Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

[es] :: Advocacy :: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63424 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:39 - pre 230 meseci
LEP DAN ZA UMIRANJE!!!!
Srbi ionako nece da rade pa im lepo ukinemo radna mesta i kazemo ; "Eto zdrav prav Srbin nece da radi, a oce osiguranje!!!"

Jeli je'l ono pravo na rad, bi neotudjivo pravo svakog radno sposobnog coveka???
I to ukoliko se krsti i klanja nevezano za komunizam i kapitalizam???

I sta to znaci TRANZICIJA???
Jesu li se Madjari tranzicionirali??? I???? Da oni nisu bili mozda 1990.g ispred nas???
I gde su danas???

Nego, sta ja pisem uopste????
U SCG tranzicija znaci uspostavljanje lokalnih Kraljeva i velmoza, kao da nam Turci lepo nisu uveli demokratiju pre 500g, malo grubo ali kvalitetno!!!
A mi opet umesto ka savremenom drustvenom uredjenju koje ima elemente socijalizma i kapitalizma, mi lepo zagazili u drusveno uredjenje koje smo krstili kao tranzicija, postavili loc. velmoze ... i tako nam je kako nam je!!!!
Vera
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:42 - pre 230 meseci
Citat:

Govorite o tome da je "samo" potrebno raditi ,da bi covjek bio osiguran u
kapitalizmu ! A sto se dogodi ,kada covjek bude onemogucen u svom radu ,
bilo zbog nedostatka posla ili zbog hendikepa (bolesti,nezgode ili slicno) ?


Osiguran si i ako ne radis od poreza - jeste, neces dobiti najbolju uslugu, ali zar to nije normalno? Mislim, da li neko na momenat pomisli koliko vredi sat vremena vrhunskog hirurga... ljudi?

Citat:

Sto mene licno fascinira u komunizmu je da covjek tezi ka apsolutnoj slobodi !


Read my lips - TO NE FUNKCIONISE alo - za well being je potreban RAD, kad imas 100% slobodu, ne moras da radis - end of story.

Ajd da se svi navarimo sad, ili posmrcemo dop - pustimo Marlija i radujemo se kako je svet super i svega ima kolko hoces, samo treba da se oslobodis.

Reality check... :) Sta ce da se desi ako nema dovoljno svega? Da pojacamo muziku? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:47 - pre 230 meseci
Hmmm

Citat:

Sto mene licno fascinira u komunizmu je da covjek tezi ka apsolutnoj slobodi !


Ti ocigledno mislis na neku drugu ideju, ne na komunizam...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:50 - pre 230 meseci
Citat:
stric: Mogu samo ovo da ponovim "ali je isto tako moguci razlog i to sto komnunizam ne bi mogao da bude ni prividno blizu svog potpunog ostvarenja, ako se uzme u obzir sadasnji (tadasnji) nivo ljudske svesti,"
Govorite o tome da je "samo" potrebno raditi ,da bi covjek bio osiguran u
kapitalizmu ! A sto se dogodi ,kada covjek bude onemogucen u svom radu ,
bilo zbog nedostatka posla ili zbog hendikepa (bolesti,nezgode ili slicno) ?


zbog toga postoje porezi, socijalno, etc. koji god da je metod akumulacije kapitala. upravo i placas poreze, penziono, socijalno, whatever da bi se od toga placali troskovi tvog zivota i lecenja kada si onemogucen da privredjujes. naravno, ti uslovi su daleko od idealnih, ali opet daleko bolji od bilo kojih nakaradnih kvazi-socijalistickih implementacija istog.

Citat:

Sto mene licno fascinira u komunizmu je da covjek tezi ka apsolutnoj slobodi !


izvini, ali ovo zvuci neozbiljno. sta je apsolutna sloboda?
 
Odgovor na temu

Orchid
ZR

Član broj: 46780
Poruke: 24
*.ptt.yu.

