Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

[es] :: Advocacy :: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63335 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?23.05.2005. u 23:41 - pre 230 meseci
Pozdrav,

pa Ivane, ne znam kako bih tacno proverio ali je moguce obzirom da uvek postoji neka zabrana za stvari za koje drzava smatra da bi joj se mogla naneti steta te su tako pod strogom kontrolom bili uvozi masina za pravljenje pecata, kolor kopiri/laseri itd. cega se secam iz skorijeg vremena, tj. mogla su ih ovoziti samo pravna lica koja su posle duzena time i uredno evidentirana u MUP-u sve dok nije i taj deo liberalizovan. Ipak, nije to sustina price, pa mi smo anatemisanje informatike doziveli tek prosle godine, u vreme SFRJ je ocito postojala potreba za drzavnom kontrolom ukoliko je postojalo ogranicenje uvoza samo na pravna lica. Obzirom da se i to izmenilo i liberalizovalo kao i sve sto se tice uvoza, ne vidim kako se ogranicenje u uvozu moze smatrati argumentom za ili protiv nekog sistema. Sa ekonomskog stanovista, uvoz je ionako opravdan samo kada se uvozi roba koje nema u domacoj proizvodnji ili kada se zeli uvozom intervenisati na cenu istog proizvoda na domacem trzistu koja usled monopola neopravdano skace. Sve ostalo je pitanje ekonomije a ne drustvenog/drzavnog uredjenja iako je nasa vizija puta ka komunizmu zaista donela netrzisnu i tzv. dirigovanu privredu. Nazalost, ovakav vid privrede ce moci da se iskoreni iskljucivo trzisnom utakmicom ali niposto brzo, trajace taj proces poduze.

Ipak, ono sto je u praksi lose realizovano ne treba pripisivati apriori sistemu ili zamisli vec ponajvise onima koji su to realizovali. Kao sto sam vec naglasio, potpuno dobar sistem nije nijedan od onih o kojima ovde diskutujemo a bice dobar samo onaj koji uzme od svakog od njih ono sto je za uslove svoje primene najbolje. Svaki drugi stav je cisto dogmatski, na koju god stranu zabrazdio.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?23.05.2005. u 23:42 - pre 230 meseci
Komunizam može da funkcioniše i u praksi, ali ne kod ljudi.Konkretan primer su insekti.Recimo, uzmimo za primer mrave, odnosno mravlju koloniju.Ona ima sve odlike komunističkog društvenog uređenja, odnosno, izolovani su (mravi iz jedne kolonije se ne mešaju sa onima iz druge), svi su spremni da se žrtvuju zarad kolonije (recimo kad treba da pređu preko bare, oni obrazuju "mravlju loptu" i oni spolja stradaju da bi omogućili onima u centru da prežive), nije bitno ko koliko radi, svi dobijaju isto (recimo ako neki mrav zaostane iz bilo kog razloga, ortaci iz kolonije sigurno neće da se pobune zato što nastavljaju da rade punom parom :D), takođe, nikada nećete videti mrave sede i piju kafu ili raspravljaju o dnevnoj politici...itd.No, ljudi ipak imaju malo razvijeniji nervni sistem od mrava :), i kada su ljudi u pitanju komunizam može da izgleda super u teoriji, dok je u praksi neizvodljiv (analogija može biti perpetuum mobile, super stvar u teoriji, ali još nije dokazano da može da funkcioniše u praksi, čak šta više, svi dokazi govore upravo suprotno).Vidim mnogi su se osvrnuli na primer koji sam dao, i pitali kakve on veze ima sa bilo čim.Pa, jednostavno pokazuje da komunističko uređenje (radi ko koliko može, a svi dobijaju isto) ne funkcioniše u praksi i dovodi do pucanja tog sistema, jer takav sistem, mora da se slomi na nekome.Mnogi se pozivaju na primer sa zdravstvenom zaštitom, i kako bi bilo lepo da i bogati (a to su uglavnom oni koji su sposobniji, mogu više da urade, više se trude) i siromašni (suprotno od ovih prvih) imaju iste uslove za lečenje.Ok, to je lepo, samo što niko nema odgovor na sledeće.Kako u jednom takvom sistemu "naterati" ljude da rade bez upotrebe grube sile, kada će ionako i ovako imati iste uslove.U takvom jednom društvu bi bilo gotovo nemoguće obezbediti kontinualnu proizvodnju i distribuciju bilo čega, jer bi većina razmišljala u fazonu "Zašto da radim aktivno 10 sati dnevno, kada ću imati iste uslove ako budem radio 4 sata, a ostatak vremena mogu da gledam filmove ili igram karte".Jednostavno, takvo društvo bi brzo ostalo ukopano u mestu, jer bi i ovi koji rade više, jednom rekli "Pa dobro majku mu, zašto ja da radim 3 puta više nego onaj, a kad odem kod lekara isto će da me gleda kao i njega".To je samo banalan primer, i najmanji problem cele ideje, a ni za njega nema rešenja, a da ne pričamo o tome kako naterati one u vrhu da ne budu "jadnakiji" od drugih i slično.Sve to se pokazalo tačnim u praksi u svim sistemima koje stremile apsolutnom komunizmu, jer jednostavno, to je u ljudskoj prirodi.Sve u svemu, možda jednog dana Zemlju zvekne meteor i ostane stotinak ljudi, pa onda komunističko uređenje bude i jedino moguće, ali za sada se kapitalizam najbolje pokazao u praksi, i zato je i zastupljen toliko, a što reče Dimković, ko želi da oseti takav sistem (comunism) na svojoj koži (tj. nije rođen na vreme pa da ga oseti tamo gde je rođen) uvek može da ode u NR Koreju :)

