Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 39931 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deus and machina
Dejan Danailov
Novi Beograd

Član broj: 157022
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 14:46 - pre 198 meseci
Citat:
Abdee: Prosumer kome bi se menjali objektivi ne bi bio prosumer.

Tačno, ali ne bi bio ni DSLR. Ima tu dosta međuprostora za izmišljanje novotarija.

Priznajem da bi bilo interesantno videti Fuji 4/3 hibridni „DEL” (Digital Exchangeble Lens) koncept na bazi današnjeg S9500, sa SuperCCD senzorom od nekih 6-9 Mpx. Malo bi morali da se potrude oko novih LCD displeja koji bi takav aparat učinili dovoljno upoterbljivim, a umesto sklopa ogledala mogli bi da mu ubacuju forice tipa jak automatski poklopac koji momentalno zatvara aparat kada se pritisne dugme za izmenu objektiva, ND filter (kao na G9) ili čak CPL-a sa servo rotiranjem (jel ovo imao neki). Uz par pristojnih objektiva (npr: 15-45 i 40-120) eto začetka nove amaterske klase.

BtW: Ako zaista naprave ovo što sam ja nalupao u pasusu gore, stvarno su carevi.
________________________________
Da ste mi živi, zdravi i uzbrdo brzi!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 15:49 - pre 198 meseci
Meni bi logicnije bilo da od brzog dSLRa napravi brz prusumer, nego obrnuto. Casio je krenuo upravo tim stopama, a nama ostaje da vidimo sta ce se dalje desavati.

Ne vidim opravdan razlog za promenom objektiva (osim decije zanimljivosti) ako se napravi jedan korektan u rasponu od 28 do 300 (eq 35mm) sa stabilizaciom.
 
Odgovor na temu

abu simbel
beograd

Član broj: 159240
Poruke: 106
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 16:42 - pre 198 meseci
Zasto se tako prezrivo govori o upotrebi auto moda. Kao, vidi ovog, koristi auto mod nema pojma sa slikanjem. Mislim, ko u danasnje vreme ne koristi dzepni kalkulator vec peske mnozi , vadi koren ili trazi sinus ugla.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 16:48 - pre 198 meseci
Loš primer si naveo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 17:19 - pre 198 meseci
Ja ne bežim od Auto moda, čak ga koristim stalno kad je neophodno da nešto škljocnem što brže i nemam vremena za lickanje i udešavanje svih parametara. Tada je Auto mod nezamenjiv.

Ipak, kad god imam vremena, auto mod može da posluži jedino kao sredstvo za komparaciju onoga što aparat ume "sam" i onoga što ja "kao" umem.

Šta znam... meni se moja ideja sviđa (iako nije samo moja, naravno).

A zašta bi tačno izmena objektiva služila, nemam precizan odgovor. Znam da bih ja jako voleo da mogu da stavim nešto što počinje od 18mm (to prosumeri nemaju, koliko mi je poznato), a na sve to bih imao i mogućnost izbora između raznih drugih objektiva, raznovrsne namene i osobina, koje u mnogome mogu promeniti upotrebljivost aparata.

Vrlo je verovatno da ja to zamišljam bitno upotrebljivijim, nego što bi zapravo bilo izvodljivo u praksi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
213.244.209.*



+67 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 18:44 - pre 198 meseci
pa, ko zna.
mozda bi cena izrade tog hibridprosumera (mislim na krajnju cenu aparata) premashila cenu netry level DSLRa,
i onda sta si uradio? dobio si liveview koji je tebi jako vazan :)

salim se, i meni je jako vazan...

