Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39948 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 13:06 - pre 198 meseci
Citat:
Abdee: Ne moze aparat da bude idiot vec samo onaj sto ga drzi.
Treca varijanta o kojoj se sapuce vec godinama je jeftin DSLR u Fuji izvjedbi baziran na Nikonu D40 ili D80 ili cak potpuno nji'ovo 4/3 telo. U tom slucaju vise nece biti velikih crnih aparata iz Fudzija koji nisu DSLR...


Slazem se sa prvim. A slazem se i ovo za trecu varijantu. Mislim da ne bi trebalo vise od 8mp da gurnu u naslednika (ali cisto sumnjam i ja da ce ga biti). Entry-level DSLR postaju veoma ostvarljiva i opipljiva stvar za kupce prosumera...
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 15:08 - pre 198 meseci
Obično se proizvođači trude da stalno imaju ponudu za one segmente tržišta koje zauzimaju. Fuji je tu sklon da pravi rupe. Evo, povlače 6500 a da još ništa nije došlo na njegovo mesto. I ja mislim da neće biti u pravom smislu naslednika, jer da će ga biti već bi ga bilo. Meni je prilično treško da shvatim Fuji politiku, umesto da forsiraju svoj adut, SuperCCD senzor, oni stalno idu sa modelima koji imaju običan CCD.

Pogledajte tipično ponašanje Canona, oni stalno pomalo inoviraju aparate u 5x, 7x itd. serijama. Da je Canon napravio 6500 već odavno bi napravio naslednika, ubacio veću rezoluciju, 12x zoom i IS, uz par kozmetičkih izmena. Fuji tako ne radi, oni stalno prave neke akrobacije, meni to ne deluje kao uspešna tržišna politika.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 17:47 - pre 198 meseci
Ne znam da li deluje ili ne, tek vidim da je na internet forumima (i ostalim sajtovima slične namene) prilično uobičajeno posedovati neki od Fuji prosumera.

Rizikujući da ispadnem smešan i da me napljujete, uzeću sebi za pravo da prokomentarišem ovo:

Citat:
cozmo_im: Entry-level DSLR postaju veoma ostvarljiva i opipljiva stvar za kupce prosumera...


Mislim da se sa sadašnjim DSLR-ovima (makar njihovim prosekom) nikada neće desiti ovakvo nešto.

Odnosno, barem u dogledno vreme neće.

Kupci prosumera i jesu to što jesu, baš zato što većina njih nije pristala da kupi super-skupu igračku koja ne raspolaže tako primitivnom i trivijalnom osobinom, kakva je live-view. Znam, reći će neko da "profesionalcima to ne treba" i verovatno će biti u pravu.

ALI, ja nisam profesionalac, već hobista, kao i velika većina drugih vlasnika prosumera, koji nisu pristali na neke manjkavosti DSLR tehnologije. Moj prvi kandidat za kupovinu (pre samo nedelju/dve dana) bio je EOS 400D i bukvalno su me minuti delili od kupovine, kada sam na jednom sajtu (a kasnijom proverom i na pravu kamaru sličnih) naleteo na kukanje i plakanje ljudi koji su se osećali baš kao i ja, kada su ustanovili da super-skupi aparat ne može ono što može tačno 25 puta jeftiniji Mustek LCD kompakt od 35€. I sam sam svestan da viewfinder često pruža sasvim dovoljno za fotografiju, ali nekad mi je mnogo lakše da fokusiram sa LCD-a, pogotovo da odredim kompoziciju, a da ne pominjem fotografisanje u situacijama koje zahtevaju da sam košarkaš ili kornjača, gde nedostatak pogleda kroz LCD bukvalno kreira granicu između mogućeg i nemogućeg.

To je bilo poražavajuće saznanje, zbog kojeg sam se smorio k'o vrabac.

Alternativa je bila neki od Olympus-a sa live-view funkciom, za koju sam kasnije ustanovio da je "totally-useless", budući da je lag koji se nakon okidanja javlja toliki, da bih stigao na pola puta do mora, dok bi zatvarač odradio posao. Bezveze...

