Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39891 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
195.252.64.*



+1344 Profil

icon All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test10.11.2006. u 20:05 - pre 212 meseci
Ovih dana svedoci smo prave male revolucije povodom izlaska nekoliko izvrsnih DSLR modela, cena pristupačnijh nego ikada. Kulminacija je nastala pojavom Canona 400 D koji pored "male" cene ima i male dimenzije. Utisak je da se polje digitalne foto tehnike namenjene najširem sloju korisnika deli na dva dela: aparate za džep i DSLR.

Po mnogima, u prvoj grupi Fuji je na tronu sa svojim modelom F 30, čiji ste test od istog autora imali prilike da pročitate. To je zgodni mališan koji se od svih ostalih konkurenata u toj klasi izdiže izvrsnim senzorom i manuelnim kontrolama. DSLR područje za taj brend ostalo je praktično nedodirljivo, jer su tradicija i tehnologija vodećeg japanskog tandema teško dostižni.

Klasa između, prosumer, odumire jer njoj njen princip rada baziran na kompakt aparatima ne dozvoljava dalji razvoj. Spori autofokusni mehanizam zasnovan samo na razlici kontrasta i nemogućnost promene objektiva ne mogu da se suprotstave talasu pada cena DSLR tela i pojavi većeg broja univerzalnih zum objektiva, posebno od nezavisnih proizvođača.

Jedina međuklasa koja je opstala jeste ultrazum, ali ona nema neka značajnija obeležja po kojima bi se izdigla. To su u svojoj suštini kompakt aparati koji koriste činjenicu da su dimenzije senzora današnjih modela te klase male, pa se za njih može napraviti objektiv velikog optičkog raspona koji nije ni skup ni prevelik. Iako nešto većih dimenzija i bolje ergonomije od svojih kompakt rođaka, ne mogu se uvrstiti u iole napredniji fotografski alat. Upravo ti mali senzori koji im omogućavaju postojanje, proizvode previše šuma, a i elektronska kontrola zuma na njima je isuviše spora i neprecizna za bilo koji ozbiljniji foto-zahvat.

Međutim, jedno, i to najveće ograničenje kompakt aparata Fuji je u velikoj meri eliminisao konstruisanjem najboljeg ne-DSLR senzora, što daje dobru osnovu za napredniji model.....

Veliki test Fuji S 6500 fd
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test11.11.2006. u 01:51 - pre 212 meseci
Svaka ti čast, Nebojša. Znaš li mu možda cenu sa porezom na našem tržištu?

Inače, nadam se da ćeš vrlo brzo uraditi test i Fuji S 9600 i uporediti ova dva modela po pitanju procesiranja slike i šuma na višim ISO vrednostima.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test11.11.2006. u 20:52 - pre 212 meseci
Cena se zna a imas je na istoj strani gde i test :)
pogledaj pod CENOVNIK, prava sitnica za takav aparat
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 02:35 - pre 212 meseci
Aha, video sam sada. Pa nije najjeftinije što se može naći kod nas, 370 evra ima negde. ali zbog pravilnika naravno da neću reći gde.

Samo jedno pojašnjenje: Fuji S 9600 ima drugačiji senzor od onog na F30 i S 6500fd, sudeći po opisu tehničkih karakteristika. Da li sam u pravu?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 14:12 - pre 212 meseci
Koji bi razlozi bili da se ne doplati 40e za S9500 ako izuzmemo finansijske ?

I lepo bi bilo neko malo poredjenje izmedju S3IS, a da se odnosi na kvalitet fotografije.

A i ne bi bilo lose neka mala diskusija u vezi cene ovog proizvoda jer mi se cini da ce S6500fd do nove godine biti blize 300e nego 400e.
I smatram da je stanje u nasoj zemlji jos uvek takvo da treba ljudima skrenuti paznju na ekonomsku stranu.
To jest da lako moze da se desi da za mesec i po dana izgube 50e, a da nisu ni trepnuli.

