Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo

[es] :: E-Kupovina :: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18310 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.maksnet.net.



Profil

icon Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo30.08.2006. u 19:43 - pre 213 meseci
E ljudi stvarno je frustrirajuce pokusavati da se posalje novac u inostranstvo!
Cak ni preko Wastern Uniona ne moze da se posalje, a kamoli preko neke banke, npr. Intese, ciji sam kiljent!
Da li neko zna kako da posaljem novac u inostranstvo, imi kako da ovavde platim nesto preko payPala, tj. kako da se tamo registrujem!

Ludim od ovoga vise...

Pozdrav
😀
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo30.08.2006. u 19:57 - pre 213 meseci
Das pare ovde nekome ko ima inostranu karticu. Ili nekome od njegove rodbine ovde ako je taj neko preko grane. Jos si ucinio i dobro delo...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6608
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo30.08.2006. u 22:44 - pre 213 meseci
U Intezi se može slati novac u inostransvo. Ja sam slao prošle godine. Doneo im odštampanu profakturu za proizvod koji kupujem i preneo sumu koja piše na račun firme koja je profakturu izdala. Novac je legao na račun firme posle 2 dana.

E sad, kome bi ti da šalješ novac i zašto?
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 00:11 - pre 213 meseci
Ma hocu drugu u Ceskoj Republici da posaljem novac na mi uplati Rapid Share !!
Nisam mogao da verujem da je skoro nemoguce izvrsiti jednu prostu novcanu transakciju preko neka ili direktno sa mog cevisnog racuna u intesi na njegov!
Tek sad vidim koliko smo mi zaostali za normalnim svetom !!
Ako neko zna kako to moze preko intese neka kaze1
jedino da lazem da mi je brat i da ga izdrzavam, tako valjda moze !!
nemam pojma sta da radim !

p.s.
Damire da nemas mozda ti ?
😀
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-2453.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 07:34 - pre 213 meseci
Citat:
mijatovic_86:
Tek sad vidim koliko smo mi zaostali za normalnim svetom !!
Ako neko zna kako to moze preko intese neka kaze1
jedino da lazem da mi je brat i da ga izdrzavam, tako valjda moze !!
nemam pojma sta da radim !


Prijatelju nije ni taj svet toliko normalan naprotiv, nego ti ne vidis sve nepravde koje oni cine kao sto nisi video ni ovu dok tebe licno nije zakacila po glavi, moj savet ti je da slazes da ti je brat(naravno ako to nece imati neke reperkusije npr. ako postoji velika sansa da te otkriju i kazne)... drzava(koja je verujem nametnule te glupe propise) je institucija terora i nepravde, nije greh slagati joj...ona samo razumije jezik sile i obmane, zato joj treba progovoriti njezinim jezikom...
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-2453.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 07:39 - pre 213 meseci
p.s. pa sto ne posaljes preko moneybookersa? vidim ovde ljudi neprestano govore da uspesno tovare novac na moneybookers.com .....imas cak i tipa koji ce ti staviti novac na moneybookers pogledaj ovaj tred

http://www.elitesecurity.org/t166724-1#1263018

i ovaj

http://www.elitesecurity.org/t164826-0
 
Odgovor na temu

Frederic Bastiat

Član broj: 59097
Poruke: 75
*.PPPoE-2453.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 07:41 - pre 213 meseci
koliko sam ga ja razumeo ne treba ti ni banka ni nista njemu licno das pare a on ce uraditi transfer novca na MB tvoj drugar iz ceske samo treba da otvori na netu MB account i kad mu lova legne da je povuce ili na svoju kreditnu ili na devizni racun
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.67.*



+6455 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 09:08 - pre 213 meseci
Sad su valjda povećali sa 2000 na 5000 evra da može da se iznese bez prijave...

 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 10:19 - pre 213 meseci
Citat:
ventura: Sad su valjda povećali sa 2000 na 5000 evra da može da se iznese bez prijave...

