte se oslanjati na sporadicne slucajeve,jer i 10 takvih je sporadicno.Odradite tih 6 meseci pa onda saljite.Usteda je vremena i zivaca.
A vi sada kako hocete.
Srdacan pozdrav...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:13 - pre 138 meseci
"Original hrvatsko-norveški od D. Mazalin , tvrdi uvez, manji je format, A5, nekakvih je 33 eura ( 250 kn )"


Ja sam uzela taj rječnik u Zagrebu, Hrvatsko-Norveski Rjecnik, Diana Mazalin-Bøge. Mislim da sam ga platila 280 kn, ali za učenje je po meni bolji Norsk-serbisk/kroatisk ordbok.


 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:16 - pre 138 meseci
Poznato je da Tromsø zivi u "mørke tida" sada...ali iako je tako...vidi kakve sve boje ima...a nije rec o pozaru!!!
Slicica:



Slikano danas i to sa telefona!!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:19 - pre 138 meseci
U istom aktu slikanja uhvaceno danas u Tromsu.
Slicica:



Ova slicica je bila daleko lepsa uzivo,sa daleko jace izrazenim bojama.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:31 - pre 138 meseci
Citat:
frode:
Pozdrav svima :)

u februaru idemo u Tromsø da lovimo Auroru, da li neko ima iskustva sa lokalnim agencijama za organizovane ture? Ostajemo 3 noci, koji bi ste nacin (brod, autobus itd.) predlozili za tako nesto, ne bih bas vozio sam. :)

Hvala unapred!


Hm...zivim u Tromsu,videla sam Auroru dosta puta,valjda mi zato nije nesto posebno,ali je bilo spontano...naravno ima lokalnih agencija stalno turisti dolaze,ima puno Japanaca trenutno i sreces ih stalno po gradu...ali ja nisam koristila te lokalne agencije,vec kada se desi desi se i bilo je bas spontano...cu se raspitam koja je najbolja...pa cu da napisem na forum...
do tada gledaj malo slicice ove sad utaknute...jer moze ti se desiti da bez obzira koliko da je lovis jednostavno je ne ulovis...sada je ima dosta ali to je spontana pojava...
Od Aurore mi je lepse u planini oko Karasjoka rano ujutru tipa.03-04 leti piti kafu...da ne verujes kako se menjaju boje tada je non-stop dan,Sunce sija,neverovatno deluje sve...
Ali Japanci isto love to sto ti oces...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:43 - pre 138 meseci
Citat:
jedy023:
mihaleks@
Norsk-serbisk/kroatisk ordbok - naslov originala
Moja je greska i Izvinjavam se,(meni su greskom rekli da ga tako trazim,pa sam copi paste odradio,)
Nisam nikog hteo da uvredim.
Mada mi nije jasno zasto coveku niste odmah pomogli,nego kad sam ja napravio gresku Vi reagujete.


Ma nisi ti nikog uvredio, daleko od toga, ali ne bih da duzim na temu politickih igrarija na temu jezika jer joj nije mesto ovde.
Nemoj da ja nesto napisem na "kikindskom" pa da me nista ne skontas, he he... :)
Da je neko znao da ces napisati pogresno, sto nije moguce, napisao bi ti.
Ma opusteno. E ljudi ja mogu da probam da saznam za ova dva iz koje skriptarnice mozete da porucite pa cu vam ostaviti ovde broj telefona.
Negde je u BG-u....
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 19:51 - pre 138 meseci
Hvala svima na brzim odgovorima, imam ja taj koji moze da se nabavi u knjizarama. Kupicu taj fotokopirani za nuzdu, ali bi voleo neku srpsku ili hrvatsku verziju, neku kvalitetnu knjigu ukoliko to postoji. Mozda da se Zorica sama javi ovde kako bi ljudi kupili, ako ima originale.
isabeau, kupicu ja englesku verziju ako nema kvalitetne na "nasim jezicima".
A slozicu se oko ove budalastine sa bosanskim, crnogorskim, itd, mada jedy nije mislio nista lose, covek hteo da pomogne.
Ja ne bi bio ja kad ne bi off-nuo malo temu :)
Mihalekse drugare, kad govorimo o muslimanima, sami smo krivi, a pre svega nasa crkva (sa malim c) koja je sve sto nije pravoslavno sutirala od sebe i nazivala nesrbima. Tako smo od sebe odbacili nase Srbe, muslimanske veroispovesti. Nazalost.
Iz revolta, ljudi se okrenuli sebi a belosvetski banditi im samo bacili kosku i eto ti problema. Njima ja licno nimalo ne zameram zbog toga.
Problem je sto smo svi zajedno glupi kao volovi kad smo dozvolili da od nas naprave nekoliko nista, a bili smo jedno veliko nesto. Ko nas j.be kad smo glupi.

