Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti

[es] :: Vodič za emigraciju :: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 119574 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 07:51 - pre 85 meseci
@burgos
@bananafon
@ostali koji rade 40h

ma sitna smo mi boranija u odnosu na ove sto moraju da odgovaraju na mailove u 10 uvece! :)

[Ovu poruku je menjao član dana 01.03.2017. u 11:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 09:01 - pre 85 meseci
Citat:
Recimo ako radis Pon-Pet dobijas parice x. Ako radis Subotu, ti dobijas dodatne pare za taj rad na platu x + slobodan dan - pa prakticno radis opet 5 dana nedeljno itd.


Da, ovo je i u mom slučaju tačno. Cirka jednom godišnje se radi subotom (zbog velikih promena koje ljudi koji rade ponedeljak-petak ne bi osetili), ali zato sledi nadoknada + slobodan dan.

Citat:
sitna smo mi boranija u odnosu na ove sto moraju da odgovaraju na mailove u 10 uvece! :)


Verovatno, ali se ne žalim :).
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 09:47 - pre 85 meseci
svi se najeze kad treba da ostanu duze sa svoju rodjenu firmu koja ih lebom hrani i gde se profesionalno razvijaju, a niko ne kaze da mu skinu od plate za periode kad je bila malo ladovina...

O da...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 12:48 - pre 85 meseci
Citat:
član:
@burgos
@bananafon
@ostali koji rade 40h

ma sitna smo mi boranija u odnosu na ove sto moraju da odgovaraju na mailove u 10 uvece! :)




Ma ne vidjam nesto da frceraju mail-ovi oko 10 uvecer i od mojih sefova a bogami i od klijenata, a i kad frceraju, odgovara se ujutro. Kad je neka frka, i ja pratim uvecer sta se desava, ali to je izuzetak, nije neki standardni rezim rada... Opet nije svud isto, i nije sve 100%, pa cak u jednoj te istoj firmi, imas dva coveka u timu, koja za iste pare imaju razlicit pristup poslu, ali ne bih rekao da je praksa u IT firmama u NL, da se nesto ostaje i radi prekovremeno.

Firma mi ima kanc u poslovnom parku, recimo kao kad bi sve poslovne zgrade u Bgd-u bile izmestene na poljanu izmedju Surcina i Bgd-a i da nema nista drugo u tom kraju.

Dok sam isao u kanc, ako zaglavim 2h na poslu, na stanici nas bude 2-3-je koji cekamo bus 15-30min... Nema zive duse, samo zecevi skacu unaokolo, dok u 17-18h popodne bus ide svakih par minuta (bukvalno), i nekad odemo na stanicu pre nase, posto ne mozes da udjes u nekoliko autobusa, kolika je guzva...
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 13:57 - pre 85 meseci
Citat:
Braxi:
svi se najeze kad treba da ostanu duze sa svoju rodjenu firmu koja ih lebom hrani i gde se profesionalno razvijaju, a niko ne kaze da mu skinu od plate za periode kad je bila malo ladovina...

O da...


Nema nikakvih problema ako treba da se ostane duze za firmu za koju radis (nije mi rodjena, niti sam se rodio sa njom, niti je jedino mesto na kom se profesionalno razvijam, niti imam deonice, niti je moja bilo kojim delom, vec sam samo zaposlen u njoj). Problem je ostajati duze svaki dan, mesecima i godinama.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 14:01 - pre 85 meseci
ja sam cuo da u Nemackoj kad otkuca 17 nula nula svi automatski prekidaju rad i idu kuci !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.web.vodafone.de.



+7166 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 14:20 - pre 85 meseci
Lose si cuo. Ima toga naravno ali ima i dosta onih koji ostaju dosta kasnije.

Radar murija bas hoce da zaskoci oko osam uvece kad kojekakvi menadzeri i sl. tipovi zure kuci :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 14:23 - pre 85 meseci
@Braxi Priča je bila o preterivanju, o svakodnevnom radu od 10 sati, i eventualnom putovanju u trajanju od dva sata i sva ne o 17:00 kraju radnog vremena. Ne vidim kako se tvoji, tebi verovatno vickasti, komentari na bilo koji način uklapaju u temu?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 14:29 - pre 85 meseci
Citat:
Burgos: @Braxi Priča je bila o preterivanju, o svakodnevnom radu od 10 sati, i eventualnom putovanju u trajanju od dva sata i sva ne o 17:00 kraju radnog vremena. Ne vidim kako se tvoji, tebi verovatno vickasti, komentari na bilo koji način uklapaju u temu?


ne vidim kako se prica o radnom, vremenu uklapa sa prvi odlaskom u inokstranstvo, ali ajde neka bude.

Onaj ko konstanto radi 10 sati i ne sme da zucne verovatno je tako i zasluzio ili bar misli da tako treba. End of story.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 14:55 - pre 85 meseci
Citat:
ne vidim kako se prica o radnom, vremenu uklapa sa prvi odlaskom u inokstranstvo, ali ajde neka bude.


Ne uklapa se nikako, već je zwischenberger spomenuo da njegov šef radi toliko, pa su naredni postovi povezali odlazak u inostranstvo sa radnim vremenom od 11 sati; na šta su mnogi primetili da je tako na mnogim mestima i u Srbiji i vani.

Citat:
Onaj ko konstanto radi 10 sati i ne sme da zucne verovatno je tako i zasluzio ili bar misli da tako treba. End of story.


Verovatno. Sigurno postoje i situaciji gde su ljudi uplašeni, nemaju ušteđevinu, šansu kod drugog poslodavca, ne postoji podrška društva/okruženja za štrajk, fire-at-will, pa rade sve što mogu da bi ostali na tom mestu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti01.03.2017. u 17:34 - pre 85 meseci
Citat:
Braxi:
svi se najeze kad treba da ostanu duze sa svoju rodjenu firmu koja ih lebom hrani i gde se profesionalno razvijaju, a niko ne kaze da mu skinu od plate za periode kad je bila malo ladovina...

O da...

Evo, ja se dobrovoljno javljam da idem na neplaceno odsustvo kad god ne postoji potreba za mojim radom. Nekoliko sati do nekoliko meseci, nebitno. Jedino ne moze da budem na poslu 13 sati, izigravam tu i portira i sekretaricu, a da mi posle to racunas kao da nista nisam radio. Jeste, nisam, ali ako nema sta da se radi onda hocu da provodim slobodno vreme gde ja hocu i kako ja hocu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti02.03.2017. u 06:09 - pre 85 meseci
Citat:
Burgos:Verovatno, ali se ne žalim :).

naravno! ko bi se zalio jer radi samo (ili "samo", kako je kome draze) 8h/dnevno i ne mora da odgovara na mailove u pola noci?!
moja konstatacija je trebalo da ima ironican prizvuk :)
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti04.04.2017. u 08:24 - pre 84 meseci
Dobar dan svima.
Ima li neko iskustva, u koju instituciju prvo treba otici kad stignes u Beč sa EU pasošem ?
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..ynamic.kabel-deutschland.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti14.04.2017. u 10:29 - pre 84 meseci
Nisam iz Austrije, ali bi sigurno trebalo da prijavite boravak, a po ovom https://www.help.gv.at/Portal....content/118/Seite.1180200.html izgleda u Gemeindeamtu.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti23.04.2017. u 22:02 - pre 84 meseci
Moras nakon 3 meseca, ali moras da imas dokaz da imas od cega sa se izdrzavas, unace nece da ti daju dozvolu, ili ne bi trebalo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Iskustva sa prvim odlaskom u inostranstvo i savjeti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 119574 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.