A tu je i tradicionalno traljava podrška za Olympus i to ne samo kod nas, nego i uopšte. Nije teško, prostim pogledom u cenovnike ovdašnjih (a i stranih) firmi, ustanoviti da je podrška daleko najšira za Canon/Nikon opremu, te da se to nedvosmisleno nameće kao jedino logično rešenje za nekoga ko ne planira da u prvom dahu lupi 50000€ i pokupuje sve što mu ikada može zatrebati od dodatne opreme za to neko telo.

E zato će prosumeri opstati i dalje, čak verovatno doveka. Baš zbog onih koji nisu spremni na kompromise koje DSLR (barem sada i u ekonomskoj klasi, koja je jeftinija od 1D MarkIII) postavlja pred amatera, koji fotografiju voli više nego prosečna ljudska jedinka, ali opet - nije spremna da proda auto ili plac, zarad malo veće kontrole.

E sad, pošto mi mozak radi sporije od prstiju i tastature, krenite da me pljujete... spreman sam

Izvinjavam se na off-topicu, mada nije baš daleko od teme.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 17:57 - pre 198 meseci
Nije uopšte offtopic, naprotiv, a ja ću ga iskoristiti da još jednom opljunem, i to najviše po Canonu koji i dalje neće i sve je manja šansa da će ikada, da izbaci vrhunski prosumer aparat iako ima sve za njega, samo da ga sklopi. To je bezobrazluk bez premca u foto-industriji.

Upravo tu i vidim šansu Fuji-ja, koji sve više gubi dah i direktnom sudaru sa Canon-om na polju kompakt aparata. Prosumer rupa na tržištu je toliko velika da Fuji može da živi skoro samo od nje. Ne treba da bude bolji od Canon kompakta ni u čemu, jer i ne može, samo da ima aparate kao što su 6500 i 9600, ali sa svim onim što već imaju Canon kompakti.

Ali sumnjam da će i to moći. Strašna tehnologija je potrebna i za to, a Fuji naprosto nema dovoljan obrt iz koga bi mogao da izdvaja sumu kolika je potrebna za razvoj takvih aparata (o DSLR da i ne pričam).
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 18:00 - pre 198 meseci
Ali pazi kad Canon moze samo da ubaci Digic III i ovaj 12MP senzor u Pro1 i malko mu poveca displej i to je to...



Mozda su izgubili nacrte pa ne znaju vise kako? :D :)

(za Fliza i ostalu decu sa problemima: da, gornja recenica je napisana sa namerom da bude smesna)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 18:14 - pre 198 meseci
Abdee, javna opomena zbog besmisleno i bespotrebno uvredljivog rečnika.

Koriguj to, a ubuduće ću bez obzira na sadržaj brisati sve poruke koje sadrže makar jednu takvu rečenicu.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.mainstream.co.yu.



+144 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 21:28 - pre 198 meseci
Citat:
Ivand: PMA uz Fotokinu je najveci sajam fotoopreme na svetu. Ovogodisnji PMA pocinje za 16 dana: 31 Januara.
http://www.pmai.org/index.cfm/ci_id/1198/la_id/1.htm

Ali se lako moze desiti da se pojavi naslednik, prvo zivotni vek S6500 je odavno prosao, ukoliko ga stvarno nema na stanju,
to su jasni pokazatelji da se sprema naslenik.


E, vidiš, za fotokinu sam čuo odavno a za ovaj PMA nikad, šta je bilo teško napisati "sa sajmu PMA" ili nešto slično...
U svakom slučaju, s6500fd-a nema više, ja sam rezervisao jedan od poslednjih primeraka na našem tržištu, jeste da me izađe 320 evara go aparat al hebiga kad sam se setio u last minit. Gledao sam S8000 ali mi se taj uopšte ne sviđa jer ima preveliki zum...
Dakle, čekam moj primerak ako me ne ispale.