ICQ: 248848027
Sajt: www.el-commandante.com


Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:51 - pre 230 meseci
Dragi moji ljudi,
‘ajmo ovako – citam “prepucavanja” na ovih par stranica,ubedjivanja,iznosenja “mudrih misli” i ko zna jos sta,a zakljucicete i sami da svemu tome nema kraja.Doveka se mozete prepirati da li komunizam valja,i nece niko biti u pravu.Isto kao i pitanje “postoji li bog”?Jedan covek ce tvrditi da,drugi ne;jedan ce napadati drugog “cinjenicama”,ali ko jos moze za sigurno da sve to potvrdi?A nadam se da je bar neko cuo :” o religiji i politici NE VREDI raspravljati”.Pre svega ne bih ni rekla da je to bio cilj ove teme.Cilj je bio da se sazna nesto vise o komunizmu i zasto je sve bilo tako kako je bilo,a ja,koja imam 17 godina cu da ti kazem : o komunizmu uzmes par knjiga pa sam zakljucis,zasto je bilo kako je bilo to ti niko nece reci za sigurno.Mislim da je cilj ove teme koliko toliko ispunjen (koliko sam mogla da procitam postove),zasto je naprosto ne biste zatvorili?!

Hasta La Victoria Siempre,Patria o Muerte!
EL CHE VIVE!
 
Odgovor na temu

stric

Član broj: 58880
Poruke: 13
194.230.124.*

Sajt: www.slobodnajugoslavija.c..


Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:54 - pre 230 meseci
Pogledajte ovu temu :
http://www.elitesecurity.org/tema/115865/0#761879
Tu vem je odgovor na sva nasa mudrovanja o "samo radi i sve je OK".
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 19:56 - pre 230 meseci
koji drugi izbor imas osim da radis... onako u realnom svetu, bez hipotetickih razmatranja o buducnosti, drustvenom uredjenju, robotima & other stuff(tm)?


 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:02 - pre 230 meseci
@Neo Luditte Army Commando:

Ok, gde je poenta?

Biti fasciniran necim sto je po definiciji nakaradno je jedna stvar, ali mesati napad Armije Gustera iz dubokog svemira i fatalizam izazvan tehnofobijom je druga stvar ;)

Elem.. taj komunizam je po definiciji nakaradan (primeti da ne pricam kako je kapitalizam bolji jer ga u ovom trenutku ne razmatram) :

1. Tvrdi se da su svi ljudi isti. - Netacno
2. Ne postoji balans rad-odgovornost-plod rada -> "Radio ne radio svira ti radio"
3. Neosnovana tvrdnja da je komunizam "najbolje resenje" -> DOGMA
4. Svaki pokusaj modifikacije komunizma je nedozvoljen (garantovana stagnacija)
5. Svaki pokusaj napredovanja pojedinca se sprecava, garantovano nazadovanje

6. Odluke se donose na osnovu prostog zbira glasaca.

Tacka 6 je nesto sto je i uzrok tolike nakaradnosti cele ideje. Sledeci put kad budes isao kod lekara, primeni ideju iz komunisticke ideologije. Upitaj lokalnog cistaca ulica koji lek da uzmes i poslusaj ga, jer ima istu tezinu u odlucivanju... :)
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:03 - pre 230 meseci
PREDLAZEM DA SVI, TUTO COMPLETO PROCITATE KNJIGU:

''POMOZI SVETU NA SVOJU STETU''

Autora: EFRAIMA KISONA

On je dao jedan zaista sjajan prikaz komunistickog drustva u Madjarskoj!!!!
Vera
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:06 - pre 230 meseci
Ne vidim razlog da vices....


Inace
Citat:
Jeli je'l ono pravo na rad, bi neotudjivo pravo svakog radno sposobnog coveka???


Da.. Pa?

Uzmi pa radi. Koliko rada, toliko muzike...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:16 - pre 230 meseci
Hmm, nema sanse da iskomentarisem sve ovo sto ste pisali na ove tri i po strane al' generalno, birati izmedju komunizma i kapitalizma je planiranje za buducnost izmedju 84-te i Vrlog novog sveta. Pa sad, kom' se sta svidi...
 
Odgovor na temu

stric

Član broj: 58880
Poruke: 13
194.230.124.*

Sajt: www.slobodnajugoslavija.c..


Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:18 - pre 230 meseci
Citat:
6. Odluke se donose na osnovu prostog zbira glasaca.

Tacka 6 je nesto sto je i uzrok tolike nakaradnosti cele ideje. Sledeci put kad budes isao kod lekara, primeni ideju iz komunisticke ideologije. Upitaj lokalnog cistaca ulica koji lek da uzmes i poslusaj ga, jer ima istu tezinu u odlucivanju... :)