A u cemu da ih iznesem, u rancu :), ja kad bi imao toliki novac, snasao bi se vec !!

ma lagacu, pa cu da vidim, u tom slucaju mi treba valjda 30 E na racunu, + ono sto saljem!
😀
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 10:26 - pre 213 meseci
Otvori devizni racun u Vojvodjanskoj banci i moces 100%. Ja sam otvorio pre 2 godine i bez problema sam uvek slao novac. Mozes i da otvoris Debit kreditnu karticu, jer preko nje takodje mozes da saljes novac u inostranstvo (tako kazu u banci intess-a).
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 11:25 - pre 213 meseci
J... ti fasisticke zakone i drzavu! Ko raspolaze mojim parama, ja ili drzava? Smuci mi se kad vidim ovakve stvari. Trebacu i ja da placam preko racuna u inostranstvo, ili ev. internacionalnim cekom, nadam se da necu imati problem.

Hint from Captain Obvious: da je ovo pravna drzava, mogao bi zakon da se obori na sudu kao protivustavan, jer ogranicava nase ustavne slobode.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 11:34 - pre 213 meseci
Kao sto sam rekao, zakon je star, iz vremena kada obaranje zakona na ustavnom sudu bas i nije bilo pametna ideja.
Sada i kada moze, nisam cuo da je neko pokusao. Eto, plati ti iz svog dzepa advokatski tim, kada si vec tako pogodjen, i samo napred! Srbija ce ti biti zahvalna.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 11:37 - pre 213 meseci
Crni humor, a? Kamo srece da sam samo ja pogodjen.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 11:39 - pre 213 meseci
Pare nazalsot nisu nase nego pripadaju drzavi a mi ih samo korsitimo da lakse baratamo sa vrednoscu. Drzava smatra da je nekontrolisan odliv para u inostranstvo stetan i ne dozvoljava ga.

Zato te ne sprecava da izvrsis placanje u inostranstvo ako imas neki dokument koji predstavlja osnov za placanje. To bi trebalo da ti objasne u svakoj banci. Dakle, racun u ruke i oni ce ti prebaciti novac tamo gde treba.

Druga opcija ti je da otvoris devizni racun, uzmes kreditnu karticu i koristis je za placanje na Internetu.

A ako treba drugu da posaljes 30 evra, lepo ih stavi upismo, izmedju dva lista nekog sarenog papira i posalji obicnom postom.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
217.188.99.*



+7166 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 12:27 - pre 213 meseci
Citat:
Broker
Pare nazalsot nisu nase nego pripadaju drzavi a mi ih samo korsitimo da lakse baratamo sa vrednoscu.


Nope, to nije sasvim tacno - ono sto je tacno da dinari pripadaju drzavi, dok strane valute predstavljaju legalni tender drugih zemalja i sa Republikom Srbijom imaju veze koliko i sa lanjskim snegom.

Citat:

Drzava smatra da je nekontrolisan odliv para u inostranstvo stetan i ne dozvoljava ga.


Sto je inace ogranicenje raspolaganja privatnom svojinom, ali ocigledno malo koga u Srbiji je briga - Srbija je jedna od retkih zemalja u Evropi gde ljudi ne mogu da izvoze novac koji poseduju bez ogranicenja.

Citat:

Zato te ne sprecava da izvrsis placanje u inostranstvo ako imas neki dokument koji predstavlja osnov za placanje. To bi trebalo da ti objasne u svakoj banci. Dakle, racun u ruke i oni ce ti prebaciti novac tamo gde treba.


Sta ako on hoce nesto da pokloni? Ili da plati online gde nema fakture?

Citat:

Druga opcija ti je da otvoris devizni racun, uzmes kreditnu karticu i koristis je za placanje na Internetu.


Ovo je jedina legalna opcija u Srbiji.

Citat:

A ako treba drugu da posaljes 30 evra, lepo ih stavi upismo, izmedju dva lista nekog sarenog papira i posalji obicnom postom.


A ovo je kriminal. Postari mogu te pare da uzmu i da se prave blesavi - kao sto rade.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 13:30 - pre 213 meseci
Ali ja imam devizni racun, ali imam debitnu karticu, a za kreditnu treba veliki depozit, ma nema veze, smislicu vec nesto...
😀
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 14:55 - pre 213 meseci
Ivane, vidis da si amater za ekonomiju (to ti vracam za ono juce) sto je jasno cim ne razumes zasto drzava ne dozvoljava nekontrolisan ulaz i izlaz novca.