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 20:16 - pre 138 meseci
[quote]mihaleks:

Nemoj da ja nesto napisem na "kikindskom" pa da me nista ne skontas, he he... :)

Cu ja mu prevedem detaljno sa sve onim tegljenjem slova tipicno kikindskim...
A evo ga i nas Amfilohije se ukljucio da doda potrebne balkanske zacine...
Skoro pa smo svi tu...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 20:24 - pre 138 meseci
Citat:
mihaleks:
Moram da reagujem zbog ovog bosanski. Nemam nista protiv bilo kog jezika ali nisam za to da se potpomaze izmisljanje jezika.
Hrvatsko-Norveski Rjecnik - naslov originala
Diana Mazalin-Bøge
884. str.

Norsk-serbisk/kroatisk ordbok - naslov originala
autori:
Brit Bakker
Ljiljana Komadinic-Nikolic
Diana Mazalain-Bøge
Svein Mønnesland
688. str.

Nikako nije bosanski jer takav jezik niti postoji niti pise na tim recnicima.
Mi smo ih dobili od nase profesorice norveskog, isto ih je porucila iz neke fotokopirnice iz Bg-a ili skriptarnice pri nekom faksu.
Nismo mnogo platili pre dve godine.


Skola "Saga" ima ovaj recnik.Bio je pre dve godine 2 000 dinara,ako se ja dobro secam cene.Ja ga licno kupila.Imaju ga i sada garantovano treba samo uzeti kontakt.Dakle,nisu ga bacili i sigurno ga imaju...To je definitivno za "sire ucenje" jer Danijela Stepanov je dovoljna za prvi nivo i mozda pola drugog...ali samo mozda...znam iz licnog iskustva kada bih god krenula da pisem sastave taj mali recnik je ogranicen dosta.
Ovako izgleda taj veliki:

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 20:35 - pre 138 meseci
Koja je najveca prednost ovog recnika?

To sto jedna norveska rec ima vise znacenja.Sve zavisi od upotrebe u recenici.dato je za jednu istu rec nekoliko primera i razlicitih znacenja sa napisanim celim recenicama.
To je najveca prednost,po meni,pored naravno sireg fonda reci.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 20:56 - pre 138 meseci
Imaju u Sagi taj veliki rjecnik,ja sam ga kupila prosli mjesec i kosta 20 ura,pozz...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 21:00 - pre 138 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Poznato je da Tromsø zivi u "mørke tida" sada...ali iako je tako...vidi kakve sve boje ima...a nije rec o pozaru!!!
Slicica:



Slikano danas i to sa telefona!!!



divnoo....lepa fotka....
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 21:04 - pre 138 meseci
Hvala svima na indormacijama, pa i Mirjani :)

 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 21:55 - pre 138 meseci
Pitanje za ove sto su ovde malo duze..
Vidim dasu ovlazile sve kolegenice kad se spomene Bozic..
Da li je obicaj da kolege jedni drugima kupujupoklone za Bozic?
I ako to nije nasa stvar sada u dec. ali zdrao sam na julebudu i to..

Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 22:12 - pre 138 meseci
Kod mene na poslu nije obicaj da mi svi jedni drugima direktno kupujemo poklone,to rade one kolege koje se van posla druze i privatno (a takvih nije mnogo).Medjutim,imaju drugu tradiciju.Danas se organizovalo to,svako kupi poklon,okaci na prozor pa ide izvlacenje i svako dobije poklon od nekog kolege ali ne svoj.
Evo slicice:


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7859651 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.