Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208282 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 14:28 - pre 226 meseci
@japan

Vidis nemam potrebe da drzim linux ili NetBSD na drugoj particiji (za sada) pa ga i ne drzim Vidis, u kombinaciji BIND8+Apache+*ftpd NetBSD i uopste UNIX bi bile sigurnije resenje od ovoga sto imam jer BIND mozes da pokrenes u chrootovanom okruzenju za dodatnu bezbednost od exploita i sl. Dakle, kad mi zatreba, mogu i *BSD ili Linux da koristim, ali govorimo o right tool for the right job a to svakako nije Kanotix. Bolje da ides sa debianom ili cime vec na server nago sa kanotixom Sta da se kaze, nit je za desktop, nit je za server

PS: BSD i Solaris kolju lintendo u svakom pogledu.

PPS: kolumnu o IPv6 na Windows-u napisao je http://www.microsoft.com/techn...ty/columns/cableguy/about.mspx

dakle nemojte vise sa "wintendo"...
Ja licno o mrezama ne znam nista i bauljam po netsh... Molim, tako je... webserver bi mozda uspeo nakon vise pokusaja dobro da podesim, ali nista bre ne znam....

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 20.09.2005. u 15:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 15:12 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
PS: kad ti za posao daju faljove u corel CDR formatu i moras, zar ne Kako GNU tu stoji


Pa i ne moram baš..samo zatražim da urade export to *ai


Inkscape sasvim vrši posao.
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 15:18 - pre 226 meseci
Jel isto zavrsava pos'o ko Kivio i Kdevelop? ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 15:53 - pre 226 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jel isto zavrsava pos'o ko Kivio i Kdevelop? ;-)


Nemam pojma

Kivio/Kdevelop ne koristim, a Inkscape vrlo retko..tada, kada ga koristim, odradi..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 16:03 - pre 226 meseci
@matrixxx

OSS softvera mi ne fali ovde, imas i gimp i openoffice i ff i sta hoces od OSS na Win. Samo ja nemam i budzevinu od sistema uz to, priznaj
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 16:09 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @matrixxx

OSS softvera mi ne fali ovde, imas i gimp i openoffice i ff i sta hoces od OSS na Win. Samo ja nemam i budzevinu od sistema uz to, priznaj


Dosadan si..šic!

Hm? A kako to da ti sve od OSS-a odgovara, osim OS-a? Malo si nekonzistentan


[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 20.09.2005. u 18:42 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 18:00 - pre 226 meseci
@matrixxx

Je li, nekonzistentan? Jednostavno, za razliku od tebe imam izbor sta cu da koristim, as simple as that ;) Sto da drzim OS koji mi trenutno ne treba (*BSD, linux ne bi ni mrtav ;) i da butujem u drugi OS svakicas kad nema potrebe ;) Uz to NetBSD koristi 4.2BSD ili lfs fajlsistem, pa bi bilo problema pri prebacivanju NetBSD<--->Windows (NetBSD bi morao da se rekompajlira uz NTFS podrsku, a ne skida mi se jos jedan ISO ;) Mozda kasnije kad zatreba ;)
nemam nista protiv OSS ako je isti kvalitetan a u kvalitetan OSS ne spada i Lintendo ;) Primera dobrog OSS ima koliko hoces...
Ratosiljaj se ti te bede od Kanotixa... ;)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 18:12 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @matrixxx
Uz to NetBSD koristi 4.2BSD ili lfs fajlsistem, pa bi bilo problema pri prebacivanju NetBSD<--->Windows (NetBSD bi morao da se rekompajlira uz NTFS podrsku, a ne skida mi se jos jedan ISO Mozda kasnije kad zatreba


Hebo te taj BSD kad ne ume ni NTFS da pročita



Digneš Live-Kanotix, i imaš sve..uključivo naša slova
Obrati pažnju na internet radio..sve radi "out-of-box"




[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 20.09.2005. u 19:39 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 18:50 - pre 226 meseci
Je li? Moze da cita NTFS samo moram da ga rekompajliram. Radi se o QA - Linux NTFS podrska je ocajna -

Citat:
3.2 Can the Driver write to an NTFS volume, too?

Not really, but if you only need to copy files from Linux to Windows on a dual-boot machine, see "How to write to NTFS" below for a possible way to work around the lack of write support. For write support in Linux, read on.

