Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 39943 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
77.46.172.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.02.2008. u 18:22 - pre 197 meseci
@StORM48
S100fs je najavljen kao ultimate prosumer aparat, sto ce verovatno i biti, tako da onda cena od $800 mozda i nije toliko visoka.

Poredjenje sa R1 nije na mestu, R1 je izasao pre dosta vremena, kada je opticka stabilizacija u toj klasi bila misaona imenica,
takodje Sony tada nije imao najbolje resenje za veliki color noise. A sto se tice papucice blica, pogledaj samo cene Sony
bliceva novih, ili probaj da nadjes polovan blic za Sony na berzi ;), stoga nonTTL papucica koju ima Fuji u odnosu na R1 resenje postaje premija.

Dalje takodje poredjenje sa entrylevel klasom DSLR takodje nije na mestu, mozda moze da parira EOS 450D po ceni ali samo u kitu sa 18-55 IS,
hajde upari ga sa nekim stabilisanim objektivom raspona koji poseduje taj novi Fuji, i sada reci na cijoj je strani cena.

Uvek ce biti ljudi koji nisu spremni da vucaraju veliku ( citaj tesku) torbu sa DSLR fotoaparatom i nekoliko objektiva, kojima ce uvek prosumer ovakog tipa
biti bolji izbor. Takodje uvek ce postojati ljudi koje zele da slikaju koristeci ekran - EOS 450D i dalje nema preterano upotreblji live-preview. Ta vrsta ljudi
ce uvek izabrati prosumer pre DSLR iz vrlo ociglednih razloga.
 
Odgovor na temu

Logic_Volume
Bg

Član broj: 171649
Poruke: 7
91.148.112.*



Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.02.2008. u 18:22 - pre 197 meseci
Hvala StORM48.

Znam da je sve to igranka bez prestanka, ako dodam malo uzecu ovo ali ako uzimam ovo onda bolje da dodam jos koji € i da uzmem ono pa vidi mala je razlika do onoga i na brzinu se nagura par stotina evra preko pocetne cifre i tek onda vidis da nemas te pare i onda aj sve iz pocetka.
Za sad sto mogu da izdvojim je nesto vise od 300€ i to na misice, a 9600 malo vise premasuje cifru a i malo mi je glomazan, ne bih mogao da ga nosim bas uvek kad bi mi odgovaralo.

Znaci 9600 otpada sigurno, kada bi imao para za njega strpeo bi se i skupio za eos350d ili d40 za malo vise para.
Ovako razmisljam o 6500 ili da se stisnem za koji evro vise i uzmem neki od onih koje sam vec pomenuo. Samo je pitanje vredi li dati koji evro vise i sta se dobija za to.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test12.02.2008. u 18:56 - pre 197 meseci
@Logic_Volume
Znam na kakvoj si muci. Zato i rekoh da "znam da nisam pomogao".

@Ivand
Stoji to što kažeš.

ALI, po onome što sam video, čak i tako "zastareo", R1 će Fuji-ja da baci na velike muke što se krajnjeg rezultata tiče. TTL je jako dobra mogućnost, ali nije ograničena, pa (uz malo akrobacije) i na TTL papučicu možeš staviti neki matori blic, koji ima manuelna podešavanja, što takođe pruža jednu novu dimenziju.

Voleo bih da se javi neko ko je probao R1 (ili se malo pobliže upoznao s njim), pa da prokomentariše Fuji-jeve šanse protiv Sony-ja R1.

Voleo bih takođe da mogu da se složim da EOS 450D nije konkurencija, ali (opet još jedno "ALI") kupci se dele na dve grupe: oni koji znaju šta hoće i to žele ili beskompromisno ili uz izvesne kompromise. Oni će se lomiti šta je za njih bolje, gledajući šta dobijaju i koliko im para treba da dostignu isti raspon na nekom EOS-u. Međutim, postoji i ona druga grupa, koja to gleda čisto kroz novac. Početna investicija u Fuji iznosi 800$, u EOS - isto. Mnogi će se odreći raspona 55-300, barem dok ne sakupe pare za neku Sigmu ili jeftinijeg Canona, dok je sa Fuji-jem stvar završena onog trenutka kad izbrojite novac.

Meni se koncept prosumera sviđa, definitivno. Na kraju krajeva, ne bih kupio S9600 da nisam tako razmišljao. Međutim, kada bi S100fs koštao u rangu jednog Lumix-a FZ50, bez šale bi oduvao konkurenciju. Ovako, epitet "ultimate prosumer" prosto ne možemo uvrstiti u "feature-list" ovog Fuji-ja, jer nedostatak TTL-a čini da cena od 800$ izgleda krajnje nestvarno. Rezultati bi morali biti barem duplo bolji od S9600, kako bi opravdao takvu cenu, a čisto sumnjam da će to ići baš tako.

A od iskusnijih članova sam naučio još nešto - veliki raspon (u ovom slučaju bi se mogao nazvati "vrtoglavim") često proizvede sasvim suprotan efekat od onoga što prosečan laik očekuje - izvesnu degradaciju krajnjeg rezultata, što samo po sebi ovaj aparat udaljava od ciljne grupe kojoj je namenjen.

Naravno, moram da se ogradim, ja zasad samo trućam o (ne)kvalitetu aparata koji sam video samo na slici. Možda to nije u redu (i nije, u stvari), ali sam sebi ipak dopustio da komentarišem ono što se da naslutiti iz liste najavljenih karakteristika.

Pozdrav i daj Bože da si u pravu! Ako bude toliko dobar, kupiću i njega i EOS 450 D, nek' se nađe.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: All in one, ali zaista: Fuji S 6500 fd - test

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 39943 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.