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 24.05.2005. u 00:49 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.107.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?23.05.2005. u 23:42 - pre 230 meseci
Citat:
Lancia, uvoz racunara jeste bio zabranjen u SFRJ - za fizicka lica, proveri malo bolje.


Ma, daj, Ivane, koji ce ti strani racunari, koji btw, sadrze i spijunske sprave, koje podrivaju teritorijalni suverenitet i integritet svih naroda i narodnosti SFRJ blah, blah... :-) kad smo vrlo ubrzo imali svoj personalni kompjuter TIM-011, s kojim si ti trebao da budes sasvim happy... :-))
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?23.05.2005. u 23:55 - pre 230 meseci
Pozdrav,

ah, vidim, pa Ti o ovome bas dosta znas...interesantno je to. Ipak, upamti, svakome dodje vreme da se suoci sa odredjenim stvarima koje je nekada napadao strasno i zeleo da se istakne napadanjem i oponiranjem. Problem nastaje tek onda kada stignes u zivotu do tacke kada moras da napravis nesto, nema nista vise od kritikovanja.

Tvoje vreme tek dolazi ako su ovi podaci tacni:
Datum rođenja: 28.3.1979.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.119.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 00:16 - pre 230 meseci
@Lancia88... I ja sam spreman da cujem tu drugu stranu, da me ubedi kako je sve to moguce realizovati?

Kako resiti te probleme koje nas vode iz kapitalizma u komunizam?

Ako nadjemo resenja kako da dodjemo do tog boljeg sistema, onda ni ja, a ne verujem ni svako drugi koji bi to saznao i shvatio ne bi imao dvoumljenja da se bori da izgradi taj sistem... Logicno, niko ne bi bio lud da bude i zivi u sistemu, u kome mu je losije, kad postoji bolji sistem...

Bojim se da ni ti veliki umovi kao mnogi filozofi, pa ni Marks (u svojoj nedorecenoj teoriji), i prakticari Lenjin, Trocki, Staljin, Tito, nisu uspeli da rese te probleme koji se javljaju. Kako u (nedorecenoj) teoriji, tako i u bolnim iskustvima prakse...