Stavise, kod nas je zvanicna valuta dinar i u praksi ne bi smeli uopste koristiti strane valute osim preko banaka i namenski (to jest uz odgovarajucu dokumentaciju).

Pravo drzave je uvek iznad prava privatne svojine te drzxava ima pravo da smanji pravo privatne svojine ako je to u korist drzave, to jest drustva. Postoji gomila situacija kada pravo privatne svojine prestaje da vazi a ogranicenje iznosenja novca iz zemlje je samo jedna od blazih.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 18:18 - pre 213 meseci
Vidi se da si odrastao u Titovom komunizmu Broker.

Pravo drzave nije iznad prava pojedinca.
Ja stranu valutu i ne koristim za placanje u zemlji. Ali da njome slobodno ne mogu raspolagati, npr. radi placanja u inostranstvu, to je vec drugo.



BTW dok god bude takvih kao ti, koji smatraju da je pravo drzave iznad prava pojedinca, nasa prava ce biti uzurpirana.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
217.188.99.*



+7166 Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 18:57 - pre 213 meseci
Citat:
Ivane, vidis da si amater za ekonomiju (to ti vracam za ono juce) sto je jasno cim ne razumes zasto drzava ne dozvoljava nekontrolisan ulaz i izlaz novca.


Brokeru, wake up and smell the coffee - iole normalne drzave to vise ne rade na tako glup nacin posto taj nacin samo sprecava postene gradjane da uzivaju svoje gradjanske slobode raspolaganja svojom imovinom - kriminalce i bilo koje strane kojima je u interesu da prenesu vecu kolicinu novca napolje briga za takve limite i svako sa 2 grama mozga moze ilegalno da zaobidje takav idiotizam prostim putem u Madjarsku. Ili legalno prostim sistemom povezanih lica - tj. imanjem firme u inostranstvu.

Dakle, opet obican mali gradjanin ne moze da uziva nesto sto mogu sve njegove komsije iz zemalja u okruzenju, dok njegov komsija krimos moze sve.... i posle se ljudi cude sto su deci u Srbiji idoli kriminalci a ne normalan posten svet koji ne moze nista.

Citat:

Stavise, kod nas je zvanicna valuta dinar i u praksi ne bi smeli uopste koristiti strane valute osim preko banaka i namenski (to jest uz odgovarajucu dokumentaciju).


Ovaj...

Kao prvo, ovde se radi o stranom novcu u bankama i prenosu novca preko banaka. Koliko znam pravo je svakog gradjanina da ima devizni racun i poseduje devize - ili mozda gresim? Cak se to i u Kini moze ;-)

Molim te da mi definises "namensko" koriscenje novca? Hoces da kazes da poklon, donacija i sl... nije namensko koriscenje novca? Dakle, ispada da ti drzava brani da poklanjas svoj zaradjeni novac ako ti to zelis.

A ti to, recimo, ne mozes da uradis sa zakonom o deviznom poslovanju SFRJ ;-)

Citat:

Pravo drzave je uvek iznad prava privatne svojine te drzxava ima pravo da smanji pravo privatne svojine ako je to u korist drzave, to jest drustva. Postoji gomila situacija kada pravo privatne svojine prestaje da vazi a ogranicenje iznosenja novca iz zemlje je samo jedna od blazih.


;-) A posle su bili casovi ONO i DSS i casovi istorije kako je drzava, svojim pravom, uzela imovinu od profitera? ;-)

Tacno se vidi da nisi imao puno prilike da zivis u normalnom uredjenju gde te nekakva prioritetna "prava (propale) drzave" ne sputavaju u normalnom zivotu i slobodnim raspolaganjem svojom svojinom, no dobro, nisi ti kriv, valjda ces doziveti da vidis i prozivis nesto bolje.

PS - jadna je drzava koju mogu da ugroze gradjani koji prenose devize preko racuna. Misli o tome.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo31.08.2006. u 19:08 - pre 213 meseci
Ljudi opusteno bre. ja nisam moderator, ali vidim da je moja tema malo vise odlutala od toga da mi pomogne da
posaljem novac napolje !
😀
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Pocinjem da mrzim zemlju iz koje ne moze cak ni da se posalje novac u inostranstvo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18310 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.