Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KonicaMinolta -Fuji - Canon

[es] :: Digitalni fotoaparati :: KonicaMinolta -Fuji - Canon

[ Pregleda: 4077 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon KonicaMinolta -Fuji - Canon26.04.2005. u 11:49 - pre 231 meseci
Posto su diskusije vecinom orijentisane na canon, fuji i nikon... Voleo bih da cujem ako neko vec poseduje konicuminoltu Z20 ....i njeno poredjenje sa npr fuji s5500. Cini mi se da su karakteristike slicne. Prvi ima 5MP ali zoom od 290 mm, dok drugi ima 4MP i zoom od 370 mm...prvi ima CCD od 1/2,7, drugi 1/2,5 ( koliko je to uticajno?) , prvi ima f/2,8-3,1 , drugi f/3,2-3,4...Na prvi pogled meni su ovo glavne razlike, koliko su one zaista razlike? I njihovo poredjenje sa npr canonom A95 ( posto su cene priblizne ) i ako je neko imao iskustva sa njima kome je fokus najbrzi?
 
Odgovor na temu

BAVARAC

Član broj: 27451
Poruke: 193
*.dlp15.bih.net.ba.



Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon26.04.2005. u 20:48 - pre 231 meseci
Ja imam Z20 i moram priznati da je aparat za 10! Zoom (8x) je stvarno brz (citao sam da je to jedan od najbrzih zoom-ova u svojoj kategoriji), auto fokus radi odlicno a manual fokus mi se posebno svidja, jer se moze bas da izostri slika. Macro fotografije su super jer moze da snima 1cm od predmeta. Eto toliko od mene, znam da ce ti mnogi na ovom forumu reci canon je bolji...fuji je bolji... itd uglavnom svi hvale marke fotoaparate koje i posjeduju ili koje prodaju. Ja nemam zamjerki na Minoltu Z20. A da i minolta Z20 koristi SD kartice koje su duplo jeftinije od CF. Na minoltinoj stranici pise da izdrzi 450 fotografija, nisam brojao ali stvarno dugo dugo mozes da fotografises. U aparat idu 4 baterije. I jos da kazem da su takodje dobre i fotografije u zatvorenom prostoru i ima blic jacine 8m (to pise na minoltinoj stranici i mislim da je istina).

Nego ima li neko uputstvo za Konica Minolta Z20 na "naški" jezik?:) Meni je dosla prevedena brosura a uputstvo je na Njemacki :(
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon26.04.2005. u 22:57 - pre 231 meseci
prema onome sto sam ja citao za ultra zoom Minolte (starije serije ) najveci problem je bilo jako krhko kuciste. korisnici su se zalili da sve sto se otvara na njima otpada nakon 15 dana upotrebe. Niko se nije zalio na kvalitet snimaka tako da su na nasljednicima poradili samo na robusnosti. Dobar je to aparat u svakom slucaju


 
Odgovor na temu

atrijum

Član broj: 51978
Poruke: 46
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon27.04.2005. u 07:31 - pre 231 meseci
Kako bre otpada ???
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon27.04.2005. u 12:10 - pre 231 meseci
citao sam testove za Z1, i Z2 i kritike su bile upucene prvenstveno za jako nekvalitetno kuciste. mehanizam blic-a, poklopca kartice i baterija.

evo jedan od komentara sa dpreview.com o Z20

Citat:

The only thing I've noticed so far is the pretty crappy body "hull". it is cheap plastic, no metal anywhere, and I am quite afraid about what happens should I ever drop the cam. The cheap material looks also like it would pretty soon loose its paint (you know that effect with plastics painted silver/metallic - it rubbs off when used heavily)


dakle nemoj se zaletati. dzaba ti i povoljna cijena i odlican kvalitet slika ako za mjesec dana poklopac baterija budes lijepio selotejpom.


 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
*.beogrid.net.



+3 Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon27.04.2005. u 18:45 - pre 231 meseci
Ja imam Z2 Ohooo vec i nista nije otpalo a cini mi se i da nece. Sve je OK....
 
Odgovor na temu

BAVARAC

Član broj: 27451
Poruke: 193
*.dlp140.bih.net.ba.



Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon27.04.2005. u 23:17 - pre 231 meseci
Konica Minolta Z20 nema otvora za blic, nema otvora za karticu koji bi mogli da otpadnu. Pogledaj malo bolje slike i uvjerit ces se a i ja imam tu minoltu i znam da nema :) Jedino ima poklopac za baterije koji je po mom misljenju dobro uradjen i nebi se trebalo desiti da otpadne osim ako ga sam ne otkines :)
A to da kada bi pao na zemlju da ce se razbiti pa aparatu nije mjesto na zemlji nego u rukama, nebi valjalo da i jedan padne na zemlju :)
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.infront.no.



+1 Profil

icon Re: KonicaMinolta -Fuji - Canon28.04.2005. u 08:23 - pre 231 meseci
A gde ces naci bolje izradjen aparat za te pare, sa slicnim osobinama?
Nisu ni oni drugih firmi bitno bolji, sve je to lagana plastika, negde nesto uspesnije sklopljena, negde pametnije dizajnirana, ali je sve vrlo slicno.
Kada se neko na dpreview zali, oni uporedjuju sa skupljim aparatima, npr. sa Minoltom A1/2. Naravno da onda ovaj deluje kao igracka.
Digitalni aparati su postali potrosna roba, takvih su i cena, tako se i izradjuju. Minolta S414 je bila od metala, cvrsta, pa opet sad ima vrlo malu polovnu vrednost.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: KonicaMinolta -Fuji - Canon

[ Pregleda: 4077 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.