Ako neko predlozi jos neki put, i nacin, spreman sam da ga saslusam...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
195.178.58.*



+96 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 00:20 - pre 230 meseci
Sustina je valjda u pravdi? Cini se da kapitalizam pruza nemerljivo vise pravicnosti gradjanima no soc-komunizam.
Treba primer? Sigurno? Pa evo, recimo, zasto si ti dobio [ponovo: dobio] stan, a ja nisam? Moji su uplacivali sve te doprinose u razne fondove solidarnosti, de facto po obavezi...
Usput, gde mogu da procitam o tom oklopnom vozu punom para kojim je Uljanov dosao iz Suiss u Peter?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 00:22 - pre 230 meseci
Citat:
lancia88
Ipak, ono sto je u praksi lose realizovano ne treba pripisivati apriori sistemu ili zamisli vec ponajvise onima koji su to realizovali.


To sto kazes je svakako tacno u nekom odredjenom kontekstu, ali je malo neobicno da je ta Socijalizam->Komunizam prica propala u svakoj zemlji do poslednje (a nije da nije bilo dosta tih zemalja) i, gotovo uvek rezultovala krahom svih vrednosti i pustosenjem drzave od ljudi iz novih "elita"

Meni ovo govori da je problem upravo u samoj zamisli - i da je potreban jedan "back to drawing board" kako bi se rascistle neke stvari.

Ja licno, inace, nemam nista protiv TIM-011 sistema - kao ni protiv Yugo-a te lepe i zlatne 1982-ge godine - problem i protiv je bio sto je trebalo znati kad taj sistem konvertovati u socijaldemokratiju, sto se nije desilo.

Elem, to make the long story short - moje duboko uverenje je da humani kapitalizam predstavlja nacin evolucije drustva ka nekom boljem uredjenju. Realni Socijalizam se pokazao kao poguban, a "Komunizam" je idealisticki koncept na papiru - kao projekat letilice koja ce leteti brzinom svetlosti i nece trositi gorivo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 00:28 - pre 230 meseci
Citat:
Ako neko predlozi jos neki put, i nacin, spreman sam da ga saslusam...

Lepo rečeno i slažem se.I ja bih voleo da čujem kako rešiti neke probleme, pa makar i one najmanje (već sam nabrojao), a da to nisu več oprobane metode koje su se pokazale kao bezuspešne (HINT: brute force).
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 01:26 - pre 230 meseci
Znate samo šta mi nije jasno? U celom svetu je (opravdano) sramota pominjati nacizam u pozitivnom svetlu, a ljude nije blam da brane komunizam koji je pomlatio bar 5 puta više ljudi nego nacizam. Pitajte dede i babe koliko su ljudi pobili i opljačkali samo kod nas, a mi smo još imali najmekšu verziju komunizma. Moj najbolji drug na poslu je Rus iz Ukrajine - znate li koliko je ljudi iz njegovog kraja stradalo samo od černobilske katastrofe dok se "drugovi" nisu odlučili da obaveste narod šta se zapravo desilo? Pričao sam i sa jednom Ruskinjom korejskog porekla - njenu porodicu i sunarodnike je Staljin prognao u centralnu Aziju samo zato što su mu ličili na Japance. Ne mogu da verujem da iko može da kaže lepu reč o toj ideologiji smrti mirne savesti.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 02:21 - pre 230 meseci
Citat:
U celom svetu je (opravdano) sramota pominjati nacizam u pozitivnom svetlu, a ljude nije blam da brane komunizam koji je pomlatio bar 5 puta više ljudi nego nacizam.

