Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7860510 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 22:15 - pre 138 meseci
A tombola kosta 10 kruna i evo je sveska.Dakle,i Suzana Mancic iz svojih "loto dana" bi nam pozavidela:
Slika lutrije:



Lutka iza sveske se moli za nagradu!!!Bili su i pokloni u vidu gavekort.Ja dobila jednu takvu u vrednosti od 300 kruna za Vinmonopolet.Taman fino...ionako sam pocela da pijem intenzivno.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.12.2012. u 22:48 - pre 138 meseci
Mogu da te posetim jednom..To bi bilo zanimljivo Mirjana..
Hvala na odovoru
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 07:15 - pre 138 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Koja je najveca prednost ovog recnika?

To sto jedna norveska rec ima vise znacenja.Sve zavisi od upotrebe u recenici.dato je za jednu istu rec nekoliko primera i razlicitih znacenja sa napisanim celim recenicama.
To je najveca prednost,po meni,pored naravno sireg fonda reci.


Jel šalje Saga u inostranstvo?!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 08:09 - pre 138 meseci
Pa ako oni ne salju,ima resenja,kupim ja pa ti posaljem.
Verovatno je pitanje samo placanja,jer kod nas paypal ne radi,a ne vidim na sajtu da imaju neke opcije placanja.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 08:14 - pre 138 meseci
joj krasno, a kak da ti platim, de javi koliko su poštanski troškovi do Zg pa sračunaj cijelu cifru
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 10:19 - pre 138 meseci
Poslao sam ti pp
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 12:36 - pre 138 meseci
netko je prije nešto vremena stavio jedan link za neku norvešku seriju s norveškim titlom..ne mogu to više naći da se ubijem...jel taj netko može to opet staviti???!!
zafaljujem!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.226.47



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 13:56 - pre 138 meseci
http://thepiratebay.se/torrent/7015978

probaj pa javi da li radi
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 14:04 - pre 138 meseci
Hvala, zakačim kad dođem doma, sad sam na poslu, radna subota

ono je bio direktni link, ne znam jel na youtube ili nešto drugo, glupača zaboravih sejvat, a ne znam više gdje je , pregledala skoro zadnjih 50 strana, oćoraviću
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.212.207.212.getinternet.no.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 14:56 - pre 138 meseci
A meni treba vodic kroz taj link ili torrent ili sta vec posto kad ja to ovorim nemam pojima kuda dalje, sve blinka i na sve strane pise svasta da ja ne znam gde treba da kliknem

A ako si mislila na moj post i jednu drugu seriju, isabeau, to se nalazi na norveskoj nacionalnoj tv, na njihovom sajtu www.nrk.no pa kad se to otvori stoji lista Nyheter, TV, Radio, Snarveier - e pa ti kliknes na TV i tu ti se otvori svasta sto mozes da gledas na norveskom sa i bez norveskog titla. Jako dobre serije, filmovi,dokumentarci,zabava....
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 15:39 - pre 138 meseci
Citat:
isabeau917:
Citat:
Mirjana Savicic:
Koja je najveca prednost ovog recnika?

To sto jedna norveska rec ima vise znacenja.Sve zavisi od upotrebe u recenici.dato je za jednu istu rec nekoliko primera i razlicitih znacenja sa napisanim celim recenicama.
To je najveca prednost,po meni,pored naravno sireg fonda reci.


Jel šalje Saga u inostranstvo?! :D


Vidi,ja sam oba recnika kupila dok sam ucila norveski jezik u Srbiji.Medjutim,Zorica salje dokumenta mnogim ucenicima na autorizaciju,pa tako mislim da je isto moguce poslati i recnik,samo uvecati cenu za postanske troskove.
Na taj nacin ja kupujem na sajtu "Korisna knjiga" u Srbiji nase knjige preko neta,a platim ih norveskom karticom.Oni meni naplate slanje i posalju,za par dana stigne.To je sve izvodiljivo...treba poslati mejl Zorici,pitati ili da neko drugi kupi pa posalje...ali apsolutno je izvodljivo.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 15:41 - pre 138 meseci
aaaaaa to to to, zahvaljujem viki, e za skidati torrente instaliraš bit torrent , samo to ukucaš u tražilicu i otvore ti se linkovi, npr
http://en.kioskea.net/download/download-75-bittorrent
kad ga instaliraš ( samo slijedi upute )
onda klikneš na ovo što jedy stavio , pa download via torrent, pa onda open, i otvori ti se ekran i vidiš što ti se sve skida, ne znam kako bi ti objasnila, kreni u to pa ćeš vidjeti.
kad ti skine sve ( 100% )
pogledaj di ti sprema to u kompu, nekad sprema na e disk nekad na d, mislim da možeš i to kasnije podesiti.