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 14:48 - pre 212 meseci
Citat:
gosha:
To jest da lako moze da se desi da za mesec i po dana izgube 50e, a da nisu ni trepnuli.


U kom smislu?
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 15:26 - pre 212 meseci
Uzmi 380e i idi stavi u banku.

Pred novu godinu kupi aparat i imaces nov S6500fd kao i ~50e na racunu u banci.

A ako odes i kupis sada taj aparat imaces samo nov S6500fd

Hocu da kazem da je moj savet da se malo saceka da proizvod odlezi na trzistu jer gubi mnogo vise na vrednosti u pocetku nego kasnije.

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 15:40 - pre 212 meseci
Upravo tako, gosha. Ali, ne nadaj se da će mu cena baš tako brzo pasti čak za 50 evra, pre će biti da će umesto 360 pasti na oko 350 do Nove Godine, a posle toga će se ustaliti na toj vrednosti.

Uostalom, ni Fuji nije lud pa da ugrozi prodaju svog mališana F30 koji košta oko 300 evra.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 17:09 - pre 212 meseci
Pred novu godinu ce se mozda pojaviti najava nekog S6600fd i onda ces cekati jos malo... I tako u nedogled.

Kada osetis potrebu da imas fotoaparat kupi odmah onaj za koji imas para jer propusteni trenuci kostaju mnooogo vise od 40 ili 50 evra koje ces ustedeti cekanjem...
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 17:45 - pre 212 meseci
Citat:
Abdee: Pred novu godinu ce se mozda pojaviti najava nekog S6600fd i onda ces cekati jos malo... I tako u nedogled.

Kada osetis potrebu da imas fotoaparat kupi odmah onaj za koji imas para jer propusteni trenuci kostaju mnooogo vise od 40 ili 50 evra koje ces ustedeti cekanjem...


Mozda profesionalnim fotografima. Ja svoje trenutke ne merim u evrima. A sto se tice ostalih predmeta fotografisanja bice tu i naredne godine.

@Nebojsa
Jel ima neki razlog zasto ne doplatiti razliku za 9500 ?

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.11.2006. u 18:38 - pre 212 meseci
S 9500 sam detaljno testirao i mogu da kažem da mi se S 6500 fd više sviđa.

 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test13.11.2006. u 18:54 - pre 212 meseci
OK

Nego se nesto mnogo digla fama oko ovog 6500-ke pa mi nije jasno zasto neko ko vec resi da kupi aparat tog tipa i tih gabarita ne bi odvojio jos 30-40e za:

bolji EVF
mogucnost da nakaci eksterni blic
metalni navoj za stativ
dodatne kontrolne "dugmice-tockice" na aparatu
pokretni Display (nije bash kao kod kenona ali bolje ista nego nista )

i ima jos par stavki ali mi ne deluju mnogo bitne, tipa mogucnost koriscenja CF kartica i veca rezolucija.

Znaci ostaje da prednost 6500 nad 9500 moze biti jedino u senzoru (posto imaju isti objektiv).

I ovde ja pitanje kolika je razlika u kvalitetu slike i u ciju korist ali kad bi se S9500 koristio kao 6MP aparat.

I lepo bi bilo kad bi testovi koje mozemo da vidimo na nasem jeziku bili standardizovani kako bi smo mogli da uporedimo razlike u kvalitetu fotografija izmedju aparata.
Hocu reci da mi se cini da mozete vi to mnooooooogo bolje.


Poz. Gosha.







JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test13.11.2006. u 20:21 - pre 212 meseci
Ako malo bolje pogledaš, ja se trudim da standardizujem test i izgradio sam čitav stil u tome.

Međutim, za pravu i formalnu standardizaciju potreban je studio i profi oprema za testiranje, što je u našim uslovima preskupo. Osim toga, lično mislim da se na kvalitetu testa ne bi mnogo više dobilo.