Kakve to ima veze sa radom,svijesti,napredkom i slicnim.
Koristio si jako los primjer ,"kada ides kod lijecnika " . Nerazumijem kakve veze ima
cistac i lijecnik i kakvo odlucivanje ???
Zar lijecnik "odlucuje" koji cu lijek da uzmem ! Zar se bolesti ,lijece odlucivanjem ili
licnim znanjem i sposobnoscu lijecnika ? Svako od nas svoj posao radi pa cak i taj
cistac ,da njega nema ,ni lijecnik nam nebi bio potreban (citaj suvisan) :(
Sve i jedan covjek je vrijedan nase paznje ,pa "cak " i jedan cistac ,ili mozda mislis
drugacije `???
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:23 - pre 230 meseci
U pravu si.. Zamisli da te operisu. Odluka da lice da te secnu levo ili desno se donosi na osnovu glasanja svih zaposlenih u bolnici. Ako ta bolnica ima 100 zaposlenih fizickih radnika, a samo jednog hirurga, to znaci da ce tebe operisati fizicki radnici??

Sa druge strane, ako neko donosi odluku i preuzima odgovornost za tu odluku, to znaci da mora da bude i adekvatno nagradjen za tako nesto a ne da mu se svako mesa u posao. Nemam nista protiv fizikih radnika, ali oni nemaju sta da traze u odlucivanju pri operaciji, kao sto ni ja nemam pravo da odlucujem kako ce biti projektovan neki put ili ti kako cu ja voditi svoju firmu. Kapis?

To je potpuna paralela sa onim sto komunizam propagira, i to se u Srbijici (a i u staroj SFRJ) tako detaljno propagiralo da su se na taj nacin pravile fabrike, bolnice i organizovalo skolstvo.

 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
195.252.87.*



Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:35 - pre 230 meseci
Citat:
stric: Sto mene licno fascinira u komunizmu je da covjek tezi ka apsolutnoj slobodi !

Mogao bi neko i da definise, onako usput, pojam "apsolutne slobode"?
Citat:
stric: Jedna najveca greska kod nas je smatrati SFRJ komunistickom drzavom ili SSSR ili
Kubu itd.

Primetices da iznad navedenih imena drzava, stoji "komunizam-socijalizam".
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
213.244.197.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:51 - pre 230 meseci
Ukoliko je konkurencija jedna od pokretačkih sila-zakona kapitalizma, a priča se da jeste, onda je komunizam neophodan kao protivteža kapitalizmu, bilo stvarni od 1920-1990. ili samo kao potencijalna mogućnost.
Zašto isti zakon(konkurencija) ne bi bio univerzalni, odnosno važio i van samog kapitalizma i bio konsekventani po njega samog??, ukoliko nije univerzalni onda i nije neki zakon.
Dakle komunizam kao protivteža kapitalizmu je dobar, jer jednostavno menja i sam kapitalizam kao poredak. Stariji čitatelji će se sigurno setiti, koliko je kapitalizam bio privlačniji tokom npr. 70 ih godina prošlog veka nego danas.
S tom tvrdnjom će se složiti i veliki deo gastarbajtera, koji će vam sasvim ozbiljno reći koliko se kapitalizam promenio na GORE od rušenja B. Zida, sa njihovog aspekta. Normalno sa aspekta vlasnika kapitala stanje je bolje, jer oni sada zarađuju više.
Po mom mišljenju, oni jednostavno više nemaju potrebu da se porede sa nekakvim drugim sistemom, jer su jel, globalno trijumfovali. Znači ne postoji potreba da se šminkaju sitni feleri, da se nešto predstavlja boljim nego što zaista jeste, i da se istinski poboljša društvo, jer to košta, a više nije neophodno.
Jednom rečju imamo monopol na nivou društvenog uređenja, a za ostalo pogledati teme koje se odnose na Telekom.

[Ovu poruku je menjao drbogi dana 20.06.2005. u 23:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stric

Član broj: 58880
Poruke: 13
194.230.124.*

Sajt: www.slobodnajugoslavija.c..


Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 20:56 - pre 230 meseci
Citat:
Mogao bi neko i da definise, onako usput, pojam "apsolutne slobode"?