možda netko od muške ekipe to bolje objasni , ja to ovak po seljački

hvala na linku!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 15:43 - pre 138 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
isabeau917:
Citat:
Mirjana Savicic:
Koja je najveca prednost ovog recnika?

To sto jedna norveska rec ima vise znacenja.Sve zavisi od upotrebe u recenici.dato je za jednu istu rec nekoliko primera i razlicitih znacenja sa napisanim celim recenicama.
To je najveca prednost,po meni,pored naravno sireg fonda reci.


Jel šalje Saga u inostranstvo?!


Vidi,ja sam oba recnika kupila dok sam ucila norveski jezik u Srbiji.Medjutim,Zorica salje dokumenta mnogim ucenicima na autorizaciju,pa tako mislim da je isto moguce poslati i recnik,samo uvecati cenu za postanske troskove.
Na taj nacin ja kupujem na sajtu "Korisna knjiga" u Srbiji nase knjige preko neta,a platim ih norveskom karticom.Oni meni naplate slanje i posalju,za par dana stigne.To je sve izvodiljivo...treba poslati mejl Zorici,pitati ili da neko drugi kupi pa posalje...ali apsolutno je izvodljivo.



hvala, već sam saznala, oni imaju kopije. To što ti imaš je kopija ili original?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 15:49 - pre 138 meseci
Citat:
jedy023:
http://thepiratebay.se/torrent/7015978

probaj pa javi da li radi



ne otvara mi fakin link, daj samo napiši što da ukucam u tražilicu na torrent search engine????
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 16:04 - pre 138 meseci
Citat:
vikibjorg:
A meni treba vodic kroz taj link ili torrent ili sta vec posto kad ja to ovorim nemam pojima kuda dalje, sve blinka i na sve strane pise svasta da ja ne znam gde treba da kliknem

A ako si mislila na moj post i jednu drugu seriju, isabeau, to se nalazi na norveskoj nacionalnoj tv, na njihovom sajtu www.nrk.no pa kad se to otvori stoji lista Nyheter, TV, Radio, Snarveier - e pa ti kliknes na TV i tu ti se otvori svasta sto mozes da gledas na norveskom sa i bez norveskog titla. Jako dobre serije, filmovi,dokumentarci,zabava....


uh, ovo neide izvan norge, nedaju cicije

bilo je nešto drugo, pronaći ću u ponedjeljak ...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 16:17 - pre 138 meseci
Isabeau:"hvala, već sam saznala, oni imaju kopije. To što ti imaš je kopija ili original?"

Imam original recnik.
Evo ti slika,vec sam je stavila ranije:





Mogla je tada i kopija da se kupi za 1200 dinara.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
..9-160-139.customer.lyse.net.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 18:02 - pre 138 meseci
Pozdrav iz prohladnog Stavangera...
Evo mene sa novim informacijama,a zatim i sa pitanjem...
Posle zalbe SAK-u,dobio sam licencu kao sykepleier na dve godine...
Posle dve nedelje,pozvala me lederka i rekla da treba da pocnem da radim kao sykepleier,i da cu dobiti novi ugovor...
E sada kada dobijem novi ugovor kao sykepleier,moram li ja opet da saljem papire u Udi i da trazim radnu dozvolu kao sykepleier,jer mi u pasosi stoji da mogu da radim kao helsefagarbeider.... Hvala unapred na odgovoru...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 19:02 - pre 138 meseci
Isabeau, vec sam pisao za gledanje tih kanala je dobar neki vpn, pronadji unazad postove na tu temu. ja sam malopre kupio za narednu godinu, kosta 60$ za godinu dana, a posto daju za dva racunara onda sa nekim podelis po 30 i to je to. A trebace ti i kada odes gore.