Ništa od toga nema efekta ako nema analitičnosti i veštine prenošenja znanja i zaključaka- za koje smatram da su ključ kvalitetnog testa.
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
81.93.81.*



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 08:44 - pre 212 meseci
Kao i obicno, odlican test. Kao i prethodni, bas je nekako pitak, covek lepo da sedne, pije kaficu, zabusava na poslu i lagano cita test, na trenutak odluta u mislima kako je i on u stanju da napravi takvu sliku, a ne zamara se nerazumljivim, i na kraju, nebitnim, tehnikalijama :-) Zar je taj otvor blende i duzina ekspozicije toliko bitan :-)
 
Odgovor na temu

bolens
Novi Sad

Član broj: 52399
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 09:07 - pre 212 meseci
Odličan test, sjajne fotografije, hvala! Evo i ja da kažem par reči na temu. Imam Fuji S5600 i na brojčaniku 3000 snimaka, pre sam imao S5500 koji sam prodao sa 7000 okidanja. Ti aparati su stvarno neverovatni šta nude po svojoj ceni. Nisam pristrasan i ne guram samo ono što ja imam... jer sam pre toga imao i druge (Kodak, Nikon, Minoltu i to mnogo skuplje a sad planiram ili Nikon ili Pentax DSLR) ali ovi Fujiji su stvarno best-buy ako nekome ne smeta veličina aparata... da ga tegli stalno u torbici. A kvalitet snimka je sjajan - kontrastan, oštar, skoro kad da snimate na slajd filmu. I ne zahteva nikakve dalje dorade. Obično kad slikam breketiram... ali retko se desi da izaberem onu svetliju ili tamniju "ponudu".

Mene jedino nervira to dugme za okidanje i onaj točkić oko njega. Zašto kad palim aparat moram prvo da ulazim u preview mod a tek onda u mod za slikanje? Kakva glupost... koja se provlači kroz sva ta tri modela iste serije. I kad ga gasim opet isto... klik-klik pa tek onda iskučeno.

I meniji su malo smušeno napravljeni a "preview" mod je očajno spor.

Ali ipak to su sve sitnce... slike pravi fantastične.

Sada, posle ovog testa sam jos više zagerjan sa taj S6500. Iako, opet razmišljam da možda sledeće godine pređem na neki jeftiniji DSLR. Ili da sa tim novim Fujijem pregrmim jos jednu godinu. Bar bih imao pravi mehanički zum i tačno video sa koliko "mm" slikam a ne na onoj liniji da ocenjujem koliko sam u širokom polju a koliko u tele... i na kraju ispada da sam sve portrete uradio u širokougaonom modu i upropastio ih izobličenjima. Ovako lepo postaviš na 100 ili 130 mm i izigravaš umetničkog fotografa.

Lepo bi bilo kad bi neko napravio uporedni test na primer ovog Fujija i recimo Nikona D50 sa kit objektivom. Pa da vidimo šta se vise isplati, šta se dobija a šta gubi. Ali da krajni zaključak bude donet sa kvalitetom snimka kao stavkom koja bi imala najveću težinu a ne nekom drugom opcijom koju 97% ljudi koristi vrlo retko ili nikada.

Pozdrav,
Bole
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
81.93.81.*



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 11:49 - pre 212 meseci
Citat:
Lepo bi bilo kad bi neko napravio uporedni test na primer ovog Fujija i recimo Nikona D50 sa kit objektivom. Pa da vidimo šta se vise isplati, šta se dobija a šta gubi. Ali da krajni zaključak bude donet sa kvalitetom snimka kao stavkom koja bi imala najveću težinu a ne nekom drugom opcijom koju 97% ljudi koristi vrlo retko ili nikada


E ovo je bas dobra ideja. Ajmo testeri, probajte nesto....
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 13:01 - pre 212 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: S 9500 sam detaljno testirao i mogu da kažem da mi se S 6500 fd više sviđa.