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 16.01.2008. u 00:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 21:38 - pre 198 meseci
s8000fd ima fd ;)

http://www.fujifilm.com/produc...s/s/finepix_s8000fd/index.html
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 22:23 - pre 198 meseci
S8000 pravi lose fotke. Tacka. Usrali su motku do te mere da bi im sad bolje bilo da izbace nesto normalno i vredno pomena. Uopste svi ti modeli sa ~28-500 objektivima su prilicno traljavi i stvarno su postali primamljivi jedino "turistima". A taj trend, uz napucavanje senzora megapikselima, ce izgleda da se nastavi...

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 23:00 - pre 198 meseci
Od tog S8000 su S5 i SP560 mnogo bolji aparati, tako da ga ne treba ni razmatrati.
I Sony ima boljeg predstavnika.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
213.244.209.*



+67 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 23:03 - pre 198 meseci
sta znaci preveliki zum?

mana mu je sto nema mehanicki zum,
i sto "S8000 pravi lose fotke. Tacka." :)

a FD je (meni) prakticno neupotrebljiv (samo dugme vishka na telu :)...

ono za IDIOTA necu da komentarisem

samo,
Abdeeju svaka chast, nemojte ga "banovati",
on je jedini chovek na ovom forumu koji moze propisno da te nasmeje
(ako izuzmemo Paramecijuma ;)

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test15.01.2008. u 23:10 - pre 198 meseci
Niko nije govorio o banu, ali na ES-u nema mesta za bilo kakve uvrede iz bilo kojih, a naročito besmislenih razloga.
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 04:48 - pre 198 meseci
Canon verovatno neće da izbaci inoviranu verziju Pro1, niti da napravi vrhunski prosumer, jer procenjuju da bi im to umanjilo profit na dSLR tržištu.

Nezanemarljiv deo tržišta Canon drži sa foto aparatima čija je osnova odavno konstruisana i u koje ne ubacuju ništa revolucionarno. Šta je revolucionarno u 5xx seriji? Objektiv je konstruisan pre 100 godina za 3 megapiksela i sad jedva obavlja posao na 7. DIGIC III nije nikakva revolucija. IS je već rutina. Canon samo malko doda (a ponekad čak i oduzme, kao npr. u A540 i A550), često se uopšte ne istrčava sa nečim revolucionarnim.

Pogledajte tipične primedbe na F6500fd, skoro svaki review sadrži nekoliko istih primedbi. Da je Fuji pametan oni bi izbacili inovirani 6500 po otprilike istoj, ili samo u početku nešto višoj ceni, maksimalno izašli u susret tipičnim primedbama, uveli samo nešto malo inovacija... To je stil Canona, oni uspešan model cede godinama. Fuji pak uspešan model napusti, napravi salto mortale i izbaci nešto sasvim različito, često znatno lošije.

Inače, ljudi ne posežu za prosumerima samo zbog live fiew-a, nego mnogim ljudima generalno treba relativno visok kvalitet u jednom paketu, bez menjanja objektiva, bez velikog prtljaga... Mnogim ljudima onako visok kvalitet kakav daje dSLR nije potreban (ustalom, ni svaki dSLR, pogotovu ni svaki objektiv, nisu da padneš u nesvest od sreće). Sama ta relacija consumer - prosumer prilično dobro opisuje stvar. Korisnicima prosumera jednostavno treba kompakt koji je kvalitetniji od tipičnog kompakta.
 
Odgovor na temu

maxa11
Marko Stanojević
Nis

Član broj: 142573
Poruke: 295
195.222.98.*



+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 07:49 - pre 198 meseci
Citat:
wiz011: Inače, ljudi ne posežu za prosumerima samo zbog live fiew-a, nego mnogim ljudima generalno treba relativno visok kvalitet u jednom paketu, bez menjanja objektiva, bez velikog prtljaga... Mnogim ljudima onako visok kvalitet kakav daje dSLR nije potreban (ustalom, ni svaki dSLR, pogotovu ni svaki objektiv, nisu da padneš u nesvest od sreće).