Znas ti koliko je ruskih vojnika (komunista, jelte) poginulo u II svetskom ratu? Pogledaj film Enemy At the Gates, koji je americke produkcije, a pocinje recima, "Ovde se odlucivala sudbina covecanstva".
Citat:
Mnogi se pozivaju na primer sa zdravstvenom zaštitom, i kako bi bilo lepo da i bogati (a to su uglavnom oni koji su sposobniji, mogu više da urade, više se trude) i siromašni (suprotno od ovih prvih) imaju iste uslove za lečenje.Ok, to je lepo, samo što niko nema odgovor na sledeće.Kako u jednom takvom sistemu "naterati" ljude da rade bez upotrebe grube sile, kada će ionako i ovako imati iste uslove.

Vrlo jednostavno, ako je nekom u interesu da mu dete ne placa skolu i da moze da se besplatno maltretira kod lekara, a nista ne jede, ne pije, ne oblaci, ne greje, ne trosi struju, vodu, ne placa telefon, komunalije, onda nece imati potrebe ni da radi svoj posao. A takvih je na milione.

I jos jednom da ponovim, ne mora komunizam da bude da svako radi kolko hoce i da uzima kolko mu treba. To su gluposti. Zamislite sistem gde svi rade i svako je placen prema svom radu, strucnosti, odgovornosti, obrazovanju, tezini samog posla i uslovima rada. U kapitalizmu ne moraju svi da rade da bi dosli do para. Mnogi jednostavno imaju jer im je neko poklonio, ostavio, i to imaju hiljadu puta vecu zaradu od nekog ko se muci ko konj. Onda taj konj moze da se pita zasto je konj kad trut zivi ko bubreg u loju od njegovog znoja.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 03:30 - pre 230 meseci
Rusi (od kojih samo mali deo komunisti) jesu izginuli u drugom svetskom ratu - ko to osporava? Ali kakvo je to opravdanje za one silne ljude koje su komunisti pobili od 1917-te do današnjih dana? Komunizam je zločinačka ideologija, a to što su bili sukobljeni sa jednom drugom zločinačkom ideologijom ih ne čini manjim zločincima.

Ovde sad prodajemo m... za bubrege pa povezujemo neke socijal-demokratske vrednosti (solidarnost u obrazovanju i lečenju) sa komunizmom. Komunizam nije besplatno lečenje - komunizam su konc-logori i jame.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 05:26 - pre 230 meseci
Onda bi mogli da kazemo da je i kapitalizam zlocinacki, ako se setimo francuske burzoaske revolucije i kako je radila giljotina. Pa silni ratovi za naftu, bombe za demokratiju, I svetski rat izbio je zbog borbe oko kolonija (vrlo humano doba kapitalizma), pa zakonito posedovanje robova (uglavnom iz afrike) u 19. veku, pa rasna diskriminacija u SAD u 2. polovini 20. veka. A mi samoupravni socijalisti koji smo osnovali savez nesvrstanih drzava smo bili najveci zlikovci na svetu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.48.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 05:47 - pre 230 meseci
I komunisti i kapitalisti su cinili zlocine. Samo sto, ako se gleda istorijski, komunisti su vise cinili zlocine prema svom stanovnistvu, za razliku od kapitalista koji su u vecoj meri svoje ljude stedeli (jer je usled demokratije, sirih ljudskih sloboda i vece slobode govora postojala znatno veca tolerancija na kritike sistema), ali su zato vise od komunista cinili zlocine po celom svetu. Ili koristeci se recnikom "drugova i drugarica" :-) od komunista je vise nastradao "unutrasnji neprijatelj", a manje "spoljasnji", dok je kod kapitalista obrnuto.
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 06:52 - pre 230 meseci
da li je to bas analogno neo?