Mislim da bi se to moglo najbolje "definirati" sa definicijom Komunizma .
U komunizmu ,nemamo vojske,policije(milicije),vlasti,zatvora itd.
Komunizam zeli da unisti drzavu ,to je istina o Komunizmu a ne SFRJ ili SSSR itd.
Naravno svi oni "pravi" komunisti ,tezili su vise svojoj vlasti nego unistavanju iste ,
da li zbog pritiska Kapitalizma ili neceg drugog.
Da li je toliko veliko zlo vjerovati u jedan posten i savrsen svijet.
Na svijetu postoji toliko religija i sve one vjeruju u jedan savrsen svijet (nirvana,raj,
dzenet itd). Marksizam je suprotnost religiji ,on je nauka .
Nema potrebe da se bilo tko osjeca uvrijedjenim ,mojim postovima ,
ja sve drugo zelim ,samo ne teror i prisilni komunizam (samim tim vec nebi
bio komunizam). Godinama sam izucavao "svete knjige" i dosao do istog saznjanja
kao i u Marksizmu ! Da li u starom ili novom zavjetu ,svuda se spominje ,potrebno ga
je samo vidjeti . Nekolko primjera :
"I uciniše tako sinovi Izraelovi; i nakupiše koji više koji manje. Pa mjeriše na gomor,
i ne dode više onom koji nakupi mnogo, niti manje onom koji nakupi malo, nego svaki
nakupi koliko mu je trebalo da jede."

Izlazak, 16: 17-18

ili " Lakse je proci kamili,kroz iglene usi ,nego bogatasu u carstvo nebesko !",
ili uspostavljanje prvih kriscanskih zajednica ,u kojima su svi posjedovali jednako
mnogo .

Mozemo ovako nastaviti u nedogled ,da li u proslosti ili u buducnosti ,stvar je
u tome ,da li cemo na vrijeme da shvatimo "istinu" .
Juce na jednoj konferenciji u Svicerskoj ,bivsi americki presjednik Bil Klinton je
rekao "Nije najveci problem covjecanstva terorizam (a ja dodajem i glad,siromastvo,
nepravda ) nego predstojeca klimatska katastrofa !" .
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 21:09 - pre 230 meseci
Citat:
stric:
Zar lijecnik "odlucuje" koji cu lijek da uzmem ! Zar se bolesti ,lijece odlucivanjem ili
licnim znanjem i sposobnoscu lijecnika ? Svako od nas svoj posao radi pa cak i taj
cistac ,da njega nema ,ni lijecnik nam nebi bio potreban (citaj suvisan) :(
Sve i jedan covjek je vrijedan nase paznje ,pa "cak " i jedan cistac ,ili mozda mislis
drugacije `???


ima jedna mala omaska u ovom razmisljanju. pre svega, skolovanje i specijalizacija tog lekara traju mnogo duze nego skolovanje i specijalizacija pomenutog cistaca. opet, posao lekara je sustinski daleko odgovorniji od posla cistaca. naposletku, pomenuti lekar bi mogao da radi i posao cistaca, obrnuto... veoma tesko. sposobnosti i kvaliteti pojedinaca nikada nisu niti ce biti jednaki. to ne znaci da je cistac bezvredan, ali svakako znaci da je lekar daleko vredniji za zajednicu. malko je licemerno pricati o jednakosti u ovoj situaciji.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 21:26 - pre 230 meseci
I ne samo u toj situaciji, već uopšteno, ni u istim zanimanjima ne mogu svi biti jednaki.Nekome će za neki posao trebati 2 dana, a neko drugi će ga još kvalitetnije odraditi za 2 sata.I kako onda može da bude fer da obojica imaju istu platu, isti uticaj, iste uslove, istu vrednost...?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.beotel.net.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 21:36 - pre 230 meseci
Citat:
stric: U komunizmu ,nemamo vojske,policije(milicije),vlasti,zatvora itd......
Godinama sam izucavao "svete knjige" i dosao do istog saznjanja
kao i u Marksizmu ! Da li u starom ili novom zavjetu ,svuda se spominje ,potrebno ga
je samo vidjeti .


Nisam planirao da se ukljucim ali si napokon naveo ono sto me cacka od samog pocetka da kazem. komunizam kao najveci protivnik religije i obratno. Pa naravno konkurecija koja tezi da unisti protivnika. A i jedno i drugo se zasniva na DOGMI i nelogicnim postavkama. Tako da pusti komuniste ili popove da vladaju svejedno je - propast je neizbezna.
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.beotel.net.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?20.05.2005. u 21:42 - pre 230 meseci
I da o vom da nema policije zatvora i sl. Ne verujem da bi voleo da zivis u takvom drustvu. A o apsolutnoj slobodi je glupo raspravljati jer je takodje logicki nemoguce samim tim sto nismo sami, pa bi nasa "apsolutna sloboda" automataski bila ogranicenje slobode za nekog drugog. Jer sta me briga sto se komsiji na trecem spratu spava u dva sata po ponoci kada ja bas tada zelim da lupam bubnjeve i slobodan sam da to radim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Fascinira me ideja komunizma - Kako je ona nastala ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63424 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.