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 19:16 - pre 138 meseci
Citat:
bambi84:
Pozdrav iz prohladnog Stavangera...
Evo mene sa novim informacijama,a zatim i sa pitanjem...
Posle zalbe SAK-u,dobio sam licencu kao sykepleier na dve godine...
Posle dve nedelje,pozvala me lederka i rekla da treba da pocnem da radim kao sykepleier,i da cu dobiti novi ugovor...
E sada kada dobijem novi ugovor kao sykepleier,moram li ja opet da saljem papire u Udi i da trazim radnu dozvolu kao sykepleier,jer mi u pasosi stoji da mogu da radim kao helsefagarbeider.... Hvala unapred na odgovoru...


Da bambi,moras.E sada ti si dobio vec dozvolu na 3 godine ako se ne varam.Moj slucaj nije bio takav,meni je bas tada bio termin za novo slanje za produzenje dozvole pa sam ja slala celokupnu dokumentaciju ali u tvom slucaju se obrati u policiji sa objasnjenjem da sada ces raditi kao spl.i da udare takav stempel dakle promenu sa helsefag. u spl.Da li treba ceo slucaj ponovo da placas ne znam,jer ti imas dozvolu na tri godine,jer imas i fast jobb.isto je pitanje sada sta ti bude pisalo u tom novom ugovoru.Jer sa licencom imas odredjeni rok postavljen i automatski to nije vise fast jobb tu moze u ugovoru da se napise da kada dobijes autorizaciju prelazi u fast jobb (to pise kod mene)...Dakle,ja sam imala drugacije okolnosti.Kada dobijes ugovor,videces sta pise u njemu ali policiju moras da obavestis o tome.I sam znas...kako ide sa njima,sto ljudi sto odgovora na salterima,ali ti si duzan da to prijavis.
Cekaj da dobijes ugovor a policija ti je neizbezna.
Pravilo je da dobijas dozvolu na onoliki vremenski period koji ti je napisan u dozvoli a ako je fast jobb 100% ide na tri godine (zna neko dobiti i na godinu).E sada...kod tebe se menja status ali nije jasno na period...

NB! Jesi li procitao post o nasjonafag-u?
Ove godine je 8.4. pocetak sada za ovaj prolecni rok.Ali je raspodela mesta zavrsena vec 24.novembra.Za mesto u novembru ce raspodela biti zavrsena vec u maju.To znaci da se sada mora izaci na polaganje NP3 u januaru kako bi se dobilo mesto u novembru jer ako izlazis u maju,odgovor je pocetkom jula i tada nasjonalfag cekas mesto za april/maj 2014.-te.
Posto znam da nisi jos polagao NP3 ,pisem ti ovo da imas u vidu.Cista je varka onaj søknadfrist do 17.februara 2013. jer je raspodela zavrsena vec krajem novembra a to pise u delu "betale kursavgifter" u uglu kada otvoris stoji salg avsluttet 24.1.12.
Pozz!!!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.12.2012. u 19:31 - pre 138 meseci
Citat:
Nesh-co:
Isabeau, vec sam pisao za gledanje tih kanala je dobar neki vpn, pronadji unazad postove na tu temu. ja sam malopre kupio za narednu godinu, kosta 60$ za godinu dana, a posto daju za dva racunara onda sa nekim podelis po 30 i to je to. A trebace ti i kada odes gore.


Ok, pronaći ću, ma nije mi problem 60$ , već je ovo bio link, netko ga stavio na forum, sijećam se da sam samo kliknula a ono neka ženska u sobi trkelja i fino dolje norveški titl, i još si pomislim, baš super, i jedno vrijeme sam zaboravila na to i danas poludjeh tražeći i ništa..
Sagu ću kontaktirati i vidjeti da li imaju originale, jer ih je danas kontaktirao jedy i imaju kopije koliko sam skužila
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7860510 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.