sto se tice AUTO moda, full AUTO mode je meni bzvz i stvarno ga uopste ne koristim, ali onaj Programmed Auto koji ti dozvoljava da podesish sve sem Shutter Speed i Apperture je skroz kul.
Njega koristim cesto, ustvari kad god mi nisu potrebne namerno podeksponirane ili preeksponirane fotke (mada moze i na P ovo, sa exposure compensation), ili bokeh ili... pa razumete me,
u svakom sluchaju
sto se mene tice rukovanje aparatom bi bilo unekoliko lakse kada bi izbacili sledece stvari koje mi ne sluze nicemu:
-FD
-Scene mod
-Auto Mod
-AntiBlur mod (umem sam da dignem ISO, hvala puno)
-EVF (sa chime se niko ovde naravno ne slaze, ali sta cu to je samo moje misljenje)
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 20:14 - pre 198 meseci
U vreme pre digitalne ere, gde je malo šta bilo auto (ako išta), uobičajeno je bilo da se aparat koji nosimo drži sa takvim podešavanjima da je što bliži idiotu, tj. da možemo smesta da opalimo bez ikakvih podešavanja. U tom smislu i auto je dobar. Ja digitalac obično po defaultu držim na auto baš zbog toga, mada bi verovatno moglo da se nađe neko jednako odgovarajuće, ili još bolje, rešenje i u P ili nekom od manuelnih modova, ali mrzi me da razmišljam.
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-3.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 20:44 - pre 198 meseci
mozda je off topic ali ne mogu da chitam sve ovo i cutim!>ovoliko branjenje auto-moda moze da iznosi samo onaj ko nishta drugo nije ni koristio,niti koristio aparat u malo nezgodnijim sitiacijama...auto-mod Te zezne kad Ti je najbitnije,u tome je fora,i u auto modu aparat ce vrlo chesto da koritsi blic-koji ja opet bash ne volim,ili ostavi ISO na auto-odma'ce ga dici na maximum,chim mu malo fali svetla...Dok vec A(aperture priority)daje neupredivo vece mogucnosti>odredish blendu,postavish merenje svetla koje zelish,ISO koji zelish,kompenmzzaciju expozicije ako treba,bracketing 2 3 snimka i rezultati su vec njam njam...da ne govorimo o-kad se ima vremena-M modu...fotkao sam svadbu,sve sa M i sve je bilo OK,chim sam jednom okinuo misliom u P modu-odma s...nje!

...auto-mod je izgovor za lenjost,da nekazem nehsto drugo...isto kao shto gomila ljudi koje znam imaju bash krsheve od aparata-analogni idioti i to oni najjeftiniji-i svi su nezadovoljni fotkama,ali kao "ne treba ima bolje..."....>"lakshe mi je da krivim aparat,nego da se malo potrudim..."tako ja to vidim...niko ko je jednom nauchio osnovne stavri i probao da se malo makne od auto-moda,nije ga vishe hvalio...
 
Odgovor na temu

deus and machina
Dejan Danailov
Novi Beograd

Član broj: 157022
Poruke: 38
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 20:48 - pre 198 meseci
Citat:
Vole Domu: ... sto se mene tice rukovanje aparatom bi bilo unekoliko lakse kada bi izbacili sledece stvari koje mi ne sluze nicemu:
-FD
-Scene mod
-Auto Mod
-AntiBlur mod (umem sam da dignem ISO, hvala puno)
-EVF (sa chime se niko ovde naravno ne slaze, ali sta cu to je samo moje misljenje)

Ovakav komentar najiskrenije ne razumem. Ako mi nešto smeta na fotoaparatu (ili bilo kom drugom uređaju), to sigurno nisu postojeće opcije koje ne koristim, već opcije koje mi nedostaju.

BtW: FD je fenomenalna opcija, a EVF je ne zamenljiv po jako sunčanom vremenu.


________________________________
Da ste mi živi, zdravi i uzbrdo brzi!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 20:58 - pre 198 meseci
Hteo sam da se uzdržim od komentara, ali evo i ja da se oglasim pošto je megapyxeltoda u njegovom stilu probio led :)

Nikada, ali baš nikada, kada snimam za svoju dušu, ni ne probavam auto mod, a kamoli da nešto radim sa njim (probam ga samo prilikom testiranja drugih aparata, da vidim kako aparat podešava parametre u karakterističnim test situacijama).

Kada ima baš dosta svetla tamo gde snimam, što je prilično retko, idem na Av.

Ali ubedljivo najčešće radim sa total manual modom i raznovrsnim korekcijama.
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-3.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:12 - pre 198 meseci
...bash tako Nebojsha...!

Ono shto ljudi ne kontaju da Ti mozesh sebi maximalno prilagoditi i A i M mod, dovoljno da neke stvari ne morash 3 dana podeshavati,a opet imash dovoljnu kontrolu...znachi opet jedan(manj)deo posla radi "sam" aparat ali u sushtini mi drzimo kontrolu u svojim rukama...
P.C.svaka mashina je dobar sluga a losh gospodar...(to nauchih davnih dana i to je zaista daleko od ilchnog stava-to je sushta istina) a ako aparat "sve sam radi" kako se dosta neupucenih hvale svojim tehnichkim igrachikacama-Vi onda procenite shta je aparat u toj situaciji...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:24 - pre 198 meseci
Potreban je AUTO ili P mod kad je frka.
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:27 - pre 198 meseci
Citat:
ovoliko branjenje auto-moda moze da iznosi samo onaj

A ko je to ovde "ovoliko branio auto mod"? Ja ne vidim da je iko branio auto mod (možda bi se jedino Abu Simbelova poruka mogla tako shvatiti). Storm je rekao da ne beži od auto moda kad nema vremena da podešava, ja sam rekao da ga tako držim "po defaultu" (što je značilo: dok je aparat u futroli držim ga na auto u slučaju da mi iznenada zatreba), a ne da slikam ma šta u auto modu.