Može ukratko zašto? Znam jednu osobu koja se dvoumi 6500/9500, pa bi mu značilo.


Citat:
goshaI ovde ja pitanje kolika je razlika u kvalitetu slike i u ciju korist ali kad bi se S9500 koristio kao 6MP aparat.

Nebojša?
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 15:22 - pre 212 meseci
Ja sam prakticno u isto vreme testirao S9600 i S6500. S9600 je za nijansu "fotografskiji" aparat jer ima neke stvari koje su na S6500 neopravdano izostavljene poput kontrolnog tockica i pokretnog displeja (a Canon je lepo pokazao da je moguce napraviti pokretni displej od 2,5"). I S9600 ima "normalan" popup blic koji je moguce podici samo rucno pa se ne moze desiti da blic sam iskoci i opali kad ne treba.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 15:40 - pre 212 meseci

Evo jedno amatersko razmisljanje mozda pomogne

Ako ta osoba ne planira da ide na dSLR nek uzme S9500, posle moze da dokupi blic i da dugo bude zadovoljna.

A ako planira da ide na dSLR nek ustedi jos malo para (po trenutnim cenovnicima 170e i neka kupi D50).
U principu nije tolika razlika jer ustedi 15e na kartici i 30e na punjacu i baterijama (mozda i vise jer vrednost baterije koja stize uz D50 veca). Sto ce reci da je razlika u ceni 125e.

Naravno ovo odstupanje je od S9500 + - koji evro i ako izuzmemo potrebu za drugom baterijom.

Ja se trudim da odgovaram direktno na pitanje i nadam se da je ta osoba dobro razmislila za sta joj treba aparat i da li ce joj odgovarati velicina ovog uredjaja.

Poz. Gosha.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
195.252.64.*



+1344 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test14.11.2006. u 19:16 - pre 212 meseci
Ajmo redom :)

Citat:
bolens:

Mene jedino nervira to dugme za okidanje i onaj točkić oko njega. Zašto kad palim aparat moram prvo da ulazim u preview mod a tek onda u mod za slikanje? Kakva glupost... koja se provlači kroz sva ta tri modela iste serije. I kad ga gasim opet isto... klik-klik pa tek onda iskučeno.



Bole, razmisli još jednom - nije sličajno što je nakon usključenog, prvo položaj pregleda, pa onda snimanje.

Jer, u brzini, daleko je lakše sa ga samo cimneš u krajnji desni položaj, nego da utrefiš središnji položaj. To je dobro rešenje.

Citat:
bolens:

I meniji su malo smušeno napravljeni a "preview" mod je očajno spor.



Menije sam kritikovao, ali kod 6500 pregled nije tako spor, primetno je brži nago kod kod 9500, kao i zumiranje pri pregledu

Citat:
bolens:

Lepo bi bilo kad bi neko napravio uporedni test na primer ovog Fujija i recimo Nikona D50 sa kit objektivom. Pa da vidimo šta se vise isplati, šta se dobija a šta gubi.



Opet, ako malo bolje razmisliš, paralela ne postoji osim u nivou šuma, mada i tu ima osetne razlike u odnosu na DSLR, a u svemu ostalom, razlike su tolike da upoređivanje ne bi imalo većeg smisla.


Što se tiče kvaliteta slike 9500 vs. 6500 ovaj drugi je po pikselu znatno kvalitetniji u prvom redu zbog unapređenog procesiranja. Kada bi se slike sa 9600 smanjile na 6 Mp, razlika bi bila manja. Ali opet ostaje razlika u brzini, posebno pregleda, u korist 6500, kao i bolje upravljanje


Dalje, objektiv na 6500 u odnosu na 9500 unapređen, oštrina mu je veća a posebno što nema gotovo nikakvog pada u uglovima. Osim toga, aberacije su znatno bolje kontrolisane, bolji su premazi, a nije isključeno da je i ubačeno specijalno sočivo u tu svrhu.





 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39891 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.