Daleko najveći razlog zbog koga ljudi kupuju consumer/prosumer aparate je Live view, drugi je gabarit aparata, trećeg razloga nema; tvrdim da bi bez LV prodaja ovih aparata opala barem za 90%. Ja u životu nisam čuo da je neko za bilo šta rekao "neću to, suviše je dobro, hoću lošije". A i većini ljudi će se više dopasti slika koju daju ovakvi aparati nego slika dSLR-a.
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.teol.net.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 12:01 - pre 198 meseci
neki dan nas je " prof " fotograf fotkao sa D80 +neki dobar blic,slike su ocajne, pitao sam tipa na kom modu drzi
aparat i on kaze na Auto,
cini mi se da bi sa mog SX 100 IS bile bolje slike...
Znaci nije ni dslr za svakoga..
Ili ja ne znam sta je dobra fotka :)))

P.S. Samo da admin ne kaze da opet pisem gluposti,valda nece :)))
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 12:06 - pre 198 meseci
Live View je veoma korisna stvar, ali daleko od toga da je prelomna u izboru. Nekome jeste, nekome nije. Ja recimo na s6500fd uvek koristim trazilo. Displej mi koristi za pregled slika i retko kada za fotografisanje. Mene je na njemu privukao manuleni zum i kvalitetna slika.

Uspeh s6500fd, je u tome sto je on u radu toliko nalik DSLR-u da je rad sa njim uzivanje. Otkako ga imam, prilicno sam se ohladio od kupovine DSLR-a.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 12:25 - pre 198 meseci
Pa dobro, istina je to da "live-view" nije prelomna stvar, ali opet - meni lično je to ostavilo prilično gorak ukus.
Sve me to nekako podseća na superiornost formule 1, koja se pali na gurku.

A ovo što alagor2000 kaže, ne moram ni da napominjem da je tačno. Znam barem jednog fotografa kojem ni grabulju ne bih dao, a čovek kupio D300 bez da trepne. Mislim se... "žali Bože aparata".

Opet kažem (zalepio se ovog k'o pijan plota), live-view nije uvek neophodan, ali onda kada jeste, onda je nezamenjiv.

Ja da sam neko i nešto u toj industriji, situaciju bih zakuvao na vrlo jednostavan način. Fuji S9600 bih obogatio TTL-om i omogućio jednu nesvakidašnju stvar za prosumere - mogućnost skidanja objektiva. Time se ne bi previše menjao inicijalni dizajn (u smislu da bi refleksija i dalje delila prosumere od DSLR-ova, a funkcionalnost live-viewa ne bi bila ugrožena iz istog razloga), čime bi cena ostala konkurentna, a dobili bismo ceo jedan svet koji drastično usložnjava priču oko različitosti ta dva pristupa.

Nažalost, kao što Nebojša već reče, oni koji su najsposobniji da urade tako nešto (a imaju i materijalne kapacitete), to iz nekog razloga ne žele.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 12:33 - pre 198 meseci
Citat:
StORM48: ... omogućio jednu nesvakidašnju stvar za prosumere - mogućnost skidanja objektiva.


Hm, hm.
Ovo nije tako jednostavno.
A zatvarac?
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 14:14 - pre 198 meseci
Prosumer kome bi se menjali objektivi ne bi bio prosumer.

DOH!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 14:16 - pre 198 meseci
@zarsilic
Šta sa zatvaračem?
Kako je to rešeno kod DSLR-a?

Pitam, jer stvarno pojma nemam. Priznajem da je moja ideja više u domenu maštarija, nego što je tehnički utemeljena, ali me interesuje kakve su tačno prepreke da se ova ideja i praktično ostvari?

@Abdee
Zašto tako misliš?
Ovo mi nekako izgleda kao filozofski pogled na stvar i u neku ruku je tačno, ali sam ja bio ubeđen da se kvalitativne razlike DSLR-a u odnosu na ostale (sirotinjske) vrste, prvenstveno ogledaju u refleksiji i primetno većem kvalitetu senzora, a ne primarno u izmenjivosti objektiva. Grešim li?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39948 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.