Razvila se polemika protiv stava koji ovde niko nije ni zastupao.

 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-3.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:37 - pre 198 meseci
...ako ti aparat zatreba iznenada a u futroli je...dzaba ti...ma OK opushteno svakom svoje...ko hoce nek ga koritsi do kraja zivota njemu na dushu...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:39 - pre 198 meseci
Nije li najbitnije da rezultat bude zadovoljavajuci i fotografija lepa? :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:47 - pre 198 meseci
Ako se aparat upozna kako treba, potpuno je sejedno koji ce se mod koristiti.
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:47 - pre 198 meseci
@megapyxeltoda

Koliko mi treba sekundi da izvadim aparat iz futrole? Koliko vremena treba da se aparat u M modu podesi da da dobru sliku? Imam utisak da ti jednostavno nikad nisi razmišljao o tome da se dešava da se iznenada pojavi potreba da se nešto slika i da sve vreme razmišljaš isključivo u relacijama situacije u kojoj imamo vremena koliko nam je volja i mogućnosti da sve savršeno podesimo po želji.

Već sam rekao da je još daleko pre digitalne ere bio čest slučaj da fotografi podešavaju vrednosti na neku prosečnu situaciju i da tako drže aparat da bi mogli, ako se ukaže potreba, da škljocnu bez podešavanja, ponekad čak i bez gledanja u tražilo. Današnji auto mod je u suštini ovo isto. To je rekao Storm, to sam rekao ja, to je sad rekao i Žarko. Ne shvatam šta ti ovome imaš da prigovoriš?
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 21:50 - pre 198 meseci
Meni se jako dopada nacin na koji je Pentax resio celu pricu "aparat u M i setovanjima za X a zatreba u situaciji Y". LM, oni imaju divno jedno zeleno dugmence koje u M modu izmeri svetlo i postavi parametre koje ti posle cimas kako ti volja. To je nevidjeno dobra stvar jer se, na primer, sa "nocnih 15" i F8" jednim pritiskom na to dugme prebacis u "reporterskih 1/60 i F2" sto je daleko bolje od C modova na tockicu ili u goroj varijanti freneticnog vrtenja svih tockica na telu. Naravno C i N ce to da dobiju za jedno cetiri godine...

Kad pomislim da mali Canoni nemaju ni program shift, digne mi se kosa na glavi. U stvari meni se kosa dize na glavi i kad pomislim kako ti mali aparati nemaju ni AEL dugme, i zato sto ASM modovi polako nestaju sa tockica i td... Ali bitno je da raja pazari...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 22:22 - pre 198 meseci
Svi mali Canoni imaju i AEL i AFL.
 
Odgovor na temu

megapyxeltoda

Član broj: 88956
Poruke: 255
*.adsl-3.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test16.01.2008. u 22:35 - pre 198 meseci
Wiz011-nije konstatacija bila koliko tebi treba sec da izvadish aparat iz futrole,vec da ako Ti aparat nije u ruci ili preko ramena za takve nagle situacije ugl.bude kasno...
drugo,ja nisam govorio o M modu kao suvom podeshavanju u brucu svega na ulici-lepo sam rekao M mod kad se ima vremena,a A mod-ne auto nego aperture sa dosta stvari vec podeshenih...i u toj varijanti,Ti samo iskadrirash,aparat na osnovu izmerenog svetla i zadate blende odredi expoziciju i to je to...
a trece,Ti si lepo na jednom mestu lepo rekao da Te mrzi da razmishljash...shto sasvim dovoljno govori...ako fotografiju volish,onda Ti ne moze biti teshko da mislish o njoj...ili ja negde greshim?
chetvrto i najgore kod auto moda pogotovo kod malih kompakata-je to shto takva fotka obichno izgubi deo detalja u bilo tamnim bilo svetlim delovima,shto znachi daje takva fotka finito...!Nema korigovanja-bilo chega,balans belog je takav kakav je,mnoge druge stvari su u nepovrat izgubljene...a dobra fotka zahteva bar minimalnu obradu>a za obradu je valjda bolje shto vishe sirovih informacija...?jer bolje da ih mashina kao shto je Photoshop obradi nego aparat...?ili mozda greshim...?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 39931 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.