There are two drivers, currently. The original driver, in 2.4 has some write code in it, but it is extremely dangerous to use it. The possibility of destroying your filesystem is very high.

The new driver, introduced in 2.5.11, has some write code, but it's very limited. The driver can overwrite existing files, but it cannot change the length, add new or delete existing files.

Adding write support will take a long time. NTFS is built like a database. Any changes you make, necessitate making changes in many places, for consistency. Make a mistake and the filesystem will be damaged, make too many mistakes and the filesystem will be destroyed. Also, the current developers are only working on NTFS as a hobby, during their free time. If you'd like to help, please email me: [email protected]

How to write to NTFS. If you are using a dual-boot machine and just need NTFS write support to transfer files from Linux to Windows, you can instead use a Windows driver for ext2/ext3 and, while running Windows, read the files from the Linux partition instead. This way, using two read-only drivers, you can still copy files from one file system type to the other.


http://linux-ntfs.sourceforge.net/info/ntfs.html#3.2

Za razliku od BSD ili Solarisa [bold]gde drajver nikada ne ulazi u source tree release verzije ako nije dobro istestiran i debagovan[/bold] obrati paznju na crveno gore. To sve govori. Imam vrlo bitne podatke ovde i igranje ne dolazi u obzir.

Ja sam vec rekao da je linux **HAKERAJ**. Vidi gore, i sami to priznaju.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 20.09.2005. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:04 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Je li? Moze da cita NTFS samo moram da ga rekompajliram. Radi se o QA - Linux NTFS podrska je ocajna -


Ajde??! kako je to "očajna" kada kod mene radi iz prve, a ti moraš da je kompajliraš?? nešto se tu ne uklapa?

Citat:

Za razliku od BSD ili Solarisa [bold]gde drajver nikada ne ulazi u source tree release verzije ako nije dobro istestiran i debagovan[/bold] obrati paznju na crveno gore. To sve govori.


Hm? meni to govori samo da dotični BSD drajveri debelo kasne za Linuxovim

Mislim..kod Linuxa to radi i rw, ne samo ro
Doduše, da bi to proverio, moraćeš da podigneš Kanotix i probaš Captive NTFS


Citat:

Imam vrlo bitne podatke ovde i igranje ne dolazi u obzir.


Hebote, nije valjda?? više nije samo "mission", nego i "security critical" ?

[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 20.09.2005. u 20:06 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:06 - pre 226 meseci
Samo se lezi, koliko si izlupetao niko te vise ozbiljno ne shvata.

Citat:
Hebote, nije valjda?? više nije samo "mission", nego i "security critical" ?


Ovo samo gnu droid tj kreten moze reci.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 20.09.2005. u 20:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:13 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Samo se lezi, koliko si izlupetao niko te vise ozbiljno ne shvata.


Čekaj, nemoj se nerviraš!

Samo objasni kako to da BSD, kao napredniji OS, mora da koristi delove Linuxa, u svrhu dokazivanja da je napredniji..samo to objasni, i ne moraš više da me trpiš

Citat:

Ovo samo gnu droid tj kreten moze reci.


Lele! baš si se iživcirao

[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 20.09.2005. u 20:14 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:20 - pre 226 meseci
kad je vec naslov teme desktop usability..

za obicnog desktop usera je jos uvek vaznoda ima point and clicky interface.. point and click update kao kod redhata.. da ima vec podrsku za sve sta treba u kernelu bez potrebe za rekompajliranjem, ...
takav treba da bude desktip sistem.

koliko ja znam.. nema nijedan bsd bas i neki installer (mislim da je sad neki pc-bsd, ali nisam jos probao)...

a ako volite da prckate po sistemu, programirate itd... sad je samo pitanje.. dali hocete da programirate pod gpl licencijom.. gde ce uvek da bude vase ime napisano pored neceg... i uvek cete vi biti avtor.. ili ce da pisete pod bsd licencom.. gde ce M$ da uzme vas tcp/ip stack ili bilosta sto ste vi napisali :)

ps:
http://www.eweek.com/article2/0,1895,1859740,00.asp


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:36 - pre 226 meseci
Citat:
Hebote, nije valjda?? više nije samo "mission", nego i "security critical" ?