svaki komunisticki poredak je ugnjetavao bar neka prava svojih gradjana.
a samo neke kapitalisticke zemlje su bacale bombe za demokratiju i sl.
npr. svajcarska, norveska, novi zeland, etc ... se nisu istakli u unistavanju "spoljasnjeg" neprijatelja.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.122.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 07:02 - pre 230 meseci
Slazem se. Ali, takodje mozemo reci i da je bilo znatno manje intervencija od strane komunistickih drzava (u odnosu na kapitalisticke) po svetu: Korejski rat 50-tih gde je intervenisala Kina, SSSR u Etiopiji (ne znam tacno koje godine), i 1979. SSSR u Afganistanu i mozda jos neka zemlja, a s obzirom na duzinu spiska, ne smem da pocnem ni da nabrajam gde su sve bili ovi drugi (ili bolje gde nisu bili)... I opet mogu da idem tvojom logikom, ali samo za ovaj slucaj. Da nisu sve komunisticke zemlje intervenisale (vecina nisu), vec samo 2 maticne. I opet u nijednoj od ovih slucajeva nisi imao udruzeno delovanje vise zemalja, kao sto je to bilo slucaj kod kapitalistickih zemalja.

S druge strane, koliko je kapitalistickih zemalja samo imalo kolonija, a neke ih i dalje imaju? Ok, vecina tih kolonija je dobila nezavisnost, ali to se tek pocelo desavati posle II sv. rata. Sem toga, neke su krvavo dosle do te nezavisnosti i slobode. Znaci imamo opet jedan jako dug period direktne okupacije i ekspolatacije drugih zemalja / tudjeg stanovnistva...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 08:47 - pre 230 meseci
1. A da neko najzad ukapira da iskustva sa socijalizmom nemaju neke veze sa idejom komunizma? To što neko reši da interpretira neku ideju na sebi zgodan način (orvelovski), ne znači da je ideja loša. Analogno tome je ideja demokratije kakva se interpretira na ovim prostorima.
2. O 'humanosti' kapitalizma nema potrebe pričati. Zna se kako su se obračunavali sa 'neprijateljima' spoljašnjim i unutrašnjim, kako su 'razvijali' kolonije itd... To što se OK živi u kapitalizmu (kako ko i kako gde) ne znači da je to generalno dobro - pa zar je bilo loše robovlasnicima u robovlasničkom društvu???

Šaljivi primer (i tužan jer je istinit) humanosti:

Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 09:17 - pre 230 meseci
Citat:
Dragi Tata: Pričao sam i sa jednom Ruskinjom korejskog porekla - njenu porodicu i sunarodnike je Staljin prognao u centralnu Aziju samo zato što su mu ličili na Japance.

I kakve ovo veze sa komunizmom ima??? To što se Staljin smatrao komunistom ti ne daje pravo da komunizam proglasiš za zločinačko društveno uređenje. Staljin i kompanija su diktatori, i oni se neće neće puno obazirati na društveni sistem u ostvarenju svojih ciljeva.

Koliko ima primera na zapadu (milion filmova ima sa sličnom temom) kad ti jedna kompanija, u želji da maksimizuje profit, truje lokalno jezero, pa ljudi krenu da poboljevaju, pa kompanija podmićuje kojekakve komisije da se ne pročuje itd itd. Apsolutno isto kao Černobilj.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 09:25 - pre 230 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 09:54 - pre 230 meseci
Ok, MyWay, Stellanova i ostali...

Posto vi sve kritike bilo cega vezanog za komunizam nazivate kritikom socijalizma - ajde vi lepo u kratkim crtama izlozite sledece:

Kakvo je to vase komunisticko drustvo posto mi ovde ne kapiramo i ne razumemo sta je to pravi komunizam, ajde vi nas prosvetlite i recite nam... sta je to pravi komunizam ;)

Evo, mene zanima.. kako ce taj sistem da funkcionise, kako ce se odrzavati, kako ce - i da li ce, napredovati... da li ce postovati individualizam ili ce biti kolektivisticko drustvo, da li ce postojati novac, robna razmena, i sl...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?24.05.2005. u 10:03 - pre 230 meseci
Citat:
sta je to pravi komunizam ;)


pa to ti je ono. svako radi sta oce, koliko oce. svi sve imaju, i svi se samo grle i ljube i postuju :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63335 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.