[irony]Imas li jos nesto da kazes? Go for it! Kako je samo moguce imati intelekta kao ti i biti toliko pronicljiv, pitam se?{/irony]

BSD ne koristi Linux kod. GNOME nije Linux vec GPL kod npr. Ja nigde nisam izjavio da [bold]nema[/bold] i kvalitetnih OSS programa (BIND npr je izuzetan) Ako mozes da me opovrgnes citiraj. Uz to mozes da koristis i proprietary framework kao Motif (postoji OSS varijanta lesstif) kao na IRIXu. You miss the point boy. Linux je najgori od svih UNIX-like OS. Linux je gori od 'wintenda'. To je poenta. MacOSX Tiger koji uzgred koristi bas BSD kod ce da ga posalje u zasluzeno mesto u istoriji. Windows je dobar za Societe Generale. Solaris je dobar za Societe Generale. http://www.netbsd.org/ hostuje http://isc.org/ internet systems consortium. OpenBSD koristi US DoD. Sramota! Nisu tebe konsultovali Matrixxx, da im instaliras Kanotix i unapredis poslovanje i bezbednost
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:43 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Linux je najgori od svih UNIX-like OS. Linux je gori od 'wintenda'. To je poenta. MacOSX Tiger koji uzgred koristi bas BSD kod ce da ga posalje u zasluzeno mesto u istoriji.


Vidim..svi ga mrze, a kod mene radi lepo
Ergo..za tebe sam i ja istorija

Usput, imam i naša slova..

Htedoh reći..nije svejedno da li kažeš "zasluzeno" ili "zasluženo"..bitno je promenjen smisao


[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 20.09.2005. u 20:45 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:48 - pre 226 meseci
Imam i ja ta naša slova to smo vec prečistili. To sto tebi radi poso ne znaci da nije nesto najgore. linux vs. solaris? linux vs. BSD? linux vs. Windows? Linux vs MacOSX? Daj bezi! Vise ne odgovaram na tvoje nevidjeno trolovanje, drugi ce da te preuzmu imaju i oni dusu Pingvina nikad dosta...
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 19:58 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Imam i ja ta naša slova to smo vec prečistili. To sto tebi radi poso ne znaci da nije nesto najgore. linux vs. solaris? linux vs. BSD? linux vs. Windows? Linux vs MacOSX? Daj bezi! Vise ne odgovaram na tvoje nevidjeno trolovanje, drugi ce da te preuzmu imaju i oni dusu Pingvina nikad dosta...


Hebote, kako si krenuo sa korišćenjem naših slova, do 2008. ćeš ih potpuno usvojiti..valjda

Ubodeš jedno, pa par dana ništa, pa još jedno..hebiga, ja ti dođem kao neki Vuk Karadžić, da te opismenim

Takvih sličnih tebi mogu gomilu da nosim na duši..bez problema

Nije to sinko trolovanje..drž se ti onoga što tebi odgovara, i pusti druge da koriste šta njima odgovara..

PS.
A da ti pošaljem jedan Kanotix..free, sa plaćenom poštarinom?
Mislim..da prekratiš vreme, dok dočekaš onaj Čekue iz Mameriku?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 20:04 - pre 226 meseci
Neka hvala imam ovde sta hoces od distribucija... Samo mi jos distribucija fali ;)
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.09.2005. u 20:08 - pre 226 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Neka hvala imam ovde sta hoces od distribucija... Samo mi jos distribucija fali


Opa!? znači ipak koristiš Linux?
Ok, slobodno se ispovedi, netje da boli

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Šunjalo

Član broj: 97012
194.126.164.*



Profil

icon LOL³17.05.2006. u 16:27 - pre 218 meseci

Citat:
Desktop Linux me podseca na one filmske gradove - koje su pravili za western filmove - onako, na prvi pogled izgleda kao grad, ima sve - ulice, zgrade, prodavnice... a ono zaviris malo dublje i vidis da su sve to drvene kulise koje drze letve iza ;-)

E tako i sa Linux desktopom - na prvi pogled - vidi sve ima, izgleda isto kao MacOS ili Win spolja... a onda krenes da radis nesto i udaris u letvu koja drzi fasadu ;)

:))))))))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208282 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.